Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok. Az a problémám, hogy ezt: ezt vagy hasonlót kéne építenem. Papagájaink vannak és be vannak csippelve, ez a gép pedig leolvassa a csipp számát.
Szóval aki tudna segíteni a dologban az írjon. Előre is KÖSZÖNÖM!!!!!
Címet javítottam.
Az állatok az két "L". És nem Csippleolvasó hanem "Chip-leolvasó"
Már csak egy botkormány kell a vezérlőre, és máris lehet manőverezni a papagájokkal a szobában
Köszi, ez nagyon jó ötlet a hétvégén kipróbálom!!!
:yes: :yes: :yes: :yes:
CHIPPELT PAPAGÁJ?
lehet hülye vagyok vagy csak lemaradtam egy 100 éves ugrást a technikában vagy hasonló de valaki mondja már el miről van szó???
Én úgy gondolom, hogy ez is - mint sok más alkalmazás - RFID rendszerrel van megoldva. Azt legalább tudni kell, h milyen frekin dolgozóval állsz szemben: 125kHz, 12Mhz körüli v. valami több gigán működő?
A "leolvasó" az üzemi frekvencián kisugárzott nagyfrekis energiával megtáplálja a beültetett tekercset (antennát), ezt egyenirányítva a beső processzor tápot kap és elkezdi a soros adat visszasugárzását.Ez az adatsor legtöbbször egyedi "gyári szám" típusú hexa adatsor (mint a Dallas I-button-nál)
Gondolom, ez olyan, mint kutyáknál a nyakörv...digitálisan jelzi a papagáj aktuális állapotát.
Ez a chip nem az állapotát hanem az azonosítását szolgálja. Hasonló mint a "vonalkód". ez a madár bőre alá van betéve, fecskendővel. A leolvasót pedig odateszed a madár mellé akkor kiírja az azonosítószámát. Mostmár értitek? Ha nem, akkor szóljatok! link
Úgy tűnik, hogy 125 kHz és 134,2 kHz-en is működnek ennek az adói.
Pontosan melyik típus van beépítve a madárba? Nem reklámként, de a Procontrolnál foglalkoznak mindenféle egyedi jeladó/jelfogó gyártással is.
Ez nagyon hasonlít működésileg, ha van valakinek esetleg kapcsolása lécci ossza meg velem.
Tudsz bánni vmilyen processzorral? Ha nem, akkor felejtsd el, vegyél egyet.
Én ki tudok nyomni jelet antennára és vissza tudom hozni a jelet TTL-szintre. Nem tudom, h. hol az eleje, vége, csak látom az adatfolyamot. Innentől kell a procis rész, ez engem is érdekelne....
Sziasztok.
Hozzám került egy chip-leolvasó szerkezet. Típusa: Real Tracer RT100. A hibája, hogy a kijelző kontrasztja eléggé gyenge. Egyébként mindent hibátlanul csinál, de a használóját zavarja ez a "kontraszt szegény" kijelzés. Sajna a Google nem barátom, mert semmilyen service leírást nem találni - vagy csak én nem találom meg. Valaki javított már ilyen szerkezetet? Köszönök minden segítséget.
A kijelzo grafikus vagy karakteres? Ha az utobbi, annak altalaban az elso laba a kontraszt (vagy az elso 3 kozul valamelyik), altalaban 0V koruli ertekre kell kotni a jo kontraszthoz (potmeterrel szoktak beallitani, a poti csuszoerintkezoje megy ide, a masik ket lab a tapra es a foldre).
A grafikusnal mar nehezebb a helyzet, kijelzotol fuggoen kell neki negativ segedfeszt adni vagy az ujabbaknal mar nem is kell, ott szoftveresen allithatja be. |
Bejelentkezés
Hirdetés |