Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1824 / 3972
(#) amitech válasza kadarist hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Mechanikus relé miért nem jó? Valamivel több, mint egy hónapja építettem hozzá egy két csatornás termosztátot, DS1821 érzékelővel, azóta is kifogástalanul üzemel napi 24 órában. Az egyetlen gondom, hogy a relé hangos, ez főleg alvásnál probléma Ezért szeretném kiváltani SSR-rel.
(#) kadarist válasza amitech hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Már tisztáztuk a szilárdtestrelé előnyeit: kis zavarszint, hosszú élettartam, kis vezérlőenergia igény.
(#) amitech válasza kadarist hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Rendben, köszönöm, azt hittem valami új kizáró ok merült fel Most Omron G2RL-2A reléket használok. Igaz, hogy viszonylag sokat mennek, óránként kb. 6 ki-be kapcsolási ciklus, de ez a gyári maximumtól azért nagyon messze van (18.000 kapcsolás/óra) és a maximális kapcsolási frekvencián is 20.000.000 kapcsolásnyi mechanikai élettartamot ígérnek. Egy 6 hónapos idény alatt így kb. 52.000 kapcsolást kell elviselniük, ami nagyjából 384 idény átlagos élettartamot jelent. Persze ha tisztán az adatlapból indulunk.
(#) MNX hozzászólása Okt 22, 2012 /
 
Üdv minden elektronikusnak, van egy nagy kérdésem, amelyre megkérlek mihamarabb válaszoljatok, ha lehet. Van egy szintetizátorom ami 2x 10w-os hang teljesítményre képes. Nem mindig van lehetőségem, hogy erősítéshez kapcsoljam. Ilyen esetben az akusztikus gitár mellett nem hallom a saját hangszerem. Van-e lehetőség, és nagyon költséges-e nagyobb hangerőt kihozni belőle, vagy valamire ártalmas lenne egy nagyobb végfok és nagyobb hangszórók. Mindennél többet érne, hogyha nem kellene egy fél kamionnyi cuccot cipelni mindig és a hangszer úgyis szépen szólna. Köszönöm mindenkinek a segítséget.
(#) Csupasz válasza amitech hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Bocs a beleszólásért, de kadarist kollegának igaza van.Nyugodtan használhatod azSSR-t, de a 6A-os kivitelt javasolnám.Létezik az is ilyen kis méretben, és a túlméretezés nem jelent semmilyen hátrányt.
Üdv:
Csupasz
(#) amitech válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Köszönöm a segítséget! Tudnál hasonló méretben 6A körüli SSR-t ajánlani? Eddig csak egy Rayex RSR2ND 3A-es kivitelt találtam, ami méretben még éppen jó.
(#) morzsa15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
De akkor mi lehet a baj?
(#) morzsa15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Semmiz rákötöttem egy trafóra egyen irányítás után egy kondit rá egy erősítőt és a kondi "remeg" 5 lábas kondiról van szó esetleg a polaritás lehet rossz?
(#) Csupasz válasza amitech hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
A Lomexben van sokféle, azok között biztos találsz..
(#) Szabolcs95 hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Sziasztok, legutóbb egy ATX tápegységgel gyűlt meg a bajom, hiába volt ráírva hogy xy watt, terhelés alatt elfüstölt.. Egyszer csak megállt a gép és égett szag jött lentről. Tűz forró volt az egész táp, de ez betudható annak hogy pár mm "vastag" hűtőborda, és 8cm venti van benne... Szétszedtem, de nem látni benne semmit, első ránézésre minden ép. Kicsit kutattam az interneten, szóval a nagyobbik csatlakozón rövidre zártam az egymás mellett lévő fekete és zöld vezetéket (elvileg az alaplap így utasítja a tápot, hogy induljon), de meg se nyikkant. A ventillátor nem indul el, a kivezetéseken se 5, se 12V nincs.
Tapasztaltabbaktól kérdezem, merre folytassam a hibakeresést?
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2012
(#) qvasz2 válasza Szabolcs95 hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Van ezeknek saját topikja, ott kéne érdeklődni!!
(#) Tranzisztor mester hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Bocs, lehet hogy nem ide tartozik, de:

Szabad lézernyomtatóval írólapra nyomtatni?
(#) exorcist válasza Tranzisztor mester hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Szabad.
(#) pjg válasza Szabolcs95 hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
A primer oldali elkónál. kb 200µF 400V
(#) zaza99 hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Sziasztok!
A fólia kondenzátorok is elfáradnak idővel mundjuk 7év után? Ttápegységben vannak.
Bővebben: Link

Köszönöm.
(#) kadarist válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 23, 2012 / 1
 
Nem, nem fáradnak el, csak tönkremennek. De ezek tönkremenetele nem gyakori és ha ezek tönkremennek, akkor melegedésre nem jönnek helyre, mint az elektrolitkondenzátorok.
(#) proli007 válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 23, 2012 / 1
 
Hello!
Ezek a "mai gyerekek" álló helyzetből vacakok! A régi REMIX kondikkal az ég világon semmi baj nem volt. Ez egy gyártástechnikai hiba, vagy maga a fogyasztói társadalom.
üdv! proli007
(#) speed008 válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 23, 2012 / 2
 
Üdv!
A fóliakondenzátor nem "fárad" el. Legfeljebb egy nagyobb fesz átütheti.
(#) speed008 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Üdv!
A régi rádiókban még a fóliakondenzátorok még mindig szuperálnak, viszont már rég elment felettük az idő.
A mai silány termékeknél sajnos minden megeshet, céljuk a 3 év utáni csere, sajnos.
(#) kadarist válasza proli007 hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Szia!
Csak megjegyezném, hogy a fekete álló remix kondikat nem ajánlanám impulzusterhelésre (sorvégfok), mert szeretnek szétdurranni. Viszont a sárga hengeres vagy álló változat nagyon jól sikerült sorozat, ezekkel nincs gond.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2012
(#) proli007 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 23, 2012 / 1
 
Hello!
Egyből gondoltam, hogy a 219-esre mondod. Az még a rezgést is jobban állta. 50Hz-es 100 mikronos állandó rezgés mellett, az álló elkók egy hét alatt kihullottak. Szó szerint, mint ha elvágták volna a lábat a nyák síkjában. A 219 meg évekig vigyorgott benne, hosszú lábain álldogálva. Egyébként a képen egy X2-es kondi lenne, azokból is jókat készített a REMIX (csupa nagy betűvel), főleg amelyikben soros ellenállás is volt. A kockások közül, a "piros kabátosak" voltak a jók.
üdv! proli007
(#) zaza99 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Kiváncsiságból kiforrasztottam a kondikat és 5-ből 3 jóval kisebb értékünek bizonyolt.

220nf---110nf
220nf---120nf
470nf---369nf

proli007 ismét meghajlom előtted!
(#) kadarist válasza proli007 hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Nem a hálózati ikszesekkel volt a baj, hanem a "sima" feketékkel, amelyek egy időben a Videoton tévékbe is kerültek az impulzuspanelre.
(#) kadarist válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
A jónak mért kettő darabnak mik a mérési eredményei?
(#) gyulank hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Sziasztok! Van egy LG HT202SF-CU házimozi, aminek a hátára 40W van írva. A dobozára azt írták, hogy Total 200W Output Power, és van hozzá 5 hangszóró, amire 4 ohm 60W(Program)-ot írtak, és egy mélynyomó, amire 8 ohm 100W(Program)-ot. A max. hangerő 40. 10-15-ön még jól szól a mély, ha úgy állítom be, hogy a mélynyomónak adok +5dB-t, a többit pedig -5dB-re állítom.

Most akkor ez hány Wattos? Jó lenne tudni, hogy ha egyszer lenne egy 5.1-es erősítőm, annak mit kéne tudnia, hogy látatlanban is, biztos, hogy jobban szóljon ennél?
(#) zaza99 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
M474J MP 630V 521 ez van ráírva
468nf
487nf

Remélem 470nf a gyári érték, mert már leadtam a rendelést.
(#) kadarist válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Majd ha megjönnek a cseredarabok, azokat is mérd meg! Egyébként milyen műszerrel mértél?
(#) zaza99 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Mastech My-64
Mire gondolsz? Roszzul mértem?
(#) kérdező hozzászólása Okt 23, 2012 /
 
Sziasztok!
Hogy működik pontosan a NICAM, NICAM-stereo? Kevés leírást találtam róla. Maga a hang jön digitálisan? Minden sztereó tv így működik?
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2012
(#) pjg válasza kérdező hozzászólására (») Okt 23, 2012 /
 
Ma már igen. Régebben A1 vagy A2? már nem emlékszem.
Következő: »»   1824 / 3972
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem