Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1904 / 3967
(#) kérdező válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Köszi a választ! Akkor veszek pasztát. A régi már szinte meg van kövesedve.
(#) yankoo hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem: Az Attila86 féle PIC-es Panelmérő II-ben ha a két diódát kiveszem és a bemenetre 12VDC-t kapcsolok, akkor a panelmérő úgy is működik? Gondolom azért van AC-ra tervezve, hogy ne kelljen külön egyenirányítani a trafó után, ami plusz alkatrészekkel jár.
(#) mps válasza yankoo hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Szia! Sajnos ez ebben az esetben nem ilyen egyszerű. Szimmetrikus táp kell neki, ezért vagy +/- 12V-ot adsz vagy váltót.
Egyen esetén elég neki a +/- 9V is.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
(#) yankoo válasza mps hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Á tényleg igazad van +- miatt nem jó a dc Kukáznom kell egy trafót. Mennyi a max áramfelvétele a panelmérőnek? 2-300mA?
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2013
(#) mps válasza yankoo hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Ha jól láttam 7xL05 van benne, tehát 200mA-nál nem nagyobb.
(#) yankoo válasza mps hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) mindenes válasza mps hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Még annyi se, az L sorozat 100mA lett tervezve, csak egy-két gyártónál lehet találni elszórtan nagyobb áramú típust pl. a Thomsonnál, ez is 150mA max.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) mps válasza mindenes hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Az igaz, viszont kettő van, az meg csak később jutott eszembe, hogy osztoznak a két félhullámon
(#) sanykaraj hozzászólása Jan 18, 2013 /
 
Üdv nem olyan rég építettem egy led lámpát de pár napja elkezdet búgni és most már zavar. Van benne trafó gondolom ez búg. De most miért búg és eddig miért nem tette ezt?
(#) reloop válasza Lalle hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
(#) Lacko12 hozzászólása Jan 18, 2013 /
 
Sziasztok!
Elég hideg van mostanában, a kutyusunk pedig elég fagyos természetű, és nem tudjuk mindig beengedni az előszobába.
Ezért arra gondoltam hogy a fekvőhelyét esetleg fűtötté tenném úgy hogy lenne egy (és vagy több) napelem ami töltene egy akkumulátort ami megadná a megfelelő feszültséget a fűtőszálnak ahhoz hogy olyan 30-40C-fokra felmelegítse, gondolom a környezeti hőmérséklettől úgyse tudná a fekhelyet ennyire felmelegíteni.
A gond csak ott van hogy ennek egész nap és éjszaka is fűtenie kellene ellenben a szokásos kerti lámpákkal amik ugye nappal töltenek éjjel világítanak.
Esetleg van tippetek vagy ötletetek hogy merre induljak el, vagy miket olvasgassak?
Előre is köszönöm a segítségeteket.
(#) kadarist válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Szia!
Inkább vezesd be a kutyaházba a hálózati áramot egy trafóval leválasztva, mert télen a napelemek nullához közeli energiát termelnek.
(#) Lacko12 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Szia!
Nem is tudtam ezt a napelemekről, így akkor legalább közvetlen mehet trafótól függően persze a szekunderre a fűtőszál.
Nem is rossz ötlet köszi szépen!
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Szia! Nálam bevált az autós ülés melegítő. Némi próbálgatás után 5V felelt meg a szükséges és elégséges hőmérséklet eléréséhez. Alá 3cm-es hugarocellt tettem.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Szia!
És az 5 voltot stabilizált táppal 7805 stab.ic segítségével állítottad elő, vagy másik megoldással?
(#) Action2K válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Arról nem is beszélve, hogy amennyibe kerülne egy használható napelemes megoldás, abból a pénzből sok áramot elhasználhatsz a hálózati fűtéshez. Sok sok éven keresztül.
Amúgy meg, ha jól letudod hőszigetelni a kutyaólat, s valamilyen csapóajtóval/lengőajtóval eltudod látni, akkor egy nagyon jó kis faházat tudsz csinálni neki, s akár egy 12V-os autóba való halk ventis hősugárzóval is elég befűteni, hőfokszabályozóval ellátva. Akár szobahőmérsékletet is tudsz teremteni neki. Jobban fog neki tetszeni, mint az előszoba. A legfontosabb, hogy a talaj felől is nagyon jól szigetelt legyen, hisz onnan tud felfázni.
(#) Action2K válasza reloop hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Padlófűtés, ez a legjobb! Nem zajos, nem porolódik be, elég jó zárt. Csak az elázás ellen kell védeni.
(#) Lacko12 válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Szia!
Az alábbi videóban például gyantás oldatot használ a fórumtárs, amit beletöltött hibajavító tollba így akár vonalzó mellett is tudod vezetni.
Egy próbát megér, de biztos mások is adnak még tippeket.
(#) reloop válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Világért sem kell stabilizálni. Egy 5V-os kapcsoló üzemű tápra esett a választás, főleg mert az volt kéznél
A fűtőszálat 3 ohm-nak mértem, autóban járó motorral 60W-ot alakított hővé. Pár perc után szinte égetett.
A csökkentett feszültségről 8W lett a fogyasztás. Az nem veszélyes a hideg napok 24 órájában sem.
Ha ilyen megoldásban gondolkozol mérd meg a fűtőszálat és a P=U2/R segítségével lődd be 8-10W-ra.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) Lacko12 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Szeret a garázsban is feküdni ami viszont kapuval és ponyvával is védve van így a szél semmiképp se tud befújni, és ott van neki csapóajtó is.
Az egyik szekrény alsó polcán szokott trónolni ahol jól tudnám alkalmazni a hungarocel-es megoldást is és hálózati áram is van ott, így már kezd körvonalazódni a terv is. Szépen meg is rekedne neki ott a meleg, ráadásul nem is kell elszigetelnem a talajtól, és el sem ázna.
Köszi szépen.
(#) Lacko12 válasza reloop hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Így valóban gazdaságosabb.
Rendben köszönöm szépen a hasznos tippeket, azthittem egyedüli eset leszek ilyet ötlettel de örülök hogy mégse!
Köszi szépen mindkettőtöktől a segítségeket!
(#) Action2K válasza Lacko12 hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Azért, 2,5A-es biztit mindenképp tegyél az 5V-os ágba, rögtön a trafó után.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) rasty hozzászólása Jan 18, 2013 /
 
Van 3 ledem.
Azt szeretném megcsnálni, hogy ha az alsó két led világít akkor a harmadik is.
Ehez egy pnp tranzisztort használtam fel.
A probléma, hogy amikor csak a második ledet kapcsolom be akkor mind a három ég.
Tudna valaki segíteni, hogy csak akkor égjen mind a három amikor az alsó kettőt kapcsolom be.
(#) Lacko12 válasza Action2K hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Valószínűleg inkább én is kapcsoló üzemű táppal oldanám meg, mivel elég sokat bontottam az elmúlt évben így biztos akad hozzá alkatrész is, csak kapcsolást kell hozzá találnom.
De köszönöm szépen hogy szóltál.
(#) reloop válasza rasty hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Itt egy egyszerű logikai kapcsolást kell létrehozni. Rajzold le az áramkört amit alkottál! Segítek kiegészíteni.
Szerk.:Példa.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013
(#) rasty válasza reloop hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2013

kapcs.jpg
    
(#) reloop válasza rasty hozzászólására (») Jan 18, 2013 /
 
Íme egy lehetőség melyet szimulálva teszteltem is.
(#) reloop válasza rasty hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Íme egy másik.
(#) proli007 válasza reloop hozzászólására (») Jan 19, 2013 / 3
 
Hello! Legyen már egy egyszerű változat is.. üdv! proli007
(#) Ghoost válasza proli007 hozzászólására (») Jan 19, 2013 /
 
Egyszeruseg, mindenek felett!
Kutyajo! Jo az "oreg" a haznal. Nem kell ide mas csak logika. Tetszik!
Proli007: Hany Arany Ászok van benne? - Na akkor gondolkodjunk! -
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2013
Következő: »»   1904 / 3967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem