Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1523 / 3975
(#) zsolti900 hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
Sziasztok! Adott egy ATX tápegység, amelyet átalakítottam és kivezettem rajta mindenből 3db a testből pedig 6db-ot. A kérdésem az lenne hogy hogyan tudnék kinyerni belőle több mint 12 voltot?
(#) proli007 válasza zsolti900 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Hello!
Mondjuk 12,1V-ot? Mert a "több mint" az nem műszaki paraméter. Mindig olvasd el amit írsz..
üdv! proli007
(#) dimetrodon válasza proli007 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Keresgéltem, a Wikipedia ezt írja:
"A hasznos teljesítmény fordítottan arányos a kisütés ütemével, de kb. 1×C-ig (1 óra alatti kisütés) nem tér el lényegesen a névleges teljesítménytől."

Mondjuk 2500 mAhnél 2,5 A, amely már 3 W. Szerintem itt már elégé melegedne a cella.

Megnéztem egy 2500-as AA NiMH GP-gyártmány adatlapját, az 7,5 A-ről is beszél! Viszont ott a 0. percben sincs már meg az 1,2 V, kb. 3 percnék 1,1 V van és 18 percnél 0,9 V (mélykisütés jön).
2,5 A-en: 15 percnél lépjük át lefelé az 1,2 V-t.

A korábbiakban említett 400 mA-re nem találtam adatot, de 500 mA-en 4 óránál esünk 1,2 V alá, de kb. 3 órától a meredeken eső szakaszba lépünk.

Más források szerint no-nametől márkásig 4-7 A a max, de 1 A fölött már mindenképp számolnék (AA cellánál) az össz. kapacitás csökkenésével, és 1,2 V-nál kisebb fesz.gel.
(#) zsolti900 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
mondjuk 12,1 voltot igen engem az érdekel hogy min múlik hogy nagyobb feszültséget adjon le? Mondjuk nem 12 voltot hanem 24 voltot, vagy 36 voltot stb...
(#) yoman917 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Köszönöm a felhomályosítást, majd ha több időm lesz akkor nekifekszek majd.
(#) attti hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
Sziasztok. A pufferkondi lehet-e kissebb, mint 10000uf? A feszültség 35v szimetrikus kell legyen.
(#) roland0327 válasza kadam hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Szerintem nem azonos. Rákerestem de nem találtam konkrét 458-as műveleti erősítő tipust. Én megpróbálnám egy LM324-el helyettesíteni. De jó lenne tudni, hogy milyen 458, hogy tudd az információkat a helyettesítéshez.
(#) mate_x válasza attti hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Attól függ, hogy mekkora az áramerősség. Ha szimmetrikus a táp, akkor ráadásul 2 db pufferkondi is kelleni fog.
(#) speeedfire hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
Üdv,

előre is elnézést, hogy csak kérdezek de nagyon sok hsz van. C-ben szeretnék fejleszteni és ehhez keresnék ingyenes C fejlesztő programot windows alá.
(#) Hp41C válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Nem MC1458 az az erősítő?
(#) attti válasza mate_x hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Szia. A trafóról, csak holnap tudok adatokat mondani.
(#) mate_x válasza attti hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Rendben, de a trafót is ahhoz kell méretezned, amit majd hajtasz vele.
(#) attti válasza mate_x hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Ez egy tda7294-es erősitő lessz.
(#) roland0327 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Gondoltam rá egyébként. De akkor véletlenül nem írták volna oda azt az egyest? Szerintem nem az lesz, bár lehet..
(#) Balint133 hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
Sziasztok, szeretnek epiteni egy akkufeszultseg merot ez alapjan: Bővebben: Link.

Szeretnem tovabba kiegesziteni egy (LM317T) stabil tapegyseggel.

Felvazoltam egy kapcsolasi rajzot, a kerdesem az lenne, hogy mukodokepes ez igy? Nem vetettem nagy elvi hibakat? Kell rajta finomitani valamit?

Nem vagyok nagy kapcsolas rajzolo, most asom bele melyebben magamat az elektronikaba (a nyakterv letolt -> legyart -> beultet -> tapsol szinvonalat szeretnem tullepni, es onalloan tervezni).

Segitsegeteket elore is koszonom, csatolom a kapcsolasi rajzot. Kicsit ganyolmany lett elnezest, eloszor hasznalom az Eagle-t (ha van valami jobb ingyenes alternativa linux ala akkor szivesen vennem)

kapcsrajz.png
    
(#) Balaa16 válasza Balint133 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Szia!
A képet ne tudom megnézni. Itt ki tudod számolni az ellenállások értékeit.
Üdv! Balázs
(#) Balint133 válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Igen, valamiert a forum motor nem tolti fel rendesen.
A kep megtekintheto: Bővebben: Link
(#) Balaa16 válasza Balint133 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Szia!
Igen, jól gondoltad a feszültség szabályozást.
Üdv! Balázs
(#) Balint133 válasza Balaa16 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Koszonom a megerositest, akkor keszitek hozza egy nyakot. Majd arra is lehet kernek egy pillantast.
(#) Balaa16 válasza Balint133 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Szia!
Vigyázz a NYÁK tervezésénél, hogy: 1. láb:Adjust, 2. láb: Kimenet, 3. láb: bemenet. Nem sorban, ahogyan a rajzon van.
Üdv! Balázs
(#) attti válasza mate_x hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
A trafó 400va-es de nem írja, hogy hány amperes, a szekundere 24v-s.
(#) mate_x válasza attti hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Akkor az durván 17 Amper. Ha ezt mind ki is használod, akkor, tehetsz jó sokat, pl. 30000 µF megfelelő.
(#) attti válasza mate_x hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Ezt csak a próbához akarom használni, ezután akarok tekertetni egyett. Akkor elég a 10000uf?
(#) koczka válasza tikitiki hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Szerintem szaladj be a szabadalmi hivatalba és védesd is le.
(#) tikitiki válasza koczka hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Ezt nem én találtam ki már írtam párszor , amúgy meg addig amíg nem lesz meg a jó megoldás , addig ez nem titok , még csak próbálkozásnak is gyenge Hiába a szép nyomtatás , ja lehet használni fóliához , meg felírat pozició felnyomtatására , de nekem ez így kevés , addig amíg maratás után nem lesz olyan mint nyomtatáskor a nyák addig , kísérletezni kell ,és folytatni tovább .Kár hogy senki semmivel nem próbálkozik , csak a kész hát azt mindenki szereti gondolom.A másik ezeken a fórumokon még 1 embert nem láttam aki valamit csinált , és nem sikerült neki az fel is vállalta volna .
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Én sem gúnyból, de aki panelt akar csinálni először annak el van magyarázva, hogy a lézernyomtatóval lehet vasalni és a tintasugarassal pedig levilágítani (lézernyomtatóval is). Ebből kiindulva már meg van bukva a dolog. De legalább nem adtad fel..
(#) Hp41C válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Jobban megnézve a kapcsolási rajzot, ide bármilyen dual kivitelű, dip8 tokozású műveleti erősítőt betehetsz: TL062, TL072, TL082, MC1458, LM158, LM258, LM358, ... stb.
(#) roland0327 válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Mit szólsz ahhoz, hogy ez egy LM358 csak a tervező elirta a 3-ast 4-esnek?! Ezt elég valószínűnek tartom.


szerk.: De amúgy tényleg lehet helyettesíteni a felsoroltakkal.
(#) tikitiki hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
De mint írtam van még ötletem , ja és én nem használtam toner port , és nem is szeretnék.
Attila86 van sok pénzed mennyi?????
Akarsz fogadni a nyomtatás minősége el kápráztatott azt hiszem amit feltettem , kicsit változtatok egy két dolgon , és a végeredményen is el fogsz majd ámulni , szóval van sok pénzed ??Mert , akkor nekem megfogja érni így is , de akkor még jobban nos ?
(#) tikitiki válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Dehogy nem olvastam Pl sok ember próbálkozását láttam , de PL neked sem láttam, volna , hogy nem sikerül valami , akkor , hú ez nem lett jó beismerem , csak mással szembeni kritika az megy , de nem sértésnek írtam ezt.És igencsak érdekelt nem is olyan rég téged is , hogy mennyire kell szétbombázni emiatt a nyomtatót nos ?Akkor ezek szerint a képek alapján amit láttál tetszett, mert felkeltette az érdeklődésedet. Kicsi idő ha meg lesz a jó tinta összetétel , akkor is így fogtok reagálni nem hiszem.
Következő: »»   1523 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem