Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   645 / 2499
(#) Dániel X válasza Action2K hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Nem mert zúg ha 9 voltos elemet a csatlakozóihoz érintek.
(#) kadarist válasza Dániel X hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Lehet, hogy az IC rossz. Nagyon vigyázni kell arra, hogy az IC lábbekötését ne tévesszük el!
(#) Dániel X válasza kadarist hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
az is oké nem is tudom hányszor végigszámoltam.
(#) csovalek válasza Dayday hozzászólására (») Nov 23, 2010 /
 
Az adatlap szeint 14,4V on 4ohm ra 1%torzítás melett 20W ot ad le csatornánként a végfok. 25W nál már 10%ot torzít ami jól hallható.
Neked 50Wos 4ohm os sub bővel elég lenne. Kisebbel is próbálkozhatsz, csak ne tekerd csutkára. Ha nagyobbat raksz az csak jobb.
Üdv.
(#) Robi98 hozzászólása Nov 24, 2010 /
 
Sziasztok!
Szeretnék készíteni egy egyszerű tranzisztoros erősítőt ami aránylag jó.A kapcsolások között volt egy nagyon jó cikk,sok kapcsolással,de levették és már nincs a kapcsolások között. A cikk címe:Építsünk A osztályú erősítőt! Valami ilyesmi.

Előre is köszi bármilyen hozzászólást.
(#) Mayan válasza Robi98 hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Erre gondolsz? Bővebben: Link

A cikket levettem, de a fórumban minden megvan.
(#) laci30 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 24, 2010 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) troby válasza pacal76 hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Szia!
Én megépítettem ezt meg ennek az oldalán lévő pár erősítőt csak ez az de oldal már megszűnt vagy is nem pont ezt mert amit én csináltam az az a változat volt amin nem volt hangszóró védelem.De ha kellenek a kapcsolásirajzok meg a nyáktervek szívesen megosztom.
Jah és a vélemény semmi gondom nem volt vele könnyű volt megépiteni is és szép hangja volt.
Ezt a nyákot te csináltad?
(#) hedo hozzászólása Nov 25, 2010 /
 
hell0
jött 1
PIONEER A 656 MK II Reference Stereo Amplifier aminek vmiért torzit a jobb oldala, milyen hiba le7 ?
kis nagyonm kis hangerőn jol szol de 25-33% nál már elkezd torzitani nagyon, rem nem nagy hiba
(#) Dayday válasza csovalek hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
ok koszi
(#) agressiv válasza hedo hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Kezdetnek ki kellene deríteni, hogy mi torzít (Végfok, előerősítő, stb..)
Oszcilloszkóppal meg lehet mérni, ha van.
(#) Macken válasza Mayan hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Szia!
Szerencsére megtaláltam ezt a beírásodat mert én is kerestem az A osztályú cikkeidet, de miért vetted le?!?!
Szerintem nagyon jó, a kezdők meg örömmel elszórakozhatnak vele.
Szerintem rakd vissza közkívánatra.
Macken
(#) hedo válasza agressiv hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
sajna oylan nincs itthon, cipelni meg nem 1szerü ~18KG
(#) Mayan válasza Macken hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Nem lesz többé cikkem, rajtam kívülálló okok miatt.
(#) Frenki007 hozzászólása Nov 25, 2010 /
 
Sziasztok

Az erősítőmben kiment egy K817-es tranzisztor. Mivel tudnám helyettesíteni.
Ez az adatlapja. http://www.datasheetcatalog.org/datasheets/185/203797_DS.pdf
(#) Robi85 válasza Frenki007 hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
Ez jó helyette: 2SK1257

HQ Videonál lehet kapni. Bővebben: Link
(#) hedo válasza agressiv hozzászólására (») Nov 25, 2010 /
 
esetleg ha szétszedném, van ennek vmi látszata, de égés v iesmi nem le7 mert megy nem füstöl, sajna csak elektronikai alap ismeremt van, földelt emitter meg iylenekt csináltunk, de rem össze tudjuk hozni ha vki segit
(#) Moderátor hozzászólása hedo hozzászólására (») Nov 25, 2010
 
Nézd már meg a többiek hozzászólásait, és a tiedéit. Nem tűnik fel hogy így itt senki nem ír? Próbálj meg idomulni az itt elvárt stílushoz.
(#) hedo válasza (») Nov 26, 2010 /
 
sztem nem csináltam semmi olyant amiért okod lenne velem szivozni ...
ink segit7nél
(#) agressiv válasza hedo hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Próbáld meg a "segíthetnélt" normálisan kiírni és ne ilyen érthetetlen mondatcafatokat írkálj mert az ilyesminek nincs helye egy szakma fórumon. Gondolom ezért kaptad a figyelmeztetést.
(#) hedo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Leirhatom ugy is, de sajna látatlanban nem valószinu hogy tudtok segiteni. *** köszi a warnt ^^ )
user manual
erősitő pioneer a-656 mark II
egyik oldal jó, másik kisseb hangerőn is torzitt már ...
(#) vikipapa hozzászólása Nov 26, 2010 /
 
Helló mindenkinek. Valaki hallott már a Normende HiFi Stereo 8025-ről? Egy ilyenre tettem szert, érdekelne a véleményetek róla.
(#) Hurkafej1 hozzászólása Nov 26, 2010 /
 
Hello!
Egy panasonic hit szétkaptam, és a transzformátor egy nyák-ra rá van forrasztva, minden van ami kell egy táphoz. A kérdés az, hogy ezt igy kompletten tudnám használni egy erősitő tápként?
Ha a kábeleknél rájövök, hogy melyiken mennyi a fesz akkor "kész" a tápom?

DSC03279.JPG
    
(#) kadarist válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Szia! Úgy látom, ezen nincsenek egyenirányító diódák és pufferkondenzátorok. Ez így kevés az üdvösséghez.
(#) Hurkafej1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
A képen nem látszik, de egyetlen egy kis kondi van rajta, egy 100µF-es. Van rajte egy 4003S didóda. A kis segéd trafó felett az nem graetz hid ?
(#) kadarist válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Azok az alkatrészek a segédtrafóhoz tartoznak. A nagy trafóhoz tartozó diódák és pufferkondenzátorok egy másik panelen vannak.
(#) agressiv válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Ha ennyire nem vagy képben még az egyenirányítással sem akkor nem biztos, hogy kapásból erősítőt kéne építened mert nem lessz jó vége.
(#) Hurkafej1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Erről a panelről amire csatlakozik azon a legnagyobb kondi 2200µF-es de csak 25V-os. Ezen a panelon van a graetz hid, most látom csak. Az ezt követő panelen van két kondivan 2x2200ľF és 50V, ezen a panelon van a két erőitést végző IC is.

Ezt a tápegység panelt tudnám úgy használni, hogy a belőle kijövő kábeleket egy nyák-ra kötöm, ahova elhelyezek graetz hidat, és pufferkondenzátort?
(#) kadarist válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Igen, tudod úgy használni. Már csak a trafó szekunder feszültségeit és bekötését kell megállapítani.
(#) Hurkafej1 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 26, 2010 /
 
Köszi, sokat segitettél
A kivezetéseken pedig úgy tudom majd lemérni a feszeket, hogy a feszültségmérő egyik végét a GND-be, a másikat pedig végig rakosgatom a többi kimenethez?
És a nagy teljesitményt azon a kimeneten adja le, ahol 30-50V körüli feszt kapok, mivel az IC ekkörül működik.?
Következő: »»   645 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem