Fórum témák
» Több friss téma |
WinAVR / GCC alapszabályok: 1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile" 2. Soha ne érjen véget a main() függvény 3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van 4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron 5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás 6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et Bővebben: AVR-libc FAQ
A TCCRnB regiszterben beállítható előosztó melyik órajelet osztja le? Illetve 20MHz-es kvarc mellett hogy tudok elérni 50Hz-es PWM frekvenciát?
Idézet: „Tedd fel a TARGET_VCC -er a jumpert mert ha nincs rajta mindig ezt írja akármilyen alacsonyra is veszed a ISP frekit!” Igen, ha a tápot a programozóról adod neki! Ellenőrizd a feszültésget, magán a programozó ablakán.
Köszi a választ!
Igazából nem írtam volna ide, ha ez működik Szóval mindent a leírásod alapján csináltam (szeretném azt hinni), és a videot is megnéztem hátha az segít, de semmi eredmény. A programozó órajelét tudom állítani, megjegyzi rendesen, de mindig feldobja ezt a hibát. Milyen egyéb dolog lehet? A kizárást azért kérdeztem "hátha" véletlenül elkövettem ilyesmit szándékom ellenére. Na, most már sejthető hogy milyen szinten állok az AVR-rel, de nem adom fel! Előre is köszi a választ!
Tuti rajta van, le is mértem a panelon. Megkapja a feszkót az eszköz.
Vn egy fül, ahol látod a Target VCC-t nézd meg, hogy ott van-e feszültséged!
Valahol a végén, van a fül.
Sziasztok
Sikerült beüzemelnem a Doper-em... és elkezdtem gyakorolgatni, próbálkozni. Csak lenne pár kérdésem. Az ATtiny45-höz nem kell rezonátor (nem biztos hogy így hívják, vagyis kvarc meg 2 kondi). kipróbálnám magam ATmega8-al is, de nem tudom ha egy sima 7 szegmenses kijelzővel szeretnék egy sima kis számlálót csinálni, akkor kell-e hozzá? Vagy minden esetben kell? Ha igen akkor mekkora kvarc/kondi? Most a PB0-6 lábakat szeretném vezérelni. Vannak még a PD# és PC# lábak. Ezekkel is lehet ilyet csinálni? A vezérlésen annyit értek hogy (pontosan nem tudom hogy mondják): evvel a kóddal Topi 8 lábas cikkjének példakódja alapján:
kapcsolgatom a PB# lábakat. A "kacsacsőrt" nem jeleníti meg az oldal!!!!!! De még nem "mertem" ráadni az IC-re a tápot mert ugye az ATmega8-nál a 9-10-es láb a PB6 (XTAL1/TOSC1) és PB7 (XTAL2/TOSC2). Nem tudom ide kell-e razonátor (kvarc+kondi) vagy ráköthetem a kijelző egy-egy szegmensét? Bocs hogy hosszan írtam... de kíváncsian próbálkozok Köszi szépen
Szerintem meg működik... Így kell beírni:
1:0 oda, bocsi... a kérdések még aktuálisak!
Mega 8-nal hasznalhatsz belso oszcillatort, akkor nem kell kulso. Ezt fuse biteknel be kell allitani.
Az XTAL labakon kivul van ott meg boven amire kotni a kijezot.
"két "kacsacsőr" balra nyitva"
Két "kacsacsőr" inkább jobbra nyitva kell.
Akkor a PD# és PC# lábakat is tudom úgyan úgy használni mint a PD#-ket? Ha jól értem akkor igen.
A Fuse Bitekről egy pici infót kaphatnék-e? Hogy konkrétan mik is azok... Topi (#285385): igen... igazad van, félreírtam.
Ugyanugy allitgatod. Persze a DDRx regisztert is allitsd be kimenetnek az adott porton. Bar alapbol asszem kimenet..
Adatlap: CTRL+F "Fuse Bits". Fejbol en sem tudom mit kell belso oszcihoz allitgatni. Reg barkacsoltam ilyesmit :smoke:
Bemeneeet? Óóó... pl. "érzékelni" lehet ha lenyomok egy gombot?
Persze... Ami nem táp, az IO. Input/Output. DDRx-el irányt válthatsz.
Data Direction Register... húúha... eddig nem sokat értek belőle. nézegetem a pdf-ben a mintaforrást, de nem nagyon értem a lényegét. hogy tudok pl. egy gomb lenyomással egy ledet felvillantani vagy egy "funkciót" ( voiod valami() ) elindítani? Kaphatnék egy kis mintácskát?
Szerk: várjunk csak. Van a Te cikkedben a mintakód. Nekem az az alap... Ott van hogy: DDRB = (1<
Ez a forrás beszúrás nekem nem megy.
Na most hátha... . . . Jéééé.
Sziasztok!
Van egy kis problémám az USB-s doperrel.A videot követve próbáltam beállítani a programozót, de mindig hibaüzenetet kapok. Az ISP frek állítása után a read signature gombra nem tud kiolvasni semmit és ekkor irja ki alul, h nem tud belépni a program módba! Valaki tud megoldást erre? Tuti, h csak velem szórakozik. A Target VCC ok az avr studioban és valósan is mérve? Aki már járt hasonlóan és tud megoldást az légyszi írjon! köszi
Nézd meg a tápfeszültséget, van-e tápja. TargetVCC jumpert is tedd rá!
Ha már a programozóval kommunikál (tehát bejött a modul úgy ahogy nálad) akkor már csak a programozó vonalakban lehet hiba. Nézd meg, hogy minden kimenet és bemenet rácsatlakozik-e a processzorra. Reset, VCC, GND, MISO, MOSI, SCK Ha van szkópod, nézd meg, ezeken van-e adatforgalom. Multiméter is jó, ha random ugrál miközben a Read Sign-t hívod.
Nagy hülye voltam, a Target Vcc mérve OK.
Nem kérdőjelet akartam írni! A programozóvonalakat átnézem még egyszer, köszi!
Szia!
Megmértem a feszkót, alapból 4,9-et ír ki, a hiba változatlanul fennáll. A read signature-re nekem is azt csinálja mint Csuszka-nak.
Ne azt nézd meg, mekkora a feszültség, hanem hogy ugrál-e read signature közben. Ez arra kell, hogy megnézd nem rossz-e a kábeled, vagy bevan-e rendesen forrasztva a buffer.
Megnéztem multiméterrel, hogy hogy változik ha nyomom a read signature-t. Alapból 5,10V-ot ír, néha lemegy 5,09-re.. nem tudom mitől lehet.
Beszereztem itthonra még két Tiny2313-at is, ebből az egyikre szintén nem megy a read signature, viszont a másikra igen. Nem tudom, hogy kéne mennie, de az nem probléma, hogy ha többször egymás után kiadva a read signature parancsot néha nem ugyan azt az eredményt kapom? Ki is írja néha warningba, hogy a signature nem egyezik meg a kiválasztott eszközzel.
Hibás signature: Magas az órajeled. Videóban ismertetett helyen és módon vedd vissza.
Ha viszont mindig minden volnalon ugyanannyit mértél, kutass forrasztási hiba után. Ugyanis olvasás közben, a MOSI, MISO és SCK vonalak, továbbá a RESET állapotot kell hogy váltson. Mivel a proci biztos állapotot vált, így nézelődj a buffernél.
már 4 kHz-en van az órajelem (próbáltam már lejebb is), itt nem ennek a beállítása lesz a hiba.
A forrasztásokat 3x átnéztem, de adok neki (magamnak) egy negyedik esélyt is.
A proci lábain mérjed a feszültségeket. 50KHz környékére vidd. És ha bármi van a cél processzoron, azt vedd le.
Az, hogy néha mást olvasol, okozhatja a magas órajel (amit azt mondtad már visszább vettél) vagy a túl hosszú programozó vezeték. 50cm-nél ne nagyon legyen hosszabb, igaz, nekem ment méteres szalagkábellel is, de szűrjük ki a hibalehetőségeket.
és vajon az USB kábel hossza bejátszhat a dologba?
Csak mert gondoltam nem veszek, hanem használom a a szkenneremét, ami egy méter biztos van. De inkább több.
Elsőre felismerte a gép gond nélkül? Mert ha igen, akkor kicsi az esélye, hogy az a bibi, bár előfordulhat. Próbáld ki egy rövidebbel!
Oszcilloszkóp vagy ilyesmi? Van?
Igen, gond nélkül ment.
Pont úgy nézett ki minden mint a cikkedben. Sajna szkóp nincs és szerezni sem tudok A programozó kábel meg kb. 20 centi, egy 10 eres szalagkábel van "széthúzva" és a drótok vége befuttatva ónnal és úgy beledugdosva a próbapanelbe. Igazából egyszer már kicseréltem ezt a kábelt, nem hiszem hogy itt a hiba, azért rámérek hogy nem kontakhibás-e |
Bejelentkezés
Hirdetés |