Fórum témák
» Több friss téma |
Szia! Tudom nem hobby annyira, de én inkább vettem az ebay-en és a mechanikus hibákat kijavítgattam, ami a slendrián összeszerelés miatt volt (kici occo). Így kevesebb munkával és kisebb pénzből meg lehet úszni. Múltkor építettem egy saját fordulatszám szabályozó áramkört. Az anyag a háromszorosába került, mint a kínai komplett pwm szállítással együt....
Szia!
Koszonom valaszodat de en is ugy gondolkodtam h megrendelem az ebay- rol de mikor kiszamoltam h a harom vezerlo meg a opto levalaszto 50-100 euro kozot ugral meg meg a posta koltseg igy olcsobban jarok ha megcsinalom en az egeszet es kihozom 50 euro alat. Meg ahogy neztem a kinai vezerloket az egesz smd szerelt tehat ha van valami gubant es kifustol akkor aszt javithatod ha sikerul.
Én ezeket csinálom meg, amit te csatoltál, az is jó. A TBA6560AHQ 1500-ért van.
Ha az illesztőkártya elkészül akkor légy szíves szólj.
Bipoláris motorokat akarok használni és ehhez beszereztem a vezérlőket is. A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
Ami a három vezérlőkártyát illeszti a számítógéphez.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2013
Nekem is van ilyen vezérlőm egypár darab, de a készítője szerint mehet az LTP portra minden külön illesztés nélkül, csak a GND- re kell ügyelni, azokat szét kell választani.
Ha Motiontól van akkor nem értem, nekem azt mondta, hogy most dolgozik rajta és egy hónap még mire kész lesz.
Igen az a típus.
Korrekt leírást, bekötést mellékelt hozzá, abból fehéren-feketén megállapítható, hogy a step, és a dir bemenetek optikailag leválasztottak, tehát mindenféle újabb leválasztás fölösleges, sőt az esetleges leválasztókártya optocsatoló tulajdonságának függvényében akár romolhat is a vezérlő "fürgesége". Egyedül a 6-os pin nincs leválasztva,(error kimenet) ide valóban kellhet egy opto, ha hiba esetén a vezérlő szoftvert akarod tiltani.
Kösz, hogy szóltál, nekem is megvan a leírás de még nem rágtam magam át rajta.
Spóroltál nekem egy léptetőre valót. Köszönöm.
Ettől függetlenül ha Motion készít leválasztókártyát is, annak meg lehet az oka, gondolok itt további vezérlési feladatokra, (például szivattyú működtetés). Kérj róla infót, az mindig jól jön.
Elképzelhető, hogy nem kell leválasztó ehhez, de nem ismerem, nem tudok nyilatkozni. Hol vetted, egy link jó lenne.
Ha elküldöm a leírását az megfelel? Vagy venni akarsz?
Megfelel, de csak megnézném, mert tetszik. Köszönöm.
Szia!
Meglehet kérdezni mennyibe került a vezérlő?
Én azért döntöttem motion vezérlői mellett, mert ebben relatív kis áramú (max. 2,5A / 48VDC) kategóriában szerintem nincs ilyen jó ár / érték arányú eszköz. Ez a gyakorlatban is bebizonyosodott. 45Volttal hajtom.
És nem azért döntöttem a szintén általa készített port leválasztó mellett, mert "az passzol hozzá". Azon a leválasztón - azon kívül hogy 4 tengelyes - charge pump, PWM-es főorsó fordulat szabályozás, valamint 2 független relé kimenet is van. Ja meg a saját ellátására táp, LM2675-tel, ami nem igazán fűt ![]() A kínai vezérlő TBA6560-nal persze nagyobb áramra alkalmas, ha kevés a 2,2A üzemi, akkor alternatíva lehet, az egyéb, drágább vezérlőkkel szemben. De az meg nem megy még 40Volttal sem (talán 36 max, de ebben nem vagyok biztos) Szóval van néhány szempont, amit lehet mérlegelni.
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék.A léptető motor meghajtóknál mint pl. Az M542H, hogyan ill kell-e egyáltalán a kimenő feszültséget beállítani? Az áramerősséget lehet ,azt írja mindenhol, de a fesz.-t nem.(a léptető motorom 3,9V (névleges) és 4A. Másik kérdésem: A meghajtó kimenő áram beállításhoz azt a képletet olvastam, hogy fázisszám x 1,4 na így 2,8 jönne ki. De a motor adatlapján 4A/fázis szerepel.Most akkor hogy lenne az ideális?(a motor 2 fázisú hibrid (Nema24 GB24H288-40) Köszönettel.
Sziasztok! Nem annyira hardver, de cnc. Artcam-et használok az egyik cnc-s gépen, ahol gond nélkül fut. Ezen csak a Mach3 van még és egy Aspire program. Egy másik, nagyobb teljesítményű gépre is feltelepítettem, amin évek óta dolgozom, de activeX hiányára panaszkodik és nem jelenít meg dolgokat. Azért furcsállom, mert több 100 programot is használok - eddig egyiknek sem volt ilyen nyűgje. Az is lehet, hogy én állítottam túl biztonságosra a gépet, de fogalmam sincs mi lehet a probléma. Van esetleg valakinek tapasztalata, ötlete?
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2013
Ismét egy szoftveres kérdés. Kicsit felbőszültem, mert hosszas utánjárással végre a kedvenc google sketchupommal sikerült 3D-ben megrajzolnom egy tárgyat, amit le akartam gyártani a cnc-vel. Ki is sikerült exportálni dwg-ben - de az Artcam és az Aspire csak egy használhatatlan lapos képet látott belőle. Nincs valami értelmesebb program, ami utána a Mach3-nak képes átadni a 3Dt teljes valójában? A Sketchuphoz van egy cnc rutin de annak is kell a MS ActiveX és már tele van vele a hócipőm, mert eddig a MS csak kárt okozott a munkáimban. Solidedge-re gondoltam még. A régebbi gépemen volt is, de az is iszonyat erőforrást foglal és nem bonyolult dolgokat szeretnék csinálni. Mit tanácsoltok? A munkagép Artcamjén is megszerkeszthetem, de akkor megint csak egy "egyirányú" fájlt sikerül csinálni. Nincs valami értelmes átjárás 3D-ben?
Azt szeretném kérdezni, illetve a véleményekre, tapasztalatokra volnék kíváncsi. Mégpedig a motorok tápellátásának kérdése tükrében. Hogyan lenne célszerű ezt megoldani? A tápfesz DC 24-30V körüli érték lesz.
1.: Egy nagy teljesítményű tápegység mindhárom motorhoz (legalább 10A-es tápra gondoltam) 2.: Külön-külön minden motorhoz egy-egy tápegység. (legalább 3A-es táp) Köszönöm! A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
Szerintem célszerűen, ami van. De nem bonyolítom a kérdést: egy nagyobbat használok. 1db. graetz, 1db. kondi. Ökölszabályt betartani (amperenként minimum 1000uF) 45VDC, működik.
Én is kérdezek: miért nem használsz Te is nagyobb DC-t? Ekkora van, vagy ilyet tervezel beszerezni / készíteni? A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2013
27V-os tápot lehet kapni, ami 30V-ig trimmerelhető. Ezért gondoltam erre a megoldásra. Tehát akkor úgy nézne ki a dolog, hogy egy nagy 10A-es kapcsolóüzemű tápegység a motoroknak, (27-30V) és egy különálló 5V-os - szintén kapcsolóüzemű - tápegység a logikának. Az LPT portról optóval leválasztva. Mindez egy Rack dobozba szerelve.
Aha. Igaz, én cseréltem a toroidot, graetz, kondi meg volt. Így a kapcsoló üzemű kimaradt a szórásból. A port leválasztó pedig 8-24VDC-t igényel, ezt táplálom egy 12Voltos dugasztáppal, mondjuk ez kapcsoló üzemű.
Majd ezeket dobozolom be egy komplett vezérlőnek, ha eljutok odáig. El kéne...
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy evvel a projecttel Bővebben: Link[/url] foglalkozott-e valaki? Az lenne a kérdésem, hogy ez vajon tudja-e fogadni az Altium nyáktervező fúrófájlját? Igaz, hogy ez com portról megy, így a MACH3 nem jó hozzá, de elég egyszerű. Vagy esetleg va valaki tud ajánlani jobb megoldást? Üdvés köszi.
Bocsi
Elszúrtam a linket, de sajnos már nem is működik. Igazából ennek a fórumnak az első oldalán levő MAXIMUS nevű projectról lenne szó. Üdv
A kapcsolóüzemű tápot cseréld le toroidra, vagy hagyományos trafóra, és nagyjából dupla sebességnövekedést fogsz elérni ezáltal
![]()
Köszönöm a tanácsot, megfogadom. Van egy 250W-os, 18V AC toroidom. Ez egyenirányítva, pufferelve 25V. Ez elég a motornak, gondolom. Legalább is ekkora feszt adtam labortápról, és ezzel szépen ment a motor. A három motor összes áramfelvétele 6A. Ehhez milyen graetz hidat válasszak? A puffer 2db 10.000µF lesz.
Én ilyesmit tennék bele, de kifejezetten az ára miatt, egyébként ágyúval verébre. Ha már úgy tetted fel a kérdést, mit válasszál
![]() A 10 ezres kondiból szerintem egy is elég, a másik jó lesz majd máshoz. Végül is nem (hang)végfokhoz lesz a táp, azt a 6 ampert sem fogod folyamatosan kivenni a tápból. Meg merem kockáztatni, hogy a felét sem... Kár, hogy csak 25VDC lesz a végén, nagyobbal jobb gyorsulást tudnál elérni. +10V is sokat lendítene a dolgon, TB6560-nak is jó lenne még. Igaz, ez vezérlő függő, nem mindegy, milyen a körítés. Ezért is adhat nagyobb szabadságot a külön port leválasztó és a motoronkénti driver. |
Bejelentkezés
Hirdetés |