Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   695 / 1385
(#) tikitiki válasza tikitiki hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Bocs nem tudtam már javítani nem nyomtatni hanem maratni , látni fogjátok azt is türelem.
(#) Ricsi89 válasza tikitiki hozzászólására (») Dec 18, 2011 / 1
 
Ezek a képek helyett már inkább a kimaratott nyákot nézegetnénk. Szépnek szép, de még nem láttuk működik-e élesben.
(#) tikitiki válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Ma már nem lesz maratás , holnap meló nem nagyon lesz időm , de egyenlőre érjétek be ennyivel , nekem ez is nagy szó , hogy így sikerül ahhoz képest ahogy indult , bár mint írtam korábban a végére mindig szép szokott lenni.
Most mondhatnátok , hogy persze én már biztos tudtam előre , csak direkt rossz minőséget csináltam először , hogy húzzalak titeket , de nem így van .Egyenlőre ezt egy nagy lépésnek tartom , hogy sikerült a nyákra egyáltalán tintasugaras nyomtatást ilyen minőségben elérnem.
(#) storm válasza tikitiki hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
A maszk jónak tűnik, viszont jobb lenne, ha csak 1 réteg kerülne a nyákra. Mindenki arra kíváncsi, hogy ez a maszk képes-e ellenállni a maratószernek, mert ha nem, akkor hiába az egész.A puding próbája az evés, amit te csináltál még csak a receptje
(#) tikitiki válasza storm hozzászólására (») Dec 18, 2011 /
 
Persze több réteg csak, azért került fel , hogy szemléletes legyen a pudingot ,már megették a Youtubon én még tökéletesíteni szeretném , vagy azt mondjátok jó már ez így ?
(#) pcroland hozzászólása Dec 18, 2011 /
 
Hello! Ma maratással együtt 6 és fél óra alatt megcsináltam 13 db nyákot. Ebben az időben a nyák kivágása is benne van. A 13db-ból 6db kör alakú, amit lombfűrésszel kellett kivágnom, de csak fához való szálam volt, szóval nem volt egyszerű.
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Milyen volt az a kör alakú nyák?
(#) gulasoft válasza pcroland hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
És legalább raktál rájuk lötstop fóliát? Rakj fel képet.
(#) pcroland válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
48mm-esek a kör alakú nyákok. A lötstoppot eladtam. Könnyen tudtam használni, de uncsi végigcsinálni vele ugyanazt mint a Dry fóliával. Veszek ónanódot és galván-ónozok inkább. Csak hát drága az ón.
(#) roland0327 válasza tikitiki hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Pedig öt percnél nincs több a maratás..
(#) pcroland válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Attól függ mivel...
(#) tikitiki hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
és még agy kettő remélem nem baj
(#) Attila86 válasza tikitiki hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Milyen tintával nyomtattad?
(#) tikitiki válasza Attila86 hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Drubrite 90% 10% egyéb ami legyen az én titkom
(#) tikitiki válasza tikitiki hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Durabrite pontosabban
(#) CHZ válasza tikitiki hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Ha valóban titok, akkor jobb lett volna az egész ötleted titokban tartani...
(#) Norberto válasza CHZ hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Szerintem az a 10 % az szilvalekvár. :finom:
(#) kicccsi hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
Mi a maróanyag neve, és adagolási mennyisége, és hol lehet beszerezni?
(#) CHZ válasza Norberto hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Még az is lehet, mivel titok, nem fogjuk megtudni.
(#) roland0327 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Jogos. Itt mindenki segít a másikon, tapasztalatom szerint. Számomra feltűnően sok a sürgölődés e körül a dolog körül.. Na mindegy majd kiderül este
(#) mrobi válasza tikitiki hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Nem sértésnek szánom. De nem te találtad fel a spanyol viaszt. Van már ilyen. Ott is a nyomtatás jó volt. Csak a maratásnál derült ki hogy még szórni kell bele tenorport és beégetni. Bővebben: Link
(#) tikitiki válasza mrobi hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Persze tudom ismerem , azért írtam , hogy nem nagy dolog a Youtubon is megnézheti bárki , de az én számomra ez ismeretlen volt mármint a megvalósítása .Különben már a lötyibe a nyák , hát majd meglátjuk.Igaz én egy kicsit másképp csináltam , meg a nyákot sem úgy készítettem elő mint normál esetben ez sokat számít
(#) CHZ válasza tikitiki hozzászólására (») Dec 19, 2011 / 1
 
Sajnos rossz példákkal ezt nem tudod megmagyarázni.
Nézzétek mit találtam ki, nagyon jó, egyszerű.. sajnos többet nem árulhatok el róla.
Ezt előadni egy műszaki fórum oldalain, nem tartom korrektnek. Ilyen esetben jobb ha hallgat az ember, megtartja magának és élvezi hasznosságát. Persze ez csak az én véleményem, lehet sokan másként gondolják ezt is.
(#) tikitiki hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
Már nem kell titkolózni ugyanis nem sikerült , de nem adjuk fel .Lemart mindent a nyákról valószínű túl melegítettem a lötyit gyors akartam lenni ,ez sosem vezet jó eredményre, és a festék megolvadt .De a technika működik, mert számos helyen látható . Nekem már az is eredmény , hogy ilyen szépen feltudom vinni a nyákra a rajzolatot a többit meg úgy is kikísérletezem majd , de ha valakinek van kedve csatlakozni szívesen veszem , akkor ketten lennénk.
(#) Attila86 válasza tikitiki hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Nagyon sok pénzbe mertem volna fogadni hogy nem fog sikerülni.
Ne érts félre nem kárörvendek, csak a topiklakók jó részéhez hasonlóan én is utánanéztem a dolgoknak és én is kísérletezgettem de sikertelenül. Sokan sokféleképpen próbálták már azt amit most te, de nem nagyon sikerült senkinek. (A tonerpor-rászórástól és megolvasztástól most tekintsünk el.)
(#) tikitiki válasza (») Dec 19, 2011 /
 
Ok részemről vettem, tényleg amúgy ezzel is kezdtem , hogy rányomtattam a nyákra , hogy mindenkinek
Kellemes Karácsonyt és Boldog Új Évet Kívánok , igaz a nyomtatás már azóta szinte kifogástalan , csak a tinta összetétel kísérlet van még hátra , de már alakul a dolog
(#) gulasoft válasza tikitiki hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Minél több alkoholt raksz a tintához, annál nagyobb esélyed van arra hogy úgy beszárad, hogy mehet a kukába a nyomtató. Nem hiába ritka az ilyen a youtube-on, és ott is látszik speckó tintát használnak. Azt már nem mutatják, hogy utána még fél órát megy a nyomtató oldószereket köpködve, hogy legközelebb is mehessen.
Az hogy egyszer megy, az is szép teljesítmény, de ha ezt egy hét múlva is meg tudod csinálni, akkor használható.
Egyébként elég gáz ha 30-40 fokos melegítéstől lemegy a tinta, és nem is attól ment le szerintem.
(#) tikitiki válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Úgy lesz , csak mindenki olyan türelmetlen bár megértem , hisz mindenki kíváncsi én is , de amíg idáig is eljutottam , hogy a gép átalakítás stb , és szépen szerepeljen a rajz a nyákon elhiheted nem kis munka van benne , de nem adom fel , csak kérdés ha meglesz minden kinek kellesz az ötlet ? Mert aki most nem így csinálja az nem fog csak ez miatt átállni erre , de ki tudja ,, nyomtatni tényleg szépen lehet , ha összejön a dolog , akkor nem lesz az így rossz. Egyébként az alkoholos filctoll ami maratás álló , na ebben gondolkodok ezt a fajta anyagot kinyomtatva ez már jó lesz szerintem.
Gulasoft te okos csávó vagy épp hogy leirtam , már javítanom is kellet , hogy szinte bele látsz az agyamba megelőztél .
(#) pcroland hozzászólása Dec 19, 2011 /
 
Ennyi nyákot csináltam 1 nap alatt. Ma forrasztottam össze őket. Az egyik PIC-es már megvolt. Ja és működnek is Legközelebb mivel vágjam ki a kör nyákot egyszerűen? Lyukfúróval menne?
(#) karaszbandi válasza pcroland hozzászólására (») Dec 19, 2011 /
 
Na igen, ehez lenne jó egy CNC.
Következő: »»   695 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem