Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   307 / 3979
(#) Atus válasza kaszarobert hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
ki beszélt arról, hogy kösse össze a két "fázist"?
valamint ha sztereó dugót dug monó aljzatba, akkor is a test a test, mese nincs, Andersen meghalt
(#) Dempsey hozzászólása Okt 12, 2008 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy valaki tudna-e küldeni nekem egy táblázatot,amiben LED-ek müködési áramait foglalja össze. Mondjuk konkrétan a 10mm-es magasfényű fehér LED-nek az árama érdekelne legjobban de a többi is jól jöhet még. Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget.
Üdv: Dempsey.
(#) zacc hozzászólása Okt 12, 2008 /
 
Szeretnem ha valaki felvilagositana egy csoppet
Hogy is vannak ezek a pic-k. Mondjuk van egy PIC16F877 microcontrolerem es szeretnem programozni, van ra eselyem hogy programot toltsek ra fell draga kartyak nelkul??? esetleg tudna nekem valaki kapcsolasi rajzot mellekelni egy improvizalt fejlesztorol?? bocs ha hujeseget kerdek vagy irok meg digitalis dolgokal nem foglalkoztam.
(#) bbalazs_ válasza Dempsey hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Mondjuk ilyen tablazat nincs. Ez ugyanis gyartofuggo.
A hagyomanyos, magasfenyu feher ledek arama kb 20mA. Az adatlapja megmondja pontosan.

De leteznek olyan, igazan magasfenyu ledek, amik 700-800mA-rol mennek, szoval egyertelmu valasz nem adhato a kerdesedre. A 20mA-t szerintem mindegyik kibirja, ha ennel a fenyesseg hiheto, akkor maradj ennel.
(#) vicsys válasza zacc hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Javaslom a pickit2 starter kit-et. Nem drága és jól használható. A chipcad forgalmazza.
(#) bbalazs_ válasza zacc hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Ha csak egyszer szeretned, akkor inkabb kerj meg ra valakit, akinek van programozoja.
Ha hosszabb tavon is szeretnel ezzel foglalkozni hobbiszinten, akkor pl. a ChipCad-nel lehet olcso programozot venni, kb 6e.
(#) Dempsey válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Oké köszi a választ kb én is ilyesmi értékre gondoltam.
Üdv
(#) googa hozzászólása Okt 12, 2008 /
 
Látom felébredtetek. Jó reggelt!
Feszültségosztóval kapcsolatban kérdezek újra. Ha voltban számolok, akkor az ellenállatkák értékét is ohm-ban kell értenem, ha jól tudom. De ha jobban belegondolok nem változik a kimenű feszültség értéke, ha arányosan növelem az ellenállások mértékét. Elmehetek így kiló ohm-okig is? Kell azzal számolnom, és ha igen hogyan, hogy ha a kimeneten egy nagy áramfelvételű (mondjuk motort) hajtok meg? Ezekre a különbségekre vonatkozik a terhelt/terheletlen feszültségosztók szabálya? Kössz!
(#) zacc hozzászólása Okt 12, 2008 /
 
Kosz .
(#) mex válasza googa hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
A feszültségosztó alapesetben tulajdonképp sorbakapcsolt ellenállásokból áll,és a lánc kezdő és végpontja között a tápfeszültség az ellenállások arányában osztódik le. Az osztó bármely tagjával párhuzamosan kötött terhelés boritja a kialakult feszültségviszonyokat,át kell számolni a terhelés ellenállásának figyelembevételével.
Kiloohm értékű fesz osztóról nagy áramfelvételű motort működtetni nem tudsz,hacsak nem kilovolt értékű a tápfeszültséged is.
(#) WaRL0 hozzászólása Okt 12, 2008 /
 
Sziasztok
Van egy hangfalam amibe nincs hangvalato ezert nem is halgatom nehogy tonkre menjen benne a magas sugarzo ! Szeretnek CSAK a magas sugarzonak egy nagyon nagyon egyszeru hangvaltot csinalni ! Azt szeretnem ha olyan 2500-3000 tol vagna ! Ha tudtok segitteni akkor kerlek benneteket h ne tartsatok magatokba !

Koszi;Sziasztok
(#) Müszi válasza WaRL0 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Én már csináltam ilyet: a csipogóval sorba egy 2µF bipoláris kondi, a mélyhez meg egy az egybe mehet a delej.

Kitűnően működik.

üdv
(#) WaRL0 válasza Müszi hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Koszi majd ha eljutok a bodba akkor veszek
(#) Frankye válasza lapose hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Idézet:
„Én nem bíznék annyira az elemállapot kijelzőbe! Engem már többször hülyített.”


Esküszöm, elsőre az "ELEMállapot"-ot "ELMEállapot"-nak olvastam... Na, hogy az hülyített, azon nem csodálkozom...
(#) lapose válasza Frankye hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Igen, utána jött az elmeállapot, miután félnapot szívtam vele! :yes:
(#) bancsi15 hozzászólása Okt 12, 2008 /
 
Sziasztok!
Szeretnék egy ki segítséget kérni!

Építek egy kis "modell" elektromotort valami ilyesmit, mint a linkben van. Elecric motor

Az enyémnek is 3 tekercse van a forgórészén. Azt szeretném megtudni, hogy a kommutátor 3 lemezére hogyan kössem be a 3 tekercs két-két kivezetését? / az egyszerűség kedvéért, és, hogy én is megértsem , hívjuk őket úgy, hogy az 1-es tekercs előtt van az első lemezke, a 2-es tekercs előtt a második lemezke, és a 3-as tekercs előtt a harmadik lemezke. /

Köszi!

ui.: bocsi hogy kicsit hosszúra sikeredett.
(#) Maverick91 hozzászólása Okt 12, 2008 /
 
ugyan olyan rossz a cucc a te nyákoddal is Attila
(#) Attila86 válasza Maverick91 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Privátban azt írtad hogy kidobod a hővédelmet, mert maga a kapcsolás rossz.

Ez nem igaz!

A kapcsolás jó! Harpo is írta, hogy már több példányban is megépítette, és neki is működik. Bővebben: Hozzászólás
Továbbá itt van az asztalomon az én példányom, ha nem hiszed, el lehet jönni és megnézni hogy működik! Pont az ilyen esetekre tartok meg minden áramkörömből egy példányt, hogyha valaki kétségbe vonná az áramkör működőképességét, akkor meg tudjam mutatni hogy márpedig működik.
Szóval nem azért nem működik a hővédelmed mert a kapcsolás rossz, hanem mert valamit TE rontottál el rajta.

Mondom, az Örs-Vezér téren lakom, holnap egész nap itthon vagyok. Ha eljössz megmutatom hogy működik. De nem kell a kapcsolásra azt mondani hogy rossz, mert ez nem igaz.

Üdv.!
(#) Maverick91 válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Én elhiszem neked hogy működik, de akkor valami az oldalon lévő rajzban van, mert pl már akkor más van amikor kinagyítom a képet. Sőt te is montad, hogy te sem tudod, hogy miért van 12kohmos a 220 ohmos helyet (R4). Így várhatom hogy jó legyen.

Üdv
(#) Attila86 válasza Maverick91 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Igen, de még az igazából nem egy kész cikk. A feltöltött képek hivatkozásai nem jók, de a kapcsolás ettől még működik.
Az az ellenállás azért más, mert én közben két diódával építettem meg a hővédelmet, egy BYW29-el és egy MBR10200-al. A kettőnek a karakterisztikája más, ezért más a komparátor osztójának az értéke. De a te kapcsolásodban jelentkező hibát ez nem okozhatja.
(#) Maverick91 válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
amikor sokáig melegítem, akkor a kapcsolgatás egyszer csak megszűnik, és folyamatosan húzva marad a relé, de az már éget az a hőmérséklet, illetve hol jó, hol nem
(#) hapro válasza Maverick91 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Figyelj! egy biztos....ez így ahogy van működik.
És ez pedig az én nyákrajzom hozzá, amiben 7812 IC van diódahíd után, és ezzel is tutti működik.
Adsz ennek a kapcsolásnak ezzel a nyákkal 12-24V váltóig bármit és pöcc-röff mennie kell.
(#) Maverick91 válasza hapro hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
akkor R2 1 kohm?
(#) hapro válasza Maverick91 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Én 1k-val használom.
(#) Attila86 hozzászólása Okt 12, 2008 /
 
A fenébe, holnapra ígérem összehozom azt a kapcsolást úgy, hogy tényleg készen legyen (az oldalamon egyenlőre "béta státuszban" szerepel). Lesz fénykép, szájbarágós leírás, jútyúb videó meg minden...
(Ha csak nem jön közbe valami.)
(#) kaszarobert válasza Atus hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
Bocs, aszem Szamóca kötögette a fázis plusz minuszát, ne haragudj, az nem neked szólt

Viszont, ha sztereó jackdugót használok monóként(pl. gitárkábel), akkor én összekötöm a testet, meg a középsőt testté, és ők közösen a test, mert a monó aljzatban nem biztos, hogy eléri az érintkező a jackdugó külsejét, nagyon gyakran a közepén kontaktol.

Lehet, hogy Andersen mégis él?

(#) Maverick91 válasza hapro hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
így sem jó, így folyamatosan megy a venti
(#) mex válasza Maverick91 hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
A helyedben tüzetesebben megnézném a trimmerpotit,mert valószinűleg kontakthibás.
(#) Attila86 válasza mex hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
A helitrimmerek azért elég jók szoktak lenni.
(#) Maverick91 válasza mex hozzászólására (») Okt 12, 2008 /
 
kicseréltem újra: ua
Következő: »»   307 / 3979
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem