Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   643 / 2501
(#) Mayan válasza tiggersoft hozzászólására (») Nov 20, 2010 /
 
Hm. Ezt lehet megpróbálom...
(#) agressiv válasza Mayan hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Próbáld is meg nyugodtan.
Be fog válni, de lakk helyett lehet használni műgyantát, az 100%, hogy beválik, de arra figyelni kell, hogy azt utána bontani már nem lehet.
(#) pacal76 válasza Bütyk-örmester hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
A kapcsolási rajz stimmel. Inkább egy vélemény érdekelt volna róla mert ha egy nagy rakás.... akkor nem építem meg. Ezért keresek olyas valakit aki megépítette.
(#) bihari laci válasza Mayan hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
SZia esetleg ha látad más trafoknál még le van , egy réz foliáva körbe boritva ,probáld meg ugyis ha lehet.
(#) doktor válasza Mayan hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
A lakkal való kiöntésen kivül, még érdemes vastagabb gumira helyezni a trafót ,az is csillapitja keletkező zúgást.

Pontosan melyik Vt?
(#) CIROKL válasza Mayan hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Anno én is felhasználtam 2 darab ilyen vidi trafót , valóban zúg egy kicsit alapból . Ezen úgy segítettem hogy elvittem egy tekercselő üzembe ahol vákuum impregnálást hajtottak vére rajta ez segít , vagy az újra tekerés ami még !
Bővebben: Link
(#) Mayan válasza doktor hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
EA6383-as trafója. Még nem szedtem ki a trafót, csak megpróbáltam a tekercseket nyomogatni, de nem változott a hangja, és elég masszívnak tűnnek a tekercsek. Gőzöm sincs hogy hol búg. Megpróbálom majd először a felrögzítést kibontani és aláteszek egy szivacsot hogy magában is búg-e, vagy csak a rezgést átveszi a doboz. Ha nem ez a baj akkor kiöntöm... mert tényleg nagyon zavaróan búg.
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Na most lett elegem a Gyöngyösiekből! Megint megszívtam velük.
EHT750, Olyan gyönyörűen búg a tekercselése hogy "öröm hallgatni", és ad át az áramköröknek is belőle. Most vagy letekerem a bandázszsalagot és elkezdem belakkozni, vagy újratekercseltethetem.
Ölni tudnék! :violent:
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Nekem már ott bukott a dolog hogy őrült nagy áron dolgoznak , pedig itt van 20 kilométerre csak .
Sosem használtam EHT toroidot van aki esküszik erre de mindig más gyártmányt használok . Laci ezt letekerni ? küld vissza garanciába ha nem jó !
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
1999-es évjárat. Már nem garanciás. De azért ilyet! Meg vagyok átkozva velük. Most vinnék el kompletten a teljes hangcuccomat, és betojik benne a traf.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Azt az előbb elfelejtettem hogy ha egy toroid zúg annak az oka a túlgerjesztés és azt még vákuum impregnálással is lehet nem szünteted meg , az egyetlen járható út az újra tekerés .
Lehetne még barkács megoldást is csinálni de ennek némi hátul ütője van , szóval a legfelső részre rátekersz +-ba és ezt sorba kötöd értelem szerűen a primerrel , ekkor a zúgása minden igaz eltűnik de a szekunder ennek megfelelően alakul ,csökken .
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
A primer szekunder között van egy sor árnyékolótekercselés, úgy az is veszne. Á, francba!
Ráadásul hullámszerűen, búg. Halkul erősödik.
(#) saraha válasza szamóca hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Szia.
PA300-ba lesz?Hogy állsz vele?Az enyémhez inkább kapcsitápot csinálok mert az kisebb.... van itthon EI lemezesem 600W-os de az marha nagy, kiábrándító, inkább nem.
Egyébként kipróbáltam rendes táppal+sok puffer űber jó ládákkal és határozottan az a véleményem,hogy ezt érdemes lesz megépíteni.
(#) szamóca válasza saraha hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Nem, nem. Ez a régi basszusdobozokat hajtó erősítőm tápjában van. A PA-hoz még nincs ihletem.
(#) saraha válasza szamóca hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Nem semmi lehet.Ihlet még nekem sincs a dobozhoz.De már itt járok.
(#) szamóca válasza saraha hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Ügyi vagy.
(#) J-O-E válasza szamóca hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Nekem van vagy 5db. 400-450W-os toroidom de mind én tekertem, és hulla csendesek. De azt hozzáteszem hogy évekkel ezelőtt volt, és a mai napig emlékszem hogy görcsölt a kezem. Soronként rögzítem ragasztóval, szorosan kell tartani + a menetek közti távolság sem árt ha szabályos.
Illetve egyet tekertem a közelmúltba de az csak egy 200W-os 1,2mm-es huzallal, az nem vészes.
A volt BEAG toroidok is minőségiek!
(#) agressiv válasza saraha hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
A dobozt én úgy oldottam meg, hogy rétegelt lemezből csináltam meg az összes részét kivéve az elejét.
Az elejére vágtam aluminium lemezből (régi ikarusz menetrend táblája ) egy előlapot és elég baba lett.
Sajnos lefényképezni most nemtudom, de amint szerzek gépet csinálok képet.
(#) agressiv válasza J-O-E hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Idézet:
„és a mai napig emlékszem hogy görcsölt a kezem.”


Az biztos.
Én magam tekertem a szekundert egy Sedlbauer trafóra
(#) geri199440 hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
Üdv!
Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy van stk4352-re épülő végfokom hozzávaló trafó és táp is. De valamiért nagyon halkan szól EQ Után van kötve de úgyse jó...
(#) agressiv válasza geri199440 hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Amióta megvan azóta ilyen, vagy hírtelen rájött a halk üzemmód?
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Ha konkrétan rossz tapasztalatod van, akkor miattam nem fogsz véleményt váltani, de azért én tudnék jót mondani róluk bőven.
Eddig százas db-szám nagyságrendben használom a trafóikat, és probléma mentesek voltak. Egyszer visszahoztak egy erősítőt, amiben primer-szakadt lett a trafó (ki tudja miért elolvadt a hőbiztosíték?), de ezt soron kívül kijavították -holott vitatható volt a garanciálissága-.
Aztán még ott van a szerintem nagyon rugalmas hozzáállásuk, a rendkívül rövid határidő-vállalásuk, és végül az áraik.
Ciroklnak abban igaza van, hogy drága, de nem említette mihez képest. Természetesen a "talált", bizonytalan eredetű, vagy vaterás árakkal nem tud mindig versenyezni de az általam ismert konkurenciákhoz képest vagy azonos, vagy olcsóbb.
A zúgás több okból is lehet, de talán ennek a sornak a legvégére tenném a túlgerjesztést. Ez ha elő is fordul, csak a névleges terheléshez közelítő állapotban képzelhető el, nem pedig üresjárásban. A huzalok mozgása (zúgása) szintén ritkán jelentekzik üresjárathoz közeli, minimális terheléseknél. Elsősorban a vasmag lemezei zúghatnak. Vagy a gyártásukkor kerül egy kis piszik közéjük, vagy meglazul a tekercs, de a lemezszalag végét rögzítő ponthegesztés is lehet bűnös.
Viszont ha eddig nem zúgott, most pedig hirtelen igen, az egy elég érdekes állapot. Ha tippelnem kéne, akkor menetzárlatra gondolnék, és abból is a "félig" fajtára. Ez egy üresjárati primer áram méréssel detektálható lenne.
(#) geri199440 válasza agressiv hozzászólására (») Nov 21, 2010 / 1
 
Hát csak most az utóbbi 1 napban ...
(#) DuMatyi válasza geri199440 hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Ennek így elég sok oka lehet. Esetleg egy csatolókondi bemondhatta az unalmast, vagy a visszacsatoló hálózatban lehet a gond, de az is lehet, hogy a végerősítő IC a hibás.
Az adatlap szerint ez egy 7+7 wattos erősítő, azaz kis teljesítményű.

Elsőnek ellenőrizd a tápfeszültséget: megfelelő-e?
Üresjárásban vezérlés nélkül melegszik-e az IC?
Mérj nyugalmi áramfelvételt kivezérlés nélkül.
a bemeneteken a 470 pF nem vezet át?
A visszacsatoló kör talppontján lévő 220 µF-120 ohm közül nem szakadt-e valamelyik? Ha ez így van, akkor egyszeres erősítésre áll be a fokozat!
A kimeneti 1000 µF vajon rendesen be van-e forrasztva?
A 10-es lábra menő 47 µF-dal minden rendben van?

A fenti gondolatmenet a műveleti integrált végerősítő eredeti gyári kapcsolásán szereplő kapcsolás alapján fogalmazódott meg bennem. Feltételezem azt építetted meg, mert mást voltaképp nem érdemes.
Íme.
(#) skero válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
A vákum impregnálás tényleg jó megoldás! Lehet ,hogy az én munkahelyemen csinálták meg neked? Régebben én is rengeteget "vákumoztam" most újabb fajta lakkot használunk ami mégjobb.
(#) CIROKL válasza skero hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Ha Gyöngyösön dolgozol a trafó KFT -nél akkor igen !
(#) skero válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Nem. Én az Ipari Műszergyárban dolgozok
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Nálam, ill. a melóhelyemen egy 230/24V-os trafójuk vált be ezidáig. A másik kettő amit saját részre rendeltem, mind valami betegséggel küzd. Nincs szerencsém velük, ennyi.
(#) agressiv válasza szamóca hozzászólására (») Nov 21, 2010 /
 
Azt azért ne felejtsük el, hogy nem feltétlenül a trafó a hibás.
Valahol a hálózat olyannyira meg van terhelve, hogy a színusz teteje erősen le van vágva és ilyenkor berreg a trafó!
Nálam a nap 80%-ában csendben van, de amikor bekapcsol valaki valamit akkor iszonyatosan elkezd kerepelni, de olyankor minden trafó zeng csak a torroid hangosabb.
(#) laci30 hozzászólása Nov 21, 2010 /
 
Sziasztok segítség kellene.
Kellene nekem párdarab tranyó ,csak az a baj ,hogy nem találok sehol jó boltot a neten kérlek segítsetek ..
Köszönöm....
Következő: »»   643 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem