Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3314 / 3976
(#) Hp41C válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
A leggyakrabban előforduló kapcsolások, amik a földhöz képest pozitív és negatív tápfeszültséget igényelnek, a műveleti erősítős kapcsolások.
A táplálásukhoz pl. 7815 és 7915 párossal lehet megoldani. Bővebben: Link
(#) pipi válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Hali!
Vannak pl a műveleti erősítők, vagy akár az audio végerősítők, amiknek kell pl +15V gnd és -15V.
Szóval kell eygszer a pozitív ágban stabilizálni, és kell a negatív ágban is (a földhöz képest).
Bővebben: Link
(#) jani1987 válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Így már értem. A lista szerint még 33 alkatrészről kell kideríteni hogy mi a fet, mi a tranzisztor és mi az egyéb.
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Jani! Beírod a típusszámot a gugli keresőjébe, és megkeresed az adatlapját (.pdf)
Akkor kérdezz, ha valamit nem találsz.
(#) jani1987 válasza pucuka hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Az egyikre L78120V van írva. Felkiáltó jellel odaírtam hogy voltage regulator. Ebbe az egybe nem vagyok biztos.
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Nézd meg jobban a feliratot az alkatrészen. Nagy valószínűséggel L7812 lesz, a következő betű, meg C azaz L7812CV
Katt az aláhúzott típusszámra)
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2019
(#) jani1987 válasza pucuka hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Megcsináltam az adminisztrációs javítást de mivel a többi adatlap vadászat nem sürgős így átteszem későbbre. Ha a meglévőeket kellene kinyomtatni sokba kerülne. Tegnap nyomtattam az sdc7500-at meg a ge lee féle invertert. Egyelőre ennyi.
(#) Kovidivi válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Úgy készülsz az internetnélküliségre, mint a világ végére. Miért nem lehet havi pár ezer Ft-ért netet venni? Akár mobilnet is jó, és nem kell youtube-ozni, meg online rádiót hallgatni. Az adatlapokat meg nem kell kinyomtatni, hiszen az a pár MB még egy PII-es gép 4GB-os háttértárolóján is elfér. A 6 évvel ezelőtti telefonomnak is legalább 2GB-os a tárhelye, okosan beosztva elfér rá minden, ami kell. De egy olcsóbb, régi laptop sem drága. El kell menni hétvégén melózni (nyáron sok az idénymeló, építkezés, földekben dolgozni, füvet vágni, kertet rendezni, stb), gyorsan összejön az a pár ezer Ft, ami kell.
Annyi mindent ajándékoztak neked a fórumlakók, régi laptop/asztali gép nem volt még közte?
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2019
(#) Gafly válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Nem tudtam, hogy az is kellene.
Vagy nem.
(#) jani1987 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Nővérem akart rám sózni egy p2-est húszért ami nálam halt be. A Samsung telefon böngészés közbe életét vesztette. Gépet csak újonnan veszek. Habár a vinyója is hallatott magáról.A két éves netem idén jár le.
(#) Kovidivi válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Nem tudom, milyen internet szolgáltatód van, de 2 év után gyorsabb netet kap az ember, ugyanazért a pénzért. Igazából nem értem, hogy ha lejár valami, akkor azt nem lehet újrakötni, meghosszabbítani, stb.? Az átlag szerződés hűségidővel azt jelenti, hogy a megszabott idő után mondhatod fel, addig nem. Ha nem csinálsz semmit, él tovább a szerződés a korábbi feltételekkel, csak ezután bármikor felmondhatod. Érdekelne, hogy nálatok ez hogy működik.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2019
(#) nedudgi válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Ha letelt a hűségidő, magasabb lesz az előfizetés díja. Újabb csökkentésért új hűségeskűt kell tenni.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Idézet:
„Gépet csak újonnan veszek.”

Értem.
Tehát akkor ingyen sem kell működő asztali számítógép, nyomtatóval.
(#) killbill válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Van ilyen is, de ez nem törvényszerű.
(#) jani1987 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Mielőtt szét offolnánk a fórumot szerintem kérjünk egy áthelyezést.
(#) Kovidivi válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Igazad van. Gyere az offba. Nem is akarsz netet? Mobilnetet se?
(#) Epu2 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
A tizenöt éves gyakorlatomban ezt nem tapasztaltam, csak azt, hogy már fele annyiért is volt net ugyan ott, de nem szóltak. Már a már ez a gyakorlat is megszűnt.
(#) erdgab hozzászólása Máj 5, 2019 /
 
Tiszteletem Uraim!
Szeretném megkérdezni,hogy egy konyhai világításra a meleg fehér vagy a hideg fehér led világítás a jobb,melyiknél látni jobban?
Köszönöm!
(#) pipi válasza erdgab hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Hali!
Én vegyesen használom A meleg nagyos sárga, a hideg meg kék, így pont jó.
De szerintem kinek a pap, kinek a papné... Te fogod használni, a te érzetednek kell megfeleljen.
(#) gkari válasza erdgab hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Szerintem a meleg, hiszen a Nap fénye is olyan.
(#) Peet19 hozzászólása Máj 5, 2019 /
 
Sziasztok!
Nagy teljesítményű szinuszos inverter készítésével kapcsolatban keresek (értelmes, normális) szakirodalmat amiből tényleg meg lehet tanulni részletesen az inverterek működését és készítését. Ha van valakinek ötlete hogy merre induljak, vagy esetleg tudna könyv címeket ajánlani azt nagyon megköszönném.
Előre is köszi.
(#) Bakman válasza erdgab hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Én a sárgás meleg fehértől a falra mászok. Itthon csak hideg fehér fényforrások vannak.
(#) Bakman válasza gkari hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Normál napfény 5000 - 6000 K, ez nagyon messze van a meleg fehértől. Wikipédia
(#) Gafly válasza erdgab hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Sajnos szakadozott a spektrum (hiszen "fehér" fényű LED nem létezik).

Én azt vettem észre, hogy hiába van jól megvilágítva valami LED-el, attól még nem látom sokszor (tudom elolvasni) rendesen, mint napfénynél.

Kajakészítés pedig külön izgalmas, olyan szempontból is, hogy hogyan néz ki az alapanyag, és az eredmény...
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2019
(#) jani1987 hozzászólása Máj 5, 2019 / 2
 
Jó pár helyen megfordultam és gyakori eset hogy a világítás inkább álmosítja mint sem ébren tartaná az embert. Ilyenkor szoktam a szerelő szakit elküldeni. Na nem oda hanem átképzésre. A szobámba olyan világos van mint kint a szabadba.
(#) antikzsolt válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
lumen
color index 80+
színhőmérséklet.
Ezeket kell figyelni.
Háló. Meleg fény, viszonylag 1200-1500lm
Konyha Semleges. 1500-2000lm
Műhely hideg fehér 2000lm+
(#) proli007 válasza erdgab hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Hello! Én annyiban tudok segíteni, hogy nálam a 3000K-es lámpák váltak be. A 2700-as már sárgás és nem világít jól, a 3000 feletti lámpa meg világít mint az őrült, de kékes, bántja a szememet és a színeket is "torzítja". Hiába vannak rajta varászszámok spektrálisan akkor sem jók..
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2019
(#) reloop válasza erdgab hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Üdv! A 2700 Kelvines bágyasztóan sárga, a 4000 Kelvines idegesítően kék. A kettő közöttiek, például a 3000 Kelvin színhőmérsékletű, már kellemesek a főzőcskézéshez.
A konkrét kérdésedre válaszolva: a hideg fehérnél látni jobban.
Szerk.: Gábor megelőzött, de már itthagyom, ha leírtam.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2019
(#) Bakman válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2019 /
 
Idézet:
„4000 Kelvines idegesítően kék”
Itt látszik a kinek a pap, kinek a lan kérdés. Én pl. kimondottan szeretem a 4000 K körüli színhőmérsékletet.
(#) Epu2 válasza gkari hozzászólására (») Máj 6, 2019 /
 
Elvben már gyártanak semleges fehér színű LED-eket. Rendeltem is, 1 W-ost, de nem az jött. A 3 mm-es az volt.
Következő: »»   3314 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem