Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3796 / 3967
(#) szs hozzászólása Nov 13, 2022 /
 
Nem tudhatom, ebben az 5 darabban
Link
mi az érdekesen olcsó. Mindenesetre megrendeltem 5-öt, mert egy darabra szükség lenne, ha tényleg tud 12V-ot, meg legalább 4A-t. (Ha nem -hát a Pótkerékben majdnem annyit költök minden péntek este) Mivel tudtok így előre (azaz: rendelés után utólag) biztatni?
(#) Bakman válasza szs hozzászólására (») Nov 13, 2022 / 1
 
Akár jó is lehet, aktív hűtéssel. Ajánlom, akár úgy is, hogy csak 6 V-ot kap egy 12 V-os kis ventilátor, mert az elektrolit kondenzátork túl közel vannak a hűtőbordákhoz. Bíztani egy dologgal szeretnélek: számolj be az eredményről, ha már kipróbáltad a cuccot.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Ha elfér, akkor elemtartóra cserélni jobb ötlet lehet, a jövőben sokat könnyíthet.
(#) lalibatyo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Köszi ! Igen azon spekázok. 2032 es tartóm van forraszthatós, elvileg elfér, legfeljebb évente cserélem az elemet, de akkor is a későbbiekben külső tápoznom kell szerintem. Na ha pihentebb leszek akkor neki esek.
(#) Udvari Zsombor válasza lalibatyo hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Ha a lábtávolság által betehető és a cucc eredeti burkolatában is elfér, akkor miért ne...
Csak azt kellene tudni, hogy tápfesz nélkül is megmarad-e rajta a program...
(#) lalibatyo válasza bitmixer hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Köszönöm, talán összejön megnéztem átvilágítva a panelt és úgy néz ki lesz nem kényes külső táp csatlakozási lehetőség. Na majd pihent kézzel !
(#) szs válasza Bakman hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
No, ezzel a három mondattal jól (és kíméletesen) lehűtötted a lelkesedésem
Nem baj, és mindenképp beszámolok a kipróbálás eredményéről.
(Nekem egy próbát megér egy JimBeam+korsó sör+egy őszilé ára)
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2022
(#) lalibatyo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Igen, ezt egy 450 km es utazással tudnám jelenleg biztosan megmondani.
(#) gyulank hozzászólása Nov 14, 2022 /
 
(#) granpa válasza gyulank hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Ott ne tapogasd kézzel (hand). Bár az angoloknál sosem lehet tudni, mi mit jelent.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2022
(#) majkimester válasza gyulank hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
A lábak azonosítása. Lehetne akár sorszám is, de itt betűvel jelölik. A tok rajzon ez alapján tudod beazonosítani melyik láb hol van kivezetve.
(#) majkimester válasza szs hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Valószínűleg csak 1db 5A-eset fogsz kapni.
Az egyik képen látszik az 5 különböző teljesítményű változat.
Tippem szerint ezek közül lehet választani, és nem darabszámban kapsz többet.
(#) Bakman válasza majkimester hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Lehet választani: 12, 24 vagy 36 V, a leírásban pedig 500 W szerepel. A képek valószínűleg olyanokról készültek, amelyeket adott eladónál lehet megvenni, szokás szerint össze-vissza keverve.
(#) Rosszmáj válasza Bakman hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Az egyik képen 1, 2, 4, 6 és 8 A-es van. Viszont áramerősséget nem válaszhatsz. Ha én ferde szemmel néznék rád, küldenék 1 amperest egy marékkal.
(#) Bakman válasza Rosszmáj hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Nem választhatsz, mert a termék "nevében" benne van az 500 W, választható feszültséggel. Igaz, hogy a "névben" van mindenféle feszültség de a választható opcióknál már csak három.

Kb. minden gyártó így nevezi el a tápegységeit. Egy bizonyos méretű házban van pl. 5, 12, 15, 24, és 48 V-os változat, de mindegyik azonos teljesítményű. Pl. Mean Well, lásd melléklet.
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Na persze 500 W. Nem ismereik az arab számokat.
Talán nem kell VÁM-ot illetve postai szolgáltatást fizetned.
(#) sany válasza Bakman hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Érdekes, ott a panelon DC-24V-4A és DC-48V-6A.
(#) Gafly válasza gyulank hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Ahogyan majkimester már írta.

hand.PNG
    
(#) Bakman válasza sany hozzászólására (») Nov 14, 2022 / 1
 
Úgy csináltok, mintha az ilyen oldalakon ennyire lehetne adni a képekre és csak azokra.

- A kép illusztráció, a valódi termék ettől eltérhet de ez nem befolyásolja az alapvető működést.

Ismerős szöveg?
(#) Suba53 válasza Gafly hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
A teljesség kedvéért be kellett volna sárgítanod a "K" kimenetet is, mint az egyenirányító negatív kimenetét.
Ha már gyulánknak elkerülte a figyelmét.
(#) sany válasza Bakman hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Ha nem az van a képen, mint amit küldtek , akkor "refund".
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 14, 2022 / 2
 
Nem kellett volna, mert azt nem kérdezte.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Meg vettem be is forasztottam,az ellenállást is. A panel másik felén mármint a jobboldali sarkában van még 2db fett IRF 640 képzeld ezeket is kivettem le mértem és az összes lába közt sípol mindkettő. (gondolom ezek is halottak)
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Hmm, ez elég problémás :I Elsőre így meg nem mondom, mit csinálnak azok, fotózd be körbe. Erősítő része vagy szinkronegyenirányító vagy mi lehet? Vagy külön sub végfok, esetleg a TDA szerű icre ez segít rá?
De mitől szállt el a primer és szekunder oldalon is külön több dolog, elég rosszul tervezték akkor. Romlik a javítás esélye hozzáértő rálátása nélkül.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2022
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 14, 2022 /
 
Köszönöm! Holnap este fotózom.
(#) gyulank válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Nem kerülte el. Be tudtam Katót a negatívnak.
(#) gyulank hozzászólása Nov 15, 2022 /
 
Azt tudja esetleg valaki, hogy milyen csatlakozót kell vennem ahhoz, hogy az LG házimozira tudjam dugni a hangszóróimat? Nincs nálam, mérni nem tudom, de találtam róla képet.

image.jpeg
    
(#) lalibatyo válasza gyulank hozzászólására (») Nov 15, 2022 / 3
 
Ha rákeresel a képre ez többeknek is problémája és ahogy látom ezt nem veszed meg itthon szerintem csak arany árban. Mások ezt úgy oldották meg hogy megfelelő méretű lapos sarut forrasztottak a kábelre, kapott egy zsugorcsövet, aztán vezeték szálanként csatlakoztatták a hangszórót.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
A benti gépen találtam egy ilyen képet, de majd otthon körbe fotózom. Az a két IRF 640 bejelöltem

3.jpg
    
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 15, 2022 /
 
Csináltam még képeket. Csinálok ha kell nagyon közelit is csak kérdés melyik részről kell. Most be forrasztom a 2 IRF640-t.
Következő: »»   3796 / 3967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem