Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1019 / 2499
(#) dannu hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Valaki tudna nekem adni egy erősítő kapcsolási rajzot . BD525 és BD244c vel . Mert volt egy erősítőm de eltört a nyákja . Abba úgy volt megcsinálva hogy egy pár D525 és BD244c volt semmi más. Egy 2x50 w erősítő volt .
http://www.hqelektronik.hu/info/hu/bd525.html
http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/PowerInnovations/mXvryxv.pdf
(#) kovacs.zotya hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Szervusztok Erősítős Szakik!
Javítok éppen egy erősítőt(autós erősítő ugyan de azt hiszem a tápegységtől eltekintve nincs különbség az asztalihoz képest). Tápegység hibával került hozzám amit orvosoltam is.A baj az,hogy rendkívül halkan szól.Hídba kötve és csatornánként külön-külön is.Mindenféle szabályozás megvalósul,hangerő hangszín egyaránt,csak rendkívül halkan.
A tápegység 2x37,5V.Végfok tranyók rendben vannak(ohm-osan mérve legalábbis). Valami központi hibára gyanakszom,mivel mindkét csatorna egyaránt rossz,de az elő erősítőben nem találtam hibát(ami nem azt jelenti,hogy nincs is).
Válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) matyusz válasza kovacs.zotya hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Üdv.
Esetleg egy előerősítő, vagy tranyó a bemenő körnél, vagy egy rövidre záródott elko. Méregetni kéne. Esetleg az egyik műveleti erősítő, ha van benne. Meg kéne nézned, hogy kivezetve az erősítő bemenete elől egy kis erősítőre kötve meg van-e a kellő jel nagysága. Más hsz-t is várj meg hátha többet tudnak mondani.
(#) takarító hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Sziasztok, a TDA1554Q végfok IC-t ugye alapból 4x11 wattra lehet megépíteni, vagy két-két csatornát lehet benne hídba kötni 2x22 wattosra. A kérdésem az lenne, hogy egy olyan variációban hajtható-e ez a cuccos, hogy két csatorna hídba van kötve, a másik kettő meg single módba? Mondjuk egy kicsi 2.1-es cucchoz?
(#) reloop válasza takarító hozzászólására (») Márc 10, 2012 / 1
 
Szia! Tudja az elképzelésed szerinti 2.1-et. Az adatlapból összeollózható.
(#) takarító válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Én is így gondoltam, mert a sematikus ábrán a 4 erősítő modul egymástól független, elvileg csak a referencia feszt kapják egy helyről, a többit a külső alkatrészek határozzák meg. Köszi a választ.
(#) reloop válasza takarító hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Jól látod.
A négyből kettő csatorna fázist fordít. Arra ügyelj, hogy egy sima és egy invertáló kerüljön a hídba. A hídkapcsoláson kívüli invertáló csatornára ajánlott fordított polaritással kötni a hangszórót - ha mély hangot sugároz ne legyen kioltás a párjával.
(#) takarító válasza reloop hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Oké, akkor így lesz. Köszi az infókat.
(#) csabee95 hozzászólása Márc 10, 2012 /
 
Hello mindenkinek!

Az a kérdésem, hogy egy 80watos szélessávú sztereo autóba való erősítővel meg tudok-e hajtani elfogadható hangerővel 4 darab 2utas 50-60wattos hangfalat?
A választ előre is köszönöm
(#) pinyó39 válasza csabee95 hozzászólására (») Márc 10, 2012 /
 
Fényképezd le szépen és akkor kapsz érdemi választ. Biztosíték mekkora van benne? a 80 W az rá van karcolva, vagy mérted? Esetleg gyártó/ tipus.
(#) csabee95 válasza pinyó39 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Most még semmit sem tudok lefotózni, mert az erősítőt venni tervezem, a hangfalat pedig építeni, a kérdés egyenlőre csak elvi.
Ezek közül az erősítők közül szeretném megvenni valamelyiket: apróhírdetés
A hangfalhoz vannak 60wattos sony magasaim, és 4darab ilyet gondoltam alájuk:hangszóró
(#) pinyó39 válasza csabee95 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
A régi Macrom erősítőimet nagyon szerettem, Én azt választanám, de ez a saját vélemény. Viszont szükséged lesz egy kajak 12 voltos tápegységre is ha szobában akarod használni (a hozzászólásból erre következtettem). Amit linkeltél hangszórót azt biztosan kihajtja.
(#) takarító válasza csabee95 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Nem autóban akarod használni? Akkor nem sok értelme van...
(#) compaqamplifier hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Szevasztok. Valahol találtam ezt a véget, hogyan tudom hetesíteni? Előre is köszönöm. Mosfetre gondolok, nem jfetre.

végfok.jpg
    
(#) Doncso válasza csabee95 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Szerintem pont fordítva csinálod, inkább erősítőt kellene építened, és 50-60w-os hangfalat meg venni. Nagyobb sikert könyvelhetnél el. Jó erősítőt könnyebb építeni mint egy jó hangdobozt.
(#) Pigi válasza csabee95 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Ha esetleg szobába szeretnéd használni akkor inkább Hifi erősítőt vegyél.
(#) csajkib hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Sziasztok
Van nekem egy hibás "Power APK 2000"-es erősítőm és valaki tudna hozzá kapcsolásirajzot mert én nem találtam.
(#) reloop válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Szia! A rajzon a Quad405 fals módon kirajzolt részletét vélem felismerni. Felejtős :lama:
(#) compaqamplifier válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Valaki tudna segíteni?
(#) Ge Lee válasza compaqamplifier hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Vannak efféle QUAD modifikációk a neten, hogy működik-e (és hogy hogyan) az akkor derül ki ha kipróbálod.
(#) reloop válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Fehér ember megépíti fetes kapcsolás, utána nagyon csodálkozni (Gate-gate 18V!)
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Ja.
(#) compaqamplifier válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Én nem kavadot? akarok fetesíteni, még ha az a quad végrésze is.
(#) Mikey051104 hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
sziasztok!
olyan kérdéssel fordulok felétek hogy szeretnék az erősítőmbe lcd-vel ellátott védelmet rakni ami kijelzi nekem hogy a 4 csatorna védelmi reléi aktívak vagy error (hiba) van meg mutat hőfokot meg ilyen apróságok.
tudom hogy ez hülyeség de nekem ez tetszik tehát ha valaki tud ilyet legyen szíves segítsen! Előre is köszönöm
(#) szamóca válasza Mikey051104 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Tudsz PIC-et, AVR-t programozni?
(#) Mikey051104 válasza szamóca hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
hát még gyerekcipőben járok a programírásban, tehát nemigazán.
(#) szamóca válasza Mikey051104 hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Ez irányú tudás nélkül, hogyan gondolod lekezelni az LCD protokollt?
(#) jozo4 hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
sziasztok!
egy CAT CS-907es erősítőhöz kellene hangerőszabályzó,
ha valaki tud ilyet legyen szíves segítsen.köszönöm!!
(#) blasz hozzászólása Márc 11, 2012 /
 
Sziasztok van egy sharp, sx8800-h típusú végfokom és tegnap csak úgy elfüstölt a védelmi relé de csúnyán,gondolom mind a két végfok is elment,méricskéltem,a végfokokat stk.2 db.de az egyik oldalt 78v. mértem a másikon 146v.ez nagyon sok de nincs rajzom hozzá hátha itt van valakinek,megköszönném.
(#) szamóca válasza blasz hozzászólására (») Márc 11, 2012 /
 
Következő: »»   1019 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem