Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1018 / 2501
(#) CHZ válasza alioka hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
BC212 is jó, csak fordítsd meg a tápfesz polaritását és a + lesz a GND.
(#) CHZ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Igazad van, mikrofont is fordítani kell, 10k -val helycsere..
(#) seat válasza reloop hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
hello,
A mute a pozitiv tapon van,az a problema h a jel nem jut at a PT2323 ic-n a tda-ig.Meg neztem a PT2323 adatlapjat de nem lettem okosabb,szerintem ez az ic at kell tudjon valtani h melyik bemeneteli jelet engedje tovabb,de lehet h En gondolom rosszul...
(#) tiggersoft válasza seat hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Igen azzal az ic-vel fog meggyűlni a bajod. I2c buszos tehát valamilyen vezérlőt kell építeni hozzá vagy kikerülni...
(#) reloop válasza seat hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
A J1 csatlakozón érkező SDA, SCL sajnos számomra ismeretlen.
(#) seat válasza reloop hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Igen az SDA,SCL azt en sem tudom h mi pont most akartam feltenni ezt a kerdest is,de szerintem ezeknek van koze a vezerleshez.Na ugy latom h mind a ket ic-t kikerulom es En kotom a TDA-k ra a jelet,az erosites es a kimenet az szepen mukodik.
(#) reloop válasza seat hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Pont javasolni akartam
(#) seat válasza reloop hozzászólására (») Márc 7, 2012 /
 
Koszi a segitseget!
(#) seat hozzászólása Márc 7, 2012 /
 
Na megint van egy problemam,ha az ic mute laba pozitivon van vagyis 18V-on akkor nem mukodik,de viszont ha lekotom rola akkor mukodik de,majd szet megy a hangszoro.Ez miert van?
(#) blasz hozzászólása Márc 8, 2012 /
 
sziasztok ismeri valaki a füleki ppa 600 típusú végfokot hogy milyen? köszi
(#) reloop válasza seat hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Az adatlapot nézd meg. A pozitív táptól 6V-tal negatívabb feszültség kapcsolja ki a némítást. Szokatlan módon - ennél az IC-nél a Mute-t testre kell kötni. 2. ábra.
(#) golem válasza reloop hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Szia!
Lehet hogy az egyik tranzisztor hibás.Az ilyen szokot ilyet csinálni.
(#) seat válasza reloop hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Koszi,
(#) janimester hozzászólása Márc 8, 2012 /
 
Ajj istenem ma sikerült kinyírnom két végtranyót de teljesen no-namek voltak azt hozzá kell tenni. (bd249-250c) Indítottam az új erősítőpanelom elkezdtem beállítani a nyugalmi áramot nagyjából meg is volt erre rá pár másodpercre nagy kattanás izzó világít a primerben majd megmértem a tranyókat mind a két vég átment vezetőbe a meghajtók úgy néz ki megúszták
(#) emersys válasza janimester hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Ezért jobb megoldás szerintem magát a +- potenciált biztosítani 10 Ohm min 2W-al.
(#) dudassandor1 válasza emersys hozzászólására (») Márc 8, 2012 /
 
Jah, az ellenállat olcsóbb jószág picit!
(#) Doncso válasza emersys hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Én még biztosabbra szoktam menni, 20ohm 10w
(#) Robi85 hozzászólása Márc 9, 2012 /
 
Sziasztok.

Épp egy Technics SU-V6X erősitőt javitok, de elakadtam mert van egy dióda amit nemtudom mivel tudnék helyettesiteni. MA27WA a tipusa. Ez ha jól gondolom akkor egy zener dióda lehet?? Mivel tudnám helyettesiteni?
(#) CHZ válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Ezt találtam.

MA27.PDF
    
(#) Robi85 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Képen bekarikáztam a cserélendő diódákat. Azok lennének az MA27WA. Ezeknek mi a szerepük ott? Helyettesitőnek a BZX75C1V4 lenne jó. Csak sajna nincsen ilyenem, de találtam egy BZX79C4V7 tipust.

ma27wa.JPG
    
(#) Pigi válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Vagy 27 vagy egy 2.7V-os Zener lehet.
(#) Pigi válasza doni82 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Gondolom Táp puffer. Belerakhatod.
(#) mindenes válasza Pigi hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Még véletlenül sem zéner diódáról van szó. Még csak az kéne meg is némúlna tőle örökre az erőlködő . Sima szilicium dióda ami a katalógusa alapján (ha nincs más kéznél) 1n4148 al is helyettesithető.
(#) mindenes válasza mindenes hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Javítanám magam. Csak most vettem észre hogy mégsem helyettesithető mert a nyitóriányú feszültsége az MA nak kétszerese az 1N4148 hoz képest. Ha 2 sorbakötött 1N használsz úgy nem lessz gond.
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Nem térnék el az 1,4V-os zenertől, mert olvasatom szerint a TM302-vel jelölt alkatrészen folyó áram bizonyos határok közötti stabilizálására szolgál.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Felturtam mindent itthon és találtam 1db-ot. És müködik az erősitőm. Viszont OA90 helyett 1N60P diódát raktam bele, mert ezt adták nekem még régebben helyettesitésnek. Nemvolt gond eddig. A végtranzisztorok viszont nem az eredetiek hanem 2sa1695-2sc4468 pár van benne. De venni fogok bele 2SA1302-2SC3281 párokat. Igaz csak PMC-t kapni de olvastam itt a fórumon, hogy valaki ajánlotta őket. Még akkor annyit kérdeznék, hogy a nyugalmit a szervizkönyvje szerint 20mV-ra kell belállitani, de viszont a jó javitatlan oldalon is csak 10mV, 20 perc elteltével is. Ez igy jólehett vajon? Vagy csak a digit multi viccel meg?
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Nyugalmi áram címén itt valójában egy adott ellenálláson eső feszültségről beszélünk - csak a pontosság kedvéért említem.
Ha kielégítőnek tartod a hangját, akkor nyugodtan válaszd az alacsonyabb értéket. A lehető legkisebb hangerőre állítva vizsgáld.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Igazad van, a 0.22 ohmos ellenálláson eső feszültség értéket kell mérni. Nem találtam kivetni valót a hangjában, bár a hangszin résznél lehetséges, hogy van egy pici konkatkt hiba de az már nem nagy ügy. A végtranzisztorok akkor jók lesznek bele még nemjönnek meg a "belevalóak"?
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Az említett tranzisztorokkal még nem volt dolgom, ezért nem reagáltam a kérdés ezen részére. Adatlapjukat összevetetted már?
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Márc 9, 2012 /
 
Látod ezt még nem tettem meg, de akkor végig tanulmányozom őket.
Következő: »»   1018 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem