Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1375 / 2208
(#) Orbán József válasza pucuka hozzászólására (») Máj 24, 2012
Idézet:
„Az aszimetrikus négyszög és színusz honnét van?”



Én is azt mondtam, hogy nem szimetrikus...
Csak a színusznak nézett négyszögben tévedtem.
Egyébként én nyertem, mert szimpla m.
(#) pucuka válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 24, 2012
A színuszban sem tévedtél, az egy nem túl nagy torzítású színusz, vagyis inkább színusz, mint négyszög.
(#) Action2K válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 24, 2012
Mi szimpla m?
(#) Orbán József válasza Action2K hozzászólására (») Máj 24, 2012
A "szimetrikus m-je"...
(#) mayky válasza pucuka hozzászólására (») Máj 24, 2012
Mondjuk négyszög akar az is lenni, de szerintem aki 80 kHz-en akar vonalzós 4szög méréseket produkálni, annak rendesen fel kell kötnie a gatyát kimenőtrafó ügyben. Szerintem ilyen hálózati trafónak készült vason nem is lehet. Talán valami spéci 0,05 lemezvastagságú mumetal vagy permalloy, esetleg amorf magon.
(#) Action2K válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 24, 2012
Azt speciel két m-mel kell írni.
(#) Orbán József válasza mayky hozzászólására (») Máj 24, 2012
Szép az így is, látszik az akarat, hiszen ott is lekövethető a bemenő jel hibája, pláne az ilyen vájtszeműeknek, mint én is... .
(#) Orbán József válasza Action2K hozzászólására (») Máj 24, 2012
[OFF] Vesztettem.... belenéztem a gugliba és pont 45 helytelenül leírtba botlottam. Azért néztem bele, mert gyanús volt és hittem a netnek. Immár csak a lottóötös lehet csak vigaszom...
(#) pucuka válasza mayky hozzászólására (») Máj 24, 2012
Ne érts félre, egyáltalán nem leszólni akartam. Mint írtam, bőven több a szükségesnél.
(#) Action2K válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 24, 2012
Semmi baj! Megbocsátok, ha elfelezed velem a lottó ötöst.
(#) mayky válasza pucuka hozzászólására (») Máj 24, 2012
Nem, semmi gond, ugye a hallható sáv ami igazán érdekes, az meg nem olyan rossz Ezek az ultrahangos képeket csak érdekességképpen tettem fel. Egyébként volt néhány variáció kimenőben (M85B, M85A, SM85A, de most egy kis SM74-es van, ami a legjobb méréseket produkálta) Ami izgatja a fantáziámat most egy még kisebb SM65-ös vas.
(#) istvan3 hozzászólása Máj 24, 2012
Sziasztok. Most fejeztem be egy SE erősítőt, ECC85 meghajtással, de az a gondom van, hogy ha csak egy RCA bemenet is van bedugva akkor is szól mind a kettő csatorna, csak az egyik halkabban, illetve ahogy a potmétert tekerem, és ha középállástól eltér akkor ballanszként is szabályoz a két csatorna között. A tápban egyenirányító, közös puffer, majd CRC szűrés külön-külön, illetve a kimenők szekundereinek egyik oldala földön van.
Valakinek valami ötlete?
(#) mayky válasza istvan3 hozzászólására (») Máj 24, 2012
Pl.: Rosszul van bekötve a poti (födpont). Tegyél fel egy képet.
(#) istvan3 válasza mayky hozzászólására (») Máj 24, 2012
Sajnos most nem tudok képet csinálni. Hogy érted, hogy rosszul van bekötve? Bekötés jó, felülről nézve jobboldalra van kötve a földpont, ami a csillagpontba megy, balra a bemenő jel, a középsőből pedig meg a trióda rácsára a jel.
(#) Orbán József válasza mayky hozzászólására (») Máj 24, 2012
Az SM75-el mekkorka teljesítményt lehet csiholni?
(#) mayky válasza Orbán József hozzászólására (») Máj 24, 2012
Nem mértem meg kb 7 W. De ugye ez PP.
(#) djhans hozzászólása Máj 24, 2012
Tettem be még a pentódák vezérlőrácsához soros gerjedésgátló ellenállásokat. A fázisfordító kimeneteit is felcseréltem a végcsöveknél. Mit gondoltok jó lesz most már?
(#) mayky válasza istvan3 hozzászólására (») Máj 24, 2012
Így valahogy ?

Bővebben: Link

Most jobbat nem találtam
(#) (Felhasználó 20218) válasza istvan3 hozzászólására (») Máj 24, 2012
Egy korrekt poti bekötés, hangerő és balance 2 potival.

balance.png
    
(#) istvan3 válasza mayky hozzászólására (») Máj 24, 2012
Igen persze, pontosan így van bekötve. Csináltam már jó pár erősítőt, és ez engem is igen meglepett, hogy ezt produkálja.
(#) (Felhasználó 20218) válasza istvan3 hozzászólására (») Máj 24, 2012
Másik potival próbáltad? Lehet, hogy gyári hibás.
(#) istvan3 válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 24, 2012
Ez már a második potméter benne. Próbáltam a potméter elhagyásával is, akkor is ez volt a gond. Annyi különleges van még a kapcsolásban, hogy feszültségkétszerezőt használok a tápban, de nem hiszem hogy ez gond lehet.
(#) (Felhasználó 20218) válasza istvan3 hozzászólására (») Máj 24, 2012
Az én tudásom itt elfogyott. Gondolom zárlatnak utánajártál, esetleg még "ghost in the machine" jelenség.
(#) mayky válasza istvan3 hozzászólására (») Máj 25, 2012
Van egy rajzod arról, hogy mit hogy kötöttél be? Paint-tel sec-perc alatt össze lehet dobni.
(#) szemuveg hozzászólása Máj 25, 2012
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy párba épített EBL21-es csővel mono erősítő, kell-e hozzá kimenő/illesztőtrafó?
(#) (Felhasználó 1947) válasza szemuveg hozzászólására (») Máj 25, 2012
Szia !

Természetesen kell.
Itt a fórumban ezt találtam:Bővebben: Link
(#) djhans hozzászólása Máj 25, 2012
Képek az elkészült nyákról.
(#) (Felhasználó 20218) válasza djhans hozzászólására (») Máj 25, 2012
Szépen, igényesen dolgozol! Gratulálok!
Lehet azért, mert fiatal vagyok, sokkal inkább tetszik ha valami nyákon van, nekem a "térhálós" bekötés kusza és követhetetlen.
(#) audiofeeel válasza (Felhasználó 20218) hozzászólására (») Máj 25, 2012
Pedig sokszor jobb lesz hangra a légszerelt gép több okból is: ha OLYAN erősítőt építesz, és direkt csatolt, akkor annak az oldalankénti 3-4 alkatrésznek nem csinálsz nyákot. Másrészt közvetlenül bele lehet nyúlni, és az elrendezés is változtatható! A fűtés és egyéb olyan kritikusnak mondható vezetékelésről nem is beszélve... Sok alkatrésznek meg kalitléc (Egyébként én is készítettem már nyákos csövest, és valóban rendezettem, de a mihez képest sem mindegy
(#) (Felhasználó 20218) válasza audiofeeel hozzászólására (») Máj 25, 2012
Csak szimplán magamból indultam ki. Sok mindent szereltem össze légszerelten, vagy próbapanelon, de elsőre mindegyikben volt hiba, valahogy belekavarodok. Viszont a nyákjaim egytől-egyig elsőre hibátlanok lettek, gondolom azért, mert napokig rajzolgattam őket.
Következő: »»   1375 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem