Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3147 / 3960
(#) Bakman válasza Zeusz1212 hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
A vezérléstől függően, mindkét tranzisztoron megjelenhet a cső tápfeszültsége. Már ha jól gondolom végig a dolgot.
(#) Zeusz1212 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
Most nézegetem a nixie adatlapját, elvileg a gyújtási feszültségnél alacsonyabb feszültségnél is folyik már áram át rajta. Így akkor szerintem hibás a gondolatom.
(#) Bakman válasza Zeusz1212 hozzászólására (») Márc 26, 2018 /
 
Erre gondoltam én is, csak elfelejtettem leírni. Az alábbi linken van egy grafikon is a csőre kapcsolt feszültség és áram összefüggéséről: Bővebben: Link.
(#) mhl hozzászólása Márc 28, 2018 /
 
Üdvözlök Mindenkit!
Megszeretnék próbálkozni aktív hangfal összerakásával.
A tervem, hogy az egyoldali erősítőket egy szekunderes toroid trafót kötöm, egy egyenirányítóval, de külön pufferkondikkal és feszültségszabályzóval. Vajon mi lesz ennek a hátránya, és annak ha nincs föld a trafóra kötve (bár a csöves erősítőknél ilyet láttam)?
Aktív hangváltó építését melyik műveleti erősítővel érdemes megpróbálni, melyik jobb audio célokra (az TL, NE, vagy RC sorozatból)?
Megnéztem pidsbc cikkében a három utas hangváltót és Rob Elliot kapcsolási rajzát ami kevesebb alkatrészből áll. Nem értem hogy mi a különbség köztük?
Köszönöm!
(#) Stewe válasza mhl hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Hogy érted a külön puffereket?
Ha közös az egyenirányító híd, akkor az erősítők paneljén lévő pufferek galvanikusan össze vannak kötve, - hacsak nem túl vékony a bekötő huzal- az gyakorlatilag egyetlen puffer lesz.
A terhelésfüggő feszültségesések nem lehetnek nagyok, mert ha a basszuson megugrik az áramfelvétel, és esik a feszültség, nem csak ott okoz torzítást, hanem megrángatja a közép és a magas erősítő tápfeszültségét is.
(#) mhl válasza Stewe hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Viszonylag olcsón tudtam venni az egy szekunderes toroidot, azért variáltam így. Akkor esetleg külön egyenirányítást is teszek rá. Még annyit tudok, hogy a magas és közép egy trafóra megy, a basszus meg külön trafóra.
(#) Stewe válasza mhl hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Nem állítottam, hogy nem lesz jó, csak számítani kell rá. Ha van elég teljesítménytartaléka, akkor működhet jól. Élesztéskor is külön lehet választani az egyenirányítást, ha észrevehető.
(#) mhl válasza Stewe hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Értem, és köszönöm!
(#) mhl válasza Stewe hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Még annyit kérdeznék, hogy a trafó méretéből mennyire lehet következtettni a teljesítményre? Mert szerintem ami nekem van nem akkora a teljesítménye mint ami rá van írva. Méretei: kűlső: 7x5cm belső 2.3cm ráírt adatok: 25VAC 160VA
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2018
(#) tcsaba válasza mhl hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
Üdv!
Csinálj róla egy fotót úgy, hogy legyen mellette pld. egy kisméretű (normál) gyufás doboz.
(#) Stewe válasza mhl hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
A vasmag keresztmetszetéből talán a maximumot meg lehet becsülni, de a tekercseléstől nagyon sok függ, +/- 20% is lehetne a tévedés.
Az is sokat segítene, hogy honnan származik, mert gyanítom bontott.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2018
(#) mhl válasza Stewe hozzászólására (») Márc 28, 2018 /
 
A többi bolti trafókhoz viszonyítva szerintem egy 80-100 Va-t bírni kell.

tcsaba - Nem találok gyufásdobozt, de a súlya majdnem 1 kg.
(#) granpa válasza mhl hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
A témában már leírtak szerinti terheléspróba eldönti, mennyit tud. De valószínűbb a 80-100 VA, ekkora tömeggel.
(#) Tamas1640 hozzászólása Márc 29, 2018 /
 
Sziasztok!
A laptopomhoz vettem egy 3,5 mm-es jack elosztót, méghozzá ilyet.
Azért kellett, mert zenét is hallgatok róla rádióerősítőn keresztül, illetve mikrofonos fejhallgatóval is szoktam beszélgetni Viber-en, skype-on, stb., és nem akartam folyton ki-be dugdosni a különböző dugókat a fejhallgató kimeneten.
Viszont azt vettem észre, hogy a jack elosztón keresztül a zene gyengébben/rosszabbul szól.
Ha nem a jack elosztón keresztül van rádugva a rádióerősítő a laptop-ra, hanem direktben, akkor is érzékelhetően jobb a hangerő/minőség, mint ha a jack elosztó egyik ágán keresztül.
Ha pedig a fejhallgató is rá van dugva az elosztó másik kimeneti ágára, akkor aztán tényleg nagyon jelentős a különbség még ahhoz képest is, mint amikor csak a rádióerősítő van rádugva az egyik ágra.
Normális ez, vagy pedig az elosztóval van valami gond, úgyhogy inkább vigyem vissza, és keressek helyette egy másikat?
(#) fastaction hozzászólása Márc 29, 2018 /
 
Sziasztok! Bocsánat az általános iskolai kérdésért . Egy transzformátorra egyszerre tekerve a primert és a szekundert , azokban folyó áram ellentétes irányú lesz ? Tehát kezdő és vég pontjaik ellentétesek ? Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2018
(#) proli007 válasza Tamas1640 hozzászólására (») Márc 29, 2018 / 1
 
Hello! Ez természetes. Egy passzív elosztó jelveszteséget okoz. Ha a másik oldal terhelve is van, akkor még nagyobbat. A hangerő csökkenést már eleve minőség veszteségként éli meg az ember, már csak a hallás tulajdonsága miatt is. Kisebb jelszintnél, kevésbé halljuk a mély hangokat, ezért vannak a fiziológiai hangerő szabályzók is alkalmazva.
(#) proli007 válasza fastaction hozzászólására (») Márc 29, 2018 / 1
 
Hello! Nem lesz ellentétes, mind két kezdetnek azonos lesz a fázisa. Tehát ha sorba szeretnéd kötni, az egyik végét kell a másik kezdetével összekötni.
(#) fastaction válasza proli007 hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Köszönöm! Gyakorlatilag egy kis gate trafónál bizonytalanodtam el , mert egy írányba tekertem a jelen esetben egy primert és két szekundert. És ezek szerint valóban , mindhárom tekercsnek egy helyen van a kezdete. Köszönöm Mégegyszer, csak , már elbizonytalanodtam!
(#) Silious válasza tbarath hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Köszönöm a válaszod!
Jelenleg ez a legjobb járható út, lenne egy fő áramtalanítókapcsoló a helységbe, és közvetlen mellé raknák a PC bekapcsolóját, így ha belépünk, egyből tudjuk az áramot kapcsolni, majd utána a PC-t.
(#) tbarath válasza Silious hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
A BIOS-ban sok esetben van olyan beállítási lehetőség, hogy mit csináljon ha visszajön az áram (off/on/ahogy a legutóbb volt). Lehet ez is elég lenne.
(#) tcsaba válasza mhl hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Nem ártana tudni a trafó mag típusát sem.
Lemezelt, hiperszil esetleg toroid?
Azért írtam, hogy csinálj róla egy fotót.
A gyufás doboz csak példa volt... (Nem gondoltam, hogy nincs gyufád otthon...)
Akkor tegyél mellé egy olyan tárgyat, ami mindenki háztartásban megtalálható.
(Csak a méretarányok miatt.)
(#) killbill válasza tcsaba hozzászólására (») Márc 29, 2018 / 1
 
Az 5x7 cm tényleg nem elég beszédes? És írta azt is, hogy toroid.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2018
(#) tcsaba válasza Tamas1640 hozzászólására (») Márc 29, 2018 / 1
 
Üdv!

Műszeres ellenállás méréssel kideríthető, hogy működik-e rendesen.
Valószínű, hogy ez esetben, a jelcsökkenést az elosztóban lévő beépített ellenállás okozza.
Nem működési hiba. Így van legyártva.
(#) madzagos hozzászólása Márc 29, 2018 /
 
Üdv mindenkinek!
ZM1050-es pixie csövet hogy tudnék életre kelteni?
(#) józsef1103 hozzászólása Márc 29, 2018 /
 
Szép estét kívánok mindenkinek.
Én csak most találtam erre a fórumra,és a segítségeteket szeretném kérni.
Tud e valaki olyan ügyes embert aki egy Indukciós hevítőt tud építeni,
Hideg kovácsoláshoz kellene 14x14,és 16x16 vasak hevítésére,Youtubon láttam
ilyen videókat,volt aki egy hegesztő invertert alakított át,egy újszerű awí inverterem
nekem is lenne ha ez segítség lenne.
Várom mielőbbi megtisztelő válaszotokat.
(#) granpa válasza madzagos hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Írd be a Google keresőbe a cső nevét, kapsz egy csomó találatot, adatlapot, kapcsolásokat.
(#) madzagos válasza granpa hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Már megtettem nem nagyon van róla semmi. A bekötése olyan kicsiben vann fenn hogy nem látni belölle semmit.
(#) granpa válasza madzagos hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Nem tudom, hol kerested/találtad, de nekem (kimondottan gyenge kereső vagyok!) jól látható, és nagyítható találatok is jöttek.
(#) madzagos válasza granpa hozzászólására (») Márc 29, 2018 /
 
Na rápróbálok mégegyszer.
(#) pucuka válasza madzagos hozzászólására (») Márc 29, 2018 / 1
 
Tessék

ZM1050.pdf
    
Következő: »»   3147 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem