Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   282 / 375
(#) kameleon2 válasza morfondi hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Nekem Eagle+ pcbgcode.ulp utána Mach3. A g-kód ellenőrzéséhez a basic cnc viewer programot használom. Főleg az elején jön jól a beállítások után, amikor a fúrófájlokat, a metrikus beállítást, a biztonságos magasságot belövöd, mert így el lehet kerülni a szerszámtörést. Ugyanis az ulp sem mindenható - volt, hogy téves lett a kód. Csak az XY és a Z kordináták sorrendjét cserélte el egy helyen. Az eredmény, hogy a kész nyákba belevésett egy karcot és eltörte a szerszámot. Nem mondanám, hogy őszinte volt a mosolyom.
(#) guliver83 válasza morfondi hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Én igen
De hogy te
Ki fogja tudni neked megmondani, hogy a te géped mit is tud, szerinted?
Rajzolni kell programban valamit és kimarni aztán kiderül, hogy milyen pontos .
Valami tesztet kell csinálni egy négyzetet, egy kört átlót mérni , körnél mimnél kisebb kört és azt megmérni , hogy a géped mennyit is tévesztet.
Aztán ArtCam vagy Aspire , fusion 360 vagy bármilyen más programban tervezni lehet ilyen kis vékony vonalakat és ott pontosan fogod látni mit is lehet .
(#) morfondi válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
No tessék, ez van a panel jobb alsó részén. Innen indultam, és a panelen látható az eredmény. Hol rontottam el, mélyre engedtem vagy a gravírtű nem volt jó méret vagy?
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2017
(#) guliver83 válasza morfondi hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Milyen szerszámot használsz hozzá?
Legalább egy 0.2mm heggyel, kell hogy legyen aztán 0.05 mélység
Hogy fogatod le a nyákot, milyen felületre.
Én először egy MDF lapot egy nagyobb szerszámmal síkba marnék és arra ragasztanám a nyákot kétoldalassal. Ez az egyszerűbb változat, de be lehet mérni szépen a nyákot és akkor követi a felületet a gravírtű, ha hiba van benne.
(#) morfondi válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Emlékeim szerint, mert ez néhány napja volt, 0,1 mm-es 20 fokos gravírtű volt és a eagle-gcode kiegészítővel hoztam létre. Ott a beállításokat most nem tudom visszanézni, de erre lennék kíváncsi, akinek sikerült, mi volt a beállítás. Dremel 3000, alsó része becsavarva egy tartóba, az felcsavarozva a z-re. A panelon a rajzolat elég szabályosnak néz ki, a fordulat a 10 fokos seb.állítón kb. 8-as volt. Felület scan használva volt, ezért nagyítóval a panelen a mélység egyforma, a marás szélessége meg olyan-amilyen.
(#) morfondi válasza morfondi hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Ja, és nyomtatott fülecskékkel szorítom le a nyákok sarkait egy elég erős plexire, 12 mm vastag vagy ilyesmi, amin még van egy rétegelt lap befúrt anyákkal.
(#) guliver83 válasza morfondi hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
A hegye annak a tűnek 0.1?
Nekem 1mm tűnik !

Egyszerűen csak annyit csinál akkor először hogy 0 pontból elküldöd a gépet 50mm arrébb és hogy a nyákba 0.05 menjen bele nézd meg milyen széles lesz a gravír helye.
Ennyire nagyot üt a marómotor?
(#) morfondi válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Hát igen, ezt akartam egy bevált teszt gcode-dal kideríteni, egy egyszerűvel, mert én is láttam, hogy széles. De holnap csinálok egy tesztet, bár most akarom átszerelni a z-tartót egy masszívabbra, de ahhoz kb. 10 óra 3d nyomtatás kell először. Lehet, hogy a Dremel 3000 is üt, pedig alig volt még használva.
(#) kameleon2 válasza morfondi hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Szia! Én beállítottam a szerszámmélységet 0-ra. Így a már rögzített panel egy kisebb részén kézzel belövöm az "árkot". Utána 0 mélységen küldöm végig a panelen. Akkor már csak a panel vetemedése okozhat nagy gondot, de arra meg 2cm-es Knauf habanyagot használok, amibe gyorsan belemerom a panel kontúrját, amibe pont beleszorul. Így garantáltan sík önmagához képest a gép és a panelrögzítés is megoldott.
(#) morfondi válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Na, ez az, ilyen ötletek kellenek. Ezt én is kipróbálom, de már csak holnap. Köszi. Majd referálok.
(#) kameleon2 válasza morfondi hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Ha habba marod a kontúrt, a sarkokba érdemes egy egy furatot beleengedni, akkor nem marad ív benne.
(#) Pali79 válasza morfondi hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Csak az alsó részén rögzített motorral nem lehet normálisan gravírozni. A képen is látszik, hogy beremeg az egész. Nálam sima laposvasból volt hajlítva a motor tartó, azzal nem is volt baj.
(#) morfondi válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Ja, két ponton volt rögzítve a Dremel, alul becsavarva, felül egy pánt fogta meg. Bár nekem is gyanús volt a z-tengely, ezért én még be is ragasztottam ragasztóval a 8-as tengelyeket.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2017
(#) Firefighter1 hozzászólása Nov 8, 2017 /
 
Addig addig beszéltek itt a NYÁK marásról mig megjön az ember kedve egy kis NYÁK cnc-t építeni!
Hogy a stabilitással ne legyen gond arra gondoltam hogy fix főorsósra építeném viszont mivel csak hobbi céllel marnék ( és ez tuti nemnis fog változni, ezért egy 150×150 miliméteres (kb) munkafelületü gépbe gondolkodom!

Házi megoldásba milyen lehetőséget javasoltok mozgásra és mozgatásra??

Gondolom itt már nem működik a nutos csapágy "T" aluprofilon?!?!

Illetve a meghajtás? Áttétes bordásszíj vagy trapézorsó vagy...?
Nem mondom hogy fiokprojektnek szánom de nem akarok "profi" sineket meg meghajtást venni 100-200-400€- ért!
(#) morfondi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
Én nyomtattam a fogaskerekeket, és menetes szárat hajt. A kört meg lentebbi képen az oshw emblémát szépen marta ki, csak ki kell tapasztalni a beállításokat. Itt a Z tengely a kritikus, most nyomtatok egy másik fajta ZX megoldást kíváncsiságból. Ha elkészül, beszámolok róla. Én is ezért vágtam bele a Cyclone PCB Factory utángyártásába, de már az elején látszott, hogy van egy-két gyenge pontja.
(#) kameleon2 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 8, 2017 /
 
150x150-es gépet majdnem pont annyi építeni, mint 300x300-ast. Építheted bármiből ha csak a tanulás a cél. Ha használni is akarod rendesen, akkor azért van pár dolog, amire figyelned kell majd. Az pedig pénz, pénz, pénz. Vagy odaköltözöl a MÉH mellé. Jó lenne látni, ki követte el itt a legolcsóbb cnc-t és mi a legalja.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2017
(#) Zozi85 hozzászólása Nov 8, 2017 /
 
Most én is egy pici 180x180x80 munkaterületű gépet építgetek, nem a leg olcsóbb, de legalább masszív. Kis gépeket nehéz kulturáltan összehozni, nagyobbakhoz elég olcsó már az alkatrész ha van idő kivárni. Pici csapágyakra, orsókra sokat kell vadászni, hogy jó áron lehessen hozzájutni. A nyomtatott alkatrészek sajnos nem igazán felelnek meg, persze az a kérdés milyen pontosság a cél.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2017

minicnc2.jpg
    
(#) ticko válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Ezt nézd meg! Állítólag nyák marásra találták ki.Bővebben: Link
(#) JZoli válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Ezt is nézd meg! Egyszerű dolgokhoz használható:Bővebben: Link
(#) Firefighter1 válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Hát Kérdéses hogy a hasznalat alatt mit értessz kb havonta 2 darab 10x10-es NYÁK marása a cél.. ha jön a joidő akkor ez havi 1 re redukálodik ... mert többet leszek a szabadba a gyerekkel!
Sajnos Itt kint nállunk a MÉH telepek nammugy vannak mint otthon....
(#) Firefighter1 válasza Zozi85 hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Tetszetős kis gép... az biztos hogy nagyon masszív... De nekem a 400x400 -as gépembe se volt ennyi anyag.. Gratula hozzá ha lenne helyem.meg több időm a hobbival foglalkozni, biztos énis ilyen irányba indulnék.
(#) kameleon2 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Nem csak a mennyiség, a minőség is fontos. Nekem sajnos nagyon pici nyákokat kell csinálni jellemzően. Ott nagyon nem mindegy a gép pontossága, vagy a rezonancia.
(#) Firefighter1 válasza ticko hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Ticko... JZoli! Én nagyon pártolom a butorlapos meg réteglemezes építést... a nagyobb gépem is abbol készül.... bár olyan mint a Luca széke... De valahogy szkeptiku voltam.. vagyok nyák maratásra ilyen anyaggal kapcsolatba... bár ahogy látom a tengelyek sima jobb minőségű köszörült köracél a kocsi meg (??) bronz csuszóperselyek?
Azért oda illene legalábbis egy golyós...
De ötletadónak nagyon jo... köszönöm!

Most a jo tengelyek beszerzése jön... Ebay... vagy kidobott nyomtatók
(#) morfondi válasza Zozi85 hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Az enyém viszont a 3d nyomtatású alkatrészek miatt hamar elkészült és a merevsége sem rossz szerintem, no meg nem túl drága. A munkaterület is csak tőlem függ.
Nekem a z tengely kialakítása nem tetszett annyira és az idő be is igazolja, ezért másik kocsit lehet nyomtatni és tesztelni.
Kis méret, pl. a plexi könnyen cserélhető, ha baj van.
Ráadásul, ha valaki kitalál hozzá jobb kialakítást, cserélhető, próbálható. És a méretek is pontosak, nem kell annyit fúrni, faragni.
(#) guliver83 válasza Zozi85 hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Akinek van mivel annak egyszerű.
Egy baja van! Nagyon jó lesz
(#) Firefighter1 válasza guliver83 hozzászólására (») Nov 9, 2017 /
 
Pontosan.. Énis nyomtatnék magamnak... de nincs printerem... :/
(#) morfondi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Nov 9, 2017 / 1
 
Ha szeretnéd, nyomtatok neked...
(#) morfondi válasza Zozi85 hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Sziasztok! Akkor szerintetek egy ilyen merevebb szerkezettel meg nem menetes szárral, hanem menetes orsóval jobb lehet a merevség és mondjuk, így megfogva a Dremelt, van esély jobb minőségű nyákot marni? Igaz, kb. 9 óráig nyomtattam a kocsit.
(#) kaqkk válasza morfondi hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Idézet:
„kb. 9 óráig nyomtattam a kocsit.”
Így első látásra megérte a belefektetett munkát , reméljük hogy olyan jó is lesz mint amilyen jól néz ki ...
(#) morfondi válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 10, 2017 /
 
Elfelejtettem szünetmentest tenni, volt izgalom, lesz-e áramszünet. Bízok benne, mert tervezek egy nagyobbat, de jóval merevebbet, és csak nagyon kevés nyomtatott alkatrésszel. Valaki nézegette a mydiycnc felépítését? 40x40-es alumínium lenne itthon, elég merev lenne? Mondjuk, az eredeti az csak 20x20-as. 400x500-as, vagy kicsit kisebbe kellene csinálni egyet.
Következő: »»   282 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem