Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   286 / 2500
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Heló
Holnap teszek fel, valamibe bedobozolom, de csak légszerelésű lett ám! Így sikerült, de nagyon szépen, tisztán szól az biztos, "halkabb" zenehallgatásra tökéletes! Köszi a sok segítséget! Heló
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 27, 2009 /
 
Hel!
Nézegettem a kondiaimat, de nem vagyok teljesen tisztában az átváltással van olyanom hogy 150nF az jó becsatolónak?
(#) Mayan válasza csezoli21 hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Nem, az kevés. 150nF az 0,15 uF. Azzal elveszítenéd a mélyhangokat. Szerintem 4,7 vagy 10 µF kell oda.
(#) Mayan válasza csezoli21 hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Amúgy mihez használod hogy csak monóba kell ?
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Hel!
Akkor maradnak ezek a kondik, nem találtam ilyen értékűeket! Van egy régi ovális hangszóróm egy dobozban, ahhoz kell, hogy számítógépről tudjak zenét hallgatni! Még ma csinálok képeket! Hel
(#) DJ Szabcsa hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
Üdv all. Valakinek nincs véletlenül egy nyákterve a VF 5 erősítőhöz? Egyik barátomnak tetszik és ki akarja próbálni, mit is tud. Csatolom a kapcsolási rajzát.
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Hel!
Tudom nagyon "gány" munka, de működik, és ezúton is köszönöm szépen a segítséget! Annyit tud hangerőre mint egy pár ezerforintos gyári hangszóró a géphez! De sokkal szebben, és részletgazdagabban dinamikusabban szól Még mindjárt megy kép! Hel
(#) csezoli21 válasza csezoli21 hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Ennyi képet készítettem
Köszi Hel
(#) DJmike hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
Üdv midenkinek!
Nagyon sokat foglalkozom a zenével és evvel kapcsolatban lenne egy kérdésem, mégpedig az, hogy nekem van 2 végfokom az egyiket használom és rá van kötve 2 2utas hangal amivel nincs semmi gondom csak az, hogy szeretnék majd még 2 hangfalat bővíteni amit a másik végfok hajtana, csak az a bajom, hogy gyenge és arra gondoltam, hogy ha majd meglesznek a hangfalak beleépítenék még két erősítőt, hogy rásegítsen a végfokra.
Kérdéseim:
lehet-e ezt valahogy összehozni
illetve akkor egy szűrőt is kellene építnem hozzá

itt egy link, ez jó lenne hozzá és ezt összekötni egy szűrővel ami a hangfalamba lenne és erre csatlakozna még az erölködő? http://www.hestore.hu/termek_10027689.html

Mondjuk amiket veszek majd mélynyomók azok 400w körüliek és a végfokom egy kiso 200pa azt hiszem ez 2*100w 8ohm vagy 4*50w nem tudom pontosan, meg egy garry 2*200w 8ohm a garryvel hajtanám a mélyeket.
Tudna valaki ebben segíteni nekem, mit hogy csináljak kisebb dolgokat építettem és szeretnék valami komolyabbat is építeni, remélem menni fog.
Előre is köszönöm!
(#) vtsoftware válasza DJmike hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Nem most nem azért, de megnézted a keresőt?
Kismillió erősítős topik van, ne csodálkozz ha warnt kapsz, bár lehet először csak áthelyezik a modik...

Egy jótanács! Keress rá az erősítő szóra!!!
És mindig, témát akarsz nyitni, előbb keress...
(#) DJmike hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
Hi!
Igen sok erősítős részt néztem át, de nem találtam olyat, ahol kifejezetten arra utaltak, amit keresek
(#) Mzolee válasza DJmike hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Ha már itt tartunk ez az általad nyitott topic címe sem utal aztán részletekre az biztos ...
(#) Mayan válasza csezoli21 hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Király ! Amúgy ezek a régi lemezjátszó-hangfalak amikben ovális pl. tesla hangszóró van meglepően szépen tudnak szólni. Jól illik hozzá az A osztályú erősítő is. Én is ilyet használtam egy időben a munkahelyemen zenehallgatáshoz, én is monóban és ilyen erősítővel, csak mostmár van jobb hangfalpárom, és olyan hangkártyám amin alapból van egy tea2025b ic-s erősítő. Az is szépen szól. Itthon meg egy shaman hajtja az IQ 120 W-os hangfalaimat. De most tervezem hogy csinálok egy nagyobb teljesítményű ilyen ízzós erősítőt sztereóban, 12V/21W ízzókkal, jó nagy hűtőbordával, irf540 fetekkel.
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Helló!
Köszi, szóval azt mondod hogy A osztályban üzemel?
Hány watt lehet nekem így 12 voltról, 10K ellenállással, meg 12V5W izzóval? 4Ohmos a hangszóró! csak kb-ra?
Tervezem a shámán megépítését is!
(#) Mayan válasza csezoli21 hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Persze, ez kb. az A osztályú alapkapcsolás, ahol a munkaellenállás egy ízzó. A teljesítmény 0,5 és 1W közt lehet szerintem. Inkább egy tda1554-et építs, az kb. 2*20W és nagyon jó, strapabíró ic. Nem is drága. És nem kell hozzá csak két bemenő kondi, meg egy tápkondi. (A shamant én csak kis teljesítményben csináltam meg, max. 1-2W lehet, komolytalan. Csak érdekesség. ) Normálisan zenét hallgatni ennél nagyobb teljesítmény kell.
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Ehhez hasonló hangszóróhoz kéne, szerintem ahhoz nem kell 20 Watt! Köszi. Hel.
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Valahol láttam hogy a két csatornát egyesítik valahogy, és akkor mind a két sáv szól egy hangszórón! Ezt hogy lehetne ehhez az erősítőhöz megoldani?
(#) Mayan válasza csezoli21 hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Én pl. simán összekötöttem a sztereó jel két csatornáját és úgy ment az erősítőbe. De az biztonságosabb a hangkártyára nézve ha két bemenő kondid van, és a két csatornát a két kondira kötöd, a kondik másik pólusa pedig össze van kötve.
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Szóval akkor kettő 10µF 25V elkó kell meg sztereó jack dugó, ezt még beruházom hozzá! Köszi heló
(#) Moderátor hozzászólása csezoli21 hozzászólására (») Ápr 28, 2009
 
Kezdek morci lenni. Zoltán! (heló)Bővebben: Link
(#) djroland hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
hellosztok ha tutok ojan kapcsolást a mélynyomómba hogy ha felveszem maxra akkor ne recsagjen ha tud valaki weboldal akkor az jó lene előre is kösszi várom a tanácsokat

Figyelj oda kérlek arra amit, és ahogy írsz! Mert nehezen értelmezhető. Használj mondatkezdéskor nagybetűket, és írásjeleket. Ráadásul nem ebbe a topikba kellene ezt a kérdést feltenned. Használd a keresőt, és tájékozódj az oldalon először.
szamóca.
(#) kokmate válasza djroland hozzászólására (») Ápr 28, 2009 /
 
Szia!
Hát először szerintem tudni kéne hogy milyen az a mélynyomó.
(#) Vacok hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy több bemenetű erősítőm, amiből 5 bemeneten csöves előfok van, ha mind az 5 csatornát teljesen kivezérlem az egész elkezd zúgni, ez vajon mitől lehet? Próbáltam egy ellenállást tenni a potira, hogy ne lehessen teljesen kivezérelni, de ez sem segített. Ha az előfokokat külön külön kötöm a keverőre, és úgy vezérlem ki teljesen, akkor mindenféle zúgás nélkül szól.
(#) blaci86 hozzászólása Ápr 29, 2009 /
 
helló minden erősítő mániásnak.
szerencsésnek érzem magam most, mert szert tettem 2 erősítőre. abbó az egyik *****, bdw94c tranyókkal. erről meg is találtam mindent neten.

a másik amit szereztem abban 2sc1030, és 2sa756 trazisztorok vannak benne. ezekről valami segítséget kaphatnék? nagyon szépen megköszönném.

A vulgáris szavak helyett, használj inkább mondatkezdéskor nagybetűket
Mod.szamóca.
(#) zomatt válasza blaci86 hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
(#) Szegedi Sándor válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Helló.
Hogyan lehet kiszámolni az 1 tranzisztoros erősítőbe mekkora ellenállás kell és mekkora feszültség és milyen égő(vagy helyette milyen ellenállás)?
(#) hüblerattila hozzászólása Ápr 29, 2009 /
 
Sziasztok! Azt szeretném megtudni hogy EGY IYLEN végfokot hogyan kell hídba beköni? Köszi előre a segítséget! Üdv
(#) csezoli21 válasza Mayan hozzászólására (») Ápr 29, 2009 /
 
Helló
A shamanból fet-tekkel nem lehetne nagyobb teljesítményt kiszedni? Vagy az egy tranyósba valami erősebb fet-tel? Esetleg próbálkoztál már vele?
Köszi helló
(#) Epracer hozzászólása Ápr 29, 2009 /
 
sziasztok
Van egy d osztályú autóserősítőm, dupla tápos, és az egyenirányítás után párhuzamba vannak kötve.
A toroidok 22,5 Khz-en mennek, 180 V jön le róluk, majd ezek mennek 1-1 pár U30D20 A és C-s egyenirányítókba.
A probléma hogy hogy nullpont a + között 100 V van, míg a nullpont a - között 60 V. Mi okozhatja ezt ?
A nyugalmi áram normális, tápból 0,8 A-ert vesz fel.

Egy másik erősítőben is ilyen egyenirányítók vannak, ott 120 V megy be váltófeszültségbe, és 60 V jön le egyenfeszültségbe. Ezt mi okozza ? Esetleg nem jól méri a 27 Khz-es váltófeszt a normál négyzetes műszerem ?
válaszokat előre is köszönöm
(#) Mayan válasza csezoli21 hozzászólására (») Ápr 30, 2009 /
 
Nem tudom. Nem is próbáltam... tulajdonképpen nekem ennyi a szobába teljesen elég, ígysem kell csak a fél hangerő... Az egy tranyósban nem kell nagyobb fet hanem nagyobb nyugalmi áramot kell neki adni, esetleg nagyobb tápfeszt is. De akkor jó nagy brutális hűtőborda kell ! A nyugalmi áramot az ellenállás állitja be, ami a bázisra / gate -re megy. Ha kisebb az ellenállás, nagyobb az áram.
Következő: »»   286 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem