Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   159 / 308
(#) satlokk válasza janikukac hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Most nekem is ilyen van.És kiválóan müködik,az úgynevezett kattogás meg cseppet sem zavaró.24v-s trafót neki és kész.
(#) janikukac válasza satlokk hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
És hol vetted, mennyiért?
(#) satlokk válasza janikukac hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Nem vettem üzleteltem,de előtte is hasonló volt.Tavaly még gyártották. Bővebben: Link
(#) janikukac válasza satlokk hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Köszi, nekem ez drága !
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Nézzed csak! Használtan nem is olyan vészes. Bővebben: Link
(#) janikukac válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Köszike, bár ezen szerintem már nagyon eljárt a kor. Fel is adtam az Apróba, hogy keresek pákát. Új kellene, nem szeretik, ha használtat veszek, ezért vettem kezdő koromban egy új Fahrenheitot.
(#) Ricsi89 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Akkor kösd fel a gatyádat, mert az új nem olcsó. Ez hiába használt, nem sok minden van, ami elromolhat benne. Ha a hőkapcsoló jól működik benne, akkor örök élet ez a páka. Nem a külső számít. Egy sima páka pár éve ha jól emlékszem valami 25000Ft körül volt. Ehhez meg még gyári trafó és tartó is van.
(#) satlokk válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 14, 2012 /
 
Sajnos a nevet és a minőséget meg kell fizetni.
(#) klemo86 válasza pinyó39 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Oké, a Wellernek van hőlégfóvója is (Csak arra szerintem nem kell Weller, bármilyen teszkós is tud meleg levegőt fújni - azon kívül építhető is, csak szakértelmet kíván...)
(#) Doncso válasza janikukac hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Tavaj előtt meg mikor 4000 Ft-ért árultam az apróba, alig kellett a kutyának. Meg is maradt kettő. Na azóta én is ezt használom a JLT helyett. Oda nem adnám semmiért, nagyon jó pákák.
(#) kissi válasza janikukac hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Szia!

Én kb. 25 éve vettem 1000 Ft-ért egy használt Weller "kattogós" pákát, a mai napig üzemképes... Ne a külső alapján ítéld meg ( bár tudom, hogy fontos! ), hanem a használhatósága alapján!

Steve
(#) janikukac válasza kissi hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Szia!

Most kaptam egy ajánlatot, 3e. ft + postáért egy használtat. Ha kép róla, és tetszik, megveszem !!!
(#) andras99 válasza nagy hoho hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Szerintem a Parkside-ot és a Workzone-t ugyanaz gyártja. Csak egy nagyon pici különbség van a kettő között.

tolomero.JPG
    
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Jól teszed. Meglátod nem fogod megbánni.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Szerintem is. És lehet eladom a Fahrenheitot, csak nem tudom mit kaphatok érte. 6ért vettem, ha egy 3-at kapnék érte, mert megőrzött, jó állapotú, hibátlan , 1 éves, akkor szinte visszajönne az ár.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Az sem tragédia, ha megmarad. Nekem is van olyan pákám amit forrasztásra nem használok, de ha műanyagot kell szobrászkodni akkor nem sajnálom arra. A Wellerrel sosem tennék ilyet.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Az igen. Tényleg, lehet off lesz ide, de nemsokára meg kell munkálnom műanyag dobozt. Mivel essek neki? Fúrás lesz, az oké, de 6 kijelzőnek kell helyet csinálnom, és még sose dolgoztam ilyennel. Kis műszerdoboz, 300ért vettem.
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Pákával is kifúrhatod. Aztán reszelővel, késsel után munkálod és kész is. Nem kell fúró sem. No ilyesmire használom a forrasztásra nem való pákát. Nagyon jól lehet vele alakítani a különféle technikai réseket. Jut eszembe dobozt már évek óta nem vettem, mindig akad valami alkalmas a házkörül ebben a műanyag világban.
(#) Doncso válasza kisjuhasz1 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Igértem képeket a masinámról, kibányásztam a helyéről, íme :
Köbzolinak köszönet utólad is a kompresszorért.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Hát te ügyes bácsi vagy, nekem még nem jött meg a "kreativitásom" . Az a baj, hogy nem akarom még a Fahrenheitot széttrimbolni, de megnézem, mit tehetek.
Amúgy még várat az óra, ami a dobozba kerül, mert elfejtettem, hogy kell ónszívószalagot vennem, és nem vettem. Szóval most nem bírom az SMD PIC-et forrasztani.
(#) klemo86 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Épp mondani akartam... A régi, koszos, mocskos Weller pákából meg hidegzsíroldóval újat lehet varázsolni (a szerrel vigyázni, csak kesztyűben és jól szellőző helyen használni!)
(#) zolika60 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Ahogy köbzoli is írja a pillanatpáka tökéletes erre ha van. A Farenheid-et ne bántsd addig amíg nincs másik amivel forrassz, mert az olvadt műanyag nehezen takarítható le róla és tönkre is teszi a bevonatot.
(#) janikukac válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Köbzoli ötlete tetszik, van pillanatpáka. Akkor majd azzal nekiesek. Jó büdi lesz .
Klemo: köszi. Gondoltam rá, hogy valamivel meg lehet sikálni, bár szerintem a hidegzsíroldót nem is kell használni. Van mosószer, mosogatószer, kefe, szappan, majd nekiesek. Csak nehogy ne tudjam összeszerelni.
Most olvastam sokhelyen , sokfélét, mindenhol azt mondják, hogy halhatatlan a Weller. Örülök neki !
(#) klemo86 válasza janikukac hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Hogy halhatatlan, az túlzás, de a minőség az minőség (nem addig tart, mint a legolcsóbb hulladék). Azért mondtam a hidegzsíroldót, mert azzal nem kell sikálni, nem karcolod össze... A 20éve ráégett mocskot is könnyedén leviszi. (Az enyémet is így takarítottam meg.)
(#) biji válasza Doncso hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Jó kis gép lett.A permetező nyele nincs meg véletlenül?
(#) patexati válasza Doncso hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Ugyanilyen fúróállványom és készletem van mint neked
(#) patexati válasza janikukac hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
A TCP Weller valóban nagyon jó én kizárólag azt használom egy átalakított halogénelőtét tápról. Sajnos a párjában szakadt a betét kell egyet beszereznem..
(#) Doncso válasza patexati hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
A készlet szuper, de az állvány az számomra keserves, sajnos nem a leg tutibb, mindig mellémegy a fúrás :S
(#) Doncso válasza biji hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Köszönöm. A nyele volt a problémája, ezért selejteződött, sajnos kidobtam már.
(#) bankimajki válasza Doncso hozzászólására (») Feb 15, 2012 /
 
Az én kompim is hasonlít a tiedre, csak ezen gyári a kompresszorhenger és a motor. Íme: Kompi az utolsó képen
Azóta sokat gyarapodott a műhelyem. És már nincs is ennyi lom fölöslegesen. Nem árt ha 5S alapján tartunk rendet a műhelyben.

Üdv.: Miki
Következő: »»   159 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem