Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   607 / 607
(#) sonajkniz válasza Gafly hozzászólására (») 8:32 /
 
Na itt álj neki hibát keresni, ha felfújódik egy kondenzátor, vagy kijön a varázsfüst valamiből.
(#) img válasza sonajkniz hozzászólására (») 9:00 /
 
Vagy elég csak az öndiagnosztikát futtatni a rendszeren. Ezekben már elég hatékonyan megoldott a hibafelismerés.
A hozzászólás módosítva: 9:04
(#) Hp41C válasza Gafly hozzászólására (») 9:04 /
 
Alapkövetelmény lesz a Windows 13 -hoz?.
(#) sonajkniz válasza img hozzászólására (») 9:27 /
 
Persze. Hiszen az autód is megmondja, hogx melyik szenzor hibás, melyik izzó égett ki.
A gond akkor keletkezik, ha a meghibásodás blokkolja, vagy zavarja a can-busz vonalat.
Márpedig erre (az egyre növekvő számú kommunikálni próbáló eszköz miatt) lassan több esély van, mint bármilyen más hibára.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») 9:29 /
 
Egy év múlva már elavult lesz.
(#) sany válasza sonajkniz hozzászólására (») 9:43 /
 
A mi 20 éves autónk is öntudatra ébrett. A hátsó ajtót nem lehetett kinyitni, csak belülről. Aztán meghallotta a szuperérzékeny fülével, hogy autósbolt, szétszedés, új kilincs. És meggyógyította magát, azóta ki lehet nyitni az ajtót. Én nem tudom, hol bújkál benne az AI, de nekem gyanús, hogy legközelebb a kiégett izzóját is ki fogja cserélni. Most belegondolva, lehet az izzókat is gyógyítja, már elég régén égettek ki.
(#) sany válasza img hozzászólására (») 9:45 /
 
Lehet nincs is emberi beavatkozás.
Azt nem írják mennyit eszik. Ehhez a számoláshoz kell energia pedig.
(#) proba válasza Gafly hozzászólására (») 9:59 /
 
Idézet:
„egy másodperc alatt annyi számítást képes elvégezni, mint 8 milliárd ember négy év alatt

Idézet:
„A kutatók célja egyelőre ennél szerényebb, csak sejtszervecskéket szeretnének szimulálni, hogy azok eredményeit össze lehessen vetni laboratóriumi kísérletekkel.”


A természet még mindig hatékonyabb. Gondolkodás és áram nélkül olyat hoz létre 5 perc alatt, amihez a csúcsgépnek akár hetekre lesz szüksége hogy leszimulálja.

A macskafogóban már megkérdezte Teufel minek drága műegér, ha az igazi jobban használható. ( bár ide nem illik pontosan, de ez jutott eszembe róla. A világ megismeréséhez biztosan nagyon hasznos lesz.)
A hozzászólás módosítva: 10:00
(#) somitomi válasza sany hozzászólására (») 10:15 /
 
Nekem bicikli csinálta a múlt héten, hogy elindultam vele szerelőhöz, erre rögtön nem rendetlenkedett a váltója
(#) somitomi válasza mex hozzászólására (») 10:26 /
 
Mondjuk itt nem teljesen értem, a csúcsszög hogy került oda
(#) tothbela válasza somitomi hozzászólására (») 10:42 /
 
Mi mindig processzorokban gondolkodunk ha valami okosságot kell alkotni. Pedig egy okostelefon is csak egy járólapból levágott szelet szépen leélezve, hogy ne vágja el a kezünket. A nem elektronikai vénával megálldott (megátkozott) felhasználó számára ennyi. Hogy miként látjuk rajta a távoli kontinensen élő unokákat, vagy hogy nézhetjük rajta a régi idők emlékeit, avagy hogyan tudunk nem létező világban sétálni vele (VR) az nem számít. A legendákban is voltak távolba látó gömbök, babilongyertya, sisak amivel nem létező világokba repülhettünk. Halucinogén szerek hatása alatt álló emberek is beszámoltak ilyen élményekről, pedig gondolom a varázsgombában nem volt processzor.
Egy fogaskerékben sincs, de ez nem zárja ki, hogy gondolkozzon.
(#) mex válasza somitomi hozzászólására (») 10:50 /
 
Elcsúszott..
Azért az sejthető, hogy a vágóélek egymáshoz képest bezárt szögéről van szó.
A fúrószár számomra a talajfúró berendezések alkatrészét jelenti, de kinek hogy..
Következő: »»   607 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem