Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   495 / 603
(#) thomato válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Ebben a kategóriában nálam ez az oldal a nyertes, íme egy jól sikerült video, de van ott még sok más is: Ingyen energia hangszóróból
Én jót nevettem rajta...
(#) kameleon2 válasza Baxi hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
Nem értem ezt a kivagyiságot. Nekem Ennek van meg a prototípusa. A testvéremnek a párja volt meg. Jecklin float. Az egyik példányért tavaly 1 millió körüli árat kértek és az még csak a szériagyártmány. Csak a kábeléhez egy 80 oldalas katalógust mellékeltek.
(#) sany válasza thomato hozzászólására (») Jan 16, 2023 /
 
A hangszórókat már az őskorban is áramtermelésre használtak. Majd én is egyszer bemutattom, mint érdekességet. Többet spórolsz vele, mint amikor az áramszolgáltató kiköti az árámot. Farady törvényénye itt nem érvényes.
(#) lazsi válasza thomato hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
A piros kanál a kapcsoló. Amikor a be- és kikapcsolást mutatja, mindig azt veszi el, és sosem a feketét.

Ha 12 V van a hangszórón, az 4 Ohm-on 3 A-t jelent, vagyis 36 W. Nem tudom milyen frekvencián megy (a multiméter méri, tehát nagy eséllyel mindenképpen benne van a hang tartományban), de a membrán meg sem mozdul. Ekkora teljesítmény esetén olyan hangosnak kellene lennie, hogy elnyomja a beszédét... Erre azért figyelhetne...
(#) Rosszmáj hozzászólása Jan 17, 2023 /
 
https://444.hu/2023/01/17/szerves-anyagokon-alapulo-akkumulatort-fejlesztettek-nemetorszagban
(#) Epu2 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Egyszer, talán lesz belőle valami.
Már többször eszembe jutott a lélegző akkumulátor. Magyar találmány és nagy reményeket tápláltak irányába. Szeméttelepről gyűjtötték be a szükséges alapanyagokat. Nagy kapacitás, kis súly volt az előnye, valamint az, hogy a "lélegző lyukait letakarták nem adott feszültséget.
Fogadnék az akkori ólomakku gyárak megvették a jogokat és elásták az egészet.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2023
(#) kaqkk válasza lazsi hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
A membrán túloldalán a rezgőtekercs le van kötve (lehet hogy szakadt is) és az átvezetőkre van kötve egy akksi amit persze nem látsz . A delejt akár lábkapcsolóval vagy a jobb kezével is tudja kapcsolni a kamera látószögén kívűl . A műszer egyenfeszültséget mér ....
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2023
(#) sany válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 17, 2023 /
 
Ja, persze! Hagyjuk már ezeket a feltételezéseket. Nem lehet elhinni, hogy ezek igen is működnek? Olyan mint az időutazók, őket se ismeri senki. Még is köztünk vannak. Mármint, akik birtokolják a technikai tudást azokkal hasonlítannám őket, akik így állítják elő az áramot. Mert milyen érdekess, hogy a videó címében 10 kW előállítását ígérik. De a videó végén pedig csak 3 energiatakarékos LED "izzót" működtettnek. Ezzekkel pedig ki lehet világítani egy lakást.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2023
(#) Massawa válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jan 18, 2023 / 1
 
Az ilyen cikkek apr. 1-re valok
(#) lazsi válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
A műszer "váltó" állásban van, attól persze még méri az egyent... Viszont egyszerűen megoldható egy kisebb feszültségű akku (vagy 5V-os USB-s akkupakk) és egy kis transzverter.

A lengőtekercs egészen biztosan le van kötve, különben megmozdulna bekapcsoláskor (azért 12V DC elég jól megrántaná...), és túl hamar lemerítené az akkut. (Persze lehet, hogy az első bekapcsoláskor égett le...)

A kapcsoló biztosan a piros vezetékes kanál, mert annak az odahelyezésekor kezd világítani. Talán egy reed-érintkező lehet. A "piros" kanál szinte odacuppan, lehet hallani a csattanást is (mert acél?), míg a "fekete" kanalat simán odateszi (mert alumínium vagy ezüst?).

De az is lehetne, hogy a fa lap alatt van egy fél-trafó és a kanalakra tekert vezetékek a szekunder tekercs és a hangszóró zárja a mágneskört, de ahhoz túl stabil és pontos a 12 V...
(#) Inhouse válasza lazsi hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Nem tudom, hogy mérne egy multiméter AC állásban egyent...
Túlbonyolítjátok. A fickó egy mai Rodolfo, csak sokkal kevesebb tiszteletet érdemel, mert nem mondja, hogy figyeljék a kezem, mert csalok. Ez így átverés, nem etikus a polgári néppel.
Nem véletlenül van aprólékosan mutatva, még a csavarok betekerése is. Viszont a hangszóró csavarozásánál van egy vágás. Innentől hiába mutatta meg, hogy az egy sima hangszóró. Amikor csavarozza már preparálva kerül oda. A membrán és a falap közé is be lehet szerelve egy akku és egy inverter, de mivel nem fordítja meg, valószínűbb alatta be van kötve egy 12V-os trafó. Az egyik kivezetése a hangszóró negatív pontja a másik maga a fémváz. A fekete vezetéknél a kanál el van szigetelve, a pirosnál meg nincs. Az, hogy most a hangszóró + szála meg van szakítva, vagy a hangszóró szakadt, vagy a piros vezeték oda menő ága, az mindegy. Az izzó a fekete vezetéken a hangszóró alatt átkötve kapja a szekunder egyik pontját. A másikat meg a piros vezetéken a kanálon és a hangszóró fémvázán keresztül. Nagyon ügyel, amikor leteszi mellé, hogy ne érjen hozzá a kanál a fémrészekhez...

pm.jpg
    
(#) Josi777 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Nem értem ezt az "elemzést", meg rácsodálkozást. A videó leírásában ott van: "Természetesen ezekkel a tárgyakkal teljesen lehetetlen elektromos energiát előállítani. Ismét barátok, ne higgyetek el mindent, amit látsz."
Ezek után azt elemezni, hogy ez kamu, hogy nem működhet, az kb. azzal egyenértékű, amikor valaki felfedezi a csövön a lyukat
(#) Massawa hozzászólása Jan 18, 2023 1 /
 
sziporkazo ötletek meg munkafogasok serege. Parat volt szerencsém elöben latni amikor vagy 40 nm "diszkövet" a garazs elött alig 30 perc alatt lebetonoztak

Nem megy a telorol a link.

https://youtu.be/OSut31y7bbs
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2023
(#) Inhouse válasza Josi777 hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Bocsánat, akkor benéztem. Nem tudom rászánni magam, hogy végignézzem alaposabban, a videóba is csak beletekertem, hogy "megfejtsem". Rengeteg ilyen van és a legtöbbnél nincs figyelmeztetés.
(#) kaqkk válasza lazsi hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
A beállításban igazad van , később néztem meg tüzetesebben a videót és akkor már nem volt lehetőségem javítani a hozzászólást . Váltót mér de a többi helytálló lehet ....
(#) tbarath válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 18, 2023 / 1
 
Idézet:
„Fogadnék az akkori ólomakku gyárak megvették a jogokat és elásták az egészet.”

Vagy csak nem működött megfelelően, gazdaságtalan volt, macerás volt tölteni, más technológia ígéretesebb volt, stb.
Az elektromos áram tárolása kb. a szent grál, főleg ha kicsi, könnyű, nagy kapacitású, gyorsan tölthető és meríthető, kicsi az önkisülése, olcsón előállítható és rengeteg töltési ciklust bír komolyabb kapacitásvesztés vagy meghibásodás nélkül. Ma legalábbis biztosan. Ha ilyesmi bárkinél el van ásva, az most tuti ki lenne ásva...
(#) sany hozzászólása Jan 19, 2023 /
 
(#) tdi75 válasza thomato hozzászólására (») Jan 19, 2023 /
 
És még a hangszóró mágnesének az Északi Déli pólusát is rosszul jelölték.
(#) Massawa válasza tbarath hozzászólására (») Jan 19, 2023 /
 
Sokkal inkabb az olajmaffia lenne ilyesmiben érdekelt.
(#) lazsi válasza tdi75 hozzászólására (») Jan 19, 2023 /
 
Szerintem egyszerűen csak "N"-nel jelölte, hogy hova kell tennie a piros vezetékes kanalat...
(#) Gafly hozzászólása Jan 20, 2023 / 1
 
A végeredmény, és a hozzávezető út.
Az is érdekes, hogy az egyik link szaggatott, a másik meg folyamatos vonallal van aláhúzva.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2023
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Nálam nem, lásd melléklet.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Nálam igen, lásd melléklet.
Az egyébként vicces, hogy screenshot-on másként néz ki, ott monitoron.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2023
(#) rolie válasza Gafly hozzászólására (») Jan 20, 2023 / 1
 
Én pöttyözöttnek látom mindkettőt (a képeden is és az eredeti hozzászólásban is)
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Jan 20, 2023 / 1
 
Én is pöttyözöttnek látom mindenhol, ahogy rolie. Vagy nemjól látsz, vagy üldözési mániád van.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Nézzétek meg ismét.
(#) bitmixer válasza Gafly hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Tényleg... billgécmonnyonle!!!
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2023
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Jan 20, 2023 / 1
 
A betűk élsimításával lehet összegüggésben. Nagyítsd az oldalt 110 - 120 %-ra, pöttyös lesz a link.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jan 20, 2023 /
 
Olyan vidáman rakosgatják ide-oda a dobozokat, deszkákat ezek a robotok. Látszik rajongnak a munkájukért.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2023
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Jan 20, 2023 / 1
 
Sok igazság lehet abban amit írtál, mert a ctrl + középső egérgomb (nagyítás/kicsinyítés) használatával hol az egyik, hol a másik szaggatott, felváltva.
Következő: »»   495 / 603
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem