Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3795 / 3967
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Majd késő este méricskélek. Nem én voltam szoktam vigyázni az ilyesmire. Majd ki cserélem, nem egy nagy tétel de legalább hibás
(#) don_peter hozzászólása Nov 11, 2022 /
 
Uraim! Kérnék egy kis segítséget. Készítettem egy kis számolást és ennek alapján állítottam össze most még csak virtuálisan egy DCDC konvertert. Kérném a véleményeteket, hogy jól e csináltam mindent. Képet osztok meg a beállításokról. MC34063-as IC-t használtam.

12v bemenet, és 5v 500mA a kimeneten.
Cout kapacitását feljebb vettem mert az feszültség nem volt túl stabil.
Előre is köszi, ha megnézed.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2022
(#) pipi válasza don_peter hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Nem világos miért számoltál? adatlap https://www.tme.eu/Document/822ff90970b8de68f08f609d00979f57/MC34063xx.pdf
11.oldalán ott van a gyári ajánlás...
de ha itt szétnézel kismillió 5V-os kimentűt látsz, az értékeket összehasonlíthatod a tiéddel...
(#) don_peter válasza pipi hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Azért számoltam, hogy ki tudjam számolni. És hogy bármilyen kimenetet képes legyek beállítani. It most szerencsés volt mert az 5v kellett,de független a linkelt pdf-től, akkor elvileg én is jól csináltam. Köszi.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Méricskéltem a meghajtó IC körül ellenállásokat meg diódákat. Amit tapasztaltam: Van két ellenállás aminek az értéke 200 K-nak kéne lenni de csak 100K. Van egy aminek 150K-nak kéne lenni de csak 5,3K. A többi ellenállás jó. Diódák jók 490 körüli értékek. Kettő viszont sípol.(gondolom zárlatos) Nem tudok rájönni mi lehet ennek a kettőnek az értéke.(gondolom nem jó rajzot szedtem le az IC hez. IC= IR2156S
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 11, 2022 /
 
Sikerült megfejteni:4148-as diódák.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Akkor ezeket mérd meg úgy, hogy az egyik lábuk ki van fordítva, ellenállásnál ha alacsonyabb az érték az még adódhat kapcsolásból is, illetve dióda is lehet olyan pozícióban. De nyákról átlátható képeket nem raktál fel és nem mondod melyik ellenállás meg dióda, így én nem tudok erre mit mondani, félig kiforrasztva mérd meg és ha tényleg rossz, ki kell keresni rajzon, hogy mi volt a funkciója. Azért a 200k még 300V dcn is csak 0.45W, szóval ha más nincs a környéken katasztrofálisan meghalva, akkor tippre kiforrasztva jó értéket fogsz kapni. A diódákat óvatosan szedd ki, mert könnyen törnek és nem lennék biztos benne, hogy sima 4148 mind.
Az ic 2. lába és - között mennyi van? Az a tápja, esetleg még érdemes megméri, nem zárlatos-e, de szerintem nem lesz az.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2022
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Igen, bocs nem raktam fel képet. Most rakok. Az ic 2. lába és - között 18.1K-t mértem. Multin dióda állásban az IC 2-3 között sípol (zárlatos? ). Az R49-53 ellenállások 4 kép jobb felső sarok. Egyel lejjebb R77. 5-ös kép R61 ezek voltak a kisebb értékűek. Diódából a 4-es kép D16- D9 amiről írtam hogy sípol. Ezeket ki forrasztom (ellenállás-dióda) lemérem és megírom.
(#) vladcepes válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Ki forrasztva mindegyik jó( mármint ellenállás-dióda)! Az IC 2-3 láb közötti sípolás gondolom ez zárlat. Én ezt a képet találtam róla ahol értékek is vannak.

IR2156.png
    
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
"Az ic 2. lába és - között 18.1K-t mértem." Akkor az nem zárlat. Most hogy az icn belül mi van ami miatt a 2 és 3 láb között sípol, azt nem tudom, de ha nem abszolút 0mV-ot jelez ki, jónak kell lennie. Most elvben akkor mérve minden jó, dióda irányokra figyelve pakolj vissza mindent, ellenállást cseréld meg a feteket. Esetleg még ésdemes megnézni a Source ellenállás nincs-e megnyúlva. Az a két nagy kék lesz és párhuzamosan vannak kötve a low side S és a - közé. Ha fet elszáll ás bizti nem megy ki, meg tud nyúlni, de annak nyoma szokott maradni.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Diódákat, ellenállásokat egyesével(forrasztottam és mértem), vissza vannak pakolva. "cseréld meg a feteket" de az kiderült hogy ezek hibásak nem? oda kellene vennem másikat.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Helyesen: ellenállást cseréld, meg a feteket.
Csak mindig 4 fele figyelek és nem olvasom vissza, amit írok...
Szóval igen, cseréld azt is. Feljebb a Mouseres keresőben amik vannak, szerintem hasonló fetek, nem volt időm ránézni az adatlapra.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Rendben! "Feljebb a Mouseres keresőben" ezt nem értem . Találtam ilyet a HQ-ba. Gondolom jó helyette.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2022
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Hasonló, de majdnem mindenben picit rosszabb. Üzemi és impulzus áram alacsonyabb és rdson 25%-kal magasabb.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 12, 2022 /
 
Akkor inkább választom a drágábbat. Gondolom ez jó lesz: Bővebben: Link.
Van egy elfekvő LCD TV, van esélyem abba találni hasonló Fet-et?
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Ez már megint nem jó tokozású. TVben nem hiszem, inkább modernebb pc tápban.
(#) antiktelefon válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Bővebben: Link
Írtam hosszan, de benyelte a fórum...
Nem keresek HQ-n tovább, hulladék a keresőjük, fesz, áram, impulzusáram, rdson, Vth, gate charge hasonló, turn on time más Rg-re van megadva, de nem vészes így sem.
Ha valaki lát hibát vagy fele ennyiért jobbat, most mondja
(#) Karesz 50 válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
A linked nem működik nálam, nem látom mit találtál, de a LOMEX-nél van kedvező áron
FCPF11N60
(#) vargaf válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
A link hibás, helyesen:Bővebben: Link
(#) csurgay hozzászólása Nov 13, 2022 /
 
Sziasztok,

3-4 éve még működő, de azóta nem használt laptop akksit bontottunk. A 18650-ek multival 0.001 és 0.05V közötti értékeket mutatnak. Az intelligens töltő a tesztelésig sem jut el velük. Érdemes labortáppal megpróbálni élesztgetni? Milyen fesz. és áramkorlát értékekkel? Vagy kuka az egész?

Köszönettel,
Péter
(#) antiktelefon válasza Karesz 50 hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Bent maradt a httpsből, de azért látszik az oka...
Amit írsz, az feszültségre és rdsonra valamivel jobb, de elvbe csak 7A-es és 33A impulzus áram, nem tudom a hiba okát, de ha esetleg a FET árama volt alulméretezve, lehet nem szerencsés választás hosszú távon.
(#) nedudgi válasza csurgay hozzászólására (») Nov 13, 2022 / 1
 
Ha egy-egy többé-kevésbé csökkent kapacitású cellának tudsz helyet, gazdát találni, akkor érdemes belevágni. Fontos helyre nem szabad felhasználni őket.
A pakkot cellákra bontva előfordulhat, hogy némelyik túlélte ezt az állapotot. Óvatosan, kis árammal (C/25) töltve, a feszültséget figyelve próbáld meg tölteni őket. Ha feszültég lassan elkezd emelkedni, akkor az illető életjeleket mutat. Ha hirtelen, gyorsan ugrik akkor le kell mondani róla.
Amikor elérte a 3 voltot, lehet növelni az áramot C/10..C/4 értékig. Négy volt elérése után tedd félre egy-két napra, és a következővel foglalkozz. Ha félretett cellák tartják a feszültséget, lehet vizsgálni a viselkedésüket nagyobb, legfeljebb egy amperes terheléssel.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Köszönöm a segítséget! Jövő héten meg veszem + ellenállás, aztán írom, hogy mi a helyzet.
(#) lalibatyo hozzászólása Nov 13, 2022 /
 
Sziasztok
Gyengélkedik az elem ebben az autópályadíj fizető ENC készülékben. Szerintetek simán ki - be lehet forrasztani az elemet és nem felejti el a programot és nem "lock"-olja magát, vagy az elemcsere idejére is a tápellátásról kell gondoskodni ?
(#) bitmixer válasza lalibatyo hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Biztos-ami-biztos alapon én tutira megtáplálnám a csere idejére. Azt valószínűtlennek tartom, hogy a kezelési útmutatója kitérne erre a kérdésre.
(#) lalibatyo válasza bitmixer hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Köszi ! A "kezelési útmutatóban" gari 2 év, utána cserélik a kütyüt külföldön személyes ügyintézéssel kb 6 ezer pénzért. De hátha van itt olyan aki csinált már ilyesmit és a szavára is lehet adni. Mondjuk van egy cég aki cserél 5 ezer + posta áron elemet de azokat mégsem kérdezhetem Sajna igazan jó hely a külső táphoz nem igazán van a panelen, gondolom nem véletlenül lett úgy tervezve....
(#) bitmixer válasza lalibatyo hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Nem kell ahhoz külső tápcsatlakozás. 2 sorbakötött 1,5V ceruzaelemet forrassz rá átmenetileg a CR2450 elem csatlakozási pontjaira (ha nem lehet kicsit messzebb találni egy-egy alkalmas pontot a panelen), és már cserélheted is a gombelemet.
(#) lelkes amatőr válasza bitmixer hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Kicsit bonyolitja a helyzetet, hogy beforrasztós az a gombelem.
(#) bitmixer válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Én is látom, de egy jobb szippantóval nem okozhat gondot...
Szívesen vállalom, ha lalibatyo elhozza hozzám.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2022
(#) lelkes amatőr válasza bitmixer hozzászólására (») Nov 13, 2022 /
 
Kiszedni könnyű, de találni olyan pontot ahova ideiglenesen kötsz másikat, nem egyszerű ezeken a panelokon.
Következő: »»   3795 / 3967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem