Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
A vezérléstől függően, mindkét tranzisztoron megjelenhet a cső tápfeszültsége. Már ha jól gondolom végig a dolgot.
Most nézegetem a nixie adatlapját, elvileg a gyújtási feszültségnél alacsonyabb feszültségnél is folyik már áram át rajta. Így akkor szerintem hibás a gondolatom.
Erre gondoltam én is, csak elfelejtettem leírni. Az alábbi linken van egy grafikon is a csőre kapcsolt feszültség és áram összefüggéséről: Bővebben: Link.
Üdvözlök Mindenkit!
Megszeretnék próbálkozni aktív hangfal összerakásával. A tervem, hogy az egyoldali erősítőket egy szekunderes toroid trafót kötöm, egy egyenirányítóval, de külön pufferkondikkal és feszültségszabályzóval. Vajon mi lesz ennek a hátránya, és annak ha nincs föld a trafóra kötve (bár a csöves erősítőknél ilyet láttam)? Aktív hangváltó építését melyik műveleti erősítővel érdemes megpróbálni, melyik jobb audio célokra (az TL, NE, vagy RC sorozatból)? Megnéztem pidsbc cikkében a három utas hangváltót és Rob Elliot kapcsolási rajzát ami kevesebb alkatrészből áll. Nem értem hogy mi a különbség köztük? Köszönöm!
Hogy érted a külön puffereket?
Ha közös az egyenirányító híd, akkor az erősítők paneljén lévő pufferek galvanikusan össze vannak kötve, - hacsak nem túl vékony a bekötő huzal- az gyakorlatilag egyetlen puffer lesz. A terhelésfüggő feszültségesések nem lehetnek nagyok, mert ha a basszuson megugrik az áramfelvétel, és esik a feszültség, nem csak ott okoz torzítást, hanem megrángatja a közép és a magas erősítő tápfeszültségét is.
Viszonylag olcsón tudtam venni az egy szekunderes toroidot, azért variáltam így. Akkor esetleg külön egyenirányítást is teszek rá. Még annyit tudok, hogy a magas és közép egy trafóra megy, a basszus meg külön trafóra.
Nem állítottam, hogy nem lesz jó, csak számítani kell rá. Ha van elég teljesítménytartaléka, akkor működhet jól. Élesztéskor is külön lehet választani az egyenirányítást, ha észrevehető.
Még annyit kérdeznék, hogy a trafó méretéből mennyire lehet következtettni a teljesítményre? Mert szerintem ami nekem van nem akkora a teljesítménye mint ami rá van írva. Méretei: kűlső: 7x5cm belső 2.3cm ráírt adatok: 25VAC 160VA
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2018
Üdv!
Csinálj róla egy fotót úgy, hogy legyen mellette pld. egy kisméretű (normál) gyufás doboz.
A vasmag keresztmetszetéből talán a maximumot meg lehet becsülni, de a tekercseléstől nagyon sok függ, +/- 20% is lehetne a tévedés.
Az is sokat segítene, hogy honnan származik, mert gyanítom bontott. A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2018
A többi bolti trafókhoz viszonyítva szerintem egy 80-100 Va-t bírni kell.
tcsaba - Nem találok gyufásdobozt, de a súlya majdnem 1 kg.
A témában már leírtak szerinti terheléspróba eldönti, mennyit tud. De valószínűbb a 80-100 VA, ekkora tömeggel.
Sziasztok!
A laptopomhoz vettem egy 3,5 mm-es jack elosztót, méghozzá ilyet. Azért kellett, mert zenét is hallgatok róla rádióerősítőn keresztül, illetve mikrofonos fejhallgatóval is szoktam beszélgetni Viber-en, skype-on, stb., és nem akartam folyton ki-be dugdosni a különböző dugókat a fejhallgató kimeneten. Viszont azt vettem észre, hogy a jack elosztón keresztül a zene gyengébben/rosszabbul szól. Ha nem a jack elosztón keresztül van rádugva a rádióerősítő a laptop-ra, hanem direktben, akkor is érzékelhetően jobb a hangerő/minőség, mint ha a jack elosztó egyik ágán keresztül. Ha pedig a fejhallgató is rá van dugva az elosztó másik kimeneti ágára, akkor aztán tényleg nagyon jelentős a különbség még ahhoz képest is, mint amikor csak a rádióerősítő van rádugva az egyik ágra. Normális ez, vagy pedig az elosztóval van valami gond, úgyhogy inkább vigyem vissza, és keressek helyette egy másikat?
Sziasztok! Bocsánat az általános iskolai kérdésért . Egy transzformátorra egyszerre tekerve a primert és a szekundert , azokban folyó áram ellentétes irányú lesz ? Tehát kezdő és vég pontjaik ellentétesek ? Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2018
Hello! Ez természetes. Egy passzív elosztó jelveszteséget okoz. Ha a másik oldal terhelve is van, akkor még nagyobbat. A hangerő csökkenést már eleve minőség veszteségként éli meg az ember, már csak a hallás tulajdonsága miatt is. Kisebb jelszintnél, kevésbé halljuk a mély hangokat, ezért vannak a fiziológiai hangerő szabályzók is alkalmazva.
Hello! Nem lesz ellentétes, mind két kezdetnek azonos lesz a fázisa. Tehát ha sorba szeretnéd kötni, az egyik végét kell a másik kezdetével összekötni.
Köszönöm! Gyakorlatilag egy kis gate trafónál bizonytalanodtam el , mert egy írányba tekertem a jelen esetben egy primert és két szekundert. És ezek szerint valóban , mindhárom tekercsnek egy helyen van a kezdete. Köszönöm Mégegyszer, csak , már elbizonytalanodtam!
Köszönöm a válaszod!
Jelenleg ez a legjobb járható út, lenne egy fő áramtalanítókapcsoló a helységbe, és közvetlen mellé raknák a PC bekapcsolóját, így ha belépünk, egyből tudjuk az áramot kapcsolni, majd utána a PC-t.
A BIOS-ban sok esetben van olyan beállítási lehetőség, hogy mit csináljon ha visszajön az áram (off/on/ahogy a legutóbb volt). Lehet ez is elég lenne.
Nem ártana tudni a trafó mag típusát sem.
Lemezelt, hiperszil esetleg toroid? Azért írtam, hogy csinálj róla egy fotót. A gyufás doboz csak példa volt... (Nem gondoltam, hogy nincs gyufád otthon...) Akkor tegyél mellé egy olyan tárgyat, ami mindenki háztartásban megtalálható. (Csak a méretarányok miatt.)
Az 5x7 cm tényleg nem elég beszédes? És írta azt is, hogy toroid.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2018
Üdv!
Műszeres ellenállás méréssel kideríthető, hogy működik-e rendesen. Valószínű, hogy ez esetben, a jelcsökkenést az elosztóban lévő beépített ellenállás okozza. Nem működési hiba. Így van legyártva.
Üdv mindenkinek!
ZM1050-es pixie csövet hogy tudnék életre kelteni?
Szép estét kívánok mindenkinek.
Én csak most találtam erre a fórumra,és a segítségeteket szeretném kérni. Tud e valaki olyan ügyes embert aki egy Indukciós hevítőt tud építeni, Hideg kovácsoláshoz kellene 14x14,és 16x16 vasak hevítésére,Youtubon láttam ilyen videókat,volt aki egy hegesztő invertert alakított át,egy újszerű awí inverterem nekem is lenne ha ez segítség lenne. Várom mielőbbi megtisztelő válaszotokat.
Írd be a Google keresőbe a cső nevét, kapsz egy csomó találatot, adatlapot, kapcsolásokat.
Már megtettem nem nagyon van róla semmi. A bekötése olyan kicsiben vann fenn hogy nem látni belölle semmit.
Nem tudom, hol kerested/találtad, de nekem (kimondottan gyenge kereső vagyok!) jól látható, és nagyítható találatok is jöttek.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |
A használat feltételei
• Adatvédelem
• GY.I.K., Használati útmutató és szabályok
• Impresszum
• Elosztó
• Hiba jelentése
K�rlek v�rj...