Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   673 / 2499
(#) szamóca válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 22, 2010 /
 
Srácok ne hangszórózzuk már szét az erölködős totyikot.
(#) JackONeil hozzászólása Dec 22, 2010 /
 
Sziasztok!
Én az alábbi kapcsolást szeretném megépíteni: Bővebben: Link
Namármost érdeklődtem e topic hasábjain 1 tucat oldallal ezelőtt, hogy a ma már nem kapható végfet-ek helyére mit tegyek. Azóta már -hála az itteni válaszoknak - megvannak az ekvivalensek ( 2SJ162-2SK1058) . Egy külföldi oldalon azonban azt olvastam, hogy ennek a konkrét kapcsolásnak az esetében nem lehet csak úgy helyettesíteni a végFET-eket; ilyeneket írtak, h oszcilláció léphet fel (1400/db áron én NEM szeretnék oszcillációt ) , meg hogy némileg nagyobb vezérlő jel kell a 162-1058 párnak. Vettem a fáradságot,hogy összevessem az egyébként nem túl részletes adatlapokat, és csak annyit találtam, hogy az én félvezetőim 20-30V-tal több D-S-feszültséget-t viselnek el, és hogy 100-200 pF-dal eltér az input capacitance-ük. Nos, ezek az adatok szerintem a "nagyobb vezérlőjel" állítást nem indokolják. Az oszcilláció okát sem nagyon értem, ha egyszer az eredeti felállásban sem gerjed a cucc - hiszen gyári áramkörről van szó- ; egy ilyen "testvéri" cserétől hát miért tenné?
Aggasztanak ezek a dolgok azért, nem szívesen égetnék meg ilyen jó alkatrészeket, úgyhogy szeretném hallani az észrevételeiteket ezzel az egész helyettesítés-dologgal kapcsolatban, ha van 1 csepp időtök rá(m) (:
Előre is köszi! \m/

Ne linkeld el a LINK gombot. Action2K
(#) hangszoros válasza JackONeil hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Az "oszciláció" az egy fajta gerjedés. Ez bármilyen erősitőnél előfordulhat. A szerelés, kábelezés, alkatrészek okozhatják.
Az tény, hogy a Fetek hajlamosabbak, ráadásul nagyon magas frekin amit a lasúbb szkopok nem is látnak.
Ha ezt megépited 50V ra 1 pár véggel, ne használd 8 Ohm alatt
(#) JackONeil válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Köszi! Akkor most belenyúljak valahogy az áramkörbe, vagy ne? (+1 kondi a gerjedés miatt valahova esetleg? ) . Gondolom az a tény, hogy a bemeneten lesz egy aluláteresztő szűrő nem nagyon fog használni a FET-eredetű rezgések ellen
(#) oibacsi hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Én 2sk1058-al építettem erősítőt, tényleg nagyon szeret gerjedni, a megoldás: a gate legyen közvetlenül testre lehúzva 1Mohm-al és megszűnik a hajlam. Nálam legalábbis így volt.
(#) Irkaxka válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Szia!
Persze hogy fel szabad rakni eredetileg én is így akartam csak nem volt időm rá tegnap.
(#) JackONeil válasza oibacsi hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Köszi, kipróbálom! Ha elbaltázok valamit jelentkezek!
(#) soos csaba hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Sziasztok kaptam még tegnap előt egy AS 2050-es erősítőt rosszan, (1981-es gyártmányú), ez az erősítő 2x50W-os 4 ohmon, még annak idején zenészek használták ezt a tipust. Csak annyi volt vele a gond hogy az egyik oldalban az egyenirányító híd zárlatba volt menve, most a két oldal kapott külön külön két darab 25A-es dióda hidat, és az összes kondenzátort ki cseréltem benne mert már kapacitásukat vesztették, egyszóval ki száradtak. Az lep meg hogy 30-éves az erősítő, és még sohasem volt javítva csak most én javítottam, és tökéletes állapotban van, még egy porszem sem volt a belsejében. most azon filózok hogy meg kellene növeljem a teljesítményét 2x100W-ra. Szerintem a hűtőbordái elegek lenének egy 2x100W-os hoz is, a szűrő kondikat ki cserélném 2 darab 20000 µF/90V-os kondira az egyenirányító híd maradna, a feszültséget fel növelném 2x50V-ra,(most jelenleg 2x 38V-ról megy) és a vég fokban pedig a finál tranyókat le cserélném Mj 15003-asokra, a meghajtó tranyókat pedig Mj 1530-1531-e-kre, nem tudom az ellenállásokon kellene valamit változtassak ha növelem a feszültséget?. Ja és a kis BC tranyókat is le cserélném nagyobb feszültségűekre. Mit szóltok ki lehetne ebből a vég fokból 2x100W-ot hozni. Egyáltalán meg lehetne így oldani? Teszek fel egy Kapcsolási rajzot az erősítőről. A segítségeteket előre is köszönöm! Amúgy kontroll difúkat szeretnék vele meg hajtani ha megyünk hangosítani.

AS2050.jpg
    
(#) soos csaba hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
A képek az erősítőről-
(#) EgyGabor hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Sziasztok! Kaptam Egy X tension XS-445 5.1 erősítőt csak annyi a gondom vele hogy nincs meg hozzá a hangerő szabályzó és hiába kötök rá hangot nem szólal meg esetleg valakinek lenne egy ilyenje vagy hogyan tudnám kiiktatni belőle eszt a részt? A Segítséget előre is köszönöm
Kellemes ünnepeket mindenkinek!

A homályos és semmitmondó, felesleges képet kivettem. Action2K
(#) hangszoros válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Meglehet csinálni, de minek ?
Nem szól kétszer akkorát a 100Watt , és egyébbként is a +-38V-ból többnek kell kijönni mint 50Watt, ha csak nem valami puha trafó van benne
A +-50V-ból 4Ohmra 200Wattnak kell kiférni
(#) hangszoros válasza EgyGabor hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Szerezz rajzot akkor tudok -és más is-segiteni
(#) soos csaba válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Szevasz hangszoros a Trafó az elég beutál benne és jó nehéz akkoriban a Románok túl méretezték az erősítőket, gondoltam át tekerem 2x 36V-ra hogy legyen meg a 2x 50V-om, szerintem van 450W-os, ez el kellene bírjon 2x100W-ot visítva. Amúgy meg 8-ohmos hangfalakat szeretnék meg hajtani vele, akkor már +-50V-on és 8 ohmos terhelésen 100W-ot kapnék elméletileg.

DSC02325.JPG
    
(#) LGS94 hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Sziasztok vettem egy Pioneer SE-M290-es fejhallgatót
1200mW a max terhelhetősége na most nem tudom, hogy a hangkártyának mekkora ezért kérdezem, hogy érdemes lenne e hozzá építeni egy 1W-os erősítőt vagy sem? Vagy valami előerősítő érdemes lenne neki mármint, hogy az előerősítő lenne a fejes erősítője?
(#) djgombi válasza LGS94 hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Szia!
Nekem Pioneer HDJ-1000-es van ami 3500mW teljesítményű. Kényelmesen viszi a hangkártya.
(#) petemazi válasza LGS94 hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Főoldalt szoktad nézni?
Amúgy attól függ, mekkora az ellenállása a szórónak.
(#) LGS94 válasza djgombi hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Értem de mondjuk nekem egy ednet hangkártyám van kb 2. vagy 3. osztályú! Ha felhangosítom maxra akkor is ugyan olya szépen szól mint kisebb hangerőn ezért gondoltam, hogy szólna ez még egy kicsit jöbban is csak gyenge neki a kártya!
(#) LGS94 válasza petemazi hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Ha jól tudom akkor 32ohm-os az impedenciája! Am most megnéztem a főoldal találtam egyet kérdés, hogy jó e majd most nézem még csak meg!
(#) CIROKL válasza LGS94 hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Idézet:
„hozzá építeni egy 1W-os erősítőt”

Igen amennyiben halláskárosult szeretnél lenni !
A max terhelhetőség nem azt jelenti hogy azt azzal is kell járatni , egy fejhallgatónál már a100mWatt is szép hangerő ami leszakítja a füled .
(#) LGS94 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Akkor mivel kell járatni?
(#) CIROKL válasza LGS94 hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
50-300mWatt de ha te többet szeretnél akkor semmi akadály.
(#) hangszoros válasza LGS94 hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Elöször is hány Ohmos ?
A régi hangkáryákon volt végfok IC. Ezt meglátod ha ránézel. Ha nincs jöhet a csináld magad
(#) LGS94 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Oké köszi!
(#) hangszoros válasza soos csaba hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Ezt Neked kel eldöntened. Én nem piszkálnám. Azzal az energiával csinálnák valami újat. Akár Quadot.
Ha a trafód primér ellenállását megméred meglehet hasalni mi várható tőle
(#) EgyGabor válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
Én már kerestem rajzot de nem találok esetleg ha képet készítek rolla ??
(#) agressiv válasza LGS94 hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
A mai hangkártyákon már nagyáramú műveleti erősítőket (100mA) alkalmaznak a vég IC helyett és tökéletesen elég egy fejhallgató meghajtásához.
Otthoni használatra nem lenne értelme csinálni külön erősítőt, de ha DJ-zel akkor már jól jöhet.
(#) soos csaba válasza hangszoros hozzászólására (») Dec 23, 2010 /
 
A primer oldali ellenállás 3,8 ohm, szerinted meg felel 2x100 Wattnak?.
(#) retoocs hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Sziasztok ! Lenne egy kérdésem van egy pioneer erősitőm és van benne egy stk4181 -es ic. egyik oldal kristály tisztán megy a másik oldal pedig nagyon torz a kérdés az lenne hogy mi lehet a baja? Előfok talán? Vagy lehetséges hogy csak fél oldala halt meg az ic-nek? Amugy kellemes ünnepeket mindenkinek!!!
(#) oibacsi hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Nekem is lenne egy kérdésem, probléma nincs csak nem értem:
Mellékelem az erősítőm rajzát. Következő a jelenség: mikor direktben kötöttem a dac ic-re (1V rms kimenet), 4,6V rms-t mértem a kimeneten. Közéjük raktam egy fetes előfokot, és beállítottam a cd lejátszót, hogy a ezután is szintén 1V jöjjön ki belőle (mármint az előfok után), azonban így 9V jelent meg a kimenetén. Megmagyarázná ezt nekem valaki?
Ja igen: 27V a tápfesz, nyugalmi áram 1,2A.
Mondjuk ez csak jó dolog, csak szeretném megérteni.

zca.JPG
    
(#) Kriszdm hozzászólása Dec 23, 2010 /
 
Én egy ilyet szeretnék összehozni szerintem nagyon kis aranyos
Következő: »»   673 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem