Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítő táplálása 230V-ról
 
Témaindító: szum, idő: Márc 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   24 / 26
(#) EcoPityu válasza m_marcell hozzászólására (») Okt 14, 2013 / 2
 
Szia!
Bár, ez a kérdés, az autós erősítős kérdések, problémák alá, inkább elfért volna, de én nem vagyok finnyás...
Az 50N06 helyett az IRFZ44, IRFZ48 tökéletesen megfelel!
Hogy , miért füstölhetett el?
Azért, mert bizonyára, az erősítőben nincs alacsony feszültség védelem, a tápfeszed, a táp-terhelhetetlenség miatt leesett, a vezérlő IC nem tudta kinyitni tökéletesen a MOSFETEKET a tápban (az említett halott feteket!), és , így azok igen nagy disszipációval, amit hirtelen nem tudtak leadni, jó gyorsan elhaláloztak...
Gondolom, hunyorgott, azért rendesen a power LED?
Ha a tápfesz 10V alá esik, és az erősítő ezt nem érzékeli, és nem kapcsol le, akkor meg fog halni! (Ugyanis ezeknek a FET-eknek a kinyitásához, és veszteségmentes kapcsolgatásához 9-10V gate fesz szükséges!)

Pityu
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2013
(#) m_marcell hozzászólása Okt 14, 2013 /
 
Üdv!
Köszi a gyors és részletes választ.
Rendesen hunyorgott a LED miközben eltávoztak a FET-ek..
Még akkor egy utolsó gyors kérdésem lenne: ennek az incidencnek a következtében a 2db FET halálán kívül az erősítőben tönkre mehetett még valami?
Még nem cseréltem ki a hibás részeket, csak érdekel hogy kb. mire számítsak!
Ha kicserélem a FET-eket akkor minden működni fog, vagy lesznek e további gondok előreláthatólag?
(#) nickelmetal válasza m_marcell hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Heló,ha szerencséd van akkor nem,a fetek után nézd meg,hogy a nyákon merre fele mennek a vonalak ,és ellenőrizd rajt az alkatrészeket,ha azok jók akkor elvileg csak a feteket kell cserélned!
(#) nickelmetal hozzászólása Okt 15, 2013 /
 
Azért ,ne egyből 1000W dolgokban gondolkozzatok,mert egy számítógép táp ,nem véges és csak a ládát üzemeltessétek az erősitöről,a hangfalakat másikról ,így is lehet pici teljesítményt nyerni!
(#) barany165 hozzászólása Okt 15, 2013 /
 
Sziasztok! A következőket tapasztaltam a RockWood 4400 tip.autóerősítő hálózati üzemeltetésénél:
Pc táp- nagyobb kivezérlésnél lekapcsol, alacsonyfrekis lengés,30A-os bizti ki. Átalakított Pc-táp
14.5V +30A, az erőlködö bekapcsoláskor, vagy nagy hangerőnél beleng-alacsonyfrekis gerjedés.
Mindkét esetben a tápegység zaja, valamint amatőr rádióadók vétele!HI!
Laptop táp: 16-17V-5A: prima kb 5W-ig.
230v /12V 360W-os trafó+ 100V 45A Greatz+5x4700MikróF elkó.470nF,100nf kondi.
A remot controllnak 7805 fixstabi +100mikrós kondi+ kapcsoló.
Az eredmény prima,úgy 4x15W-ig, ez felet már egy kis torzításbejön, de én Johnson érzékeny ládákon hallgatom és az asszony kiabálása már 10W nál sem hallatszik. A Kedves Szoszédomnál folyamatban van a Skoriféle rezonánstáp építése, ha Neki bevállik én is megpróbálom vele.
Mindez azért történt mert olcsón beszerezhető volt az erőlködő, ennyiből még a potikat sem tudtam volna megvenni. Az adatlap szerint a remot controll 1V esetén standby,4-5V-nál power on. A négyszer
9A hangáram sem semmi, tulajdonképpen két komplett hangerő és hangszin szabályzott sztereó erősítö!
Üdv:bárány!
(#) EcoPityu válasza m_marcell hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Szia!
Ha van, még párhuzamosan velük tápfet, azokat is ellenőrizném!
Az indítást mindenképp, egy erősebb 12V-os izzón keresztül intézd!
Ha tudsz, áramot mérni, akkor max 1Amperig természetes a nyugalmi áramfelvétel!

Pityu
(#) EcoPityu válasza barany165 hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Szia!
Én nem nagyon költenék rá!
A doboza nagyon szép, de, így külső ránézésre, egy egyszerű IC-s végfokokból felépített 4x25W-os erősítő!
Ezt, csak a 4x400W, és a hidalhatatlan (mert már eleve hidalt),kimenetekből állapítottam meg!
Ja, és a szerény 20A-es biztiből!
(#) Inhouse válasza EcoPityu hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Amit én láttam róla képet az aprod.hu-n, ott vagy nem volt benne bizti, vagy 5A!-es... Viszont egy másiknál ki van bontva és úgy van ahogy írtad, nincs táp rész, egy sima, vagyis 2 sima IC-s végfok 12V-ról. Ami még érdekesség, hogy az előlapon mindkét sztereó rész független táp LED-del rendelkezik, az egyik zöld, a másik piros... Szóval nem a táp itt a legnagyobb baj.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2013
(#) barany165 válasza EcoPityu hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Köszönöm a hozzászólást! Én nem írtam semmit a max. teljesítményről, csak a bennelévő
Toshiba TDAxxxx adatlapjáról és a tapasztalataimról beszéltem!
Tájékoztatójelleggel közlöm, hogy a gyári állapotú ezentipusú erőlködő biztija zőld, grün,ami ugye 30A-t jelent. Az, hogy hidalt, az nyilvánvaló, különben meg semmit sem költöttem rá.
Amennyiben Valakinek nem áll a lomokközött egy trafó, az ne csinálja, elkónak a Sat-el kft-nél 100 Huf. darabja, 260Huf körül van a greatz. Na további jó *
Üdv: bárány!
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2013
(#) EcoPityu válasza barany165 hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Szia!
Nem akartalak bántani, az első soraimat,
Idézet:
„A Kedves Szoszédomnál folyamatban van a Skoriféle rezonánstáp építése, ha Neki bevállik én is megpróbálom vele.”
erre írtam, hogy ezért ne építs tápot...
Ha te nem túl minőséginek mondható Toshiba TA, nem TDA sorozatú IC-vel (A TDA, Thomson), szeretnél otthon minőségi zenét hallgatni, az a te választásod, én csak ismertetni szerettem volna a korlátaidat, és azt, hogy túl sokat ne várj tőle, valamint, így ne is lepődj meg a zaj erősítésén, és az alacsonyfrekvenciás gerjedéseken!
Amúgy, tényleg szép doboz, én építettem volna bele, "normális" erősítőt, már ha autóban szeretném használni...
Te viszont otthoni üzemre alkalmazod!
Otthonra, akkor már alacsony külső alkatrészigényű STK sorozatból, már 2x110W-os is van, 2000HUF körül!
És , akkor nem kell izmosnak látszó 12V-os táp sem!(Persze egy 2x40-2x55V-os biztos...)

Amúgy,
Idézet:
„Az eredmény prima,úgy 4x15W-ig, ez felet már egy kis torzításbejön”

főként ezért ismertettem a teljesítmény viszonyokat! Így, ha Toshiba TA sorozatú "kutyacsont" alakú IC-kből áll, azok nem is tudnak többet, 15W-nál!


Pityu
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2013
(#) Babagan hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Heló! Autós erősítő otthoni alkalmazására nem lehet valahogy az autó akkumulátort leutánozni? 12V, 60Ah amennyi az akksi stb. Nem értek hozzá, nem vagyok szakmabeli. Csak érintett vagyok. Hol lehet ilyen kapcsolási rajzot találni, akkor egy ismerősöm megtudná csinálni nekem.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) steelbird válasza Babagan hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Kell hozzá egy megfelelő teljesítményű transzformátor, egyenirányító diódák, szűrő elkók, biztosíték, csatlakozó, vezeték, stb... Ez a hagyományos megoldás.
A másik, hogy kerítesz hozzá egy számítógép tápegységet, csak az nagyobb teljesítményű erősítőt már nem bír meghajtani, nem fogja árammal bírni, tönkremegy.
De alapvető elektronikai szaktudás nélkül viszont még egy egyszerű tápegységet sem könnyű összerakni.
Ráadásul egy nagyobb teljesítményű transzformátor egyáltalán nem olcsó.
Lehet, hogy olcsóbban jársz, ha veszel egy 220V -os végfokot használtan...
Még az sem megoldás, hogy egy rossz, javíthatatlan 220V -os erősítőből kiszereled a trafót, meg ami még kell, mert az autós erősítő 12V -ról üzemel, át kell hozzá tekercselni a trafót, vagy az autós erősítőben ki kell iktatni a kapcsolóüzemű tápot, de ez már szakértelmet igényel.
(#) Kovidivi válasza Babagan hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Én még annyit fűznék hozzá, hogy egy-az-egyben nem lehet kiváltani egy 60Ah-s akkumulátort. Egy akkumulátor egy X teljesítményt csak meghatározott ideig tud leadni, akár nagyon magas csúcsáramokkal, míg egy tápegység szinte bármeddig le tudja adni azt a teljesítményt, amire méretezve van. Tehát egy akkumulátort akkor tudsz kiváltani, ha tudod, hogy az erősítő hány A-t vesz fel átlagban, vagy maximum, ez már tőled függ. Erre az áramerősségre építesz vagy veszel egy tápegységet. Pl. egy sima autós rádióhoz, amit csak használni akarsz, hogy szóljon valami, akár egy 20W-os 12V-os trafó is elég lehet. Viszont egy rendes autós erősítőhöz, amit otthon maximumra ki akarsz hajtani, kellhet akár 12V 40A-es táp is. Ilyenkor tényleg érdemes átgondolni, hogy van-e értelme.
(#) susma0910 hozzászólása Feb 9, 2014 /
 
Sziasztok.Hasonló "bajom" van.Adott egy MAC audio MPX 2000.Van hozzá egy házimozi aktív ládájának az elektronikája ami 15.2-15.4 voltot ad le.Erre merjem rákötni az erőlködőt??
Persze folyamatosan próbálom cserélni szobai erősítőre de nem akar sikerülni.Pedig mélyládával együtt adom.Mert ugye szobába csak szobai erősítő lenne jó.
Választ köszi előre is.Üdvhttp://aprod.hu/hirdetes/autos-erosito-plusz-melyladacserelheto-ID1...P.html
(#) nickelmetal válasza susma0910 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Én egy számítógép tápot ajánlok, arra az erősítőre,elég egy 400W körűli táp bőven elviszi,és szépen fog muzsikálni!
(#) susma0910 válasza nickelmetal hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Kettő darab hangfalat akarok rárakni.300 watt darabja.kellőképpen fogja hajtani a hangfalakat.pc táppal hajtottam már cd-s rádiót,nem volt vele baj.
Tehát az erősítő teljesítménye hasonló lesz mint az autóban?
(#) nickelmetal válasza susma0910 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Hasonló,igen!
(#) nickelmetal válasza susma0910 hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Úgy is látni fogod,ha a power led elkezd villogni akkor az azt jelenti,hogy kevés az amper ,elején úgy is kitapasztalod,ja és ha 8Ohm a hangfal amit rákötsz akkor elég gyatrán fog szólni De egy próbát mindenképp meg ér
(#) susma0910 válasza nickelmetal hozzászólására (») Feb 9, 2014 /
 
Aha.azt nem tudom hány ohmos de majd utánajárok. Ravemaster hangszóróról lenne szó.
Köszi az infókat.További szép napot.csáá
(#) Matedredd hozzászólása Szept 6, 2014 /
 
Sziasztok! Az én erősítőmön 2x35A biztosíték van és egy 80A-os pc tápot gondoltam hozzá hogy stabil legyen a 12v!!! Nem túl sok neki a 80A??? Köszönöm!!
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2014
(#) feccus hozzászólása Szept 10, 2014 /
 
Sziasztok!

Vásároltam egy Magnat xcite 560 erősítőt,van egy kapcsoló üzemű tápom,(mascot 8620)amivel előzőleg már hajtottam egy sal wrc 12bp/a aktív mélyládát és tökéletesen kiszolgálta.
Szerintetek elég lenne az erősítő beüzemeléséhez az a táp.
(#) Inhouse válasza Matedredd hozzászólására (») Szept 10, 2014 / 1
 
Nem hinném, hogy 12V-on 80A-t tudna az a PC táp, az majd 1000W csak ezen az ágon...
Átalakítás nélkül amúgy sem fog menni, nem lesz stabil a 12V, mert súlyozottabb a +5V.
(#) Inhouse válasza feccus hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Ha nem hajtod hangosan, talán jó lesz. A táp olyan 70W-ot tud max, az erősítő is ott körül van szerintem színuszban.
(#) feccus válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 10, 2014 /
 
Csatornánként 70w-ot tud az erősítő. Azért gondoltam hogy talán jó lesz hozzá mert a somogyi aktív mélyet ami 80w-os erősítővel bírt gond nélkül kiszolgálta full hangerőn.
Összekötöttem,viszont semmit sem csinált,rámértem a tápra és 3.65V-ot mértem rajta 13,5 helyett. Elromlott volna a táp vagy csak én csináltam valamit rosszul?
(#) Matedredd válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Pontosan 1000w a tápom! Kondenzátorral szerinted tudnám stabilizálni a 12v-ot???
(#) feccus hozzászólása Szept 11, 2014 /
 
Sziasztok!
a mellékelt kép alapján működésre lehet bírni egy autós erősítőt?
(#) Inhouse válasza Matedredd hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Ha 1000W-os is (jó nagy állat...raknál fel képet róla?), akkor sem tud 80A-t 12V-on, nézd meg mi van ráírva, van ott még +5V és 3,3V, ami nagyáramú...
Kondenzátorral nem tudod stabilizálni, át kell alakítani, de egy ilyen böszme táp nagy valószínűséggel jó bonyolult belül...
(#) SzervízMacska válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Egy olyan táp gazdaságtalanul drága. Az enyém 63A-t tud akár egyben is, de az ára 50 ropi volt...
(#) pinyó39 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Jó drágán vetted, annó a végén már 25e-ért adtam a 200A-es stabilizáltat is.
(#) feccus válasza feccus hozzászólására (») Szept 11, 2014 /
 
Kipróbáltam a mellékelt bekötést,elindult gond nélkül viszont szinte csak búgás hallatszik a hangszóróból. Mi lehet a gond?
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2014
Következő: »»   24 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem