Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Arduino Mega tápegység step-down konverterrel
Témaindító: snorbiiii, idő: Feb 16, 2023
Témakörök:
Sziasztok!
Arduino Mega-t szeretnék üzemeltetni egy olyan tápegységről, ami a javasolt feszültségintervallum határán van (12V). A talált infók alapján ezt inkább csökkenteném valamelyest, hogy az Arduino feszültségszabályozója minél kevésbé legyen igénybevéve. Sajnos a programozáshoz értek inkább, az elektronikához csak nyomokban. Azt sejtem, hogy egy DC-DC feszültségkonverter erre alkalmas lehet, pl. ez. A kérdésem az lenne, hogy pl. a SPX-20A alkalmas-e rá? Nem fér a fejembe, hogy miért lehet a feszültséget ÉS az áramerősséget is külön állítani rajta Nem az van, hogy egy ilyen "tápegység" annyi áramot ad le, amennyit a fogyasztó igényel (egy bizonyos limitig persze). Köszi!
Mekkora az Arduinos paneled max áramfelvétele? Kicsit ágyúval verébre megoldásnak tűnik egy 10, vagy 20A-es step down. Ami adja a 12V-ot, az mennyivel terhelhető?
A külön szabályozható áram úgy működik, hogy a beállított korlátnál elkezdi lejjebb venni a feszültséget, az áramot tartja, tehát áramgenerátoros lesz, a kezdeti feszültség generátorosból, ahol a feszültség stabil. Tehát ha nem éri el a beállított áramot, akkor stabilan tartja a beállított feszültséget, amint eléri, már az áramot fogja tartani, nem mehet feljebb, ezért a feszültség fog csökkenni. Ez a kérdés elfért volna egy sima DC-DC step down topicba.
Szia!
Idézet: „A kérdésem az lenne, hogy pl. a SPX-20A alkalmas-e rá?” Alkalmas, de felesleges. Ez papíron 300W-os. Egy DSN-1504-3A modul is elég, hacsak nem szeretnél egy porszívót, vagy egy mini CNC-t is hajtani a DC konverterről egyszerre. Az én megámom AMS1117 van, ez 15V-ig boldogan elvan, így a 12V még azért nem annyira a hátárok feszegetése. A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2023
Köszönöm, így már értem, hogy működik
> Ez a kérdés elfért volna egy sima DC-DC step down topicba. Sorry, láma vagyok a témában :|
Köszönöm, valszeg akkor ilyet fogok használni.
(Több Arduino lesz, és mindnek sok pin-je lesz használva. Mivel nem vagyok szakértő a témában, és a fenti DC-DC konverter nagyon olcsó, ezért erősen túl fogok méretezni mindent )
Bármennyi I/O-t használsz 500mA-nél többet nemigen fog felvenni az arudinód. A használt lábszám szinte irreleváns, mivel egy-egy láb nagyon maximum 40mA áramot tud leadni.
És továbbra is nyugodtan rákötheted az arudinodat a 12V-ra mindenféle extra ráakasztott cucc nélkül.
Köszönöm mindkettőtöknek.
Valszeg megfogadom a tanácsot, és kipróbálom 12V-tal az Arduino-kat, aztán csak akkor teszek be konvertert, ha esetleg melegszik hosszabb távon. |
Bejelentkezés
Hirdetés |