Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » C1-94 -99 Orosz oszcilloszkóp hiba
Sziasztok. A hibásak helyére szereltem be kettő itthon talált tranzisztort. Fénypont továbbra se jelenik meg.
HA az összes gomb be van nyomja és fentről a 3.at kiengedem akkor az idő kapcsoló függvényében vízszintesen fut a pont. Ebben az állásban, jelgenerátorról adva jelet szépen megjeleníti a jelalakokat. A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2016
Akkor úgy néz ki, jó. Fénypont csak XY módban van, normál módban vagy vonal, vagy semmi, vagy lassú eltérítésnél lassan jobbra futó pont.
Működni működik, de nem tökéletes. Az előző alkalommal mikor írtam, csak itthon talált valami tranzisztort tettem bele. Ma akartam venni 2n3906-ot, de azt nem kaptam így helyette bc556 került beépítésre. Van vele kijelzés, de nagyon halvány. Normál szoba fénynél alig látható a fény és egyre mintha halványodna. Mi lehet még a probléma? A fényerő poti maximumra van tekerve.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2016
Sajnos továbbra sem jó a szkóp. A T4 T6 tranzisztor környékén lesz valami gond ebben kéne nekem segítség. Vettem bele 2db tranzisztort, szépen megjelent a fény, működött minden frankón, hagytam egy 5-6 percig bekapcsolva, mire visszaértem eltűnt a fény... Kikapcsoltam vártam, majd bekapcsolás után nagy nehézkesen meglett a halvány fény. Nem lehet, hogy valami kondenzátor mérésre jónak tűnik, de működés közben bekavar?
Szia.
Nekem is ilyen típusú szkópom van, és adódott vele egy kis probléma. azt szeretném kérdezni, az újságcikk melyik újságból való? Köszönöm.
Sziasztok !
Én is vettem egy c1-94 oszcilloszkópot. első néhány alkalommal jól működött, aztán később már úgy indult, hogy a kép alsó szélét csak a képernyő felső részére tudtam állítani. Ekkor sikerült elállítani az y3 panelon két potit: R34, R37 (Az R34 a T10 bázisát állítja, R37 a T14 bázisát állítja.) Ekkor nem találtam képet. Mértem feszultségeket: B200: 237V, B100: 126V +12: 12.4V -12:11.5V a +12/-12 aszimetriája miatt lehet mehetett korábban felfelé a kép. Az R34-et beállítva +12/-12= +-11,9-re. Igy azt látom, hogy középen széles függőleges csíkban csíkban halványan világít. A fényerőt és a fókuszt lehet álllítani. A csik vizszinetsen vádorol a Time/Dev kapcsoló-ra. És vizszintesen lehet állítani a pozícióját a potijával. Merre keressem a tovább a hibát ? A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2017
Sziasztok!
Van egy C1-94 -es kis szkópom. Nem igazán értek hozzá,tanulnom kell még a használatát. Méréssel kapcsolatban lenne kérdésem. Trigger jelnek van külön bemenete? Trigger: érzékeli a bemenetet, és ha pl lefelé átmenetre van állítva a trigger, akkor amikor a bemenet 5V->0V átmenetet csinál, akkortól kezdi rajzolni, hogy mi történik. Így lehet mérni ezzel a kis szkóppal? Válaszotokat előre is köszönöm.
Így igaz, de a trigger jelet lehet az Y bemenetről is generálni, ha a kapcsolója belsőre van állítva. Ha alulról a második gomb be van nyomva.
Köszönöm válaszod. Abban tudnál segíteni.hogy mit, hogy, mivel kell összekábelezni a méréshez? Tehát ami a mérési feladat lenne... Egy avr mikrovezérlőhöz készített nyomógombnál - a jel 74HC166-al van megoldva - ,a vezérlő nem érzékeli a nyomógombot. Azt kellene nézni,hogy ven-e jel kimenet az avr felé. Avr egyik lába adja a vezérlő jelet (5V -> 0),akkor kellene a 74HC166 kimenetén jelformát lássak. Melyik pontjaira kell kötni a szkópnak a meleg pontokat?
Természetesen a vizsgált jelet a szkóp "függőleges" bemenetére kell kötni. A szinkront először belsőre kapcsolni, ha nem sikerül értékelhető ábrát kapni, akkor a vizsgált jelet a trigger bemenetre is rávezetve el lehet mélyülni az oszcilloszkópos méréstechnikában. A testelést se felejtsd el.
A külső trigger jó megoldás, csak azt a jelet ie elő kell állítani, már ha nincs ilyen a rendszerben. Ezesetben pl. a clock jel lehet trigger jel.
Tehát jobb, egyszerűbb a belső trigger használata, ahogy írod. Mindenképp gubanc lesz, mert egyszeri lefutású jelről (nyomógomb) van szó. Ha lassú eltérítést választ, meglehet nem fogja látni az egyszer megjelenő keskeny impulzust. Peticilin: A 74HC166 egy shift regiszter. Elképzeli nem tudom, hogy ez hogy kezeli a nyomógombot, lehet, hogy nyolcszor kell megnyomni, hogy a kimenetén legyen jel. Azért jó lenne egy kapcsolás is. A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2020
Mivel kapcsolás ismeretlen, feltételezés, hogy a nyomógomb pergése elfuttatja a léptetőregisztert akárhová. Pergésmentesítés kellene a gombhoz talán. Csak gombkezeléshez nem kellene shiftregiszter.
Köszönöm mindenki segítségét.Remélem ezzel válaszolni tudok a kérdéseitekre. Csatolom a kapcsi rajzot.
Idézem a fejlesztő szavait,hogy mit hol kell mérjek... " ezért kell hogy legyen plusz egy trigger bemenet. Erre kell kötni a trigger jelet, ami nálunk az INPUT NCS ( PB0 ): ha ez lemegy 0-ba, akkor kezdődik a shiftelés. Erre triggerelve a szkópot minden jel mérhető kell hogy legyen. Mivel a történés periódikus, ezért valamennyire állandó lesz a kép. " Talán így jobban képben lesztek mi is lenne a feladat. A konkrét kérdésem,hogy ezen a szkópon melyik a + triggerelhető bemenet. Ha egyáltalán van rajta...
Nem nyomógomb, hanem gyakorlatilag egy tasztatúra kiolvasásáról van szó.
Azért ehhez a feladathoz komolyabb szkóp kellene. Egy kétsugaras, kettős időalappal, és legalább 30 - 60 MHz -es. Tipikus esete a kettős időalappal rendelkező szkópok felhasználási területének. A trigger jelet a 74HCT125 1/OE (Atmega PB0) lábáról veheted le. A kettős időalap késleltetésével bármelyik nyomógomb jelét tudod ellenőrizni a PB0 által meghatározott kereten belül. Ennek, vagy az órajelnek kellene lennie a második sugáron. ha az órajel van a második sugáron, akkor ellenőrizheted (mérheted) a késleltetéseket, az is okozhat működési zavarokat. Ha a keret van a második sugáron, akkor ellenőrizheted, hogy mindenki megvan-e. Egyébként csak egy összefolyt "kerítést" fogsz látni, ami csak arra jó, hogy működik-e, vagy sem. Ha nem nyomsz meg egy gombot se, akkor semmi nem lesz a keretben. De hogy mit csinál, azt nem. A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2020
Eszembe jutott még, hogy a kapcsolásod kb. a 70 -es évek technikája, egy mikrovezérlővel kiegészítve.
Ha már amúgy is van benne mikrovezérlő, akkor egyszerűbb lenne a nyomógombokat mátrixba kötni, és a mikrovezérlővel olvastatni. Megszabadulnál a hardveres megoldás időzítési nyűgjeitől, csak a progit kell jól megírni.
Szia,
Köszönöm tanácsaid. Megoldódott a mérési probléma. Persze nem az én szkópommal. Jött a fejlesztő srác és az ő szkópjával meg lettek csinálva a mérések. Működik is a kapcsolás. Programozási hiba volt. Amúgy próbáltuk a mátrixba kötött nyomógombokat,de ott bizonytalan volt a kiolvasás,így marad a 70-es évek technikája,ezzel szépen működik.
Tiszteletem!
C1-94 szkóp fölső (idő) kapcsolóját a gyereknek sikerült körbeforgatnia. Eredményképen leállt a fűrészgenerátor (???). Csak egy pöttyöt jelenít meg. Ha mérek vele, akkor van függőleges kitérés. Ha a jobbra-balra igazítás potiját ide-oda mozgatom, akkor kirajzolódik a jel. Kérdéseim: - mit kellene cserélnem a műszerben? - hogyan tudom levenni a forgókapcsoló gombját?
Valószínűleg a forgókapcsoló végütközője elmozdult, szerintem csak mechanikus hiba. Ahhoz hozzáférni macerás. Ha jól emlékszem valahogy az előlapot kell levenni, gombok levételére már nem emlékszem. Talán a gombon a középső fényes korongot kell kipattintani, utána már látni.
Köszönöm, megnézem.
Ha tultekerem, akkor eltünik a pötty. Csak akkor jön vissza, ha kikapcs-brkapcs...
Szia! Ha még aktuális, úgy tudod levenni a gombot, hogy alul a műanyag gomb és a fém rész találkozásánál egy élesebb szerszámmal körbe-körbe lefeszegeted a gomb műanyag részét. Ha ez meg van, látni fogod már a gomb fém részét a tengelyhez rögzítő csavarokat.
Sziasztok !
Tanácsot kérek az oszcilloszkóp elektronkapcsoló elkészítéséhez.Elsősorban azoktól akiknek már van tapasztalata róla,de mások tanácsát is szívesen veszem. Az előosztó yaxley kapcsolón lévő ellenállások értéke nem egyértelmű a kapcsolási rajz és az alkatrész jegyzék szerint..A kapcsolási rajz szerint 2.2 K ohm,mig az alkatrész jegyzék szerint 2.2 M ohm. Melyik a megfelelő ellenállás? Köszönöm a segítséget.
Van benne 2,2 k, és 2,2 M is. Az ábrán ott a felsorolás, hogy a nem értékkel jelzett ellenállások mekkorák.
R2, 3, 4, 20, 21, 22 : 2,2 MΩ
Szia !
Köszönöm a gyors választ.Elsiklottam felette.
Szervusztok!
Segítséget kérnék CI-94 oszcilloszkóp javításához.Néha gond van a vizszintes eltérítéssel. A hibát a katódsugárcső hátulján lévő kis L alakú panelen kezdtem keresni.Megakadtam mert a rajta lévő T3 és T 4-es tranzisztor emitterén lévő ellenállások csatlakozását nem találtam a kapcsolási rajzon. Kapcsolási rajzot nem tettem fel,mert ezen az oldalon fenn van.
Köszönöm a segítséget!
(Kicsit eltüntem, de még élek) Folytatom a projektet. Gomb lejött, forgókapcsolót megjavítottam. Fűrészjel áll sajnos. Középen egy pont világít. Ha jobbra-balra potit tekerem, a pötty megy jobbra-balra. Ha jelet adok rá, függőleges kitérés van. Ha a jobbra-balra potit mozgatom (gyorsan ide-oda) látom a jelalakot. Tippet kérnék, hogyan tovább. Sajnos nem tudtam beazonosítani a fűrészjel tranyóját. Köszönettel veszek minden segítséget.
Esetleg ha egy mester tud segíteni, azt is megköszönném (Budapest). Természetesen nem ingyen....
|
Bejelentkezés
Hirdetés |