Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   929 / 2208
(#) ticseboy válasza s.sanyi hozzászólására (») Márc 18, 2010
Ez szééép! Nekem is volt ilyesmi elgondolásom de estergájos hiányába csak terv maradt. Egy csöpp szépen kidolgozott fával remekmű lenne!!!
(#) s.sanyi válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Márc 18, 2010
Eloxálásra már én is gondoltam könnyebb lenne mint kifényezni de utána kell néznem,hogy hol csinálják.A csatlakozók sem rosszak én a hátlapjára terveztem őket majd megnézem,hogy nálunk kaphatók-e.Köszi a biztatást.
(#) s.sanyi válasza ticseboy hozzászólására (») Márc 18, 2010
Ami az esztergálást illeti már 20 éve evvel dolgozom nem okoz gondot lehet,hogy a csőfoglalatok köré is lessz diszités de majd még meglátom. Fáról nem gondolkodtam nem tudom bele illeszteni.Valami sárgarezet gondoltam még belekomponálni de még nincs anyagom.
(#) s.sanyi válasza djhans hozzászólására (») Márc 18, 2010
Köszi.Egyébként a te rajzod alapján van épitve csak a táp csöves én is csak gratulálni tudok tényleg szép hangja van.
(#) hangszoros válasza djklein hozzászólására (») Márc 18, 2010
Hallgas actionra, nézd meg a diódákat
Hiba volt eredeti tápra tekertetni a hál Trafót
A Laney úgy probált piacot szerezni, hogy 60Wosnak adták. Ezt magasabb anódfesszel érték el. Visszont emiatt kényes lett a végcsőre.
Nem mindegyik birja
(#) ticseboy válasza s.sanyi hozzászólására (») Márc 18, 2010
A cigányok "aranyát" (remélem ez nem rasszista duma)vagyis rezet nem nehéz beszerezni, és ha tényleg "fémmegmunkálással" foglalkozol akkor nem kell a fa. A rézből még szebb design-t lehet kreálni!
(#) CHZ válasza s.sanyi hozzászólására (») Márc 18, 2010
Olcsó , stabil , szigetelve is szerelhető , szorítóként is befogadja a vastagabb vezetéket is . Bővebben: Link

CSATI.jpg
    
(#) s.sanyi válasza ticseboy hozzászólására (») Márc 18, 2010
Az igaz,hogy nem nehéz de nem is olcsó nem sokat szeretnék belekombinálni csak a lábakba két gyűrűt meg a csőfoglalatok köré de majd még meggondolom.
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Márc 18, 2010
Üdvözlök mindenkit, aki új a csapatban azt kétszeresen (üdv+üdv), köbzolinak külön"köbüdv".

Nem tudja valaki véletlenül, ilyen csatit lehet kapni valahol ?
Nagyon profi csatlakozó, valamilyen telefontechnikai kütyüből bontottam egykor (már elfogytak, azért piros/zöld, fehér/zöld). Ezekbe 5 mm átmérőjű vezetékig fér, a 2,5-es merev mcu-t is kőkeményen befogja és látszólag tönkretehetetlen. Valamilyen japán erősítőn láttam kicsit kisebbet (talán 3,5-ig).

hszcsati.jpg
    
(#) teren56 hozzászólása Márc 18, 2010
Köszönöm mindenkinek a szíves fogadtatást.
(#) s.sanyi válasza CHZ hozzászólására (») Márc 18, 2010
Szia.Ez volna nekem való mivel aluminiumba szerelném be a szigetelés kötelező.Láttam hasonlót szerbiában is majd utánna nézek.Köszi
(#) Müszi válasza teren56 hozzászólására (») Márc 18, 2010
Akkor csövekre FEL!
(#) kocos válasza s.sanyi hozzászólására (») Márc 18, 2010
Korrekt munka !
(#) CIROKL válasza s.sanyi hozzászólására (») Márc 18, 2010
Szia ! irod hogy sok év az eltöltött időd a fém megmunkálásban ! Azt viszont nem tudom mennyire vagy othon az eloxálás rejtelmeibe , ha eloxálni akarod az alut ? Egyébként szép az elgondolt erősítőd és a kivitelezés is szép, már az eddig látottak alapján.
(#) s.sanyi válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 18, 2010
Eloxált alut már láttam de fogalmam sincs hogyan csinálják
(#) CIROKL válasza s.sanyi hozzászólására (») Márc 18, 2010
Csak annyit mondanék , ha tisztában vagy a fémekkel hogy csak is nagy tisztaságú aluminiumot lehetséges eloxálni ! ha ez a feltétel nem Ok akkor ez a művelet nem lehetséges . Ajánlatos a felhasznált anyagból először egy pici darabon probát végezni ha nem tudod az anyag minőségét.
köbzoli: Nálunk a cégnél van eloxálás , tudom a műveletet , és tisztában vagyok az egész folyamattal , csak sajnos piros és kék festékkel dolgozunk ami nagyon szép .
(#) s.sanyi válasza CIROKL hozzászólására (») Márc 18, 2010
Ezt jó tudni. Majd még meglátom de valószinűleg lessz lehetőségem kifényeztetni a cégnél ahol dolgozom úgy sem lessz rossz.
(#) s.sanyi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 18, 2010
Köszi.
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 18, 2010
Á messzi vagyok én a királyságtól csak az eltöltött 30 év a fém iparban az talán nem csak a koszt ragasztotta rám ! A cégünkről hátha valakit ez is érdekel bár nem konkrétan csöves de vannak csövek szép számmal bár ezek ALU-ból Bővebben: Link
(#) CHZ válasza sturbi hozzászólására (») Márc 18, 2010
(#) sturbi válasza CHZ hozzászólására (») Márc 18, 2010
Sajnos nem, ezt keserves kezelni (főleg, ha kicsi a hely), mert csavarosan rögzít (kézzel nehéz megszorítani), az enyém rugós ((nagyon erős rugó) benyomom hátulról előre, szabaddá válik a lyuk, vezetéket bedugom, eleresztem, ezáltal rögzít).
(#) hgy válasza sturbi hozzászólására (») Márc 18, 2010
Régen kapható volt ilyen hangszóró csatlakozó, nem aranyozott. Piros és fekete volt. Talán van két pár még valahol, megnézem.
(#) sturbi válasza hgy hozzászólására (») Márc 18, 2010
Köszönöm, ne fáradj vele, nekem konkrétan nincs most rá szükségem, csak bolti forrást keresek.
(#) ticseboy hozzászólása Márc 19, 2010
Mi az, kimarad a péntek? Igy sosem lesz 2012 mármint oldalszám :bummafejbe: hehe
(#) Action2K válasza ticseboy hozzászólására (») Márc 19, 2010
Pénteken nem csövezünk. A péntek az böjt. De majd húsvétkor degeszre csövezzük magunkat.
(#) Ricsi89 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 19, 2010
Én egész délután járattam a GU50-et a szomszédok nagy örömére. Jó volt az idő, kint voltam, közben full hangerőn szólt a zene.
(#) mark.budai válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 19, 2010
De jó Neked, hogy kiűzted a macit belőle! Én azt hiszem átépítem az egész belsejét.
(#) Ricsi89 válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 19, 2010
Egy véletlen folytán lett jó. Gondolom olvastad, hogy csak a gnd-t kellett a hálózati földeléssel összekötni és minden maci eltávozott. De lehet, hogy a jó idő miatt bújtak ki a "barlangból". Te nem próbáltad még ki összekötni a földdel a gnd-t?
(#) mark.budai válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 19, 2010
Összekötöttem, de nem segített.
(#) Ricsi89 válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 19, 2010
Akkor ha a tápszűrés rendben van, akkor csak valami földhurok lehet benne. Én még lehet átépítem a tápot, mert elég közel vannak a szűrőellenállások a kondikhoz és így fűtik a kondikat, pedig azok nem szeretik a meleget. :no: Meg nagyobb teljesítményű ellenállások is kellenének akkor már. Én azért nem értettem a zúgást, mert direkt törekedtem, hogy ne legyen sehol földhurok, minden test a táphoz a csatiba fusson be mégis zajos volt. De így megoldódott. Még lehet, hogy holnap kiviszem a két nagyobb hangfalam, kipróbálni azzal hogy szól. A pcl86 is jobban szól ezekkel, mint a kinti hangfalakkal.
Következő: »»   929 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem