Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3887 / 3976
(#) Régi motoros válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 18, 2023 /
 
Most komolyan, még a méretet is én keressem meg neked?
Keress olyan gyártót, ahol meg van adva, ne a sült galambot várd.

Itt...
Itt...

Remélem azt már nem tőlem/tőlünk várod, hogy a legolcsóbbat is megtaláljuk neked.

Ui.: Sőőőőt, ha besétálsz egy üzletbe, ott még bele is próbálhatod. Persze ott meg az ár lesz fix.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2023
(#) Jonni válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 18, 2023 /
 
Mintha a linkeden szines címezhető 5 voltos ledeket látnék. Ebbe inkább fehér stabil 12Vos lenne jó, valószinű , hogy olyat is lehet valahol kapni
(#) Régi motoros válasza Jonni hozzászólására (») Szept 18, 2023 /
 
Na most ne kezd te is. Elmondtam legelőször, csak azt linkeltem ami elsőre szembe jött. Itt szintén ugyan az a helyzet, csak vannak méretek is. Leírtam értelmesen, én is fehéret ajánlok, egyértelmű, hogy a színes programozható felesleges a céljainak, de ne én keresgessek már neki, keresse meg magának.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2023
(#) Fidel hozzászólása Szept 18, 2023 /
 
Műanyag mechanikákra milyen kenőanyagot szabad használni, ami nem öregíti el az alkatrészeket?
(#) asch válasza Fidel hozzászólására (») Szept 18, 2023 /
 
Kávégéphez például van étkezési minőségű szilikonzsír, azt kell használni a műanyag alkatrészeire. Azt tippelném, hogy azon is múlik, hogy pontosan milyen műanyag, biztosat nem lehet mondani távolról.
(#) antikzsolt hozzászólása Szept 18, 2023 /
 
Üdv.
Egy olyan problémám van hogy a napelemes biztosíték és a napelem amper számai közel esnek.
A biztositék 15A mig a napelem rövidzárlati áram 13,85A ±3%, Maximum áramteljesítmény
13,04A
Ajánlott eggyel nagyobb biztosíték vagy hagyjam úgy ahogy van?
(#) Régi motoros hozzászólása Szept 18, 2023 /
 
Segítsetek nekem egy kicsit. Van itt ez az ampermérő, és a rajz szerint negatív ágba kell bekötni.
És ha jól értem, a tápfesz testpontja és az ampermérő testpontja is közös.

Dobtam egy móricka rajzot, a megoldandó feladatról. Egy UPS akkumlátor kimenő és bemenő áramát kellene mérni. Tehát terhelés, és töltés közben is működni kellene. Terhelés közben negatív előjellel, töltés közben pedig pozitív előjellel kellene mindezt kijelezni. Mondjuk a linkelt panelmérő úgy látom csak egy irányba mér, szóval itt bukott ez a példány úgy érzem.

Létezik ebből olyan verzió, ami mindkét áramirányt képes mérni?

Ui.: Igen tudom a panelmérő tápjának testvezetékét elvileg nem kell bekötni, ha az közös az árammérő vezeték testvezetékkel, csak a jobb érthetőség kedvéért rajzoltam most oda.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2023
(#) Fats Domino válasza antiktelefon hozzászólására (») Szept 18, 2023 /
 
Idézek a fórum szabályzatból "Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!"
Kellemes további teendőket kívánok, legyen nagyon szép,derűs , nyugis napja.
(#) Fats Domino válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 18, 2023 /
 
Szia! sikerült beforrasztanom a panelt az új akkuba, az útmutatásod alapján, most rendesen tölti az akkut.. Köszi a segítő hozzászólásod. Üdv
(#) Régi motoros válasza antikzsolt hozzászólására (») Szept 18, 2023 / 1
 
Az nem világos hol van az a bizti? Mert ha az inverterben, akkor nem illene nagyobbra cserélni annyit bír a készüléked átvinni. Ha a napelemhez adták, az sem véletlen, ha teljesen be van terhelve a napelem, elvileg akkor sem folyik zárlati áram méretű áram. Mérd meg.
(#) Régi motoros válasza Fats Domino hozzászólására (») Szept 18, 2023 / 1
 
Egészségedre. Köszönetképpen mancsokat is elfogadunk.
(#) Fats Domino válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 18, 2023 /
 
Nem tudok annyit küldeni amennyit szeretnék és amennyit érdemelsz a szakértő , segítő hozzászólásodra..üdv
(#) antikzsolt válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 19, 2023 /
 
Nem ott van. Ha ott lenne akkor biztosan nem cserélném le. De a napelem és az inverter közti szakaszon van a biztosíték tulfesz levezető és a billenős biztosíték.
(#) Fidel hozzászólása Szept 20, 2023 /
 
Sziasztok,
A képen látható kondik 680uf értékűek.
Ha 1000uf et tudok berakni helyettük, az problémás lehet?
(#) reloop válasza Fidel hozzászólására (») Szept 20, 2023 /
 
Szia! Az 50%-kal nagyobb kapacitás nem gond, viszont ügyelj az ESR értékre! A 100 Hz-es tápszűrő elkó nem jó ide.
(#) kadarist válasza Fidel hozzászólására (») Szept 20, 2023 /
 
Szia! Ha elférnek, akkor mehetnek bele.
(#) Fidel válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2023 /
 
Ilyenem van.
Az üres helyekre miért nem raknak, az csak spórolás, vagy nincs funkciója?
Feltöltsem, van egy csomó kondim.
(#) reloop válasza Fidel hozzászólására (») Szept 20, 2023 /
 
Mi a problémád az alaplapon lévő kondenzátorokkal, miért cseréled őket?
(#) Fidel válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2023 /
 
Kifolytak. Képen látszik.
(#) reloop válasza Fidel hozzászólására (») Szept 20, 2023 /
 
Nagyáramú LOW-ESR kondit kéne bele. Itt a témája.
(#) Fidel válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2023 /
 
És azt a kondin látom, hogy olyan e?
Ezt még kollégám vette, alaplap és táp javításra és ő is a komoly műértők közé tartozott, szóval remélem, ezek olyanok!
(#) reloop válasza Fidel hozzászólására (») Szept 20, 2023 /
 
A kondenzátor jellemzői mérhetők illetve kiolvashatók az adatlapból. Ha az élettartamtól eltekintünk, akkor a kondenzátor melegedése rövid távon megmutatja, hogy jól választottuk-e.
(#) kendre256 válasza reloop hozzászólására (») Szept 20, 2023 /
 
Hogy jól választottunk, azt már a beforrasztás után is megmutathatja...
Routerboardokban szoktam cserélni kondikat, volt olyan fajta, amelyik beforrasztása után ugyanúgy nem bootolt be a routerboard, mint a felpúposodott régivel.
Ilyeneket árul a Lomex low ESR-ként, és ezzel meg is javulnak a panelek:

Kondi2.jpg
    
(#) Moderátor hozzászólása baggab hozzászólására (») Szept 21, 2023
 
Ezeknek csak az Apróhirdetés rovatban van létjogosultságuk.
(#) Pörzsi hozzászólása Szept 22, 2023 /
 
Szép napot, sziasztok!

Meglehetősen ritkán járok a csoportba, viszont most olyan problémába botlottam amit nem tudok megoldani.

Walkmanokat gyűjtök, javítok, és egy WM-FX675-nél feltűnt, hogy nagyon hamar lemerítette a bele tett GP14M Ni-MH akkut. Elkezdtem méregetni, a kapcsolási rajz szerint lejátszás állapotban kellene 66mA-t felvennie, ez ehhez képest 130mA körül vesz fel, Kikapcsolt állapotban (standby) amikor a kijelzőn csak a beállítások látszanak, egy másik típus összehasonlítva pár másodpercig felvesz 4mA-t majd átvált és onnantól 100uA környékére leesik. Ez folyamatosan 80mA körül fogyaszt.

Próbáltam valami rendellenességet keresni a rajz alapján, de csak annyit találtam, hogy a mikrokontroller 2,9V-tal vezérli ki a kapcsoló tranzisztorokat, pedig a rajzon 1,9V van. A készülék működik, lejátszik, rádiója jó, csak az áramfelvétel probléma idegesít. Hol keressem a problémát?
(#) csocsoszan hozzászólása Szept 22, 2023 /
 
Sziasztok!
Évekkel ez előtt megszűnt az Üllői úti híradástechnikai alkatrészbolt (Konthaelektro). Tudnátok helyette ajánlani másikat Budapesten? Pár kondi kellene. Köszönöm!
(#) rectamas válasza csocsoszan hozzászólására (») Szept 22, 2023 / 1
 
Lomex a Lehel térnél.
(#) nedudgi válasza csocsoszan hozzászólására (») Szept 22, 2023 / 1
 
Az árukészlet ide került:
Munkásotthon utca, Újpest Kontel kft
(#) mek-elek válasza csocsoszan hozzászólására (») Szept 22, 2023 /
 
Most itt vannak: Kontel Kft. 1043 Munkásothon u.33-39. Tel: 06-1-369-1772
(#) vargham válasza csocsoszan hozzászólására (») Szept 22, 2023 /
 
Rendelj online. A megmaradt néhány üzletben is azt szeretik. Neked nem kell sorban állnod, nekik pedig van idejük összeszedni a tételeket.
Következő: »»   3887 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem