Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » CPLD, FPGA - Miértek, hogyanok
WinCUPL az megy Win10 oprendszerel is, szoktam használni.
Párhuzamos nem játszik, a 12 éves gépemen sincs. Win10 / Linux USB megoldás kellene. A dokumentációt eléggé hiányosnak tartom például egy mikrokontrollerhez képest. Ott általában eléggé szájbarágósan megadják, hogy mi mivel működik.
Az én gépem 9 éves, de ennek ellenére olyan alaplapot választottam, amin van párhuzamos port. Ezen kívül egy PCI/párhuzamos port átalakító van a gépemben. A Xilinx párhuzamosporti kábel erre van rádugva. Szóval ez nem lehet kifogás.
Win10 alatt: Égető szoftver ATMISP v7.3 (Atmel ISP v7.3) Kábel ATDH1150PC/VPC/USB or a compatible (ezek USB-sek) Fejlesztő környezet ProChip Designer (fizetős) WinXP alatt: Égető szoftver ATMISP v6.7 Kábel ATDH1150 USB, Atmel CPLD-ISP, Byte Blaster, Byte Blaster II, Byte Blaster MV Fejlesztő környezet WinCUPL (ingyenes) Itt megtalálsz minden infót. Mellékelek 2db. párhuzamosporti égető kapcsolást. Az USB-st úgy emlékszem 20000Ft körül láttam. Talán a ChipCAD-nél.
Köszönöm!
WinCUPL működik Win10 alatt is.
Elkészült a CPLD modulom tokozott kialakítású változata. Nem sikerült rájönnöm arra, hogy a forrasztott IC-s változat miért nem működik megfelelően. A tokozott változat a 4MHz-es órajellel fut rendesen. A LED villog ahogy kell. Azt figyeltem meg, hogy a működő panelnél sokkal lassabban történik a program feltöltése mint a hibásnál.
Találtam egy remek oszcillátor kapcsolást. 4-40MHz-ig berezegtet minden kvarcot. Persze a felharmonikus 40MHz, 32MHz-es, a tokra ráírt érték harmadán rezeg ebben a kapcsolásban.
Szép munka
Lehet a régin meghibásodott a kvarc vagy valamelyik kondi és ezért változott a frekvencia s amiatt megy lasabban...
Köszi! Szép forrasztási gyakorlat volt. kb.8 órát vett igénybe csak a forrasztás. A foglalat számára is nekem kellett megcsinálni a pclib-et az Altiumban. Azért osztottam meg a kvarc oszcillátor vázlatát, mert ez üzembiztosan működik. Egyszerűen megépíthető. Még 3,3V-ról is megy, igaz ekkor már változik a frekvencia.
Sziasztok!
Több év kihagyás után ismét kellene CPLD-t használnom, eddig az XC9572-vel építettem áramkört (4MB Amiga Fast RAM), most a 3V-os illesztés miatt át kellene térnem az XL típuscsaládra. Itthoni beszerzési forrás számomra elsősorban a tme.hu, de pl. a 72-es (100pin) már brutálisan magas áron vásárolható Ha jól látom, láttam, Lattice márkás CPLD-k is kaphatóak, és lényegesen olcsóbbak, pl. LCMXO256C-3TN10 és LC4064V-75TN100 amelyek, ha jól gondolom hasonló tudással rendelkeznek. Szeretném megkérdezni, érdemes-e ezek közül választani valamelyiket, illetve mi a különbség a két gyártó (Xilinx, Lattice) termékei között, paraméterek ill. fejlesztőkörnyezet tekintetében. Esetleg ha van olcsóbb Xilinx beszerzési lehetőség, akkor maradnék mellette. Köszönöm szépen a válaszokat előre is.
Szia!
Én most tervezek Lattice FPGA-val. Konkrét tapasztalatom még nincs, de egy kollégám már használta őket és nagyon jó tapasztalatai vannak vele, illetve az volt a megfigyelése, hogy a Lattice blokkok komplexebb dolgokra képesek, mint pl a Xilinxeké*. Én most az ICE 40 Ultra családra tervezek, ha lesz valami infóm szívesen megosztom majd. Mindenesetre sokkal barátibb a Lattice ára és direktben is lehet tőlük rendelni. Postával körülbelül ugyanannyira, talán pár dollárral kevesebbre jön ki a Lattice, mintha TME-től rendelnél, de így amit gyárt a gyártó azt biztosan megkapod! UI*.: Értem azalatt, hogy ugyanazt a kódot kevesebb erőforrással is megvalósítja. A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2021
Szia! Tudom ajánlani a Xilinx FPGA-t . Ebayen van Spartan 6 LX9 KB 2000 huf ért.
Köszönöm az információt, nekem ami fontos, az 5V tolarancia, régi Commodore géphez szeretném használni, ha lehet, szintillesztők nélkül.
Xilinx FPGA - val készíthető Microblaze Processzoros Mikrovezérlő is.
Van hozzá C++ fejlesztő környezet . Xilinx Software Development Kit Microblaze A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2021
Xilinx CPLD-vel kapcsolatos segítségre szorulok.
Van egy működő berendezésem melyen 2db XC95288XL 208 teljesít szolgálatot. 4 csatornás nagysebességű audio jeleket csinál PCI portról saját software-rel Win XP környezetben. Az 1-es csatornán zaj van.Cseréltem DA konvertert,RAM-okat,kondikat,a hiba maradt.Csrélni kellene a 95288-akat és felprohramozni. Kérdés:Letölthető-e a program a felprogramozott eszközről? Ha megszerzem a PCLD-re a programot az eredeti eszköz készítőjétől(prototipus)valaki rá tudja-e tölteni? Mellékelt képen egy 1kHz szinuszjelben látszik a hiba. Természetesen honoráriumért! István
CPLD 7 Segment
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2021
Egy ki segítséget kérek tőletek. Annak idején egy logikai analizátor megépítéséhez megvásároltam egy XC3S250E FPGA-t és egy AT 45 DB 081D-SU/SMD 8M-BIT SOROS SPI Flash-t. Minél többet foglalkoztam a hardver/szoftver összefüggésekkel annál zavarosabb lett nekem. Az áramkör nem tartalmaz platform ramot ! Az áramkört az Impact-ból szeretném programozni a JTAG csatlakozón keresztül. Gondolom a bit fájl-t kell betölteni az FPGA-ba. Milyen kiterjesztésű fájl kerül az SPI Flash-be és hogyan? Olvastam valami konfigurálásról, amit be kell tölteni az FPGA-ba, amiből tudja, hogy SPI Flash csatlakozik rá. Ezt a konfigurálást mikor , hol kell elvégeznem?
Azt, hogy SPI-s flash van rakotve, azt az M0..M2 labakbol tudja, ezt irja a Spartan-3E adatlapja. Elvileg (de erre most nem merek megeskudni) az impact ugy tudja programozni a flash-t, hogy letolt az FPGA-ba egy logikat, ami egy atmeneti osszekottetes a JTAG es a flash labai kozott. Azon keresztul felprogramozza es kesz. Bar, a batyam panaszkodott, hogy ez neki eleg megbizhatatlanul mukodott. Amikor az FPGA boot-ol, az nativan, hardware-bol tudja olvasni a flasht, ahhoz nem kell semmi elozoetes konfig, csak az M labakat kell jol bekotni tapra/foldre. A programozast illetoen, nekem a Vivado mutatja, hogy az FPGA mellett van egy flash is. Ha arra klikkelek, akkor abba eget, nem az FPGA-ba tolti le a file-t. Igaz, nalam Artix-7 FPGA van, nem tudom, hogy az impact az S3E-vel is igy mukodik-e, de gyanitom, hogy igen. A flash-be a .bin file-t egeti, az FPGA-ba pedig a .bit file-t.
Köszönöm a segítséged. Így összefoglalva sehol nem láttam még leírva. Majd próbálkozom, ha a megvalósításra kerül sor.
Sziasztok!
Altera cyclone 2 fpga program project fált nem tudom megnyitni quartus prime 18.1 alatt. Régebbi verzió kell vagy valami fpga bővítményt kell leszedni hozzá? Magukat a blokkokat megnyitja a vhdl fájlokat. Köszönöm
Ha jól látom, a letöltési oldalon csak a Quartus II Web Edition 13.0sp1 kiadásnál látom felsorolva az Altera Cyclone II családot, az ennél újabbaknál már nem.
Sziasztok
Van egy ilyen panelem, amin ez az fpga panel van sima 2.54 raszterű tüskesorral, rádugva. Ki lehet valahogy deríteni mi hova lehet kötve vagy esélytelen? kapcsolási rajzom nincs. Köszönöm
Sziasztok!
10-15 kapuból felépítendő áramkörre lenne szükségem, melyet most tesztelés idejére egy CPLD-ben valósítottam meg, jelenleg ez van itthon (XC9536XL). A kész termékre viszont az ATF16V8-at néztem ki, mert lényegesen olcsóbban beszerezhető. Szeretném megkérdezni, mivel nem egyértelműek a neten található információk, milyen szoftverre illetve programozó készülékre lesz szükségem? Köszönöm A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2022
Szoftver: WinCupl
Programozó: XGecu Pro TL866 II Plus
Olvass vissza egy kicsit a fórumban. Részletesen leírtam.
Az ATF16V8-at hol veszed meg?
Köszönöm szépen a válaszokat, utána nézek a dolgoknak
Idézet: „ATF16V8-at hol veszed meg?” A tme.hu oldalon kapható.
Egyelőre elvagyok a Xilinx CPLD-kel, de kíváncsi vagyok a Microchip-es termékekre is. Légy szíves majd számolj be a tapasztalataidról.
Úgy látom, elég drága a programozó, még az Aliexpress verzió is, szinte biztos, hogy ezt a megoldást így elvetem. Így marad a CPLD, vagy kapu IC-ből lesz kialakítva, ha 2-3-ban elférek.
Sziasztok!
Szert tettem egy Lattice MachXO 2280 modulra. Még soha nem foglalkoztam FPGA-val, ezért segítséget kérnék, hogy merre induljak? Egy délután egy AND kaput sikerült működésre bírnom... Hol kezdjem az ismerkedést?
Udv. Foglalkozott valaki a Xilinx 7 szeriaval komolyabban ? A "7 Series FPGA transceiver wizard"-al es a gigabit ethernet-tel kapcs lenne kerdesem. Lehet ezt a generalt kodot valamilyen eth phy-al hasznalni egyaltalan ? Azon kivul hogy megvan a wizardban a template, en semmilyen infot nem talaltam ezzel kapcsolatosan. Koszonettel.
FYKI: https://learn.lushaylabs.com/tang-nano-series/
aliexpress: search "tangnano 9k" youtube: https://www.youtube.com/@electronics.tinker A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2024
|
Bejelentkezés
Hirdetés |