Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1823 / 3976
(#) morzsa15 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Ha az egyesre teszem a pozitívat a kettesre a negatívara felmegy 440re ha meg fordítom semmi
(#) kadarist válasza morzsa15 hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Mondom, hogy süsd ki, mielőtt polaritást cserélsz és ohmmérésben mérd. 440 mit mutat a műszer? ohm-ot?
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2012
(#) morzsa15 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 21, 2012 /
 
Ki sütöttem és úgy is 2Mohm ra van állítva ás úgy mutassa
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2012
(#) morzsa15 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Na arra jutottam az elméletem szerint hogy a - jel a mínusz a többi pozitív szerinted?
(#) kadarist válasza morzsa15 hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Ha nagyjából így néz ki, ahogyan az enyémen van, akkor az 1-es a pozitív, a minusz jeles meg a negatív. A tiéden a jelzések a piros alaplapon vannak, nem a szegecsen, ez ne zavarjon meg.
Elkó1

Elkó2
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2012
(#) morzsa15 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Ezek vannak - ,1 2,3.4 ezek vannak szerintem a - a mínusz a többi pozitív.. csak félek hogy fel robban.. ezért értetlenkedek.
(#) kadarist válasza morzsa15 hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Látod a képeket? Az 1-es a pozitív, a minusz a negatív, oké?
(#) morzsa15 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Nem látom a képeket de biztos nem fog durranni mert ez 10 000mikorfárád
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2012
(#) zoltan0801 hozzászólása Okt 22, 2012 /
 
Helo!
Elég egyszerű kérdésem lenne, egy vezeték leírásánál mit jelen a CuZZ tulajdonság?
(#) pjg válasza zoltan0801 hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Réz huzal kétszer zománcozva.
(#) kadarist válasza morzsa15 hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Van két link az előző hozzászólásomnál, Elkó 1 és Elkó 2.
(#) morzsa15 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Igen ilyesmi csak az enyémnek 5 lába van meg 10 000mikro-s akkor a - a mínusz az egyes a pozitív? ha egy kevés időre rá teszek tápot akkor kitudom deríteni a polaritását?
(#) kadarist válasza morzsa15 hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Nem kell kideríteni a polaritását, mert már kiderítettük. Ennyi.
(#) zoltan0801 válasza pjg hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Köszönöm a gyors választ.
(#) Mocskos válasza gkari hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
A legkisebb huzalátmérőjű 6,3 V-os tekercsre tettem, ami gyárilag is az EZ80-asé. A gond biztos nem ez volt, főleg hogy a szikráknak akkor egyből bekapcsolás után kellett volna jelentkeznie.
(#) Petyaa hozzászólása Okt 22, 2012 / 1
 
Sziasztok. Abban szeretnék segítséget kérni, hogy kicserélhetem e egy Ericsson Ga628 akkumulátorában a "gyári" akkukat amik 600mAh teljesítményűek AAA -sak, 1750mAh- esre?
Adódhat e belőle valamilyen gond?
Köszi előre is
(#) zoltan0801 válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 22, 2012 / 1
 
Helo!
Szerintem nyugodtan, nem lesz belőle gond. Amúgy igazi relikvia egy ilyen telefon, mennyi idős ha szabadna megkérdeznem?
(#) exorcist válasza Petyaa hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Azzal viszont számolnod kell, hogy a töltési idő kb. a háromszorosára fog ugrani.
(#) Petyaa hozzászólása Okt 22, 2012 /
 
Köszönöm a válaszokat A telefon 14 éves
(#) amitech hozzászólása Okt 22, 2012 /
 
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy:

- a szilárdtest relénél mire jó a zero cross "funkció"
- mennyire melegszenek
- mennyire megbízhatóak egy mechanikus reléhez képest

Egy termosztát kapcsolás reléjét szeretném kiváltani, ezt a típust néztem ki, egészen pontosan a G2MC-201P típust. A terhelése 100W-nyi infrafilm lenne. Véleményetek szerint ez működőképes ötlet? Van valamilyen különleges tulajdonsága, amivel számolnom kell az építés/tervezés során?
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2012
(#) kadarist válasza amitech hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Szia!
A "zero cross" nem más, mint a nullátmenet-kapcsolás, tehát a szinuszhullám nullátmenetének közelében kapcsolja be a fogyasztót (lásd triak működése), és ezért kevés zavart gerjeszt a kapcsoló. Mivel a tirisztor vagy triak kis veszteségű, ezért nem nagyon melegszik a szilárdtestrelé. Ha nincs túlterhelve, akkor pedig nagyon megbízható, nagyságrendekkel több kapcsolást kibír, mint egy elektromechanikus kapcsoló. Azért egy 100W-os terhelésnél már illik túlméretezni a relét, mondjuk legalább 6 amperesre.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2012
(#) amitech válasza kadarist hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm a segítséget! Biztos, hogy kell a 6A? Én úgy számoltam, hogy 100W/230V=0,43A, ehhez képest az 1A-es SSR-t már kellően túlméretezettnek gondolnám, mert tudtommal az infrafilmnek nincs nagy indulóárama, vagy tévedek?
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2012
(#) kadarist válasza amitech hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Jó, én rád bízom, de ha esetleg zárlatos lesz, vagy valamilyen egyéb túláram lép fel, akkor azért jól jön a tartalék. Egyébként mi az az infrafilm? Gondolom nem fotótechnikai dolog.
A hozzászólás módosítva: Okt 22, 2012
(#) pjg válasza amitech hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Ellenállás.
(#) morzsa15 válasza kadarist hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Az miért van hogy a kondenzátor "remeg"?
(#) morzsa15 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
De egyen feszt kap
(#) amitech válasza kadarist hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Ne érts félre, nem kötözködni akartam, csak szeretném tisztán látni a dolgokat. Hely hiányában maximum egy 2A-es SSR-nek lenne helyem még a dobozban, ha ez nem elegendő, akkor maradnom kell a mechanikus relénél. Az infrafilm egyébként ez az eszköz, annyi különbséggel, hogy én két terrárium fűtésére használom, 2x3db 33W-os modulom van.
(#) amitech válasza pjg hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Mire gondolsz pontosan?
(#) kadarist válasza amitech hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Soha nem láttam még ilyet, nem semmi. De nehogy mechanikus relét használj! Úgy látom, hogy ez nem nagyon hajlamos a meghibásodásra, ezért egy 1,5 A-es biztosítékkal biztosítva nem lesz gond.
(#) amitech válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 22, 2012 /
 
Igen, köszönöm!
Következő: »»   1823 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem