Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2226 / 3975
(#) usane válasza Prome hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Azért fontos, hogy megfelelő FET-et és meghajtót tudj hozzáilleszteni.
Tegyük fel vegyel FET-et ami max 1MHz-ig működik rendesen és később derül ki, hogy a PWM az mondjuk 5MHz( ez csak hasraütésszerűen mondtam, a PWM-ek kilohertzes nagyságrendűek szoktak lenni) akkor cserélheted a FET-et meg a drivert.
Vagy hogy egyértelműbb legyen, veszel a boltban egy 12V-os izzót a teherautódba, majd beszereled és kiderül, hogy 24V-os a teherautó hálózata. Ha idejében észreveszed akkor csere, ha nem akkor ugrik az izzó, meg talán a biztosíték is.
(#) Prome válasza usane hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Értem, tehát lehet hogy nem ez a két típus kell. Így már értem.
Van tipped pontosabb becslésre, mennyi lehet itt a frekvencia? Mi alapján lehet ezt? Egyáltalán mitől függ, mennyi a frekvencia? Úgy értem, melyik alkatrésztől, és mi alapján választják ki mennyi legyen?
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
(#) Prome válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Nem hagyja!
(#) zolika60 válasza Prome hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
(#) usane válasza Prome hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Nem lehet tippelni. Meg kell mérni.
Általában 10kHz-es naygságrendű. Alkalmazástól függ.
Én pl. szinte mindíg hangfreki fölött szoktam használni (ciripelést elkerülendő), és 100kHz a max. Legtöbbet olyan 50kHz körül láttam eddig, amikkel én foglalkoztam, persze mondom, ez alkalmazásfüggő, lehet sokkal eltérőbb is. Ami pedig megmondja mennyi az a generátor.
Lehet egyszerű timerből is PWM generátort csinálni, de szolgáltathatja mikrokontroller is.
A te panelodon valószínűleg az utóbbi van, nem néztem.
(#) Prome válasza usane hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Meg tudom ezt mérni valahogy frekimérő nélkül?
Úgysem kell pontosan elég csak behatárolni valamelyik FET-hez
De mi van ha eltér? Kinyír valamit vagy csak nem működik.
Már látom a hiba okát.
Dezsávű fálj érzésem van.
(#) Frenki007 hozzászólása Jan 24, 2014 /
 
Sziasztok
Olyan kérdésem lenne, hogy mi a különbség az SA52-11GWA és a SC52-11GWA 7 szegmenses kijelzők között az árukon kívül?
(#) proli007 válasza Frenki007 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Hello! Mondjuk ott van az adatlap első oldalán! Az A közös anódú (Anod) a C közös katódú (Catod) kijelző.. üdv!
(#) Collider hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
granpának köszönöm!
Úgy néz ki, FET-es napok vannak, én is ezzel foglalkozok.
Építettem egy rendhagyó kapcsolást, ami működik, és pont ez a baj, mert nem értem.
Minél többet tanulok, annál kevesebbet értek, de gondolom voltak így ezzel mások is.

Szóval van ez a 2 alkatrészes "elektroszkóp".
Ha sztatikusan feltöltött vonalzót közelítek az elektroszkóp antennájához, akkor világít a led.
Elvileg az N csatornás JFET úgy működik, hogy minél negatívabb a gate, annál jobban "elszorítja" a csatornát, amin így nem folynak elektronok.
Elvileg a vonalzóval elektronokat adok át a gate-nek. Elvileg pont nem kéne olyankor világítania lednek. Mit gondoltok erről?

Az elektronokkal kapcsolatban másik kérdésem:
Egy ceruzaelemből elvileg a negatív pólustól vándorolnak a pozitív pólus felé az elektronok. Ezek szerint a pozitív pólusnál pozitív ionok várják őket?
(#) enree hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
Sziasztok!
Valaki elmagyarázná, hogy ebben a fantomtáp kapcsolásban a táp részre kerülő árammal mi történik ezen az ellenállás-kondenzátor létrán? Ez csak arra szolgál, hogy a lehető legjobban kisimítsa a tápot, vagy egyéb funkciója is van?
(#) kadarist válasza enree hozzászólására (») Jan 25, 2014 / 1
 
Szia!
Igen, a simítás miatt vannak ott azok az alkatrészek.
(#) enree válasza kadarist hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Értem, köszönöm!
(#) kérdező hozzászólása Jan 25, 2014 1 /
 
Sziasztok!
Meg lehet oldani egyszerűen egy erősítő visszacsatolásának leválasztását optocsatolóval? Konkrétan erre a kapcsolásra gondolok: Bővebben: Link
(#) proli007 válasza kérdező hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Hello! NEM! Az optocsatoló nem lineáris elem. üdv!
(#) alfred hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
Üdv mindnekinek van egy kis gondom egy MOSFET tranzisztornak a megfelelőjét/helyetesítőjét keresem ez a tranzistor az IRF 830 A

Mellékeltem a tranzisztor képét..

Egy DVD lejátszónak a tápjából van ( Grundig GDV 130 ) és lehetséges hogy ez üt át.. Mikor megfogtam akkor megrázott a vas rész tehát szerintem ez megfőtt...
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014

images.jpg
    
(#) proli007 válasza alfred hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Hello! Ha Te megfogod a forró fazekat, akkor az megráz?
Mert vélhetően nem véletlenül van az áramkörben 500V-os Fet. Ráadásul a hűtőzászlón, kint van a Drain feszültsége. Ha azt tapizod, biztos hogy megráz. De helyettesíteni is miért kell, mikor létezik az IRF830 ? Ha rákattintasz a számára, láthatod is. üdv!
(#) alfred válasza proli007 hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Hát nem tudom ehhez nem igen érte, apum mondta hogy kérdezzem meg hogy lehet e helyettesíteni mivel nem tudjuk egyikönk se hogy miféle Tranyó ez
(#) proli007 válasza alfred hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Csak "úgy" helyettesíteni egy "akármivel", azt nem lehet. Ha meg nincs semmid, akkor meg mindegy mid nincs. Akkor lehet azt is venni ami kell bele. Ha lenne valamid, az más helyzet lenne, de azt meg nem írtad. És egyáltalán nem biztos, hogy a tranyó a hibás. Amíg arról meg nem győződsz, addig nem érdemes beszerezni-keresni semmit.
De ha "ez üt át" ahogy írod, akkor ott már több hallot is van, nem csak a tranyó.. üdv!
(#) alfred válasza proli007 hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
okéé köszönöm
Üdvözlet!
(#) kérdező válasza proli007 hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
OK, értem. Akkor marad a régi megoldás.
Viszont a bemenetet mindenképp le kellene választani. A lényeg, hogy optóval, de hogyan oldjam meg minőségromlás nélkül? Már régebben ajánlottak itt egy optó típust, aminek ugye a frekvenciaátvitele tökéletes lenne, kérdés, hogy hogyan kössem be, hogy szinuszos maradjon a jel?
(#) Remci hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy GE 2N6027 tipusú PUT-ról hogy tudom megállapítani hogy működik-e? Létezik erre valamiféle kapcsolás esetleg?
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
(#) granpa válasza Remci hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Az adatlapján van.
(#) vicsys válasza Remci hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
(#) Remci válasza granpa hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Adatlapját nézegettem, de nem igazán találtam rajta
(#) Remci válasza vicsys hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Köszönöm, mindjárt ki is próbálom
(#) ricsippi hozzászólása Jan 25, 2014 /
 
Sziasztok!

Az egyik rajzban Fetnek 2N6755 típust adtak meg!Jelenleg ilyen már nincs!
Amit építeni szeretnék ahhoz ezt írták: "A FET típusa lényegtelen, bármi jó ami kéznél van, csak N csatornás legyen."
A boltban IRLZ44N-t kaptam!Ez megfelelő a célnak?
Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) Remci válasza Remci hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Még egy ostoba kérdés. Itt a lednek villognia kell, vagy csak világítani? Mert jelenleg csak világít
(#) vicsys válasza Remci hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Természetesen villognia kell. Szkóppal azért nézz rá.
(#) Remci válasza vicsys hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Szkópom nincs, csak világít. Másik UJT-vel kipróbáltam közben, azzal villog, de ez viszont úgy néz ki hogy kuka.
(#) granpa válasza Remci hozzászólására (») Jan 25, 2014 /
 
Az adatlapon a 'test' nevű rajzok azok, de 'Skori' oldalán is ott vannak a mérési módszerek.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
Következő: »»   2226 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem