Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 500W erősítő
 
Témaindító: vtsoftware, idő: Szept 2, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 6
(#) baloghz válasza KD mester hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Ez stimm! Ez mind ok! Remélem nem lesz elvive off-ba ez a beszélgetés... Ez az ideális eset. Amikor azt feltételezzük, hogy magától nem romlik el semmi sem. Ez az egész úgy jutott eszembe, illetve azért kérdőjelezem meg ennek amegoldásnak a létjogosultságát, mert anno építettünk a barátommal egy rádiótechnikás 3-mas darlingtonos végfokot. (Lehet ismered is. Évköny talán 87-es) Az eredeti kapcs +-37 volrtól ment. Mi 40-ről hajtottuk. Kiegészítettük a végét plusz 1 tranyóval a végét, mert az eredetiben csak egy volt. Azt csak simán egy emitter ellenállással raktuk hozzá. (Az volt a "nem figyelt" tranyó.) Na ez magától minden különösebb ok nélkül elszállt. Onnan gondoljuk, hogy ez kezdte az egészet, mert mindíg jobban melegedett, mint a többi, de a hibát, ha volt is nem lehetett nála mérni... Talán a bétája volt nagyon alacsony. :nemtudom: Összegezve az egész végfok úgy, ahogy van sz***rá ment. Minden félvezető (majdnem minden) elszállt. Hiába volt az egyik tranyón védelem. Akkor merült fel bennünk, hogy mi lett volna, ha mindkettőre tezsünk? Illetve az is akkor merült bennünk fel, hogy ér-e valamit ez a fajta védelem??? (Ja a védelem át lett számolva a nagyobb fesz miatt.) Elég dűrván próbáltuk ki, mert a végét simán összezártuk és megmaradt a végfok. Igaz akkor még csak az egytranyós vég volt, nem a 2. Ezért értetlenkedem, hogy tényleg ér-e valamit.... Az elméletét én is tudom, csak már láttam olyan dolgokat megtörténni, ami nem történhetett volna meg. Ezért értetlenkedem/értetlenkedtem kicsit.
(#) baloghz hozzászólása Jan 7, 2008 /
 
Illllllyyyyyy! De hülye vagyok! Elnézést, hogy ilyen "okos" kérdéseket tettem fel.... Aminek megkérdőjeleztem az értelmét, az nem is úgy védi az erősítőt, ahogy én gondoltam.... Bocs! Most esett le milyen hülyeségeket kérdeztem!!!! :zavart1:
(#) Pafi válasza fbence hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
A FET sokféle lehet, már nem emlékszem, hogy mit tettem bele. Valószínűleg J210 jó lenne, de egyébként is a FET-eknak nagy a szórásuk, ezért mindenképpen le kell mérni az áramát, és a 2,2 k-t úgy megváltoztatni, hogy 1 mA folyjon!
(#) fbence válasza Pafi hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Bocs, még egy kérdésem lenne:
Mekkora tápfeszültség kell ennek???
(#) Pafi válasza fbence hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Én +/-84 V-ot használtam, de előtte lemértem az összes végtranyó letörési feszültségét, hogy biztosan bírják-e. Ha nem akarsz méregetni, akkor más típus, nagyobb feszültségű javasolt. (Pl. MJL21193/94.)
(#) KD mester hozzászólása Jan 8, 2008 /
 
Ha TO3 tokozású kell akkor az MJ21193 MJ21194 ugyanaz, mint az MJL, 250W-os pd-vel és még olcsóbb is.
(#) Subwoofer válasza Pafi hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Milyen módszerrel mérted meg a tranyó letörési feszültségét?
(#) Pafi válasza Subwoofer hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Áramgenerátor (0...30 mA), feszültségmérő, szabadon hagyott bázissal.
(#) Gory válasza Pafi hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Ezt főleg Pafinak linkelem be. Nemtudom hogy láttad-e már. Úgy láttam te foglalkozol D osztályú végfokokkal. Van fénykép valahol a belső elrendezésről is az oldalon.

Romacsek
Árakat nem tudok, azt láttam csak, hogy a legnagyobbik DN3600 200.000 Ft.
(#) scooby_ hozzászólása Márc 6, 2008 /
 
Sziasztok!

Báttyám akar csinálni LM3875-IC-Ből 2x50W-os erősítőt,és szeretném a munkályát könnyíteni!

Ebben ti is részt vehettek(Persze ha kedvetek van hozzá)
NYÁK terv kéne,az erősítőről és tápjárol!

A hifidiy.net-en találtunk is egy egész jót de a nyák másik oldala nem volt látható

A segítségeket előre is köcce!
(#) örni válasza vtsoftware hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Üdv Mindenki!
Tudna valaki szerválni TDA8920BJ IC-hez rajzokat.Beültetési,NYÁK,Kapcsolási.
Amugy nagyon jó kis IC.
(#) sound.man válasza örni hozzászólására (») Márc 17, 2008 /
 
Bővebben: Link Itt van hozzá adatlap.
(#) örni válasza sound.man hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Kösz. De az ittlévő kapcsolás elég bonyolult, nincs egyszerübb.
(#) Skyline hozzászólása Márc 18, 2008 /
 
Üdv!!
Lenne egy olyan kérdésem hogy mi lenne ha egy amalog v égfokban olyan fetet építenék amt pwm végfokban szoktak használni?
Ezek a fajta fet ek miben különböznek az analóg erősítökben levö fet-ektöl?
Elöre is köszi a válaszokat!!
Üdv!!
(#) Benzol válasza Skyline hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Semmi különbség. Az a lényeg : PWM = E-B , Analóg C-B De szerintem erősítőbe jobb a tranyó.
(#) Skyline válasza Benzol hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
ezt hogy érted hogy E B és C B emmiter bázis és kollektor bázis?
A Fet ek nem gyorsabbak mint a tranyók?
(#) Benzol válasza Skyline hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Igen a közöttük lévő feszülség a lényeg. Végülis a fet az nem rossz csak könnyebben elpukkanhat. Meg nagyobb az E-B nyitófeszültsége. (Gate -Source)
(#) Skyline válasza Benzol hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Én ezt az erősítöt szeretném majd megépíteni csak nem 8 hanem 10 FET-tel mert szeretném ha 2 ohm on is lehetne hajtani.elvileg 400w-ot tud 8 ohmon és 500 at 4 ohmon csak a 2 ohmban nem vagyok biztos.

k6amp.pdf
    
(#) Skyline válasza Skyline hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
ugy látszik rajtam kivül senkinek sem tetszik ez a végfok
olyan rossz lenne?
szerintem szép kis teljesítményt lenne képes leadni 10 FET-tel,de az a baj hogy ezt még senki sem erősítette meg.
ha valaki tud valami konkrétat erröl a végfokrol lécci irjon!!
Elöre is köszi!!
Üdv!!
(#) Benzol válasza Skyline hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Nekem se tetszik És ha elpukkan 10 fet ? darabja 500ft Akkor 5000 forint. A 2 ohm meg túl kevés. +-35-40v bőven elég 4ohmra
(#) Skyline válasza Benzol hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
ezt hogy érted hogy +- 35-40 v elég 4ohm-ra?
2 ohm-ra más fesz kell?
(#) Benzol válasza Skyline hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Igen , kisebb ellenállásra kevesebb feszültség kell. De szerintem jó lesz az 4 ohmosra is. A tápegység úgyse bírná a nagy áramot.
(#) Skyline válasza Benzol hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
És mivan ha marad ez a fesz és mondjuk egy 1kw-s torroid lenne a táp?
Az a baj h nem akarom h 8 ohmon tul nagy teljesítménít adjon le mivel 2db 4 ohmos hangfalat hajtana meg csatornánként igy szobában sorba lenne kapcsplva és 8-ohmon lenne hajtva a vég,hangosításra meg párhuzamosan meg 2-ohmon!
Gondolom nem könyü egy ilyen erősítöt építeni de sztem ez 2008-ban már nem lehet lehetetlen?
(#) Gery válasza Skyline hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Semmisem lehetetlen, ha megtudod fizetni. Trodid van? Vagy tisztába vagy vele hogy adják?
(#) Benzol válasza Skyline hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Inkább építs 2 db 150 w-osat. Azt se fogod soha kihasználni. Szteroban sokkal szebb hangzása van. Trafónak elég egy 250w . +- 40volt.
(#) Skyline válasza Gery hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Még nincs torroid de lehet kapcsitáp lessz benne ha sikerül megépíteni.
nem arra megyek hogy minél olcsóbb legyen,ami kell bele azt megveszem
Ez sem olyan nagy teljesítményü max 400W 8-ohmon igy az erősitönek lesznek tartalékai és 100-150w on szépen minimális torzítással és melegedéssel fog üzemelni!
(#) Benzol válasza Skyline hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Akapcsolótáp felejtős !
(#) Skyline válasza Benzol hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Még nem vagyok nagyon jártas a kapcsitápok világában de megpróbálkozok egy építésével és ha beválik kapcsitápos lessz az erölködö ha nem jöhet a jó öreg torroid
(#) Gery válasza Skyline hozzászólására (») Márc 21, 2008 /
 
A troid jobb egy erősítőbe, és a kapcsitáp nagyon nehéz. De neérts félre nemakarlak lebeszélni semmireöl, de kitartásod legyen
(#) crusher hozzászólása Márc 19, 2009 /
 
T'od hova jobb a toroid?
A MÉH-be
Meg mindenhova, ahol kilóra veszik a cuccot.

Mondjuk kapcsolóüzemre (ez hülyeség; mondjuk 50 kHz-re) kicsit más a zavarszűrés, mint 50 Hz-re.

Következő: »»   3 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem