Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1216 / 2208
(#) laci016 válasza totya694 hozzászólására (») Jún 17, 2011
Nekem csak EF9 es csövem van.Megnézem hogy EF6 helyett lehet-e használni.
(#) totya694 válasza laci016 hozzászólására (») Jún 17, 2011
Van köztük különbség:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) laci016 válasza totya694 hozzászólására (») Jún 17, 2011
EF9 lesz.A pdf fájlban megtaláltam,hogy 250 volton mekkora Rk,Rg1.Rg2,Ck stb kell,mekkora áramoknak kell beállniuk,így már fel birom építeni a kapcsolást remélem.
(#) Pioneer válasza totya694 hozzászólására (») Jún 17, 2011
Szia!
Parancsolj! Én még nem építettem meg. Át kell nézni, mielőtt bárki megépíti!

tube head.lay
    
(#) totya694 válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 17, 2011
Köszi
Miért is kell átnézni?
(#) Pioneer válasza totya694 hozzászólására (») Jún 17, 2011
Azért, mert én még nem építettem meg. Így nem tudom, hogy élesben működik-e.
(#) Pioneer válasza totya694 hozzászólására (») Jún 17, 2011
Az első hibát már észre is vettem. A három cső típusa a valóságban 6N1P. A rajzon viszont rosszul 6N2P szerepel.
(#) totya694 válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 17, 2011
Én meg E88CC-vel építettem meg a következő kapcsolást.
Bővebben: Link
(#) vikipapa hozzászólása Jún 17, 2011
Helló mindenkinek. Haladtam a PCL86 SE-vel, és kíváncsi lennék mit szóltok hozzá. A lemez feketére lesz festve, a trafókra pedig valamilyen burkolatot ki kellene találnom. Ilyesmire gondoltam, csak sajnos nem tudom kivitelezni. Itt van még egy két kép róla.
(#) dragon073 hozzászólása Jún 18, 2011
Sziasztok !
Toroid kimenőket lehet egymásra rakni ? Csak úgy férnék el a dobozba , lehet valami hátránya ?
Gábor
(#) klemo86 válasza dragon073 hozzászólására (») Jún 18, 2011
Mindent lehet, kérdés: érdemes-e…
Ha vasrekeszeket hegesztesz nekik, akkor nem lehet gond
(#) Pioneer válasza totya694 hozzászólására (») Jún 18, 2011
Ha már megépítetted, miért kellett a nyákrajz?
A 6N1P pedig az ECC88 orosz megfelelője.
(#) oibacsi válasza vikipapa hozzászólására (») Jún 18, 2011
Szép lesz, nekem egyedül a potmétergomb és az elhelyezés nem tetszik, de ez egyéni Mekkora/milyen kimenőket használsz? Gondolok itt vaskeresztmetszetre és primer induktivitásra.
Az én el84 se-m is készül, bár egy kivágást sajnos elrontottam és egy takarólemez kerül az ecc81 alá, de nem lesz csúnya
(#) vikipapa válasza oibacsi hozzászólására (») Jún 18, 2011
Köszönöm . A kimenőről sajnos nem tudok sokat, valamilyen rádióból bontott. Kb 4cm2, induktivitását nem tudom, mert nincs induktivitás mérőm. A potméter azért került felülre, mert a fa előlapot nem tudom bemarni, ezért nem tudtam felcsavarozni, meg így jobban "kézre áll" majd a helyén. Egyébként ez az erősítő "gyakorlásként" készült, 3-4ezer forintból. Majd a PL504PSE-ben lesznek "izmos" kimenők és táptrafó is.
(#) bbazs hozzászólása Jún 18, 2011
Sziasztok!

Ez a késleltető kb mennyi ideig nem húzza be a relét?
Illetve bc337, bc327es tranzisztorokat rakhatok bele, változtatás nélkül?
Bővebben: Link
(#) klemo86 válasza bbazs hozzászólására (») Jún 18, 2011
Én már csak azt nem értem, hogy egy késleltetőnek miért kell ennyi marhaság? Link.
Egyrészt tökéletesen ellátja azt, amit ez a sok lom, másrészt egy csöves gépezeten nagyon jól is néz ki!
(#) totya694 válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 18, 2011
Hali
Nos igen megterveztem a NYÁK-ot és meg is csináltam de nem kimondottan az esztétikára törekedtem ha nem a kapcsolás életre keltése volt a célom.Mivel tudom,hogy szépen szól és más is ezt mondta így elkezdtem keresni egy már kész szép kivitelű NYÁK tervet amit tovább is küldhettem legyártatni.
(#) istvan3 válasza bbazs hozzászólására (») Jún 18, 2011
Szerintem, meglehet vele próbálni, amúgy sem drága egy ilyen tranzisztor, szóval nem nagy veszteség. Lábkiosztásra figyelj oda.
(#) totya694 válasza vikipapa hozzászólására (») Jún 18, 2011
Annyit tudok mondani a 2db kimenő trafóról,hogy 2db teljesen azonos belsővel rendelkező TV-ből származnak amelyekben PCL86 csövek gondoskodtak a hangerősítésről.Így mivel gyári trafók bártan mertem ajánlani a PCL86 SE erősítődhöz.(nálam ECL86-al szolgáltak)
(#) CIROKL válasza totya694 hozzászólására (») Jún 18, 2011
Anno gondolkodtam ennek a füles erősítőnek a megépítésén de még ez idáig nem szántam el magam , most hogy itt tárgyaltok róla ma délelőtt gyorsan össze is dobtam a panelt és most tesztelgetem .
a nyákterv az tökéletes és 100%-ban használható , a megadott alkatrész értékekkel az ECC88 ami nyerő benne , azzal szól szépen és a megadott egyenfesz értékek is azzal állnak be.
Bővebben: Link
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 18, 2011
Még annyit hozzá fűznék hogy semmi hókuszpókusz nem kell , magyarul csak sima váltófeszültségű fűtés az anódfeszültségnek csak CRC szűrés és ennyi , tökéletesen zaj és brum mentes ., az elsődleges meghallgatások azt mondják számomra hogy egy dobozolást megérdemel .
(#) ticseboy hozzászólása Jún 18, 2011
Lacikám, ez igen. Gondoltál egyet és összedobtad??? Hmmm.
Ügyes.
(#) frecsko hozzászólása Jún 18, 2011
Sziasztok.
6n45C adatlapja van valakinek? Lehetőleg ciril betű mentes.
Köszönöm.
(#) istvan3 válasza frecsko hozzászólására (») Jún 18, 2011
Itt egy orosz, hátha jó, keresd ki a listából:
Bővebben: Link
(#) Hajkeverő válasza frecsko hozzászólására (») Jún 18, 2011
Az istvan3 által linkelt cirill betűsből milyen információkra lenne szükséged?
(#) klemo86 válasza frecsko hozzászólására (») Jún 18, 2011
6П45С-re gondolsz? Latin betűvel írva több sikered lenne latin betűs találatokra
Link.
(#) frecsko hozzászólása Jún 19, 2011
Igazából mindenre. Lábkiosztás, fűtőfesz / áram, anódfesz / áram..... (és egy egyszerű kapcsolás mert ki szeretném próbálni, hogy működik e még)
Ezt találtam ez egyik oldalon: 6n45C Equivalents EL509 EL519. Ezekről kicsit több infó van angolul.
(#) klemo86 válasza frecsko hozzászólására (») Jún 19, 2011
Ezek mind megtalálhatók a linkemen - angolul gondolom elboldogulsz (mellesleg az egy jó kis oldal az orosz csövekről, könyvjelzőnek beteheted).
(#) oibacsi hozzászólása Jún 19, 2011
Kedves Fórumtársak!
Valószínű én vagyok a béna, de van valami titka a novál foglalatnak, hogy a 3 közül egybe se megy bele sem a 6p14p sem az ecc81? Pedig szemre a lábak a helyükön vannak.
(#) CIROKL válasza oibacsi hozzászólására (») Jún 19, 2011
Annak pedig bele kell menni , milyen foglalatod van ?
A 6P14P -nek egy csöppet vastagabb a lába de ettől függetlenül jó erősen de bele kell menni .
Következő: »»   1216 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem