Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   928 / 2208
(#) llaci56 válasza teren56 hozzászólására (») Márc 17, 2010
Most meg sztereoban szedi ki a tojásokat...
(#) Imi65 válasza teren56 hozzászólására (») Márc 17, 2010
Mindegy, ha így alakult, már ezen ne rágódjunk.
Azt írtad, nincs meg a kimenő sem? Pedig az rajta van a keret oldalára felerősítve a hálózati trafó mellé (remélem, az legalább megvan).
Ha lenne két Pacsirtányi anyagom, én a kimenőket, az egyik hálózati trafót (elbír egy sztereó SE-t) használnám. Felhasználnám a két EL84-est, és az ECC83-ast. Ezzel máris remek végerősítőt lehet összehozni. Az ECC-t az EZ fűtőtekercsével fűteném, a csöves egyenirányítást kiváltanám félvezetőssel, és bőven alkalmaznék szűrést (1. puffer: 220 µF , 350V, 2., és 3. : 3db 47+47 µF 350V MM kondi (most éppen egy ilyet hoztam össze). Ajánlanám figyelmedbe Djhans kapcsolását, kicsit más értékű munkapont beállító értékekkel (Janié ECC85-öshöz van méretezve). Az ECC83-ashoz rengeteg rajzot lehet találni a neten, vagy akár az adatlapon is.
A Pacsirtában a Quad elrendezést alkalmazzák, ehhez nem kötelező ragaszkodni.
(#) teren56 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 17, 2010
Köszönöm az infót. Azért azt megsúgom Neked, hogy más ne tudja elolvasni,Nekem van egy működő szögletes Pacsirtám. Egyébként a kimenőt nem siratom,sajnos az sincs meg. De gyakorolhatom legalább a megszerzett tr.tekerő tapasztalatomat.Van 2db 10cm2 EI vasam.Ebből tervezem a kimenőt elkészíteni.Ki akarom próbálni Ecc-85-tel,Ecc-83-al, és Ef-86-al is a meghajtást.Olvastam a Fórumon hogy mindhárom csővel csináltak meghajtást.Meg akarom hallgatni mindet és majd elválik, hogy melyik marad.A tápegység elkészítéséhez kösz a tanácsot. Annó Én is úgy tanultam az "Öreg Szakik"-tól,hogy a tápegység legyen megfelelően méretezve és elkészítve. :yes:
(#) djhans válasza teren56 hozzászólására (») Márc 17, 2010
Üdv közöttünk!
(#) djhans válasza teren56 hozzászólására (») Márc 17, 2010
10cm2-es kimenő már bőven sok. Azzal már 10W-os PP-t lehet csinálni. 6-7cm2 EI-ből már elegendő. Végülis baja nem lesz ha nagyobb csak én másra használnám fel. A trafó számoláshoz kérheted CHZ mestert segítségül.
(#) Action2K válasza teren56 hozzászólására (») Márc 17, 2010
A mindenit! :kalap: Nem mindennap látni ilyen beköszönőt. Kívánom, hogy érezd jól magad nálunk, s leld örömöd a csöves világban (is).
(#) kocos válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 17, 2010
Felénk ez bevett szokás... egy tanyán Malomzugban két Skoda furgon funkcionál tyúkolként ... a Trabik csak úgy süllyednek el a sárban ... Régi mentős Nísák meg szerszámos bódénak vannak tartva .... szomorú dolgok ezek ...
(#) MrBrown hozzászólása Márc 17, 2010
Sziasztok,
Hálózati ki-be kapcsoló furatközepe és bemeneti RCA (CD jelszint) furatközepe közötti 30mm-es távolság belefér ugye? A 230-as kábel összesodorva elfelé tart, az RCA-tól pedig árnyékolt kábel megy a hangerőpotihoz előre.
(#) teren56 válasza djhans hozzászólására (») Márc 17, 2010
Kössz az üdvözletet! :integet2:
A tr. vasak meg csak úgy vannak.A terveim között szerepel 807 SE,Gu 50 SE,és 6p14p PP.Ezekhez vannak meg a vasaim 12 és 16cm2.Majd válogatok.CHZ mester szolgáltatását biztosan igénybe fogom venni.Az előző oldalakon találtam,illetve lementettem kimenő méretezési útmutatókat.Ezek alapján megpróbálom én is kiszámolni a trafókat, és megosztom a számításokat az ámenért.Köszönöm mindenkinek ezt a baráti fogadtatást.A hozzászólások alapján nem csalódtam. Még egyszer kösszi mindenkinek.
(#) teren56 válasza Action2K hozzászólására (») Márc 17, 2010
(#) rockersrac válasza teren56 hozzászólására (») Márc 17, 2010
Üdvözlet az oldalon!
(#) Müszi válasza teren56 hozzászólására (») Márc 17, 2010
Kicsit későn értem a kedvenc témámhoz, de itt vagyok. Gratulálok a 2000. oldalhoz a srácoknak, és üdvözlünk Téged, Teren56 a csapatban.
Sok szerencsét nálunk!

Müszi
(#) klemo86 válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 17, 2010
Ugye nem felejteted még el a dolgokat? Ja, és szólj, ha akad a 30 közül egy felesleges EM83! Köszi
(#) klemo86 válasza Müszi hozzászólására (») Márc 17, 2010
+2 szép foglalat
(#) Müszi válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 17, 2010
Köszönöm mégegyszer!
(#) teren56 válasza Müszi hozzászólására (») Márc 17, 2010
Köszönöm szépen.
(#) klemo86 válasza Müszi hozzászólására (») Márc 17, 2010
Nem-nem, én köszi!
Üdv teren56, mindenkitől személyesen Ilyen bemutatkozásért jár is
(#) mark.budai hozzászólása Márc 18, 2010
Üdv Teren56, sok sikert a csöveseidhez, remélem Te is csak pozitívan csalódsz bennük.
(#) MrBrown válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 18, 2010
Persze, csak az elmúlt 3-4 héten azt sem tudtam hova kapjak a rengeteg munka miatt, még szegény mark.budai-nak is el kell postáznom a loctal foglalatokat amiket már jó régen megigértem és két hete itt hever a munkahelyi fiókomban. Sebaj a mai ebédiőt rászánom.
Azért ne túlozzunk "csak" 14 és nem 30
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 18, 2010
Az aklimatizálódás nagyon fontos, én is ezt teszem az összes csöves kacatommal mielőtt beépítem. Csak nálam ez a periódus sokszor több mint fél év
(#) magitor válasza bakos13gab hozzászólására (») Márc 18, 2010
Megnéztem otthon az emlékezetem rosszabb mint gondoltam mert "6H5C" oroszul akkor az gondolom latinul 6N5S lesz.
(#) mark.budai válasza MrBrown hozzászólására (») Márc 18, 2010
Nem volt az régen! [off]Pár éve keresztapám írt egy lemezt, nem tudom már, mik voltak rajt. Valami kellett egyik rokonnak róla, azt mondta, hogy másnap, ha megyünk visszaadja a CD-t, azóta talán 200-szor voltunk ott, de a lemez nincs nálam..
(#) djklein hozzászólása Márc 18, 2010
Sziasztok!

Meg tudnátok mondani elméletben mi okozhat kb 5-600Hz-es tompa alapzajt? Nem hálózati brumm nem 50Hz pár száz Hz-es zúgáz ami azonnal jeletkezik állandó nem túl erős szinten.

Egy 6csatornás 100W-os Laney erősítőről van szó. ECC83-as és 4XEL34 es csövekkel van szerelve. Mikor hozzám került az nem az eredeti hálózati trafó volt benne a feszültségek kisebbek voltak mint kellene valaki próbálkozott vele. Be sem kapcsoltam így, hanem legyártattam az eredeti trafót annál a cégnél aki a régi Beag trafóat is készítette. Nagyon szép munkával megcsinálták. Minden feszültségem megegyezik már a rajzon szereplővel. Eszméletlen szép hangja van csak zene nélkül ott van az a tompa zúgás vagy nem is tudom minek nevezzem. Nem hagyományos brumm.

Meg tudnátok mondani mi okozhat ilyet? Pl rossz csövek? Hol keresgéljek?

Előre is köszi!
(#) (Felhasználó 1947) válasza djklein hozzászólására (») Márc 18, 2010
Szkóppal nézd meg a tápot(anód) nem zajos-e.
Valamint a jelutakat mérd végig, először rövidrezárt bemenettel, utána ha szükséges használj hanggenerátort is.
Elképzelhető még árnyékolási probléma is.
Mérd át a cuccot, akkor tudsz biztosat.
(#) kocos válasza djklein hozzászólására (») Márc 18, 2010
Ne haragudj, de 600 Hz, már igencsak a középhangok tartománya, és semmiképp sem nevezhető tompának ... gitáron pl már az E1 húr oktávja körül van ...
(#) Action2K válasza kocos hozzászólására (») Márc 18, 2010
Szerintem 100Hz-es zúgása van neki. Ilyenem volt nekem is. A hibás diódáktól volt.
(#) kocos válasza Action2K hozzászólására (») Márc 18, 2010
100 Hz-es búgása van minden kétutas egyenirányításnak. ! Ez a leggyakoribb brumm ! az 50 Hz-est, azt Ac fűtésből, vagy a hálózati trafó szórásából, illetve földhurokból lehet csak összeszedni :nemtudom:
(#) s.sanyi hozzászólása Márc 18, 2010
Sziasztok.Idáig sok kérdést feltettem nektek amire a legnagyobb örömömre becsületesen válaszoltatok,gondoltam megmutatom meddig is jutottam az épitéssel.Még túl nyers a projekt és nagyon lassan haladok, de talán egyszer majd elkészülök vele.Aluminiumból készitettem a dobozt még semmi nincsen beszerelve, a trafókat a csövek mögé terveztem eggy sorba valamiképp lefedve.Milyen hangszótó kimeneteket szoktatok alkalmazni?Egyébként két rádió hálótrafóról fog üzemelni két ez 80 eggy 6n3p és persze a két el 84.Egyenlőre rádió kimenőről fog müködni de előbb utóbb fleta keze alá bizom őket.Minden kritikát és ötletet elfogadok(abból is tanulok valamit)Tölem egyenlőre ennyi és a fórum
(#) (Felhasználó 1947) válasza s.sanyi hozzászólására (») Márc 18, 2010
Nekem tetszik a dobozod design-ja
Nem tudom mi a terved még vele, de én a helyedben valami frankó szinre eloxáltatnám.
Kimenetnek a Hirschmann laborcsatlakozóit tudom ajánlani, korrekt áron megvehető, megbizható, és nem is csúnya.
Én ezeket használom.(Kb:500Ft/db)
(#) djhans válasza s.sanyi hozzászólására (») Márc 18, 2010
Nagyon jóa dizájn! Az elgondolás is jó. Nekem is hasonló projektem lesz egyszer.
Következő: »»   928 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem