Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Azért fontos, hogy megfelelő FET-et és meghajtót tudj hozzáilleszteni.
Tegyük fel vegyel FET-et ami max 1MHz-ig működik rendesen és később derül ki, hogy a PWM az mondjuk 5MHz( ez csak hasraütésszerűen mondtam, a PWM-ek kilohertzes nagyságrendűek szoktak lenni) akkor cserélheted a FET-et meg a drivert. Vagy hogy egyértelműbb legyen, veszel a boltban egy 12V-os izzót a teherautódba, majd beszereled és kiderül, hogy 24V-os a teherautó hálózata. Ha idejében észreveszed akkor csere, ha nem akkor ugrik az izzó, meg talán a biztosíték is.
Értem, tehát lehet hogy nem ez a két típus kell. Így már értem.
Van tipped pontosabb becslésre, mennyi lehet itt a frekvencia? Mi alapján lehet ezt? Egyáltalán mitől függ, mennyi a frekvencia? Úgy értem, melyik alkatrésztől, és mi alapján választják ki mennyi legyen? A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
Nem lehet tippelni. Meg kell mérni.
Általában 10kHz-es naygságrendű. Alkalmazástól függ. Én pl. szinte mindíg hangfreki fölött szoktam használni (ciripelést elkerülendő), és 100kHz a max. Legtöbbet olyan 50kHz körül láttam eddig, amikkel én foglalkoztam, persze mondom, ez alkalmazásfüggő, lehet sokkal eltérőbb is. Ami pedig megmondja mennyi az a generátor. Lehet egyszerű timerből is PWM generátort csinálni, de szolgáltathatja mikrokontroller is. A te panelodon valószínűleg az utóbbi van, nem néztem.
Meg tudom ezt mérni valahogy frekimérő nélkül?
Úgysem kell pontosan elég csak behatárolni valamelyik FET-hez De mi van ha eltér? Kinyír valamit vagy csak nem működik. Már látom a hiba okát. Dezsávű fálj érzésem van.
Hello! Mondjuk ott van az adatlap első oldalán! Az A közös anódú (Anod) a C közös katódú (Catod) kijelző.. üdv!
Üdv mindenkinek!
granpának köszönöm! Úgy néz ki, FET-es napok vannak, én is ezzel foglalkozok. Építettem egy rendhagyó kapcsolást, ami működik, és pont ez a baj, mert nem értem. Minél többet tanulok, annál kevesebbet értek, de gondolom voltak így ezzel mások is. Szóval van ez a 2 alkatrészes "elektroszkóp". Ha sztatikusan feltöltött vonalzót közelítek az elektroszkóp antennájához, akkor világít a led. Elvileg az N csatornás JFET úgy működik, hogy minél negatívabb a gate, annál jobban "elszorítja" a csatornát, amin így nem folynak elektronok. Elvileg a vonalzóval elektronokat adok át a gate-nek. Elvileg pont nem kéne olyankor világítania lednek. Mit gondoltok erről? Az elektronokkal kapcsolatban másik kérdésem: Egy ceruzaelemből elvileg a negatív pólustól vándorolnak a pozitív pólus felé az elektronok. Ezek szerint a pozitív pólusnál pozitív ionok várják őket?
Sziasztok!
Valaki elmagyarázná, hogy ebben a fantomtáp kapcsolásban a táp részre kerülő árammal mi történik ezen az ellenállás-kondenzátor létrán? Ez csak arra szolgál, hogy a lehető legjobban kisimítsa a tápot, vagy egyéb funkciója is van?
Szia!
Igen, a simítás miatt vannak ott azok az alkatrészek.
Sziasztok!
Meg lehet oldani egyszerűen egy erősítő visszacsatolásának leválasztását optocsatolóval? Konkrétan erre a kapcsolásra gondolok: Bővebben: Link
Hello! NEM! Az optocsatoló nem lineáris elem. üdv!
Üdv mindnekinek van egy kis gondom egy MOSFET tranzisztornak a megfelelőjét/helyetesítőjét keresem ez a tranzistor az IRF 830 A
Mellékeltem a tranzisztor képét.. Egy DVD lejátszónak a tápjából van ( Grundig GDV 130 ) és lehetséges hogy ez üt át.. Mikor megfogtam akkor megrázott a vas rész tehát szerintem ez megfőtt... A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
Hello! Ha Te megfogod a forró fazekat, akkor az megráz?
Mert vélhetően nem véletlenül van az áramkörben 500V-os Fet. Ráadásul a hűtőzászlón, kint van a Drain feszültsége. Ha azt tapizod, biztos hogy megráz. De helyettesíteni is miért kell, mikor létezik az IRF830 ? Ha rákattintasz a számára, láthatod is. üdv!
Hát nem tudom ehhez nem igen érte, apum mondta hogy kérdezzem meg hogy lehet e helyettesíteni mivel nem tudjuk egyikönk se hogy miféle Tranyó ez
Csak "úgy" helyettesíteni egy "akármivel", azt nem lehet. Ha meg nincs semmid, akkor meg mindegy mid nincs. Akkor lehet azt is venni ami kell bele. Ha lenne valamid, az más helyzet lenne, de azt meg nem írtad. És egyáltalán nem biztos, hogy a tranyó a hibás. Amíg arról meg nem győződsz, addig nem érdemes beszerezni-keresni semmit.
De ha "ez üt át" ahogy írod, akkor ott már több hallot is van, nem csak a tranyó.. üdv!
OK, értem. Akkor marad a régi megoldás.
Viszont a bemenetet mindenképp le kellene választani. A lényeg, hogy optóval, de hogyan oldjam meg minőségromlás nélkül? Már régebben ajánlottak itt egy optó típust, aminek ugye a frekvenciaátvitele tökéletes lenne, kérdés, hogy hogyan kössem be, hogy szinuszos maradjon a jel?
Sziasztok!
Egy GE 2N6027 tipusú PUT-ról hogy tudom megállapítani hogy működik-e? Létezik erre valamiféle kapcsolás esetleg? A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
Adatlapját nézegettem, de nem igazán találtam rajta
Sziasztok!
Az egyik rajzban Fetnek 2N6755 típust adtak meg!Jelenleg ilyen már nincs! Amit építeni szeretnék ahhoz ezt írták: "A FET típusa lényegtelen, bármi jó ami kéznél van, csak N csatornás legyen." A boltban IRLZ44N-t kaptam!Ez megfelelő a célnak? Válaszotokat előre is köszönöm!
Még egy ostoba kérdés. Itt a lednek villognia kell, vagy csak világítani? Mert jelenleg csak világít
Természetesen villognia kell. Szkóppal azért nézz rá.
Szkópom nincs, csak világít. Másik UJT-vel kipróbáltam közben, azzal villog, de ez viszont úgy néz ki hogy kuka.
Az adatlapon a 'test' nevű rajzok azok, de 'Skori' oldalán is ott vannak a mérési módszerek.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2014
|
Bejelentkezés
Hirdetés |