Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1638 / 2499
(#) zotya1983 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Akkor menj tovább azon a nyomon amit voodo és reloop javasolt.Tranzisztor probléma is lehet pl szigetelőket nézd meg.
(#) epyn válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Meg fogom próbálni a tanácsaid,köszönöm.
Bár tényleg hangtalan a rendszer,esetzleg amennyit a TL074-esekből kihallok mikor a trimpotik a max állásban vannak.Jó akkor elég zavaró,(kb. mint egy rosszul elkészitett lm1875-ös,ezzel gondolom sokan találkoztak,ha nem a gyári ajánlást használják)de lejjebb tekerve a trim-eket az alapzaj is csökken.Ez gondolom azért jön elő mert valóban hiba lehet a földelésben a kisjelű(cross) paneloknál.
Akkor bolondul meg a rendszer ha az RCA kábel végét leválasztom a jelforrásról.Na akkor begerjed...
(#) Zosi válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
A szigetelő jó volt néztem, mostmár műtöm ki a tranyókat.
(#) lukacsp válasza epyn hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Fésüld ki a tápellátást, szerintem csodát fog tenni!

Amit még akartam írni, de az előbb elfelejtettem, hogy a jel bemenetekre egy-egy fólia kondit azért kéne tenni. Ne bízzunk annyira az előző fokozat kimeneti DC leválasztásában.
(#) Zosi válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Nos kiszedtem a mjl-eket 1-1 bent hagyva quadtáp rajta kimeneten 0v. Bemenethez érve búg. Tranzisztorokat mérve mindegyik ugyan azt mutatja. Bemenetet ne adjak neki rendes jelet zenét?
(#) voodoo válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Így van. Nézd meg zenével. Nem fog hangosan szólni mert elvileg az ellenállás korlátoz. De mennie kell. Ha oké tégy be még 1-1 tranyópárt.
(#) Zosi válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Ugyan úgy recseg.
(#) voodoo válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Hmm. Azt lenne jó kideríteni úgy fül érzésre, hogy maga a búgás is recsegős vagy mondjuk tiszta? Tehát olyan "testelős"? Mert ha tiszta akkor már lehet a forrás amiből érkezik, az küldi torzítva a jelet... ki kéne próbálni mondjuk egy fejhallgatóval biztos nem torz-e a forrás kimenete?
(#) Zosi válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
A laptopom a jelforrásom délelőtt még quadot erőltettem róla. Ott nem volt ilyen probléma. Most rá dugtam telómra az is ugyanez.
(#) voodoo válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Az összes kondi jó, nem szakadt, nem zárlatos, diódák, tranyók (a fázisfordítónál is) ? Még is recseg. Érdekes. A ládádba amivel próbálgatod van keresztváltó?
(#) Zosi válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Van de azokkal nem lehet baj ha csak a jelet rá kötöm egyből hangszóróra szépen szól.
(#) zotya1983 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Akkor az a tranyópár hibás szerintem.
(#) Zosi válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Ő most olyat fedeztem fel az 1n4148-aknak mindkét irányba mutatnia kell a műszernek vagy egyik irányba nem? Mert itt felesen van ilyen is olyan is.
(#) voodoo válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Hát akkor még mélyebben kell keresni a hiba okát. Talán még a hangváltó illesztése végett szokott galiba történni, bár nem hiszem hogy ekkorát nyújt a tésztán. Főleg hogy állítólag reloop és blasz már tesztelték és nem kell a kimenetére soros RL vagy RC tag.
A hangszóró - ágát hova kötöd ? Lehet hülyén hangzik a kérdésem.
(#) voodoo válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Csak egy irányban kell mutatnia. A másik irányban szakadás. Persze úgy mérünk diódát hogy az egyik lába égnek áll..
(#) B Pisti hozzászólása Jan 3, 2015 /
 
Sziasztok, segítséget szeretnék kérni! Az alany egy sony TA-FB820r erölködő. Az alábbi képeken remélem jól látszik a probléma, nem tudom az alkatrész pontos nevét és a cserével járó kockázatokat? Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Zosi válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Piros a kimenet pontra fekete a gnd-re. Régebben már ment szólt mint atom csak pihent egy évet.
(#) zotya1983 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Csak egyirányban engedhet,ha mindkét irányban enged a diòda akkor hibás cseréld
(#) Zosi válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Én be forrasztva néztem. Ki vegyem mindet és meg mérjem ez is okozhatja a búgást?
(#) voodoo válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Nem kell kivenni elég ha csak az egyik lábát csipesszel megfogod vagy alányúlsz és kiforrasztod. Úgy mérd meg. Csak vigyázz mert pikk pakk képes eltörni...
(#) zotya1983 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Kiforrasztod 1-1lábát amelyiket êpp méred.igen okozhatja nálam volt egy aktív hangsugárzò és a diòda is rossz volt emiatt bûgott.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2015
(#) Zosi válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Okés folyamatban.
(#) zotya1983 válasza B Pisti hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Szia!A mellette lévő tranzisztor típusából megtudható mi a komplementer pàrja.
(#) B Pisti válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Szia én sajnos nem nagyon értek ehhez "komplementer"? De az van rajta hogy j200!
(#) voodoo válasza B Pisti hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Komplementer párja az azt jelenti, hogy pl egy PNP tranyónak van egy azonos NPN tranyója. Az egyik a felső a másik az alsó félperiódusért dolgozik. Úgy lehet kideríteni például egy komplementer párnál melyik volt a másik (ha törött és olvashatatlan) hogy beírod az ismert tranyónak a nevét googlébe és általába a pdf dokumentumja írja melyik a párja.
(#) zotya1983 válasza B Pisti hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
2sj 200,és 2sk1529 a párja.Mosfetek.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2015
(#) B Pisti válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Meg is van köszi
(#) B Pisti válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Jaja Köszi
(#) Zosi válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Végig mértem az összes diódát mind jó.
(#) Zosi válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Ki veszem a bent maradt tranyót és teszek helyére másikat háta tényleg pont a bent maradt rossz.
Következő: »»   1638 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem