Fórum témák
» Több friss téma |
Gyönyörű munka, jó kis gép lehet.
Nem találok szavakat.
Nem értem ez hogyan készül, mi a fehér és mitől kék?
Köszönöm Béla bátyó!
Ahogy Köbzoli is írja. Először lefestem telibe a plexi nyersanyagot az alapszínre, vagyis jelen esetben fehérre. Ezután kigravírozom a mintát, majd az így kapott plexi felületet ismételtem festem, de most a másik színre. Jelen esetben kékre. A trükk, hogy hátulról van gravírozva, tükör fordításban. A festések után most hűtőmágnes lap van felragasztva. Egyébként meg bármi erre a célra megfelelő anyaggal lefedhető. A lényeg, hogy ne sérüljön meg a festés.
Az eredmény magáért beszél. Milyen festék ami ilyen szép felületet ad?
Köszönöm szépen.
A wery well termékcsaládot használom már sok éve. Ezzel a festékkel nagyon elégedett vagyok, kiváló paraméterei matt. Ettől függetlenül szerintem bármilyen festék szóba jöhet, ami a felületen tartósan megmarad. Hogy miért? Mert nem a festés felőli oldal fog látszani. Mivel a víztiszta plexi gravírozása tükör fordított, és a gravírozás felől van festve, azaz a "hátulja" van festve, a festék terülése a plexi felületén biztosan egyenletes lesz. Ez a lényeg. Ez a látszó felület. A "hátulja" nem számít. (ha esetleg megfolyik picit például).
Tudnátok egy ebay-es linket mutatni ahol 3mm plexi kontúrmarásához tudnék venni egyélű marót 1/8" tokmányhoz?
Mondjuk ez pont nem egyélű maró.. . Ez annál inkább.
Köszönöm. Az OK, hogy a terülés egyenletes, csak nem tudtam, melyik tapad is meg ilyen szépen.
Szia! Baba lett! Gratulálok.
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2015
Egyélű az, legfeljebb a fénykép becsapós. Olyan D formája van.
Viszont nem maró hanem gravírtü
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2015
Sziasztok! Nem nagy dolog, de látványos. Készítettem egy ilyet, mert hajtott a kíváncsiság. Annyi különbséggel, hogy 2mm-es hobbiüvegből martam egyélű maróval - nagyon pöpec lett. Valóban jól néz ki. Az egyetlen gondom, hogyan illesszem össze úgy a darabokat, hogy ne legyen rajta a cellux - mert az ront az összképen. Aki utána akarja építeni, annak javaslom, hogy figyeljen oda a méretekre, mert a 35 mm az nem az oldal hossza a trapéznél, hanem a magasság. Én a V1.0-nál ezt elrontottam - nem is jött össze. A 3D élmény teljesen valós. Gondolkodtam, hogy esetleg egy CRT monitorral még durvább lenne a hatás, de már mindegyiktől megszabadultam. Ha netán valaki kipróbálta - érdekelne a véleménye.
Érdekes kid dolog!
Pillanatragasztóval tökéletes! Mit vetítettél ki vele?
A videó kommentjeiben megvan a demo videók linkje is. De Leia hercegnőt sem lehetett kihagyni
Sziasztok!
Egy kicsit módosítottam a CNC gépemen, alkalmassá tettem 3D nyomtatásra. Íme az első "eredmények".
Szuperek lettek! Milyen szoftverrel és milyen hardverkiegészítéssel sikerült ezt elérned? Én is tervezem egy ideje a feltétet, de gondoltam kérdezősködök, mielőtt belevágok .
Nemá, légyszíves a gépről is tegyél fel képeket, azt is hagy lássuk, amúgy gratula, nem tudom milyen a géped, de szépen dolgozik.
Ezt én is megépítettem, tökéletesen működött, marha érdekes és jól néz ki, én folyékony meleg ragasztóval illesztettem össze, alig látszik.
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2015
Köszi!
Ugye a gép az adott volt, a kiegészítők amiket vettem hozzá: Arduino 2560, Ramps 1.4, egy E3d V6-os nyomtatófej, a nyomtatószálnak egy előtolómű és egy fűthető asztal. Azt hiszem ennyi. Vezérlésnek (x,y,z) megtartottam az eredeti CNC vezérlőmet, ehhez a jeleket (step, dir) a Ramps panelról kivezettem, az előtolómű meghajtást pedig a Ramps vezérlője végzi. A "g kód" elkészítését a Cura nevű programmal készítem, nyomtatni pedig SD kártyáról nyomtatok.
Én valami ilyen fejre gondoltam elsőként - ez igaz - teljesen komplett. A szoftverre agyaltam inkább, mert Googel sketchup + Mach3 már össze lett lőve marásra, de nem tudom milyen lenne 3D printre. Mekkora sebességgel sikerült a gépednek mennie nyomtatás közben?
Köszi szépen!
Az alábbi linken van néhány kép a gépemről. A 3D nyomtatáshoz annyiba különbözik, hogy a marómotor helyére szereltem fel a nyomtatófejet, a T nútos asztalra pedig a fűthető asztalt. Majd erről is csinálok képet ha egy kicsit alakítok a vezetékelésen (mondjuk ez még a gép egészében szükséges lenne, csak várok az ISOBOB-ra). Itt vannak a képek.
Köszi Zoli! A király még hátra van, csak tápot kell cserélnem mert a 10A kevésnek bizonyult a gép "kiszolgálására".
Engem erről a fejről már korábban lebeszéltek, állítólag sokszor beragad a szál. Én a "bovdenes" megoldást választottam. Igaz még csak tesztelgetem a rendszert az átépített CNC gépemen, de nagyon gondolkozom egy önálló nyomtató megépítésében.
A szoftverre visszatérve a Cura program tud Mach3, illetve LinuxCNC kompatibilis G kódot készíteni. Ebben az esetben engedélyezni kell a 4. tengely használatát. Ez fogja a szálelőtolást végrehajtani. A nyomtatási sebességnek 1200 mm/s van beállítva. Tudna többet is bőven, de én nem szeretem "kínozni" a gépem.
Ez nem semmi, gratulálok!
Az ami piros színű, az milyen anyag, és hogy lett ilyen színe?
Köszi!
Alumínium és eloxálva van. Van az albumomba néhány régebbi kép is ott látszik a "nyers" változat. |
Bejelentkezés
Hirdetés |