Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   683 / 2500
(#) nikolatesla válasza didyman hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Azért is kérdeztem mert nem akarok valami vackot utánaépíteni. Tudom valamennyire,hogy 2X80V mire képes!
Fehér vérsejtek kicsapódására már elegendő!
Van olyan akivel meg tudom csinálni azzal nem lenne gond. Csak valami jó rajz kéne.

Egyébként mi a véleményetek a KDféle 400W-os erősítőről?
(#) doomkiller válasza kadarist hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Köszi! Most ép van elfekvőben itthon TIP142/Tip147 tranzisztorom. Mekkora nyugalmival használod?
(#) kadarist válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Az ajánlott 40mA-el. A leírásokat, táblázatokat itt megtalálod: alkatrészek darlingtonos1,2,3
(#) kiszebra hozzászólása Dec 31, 2010 /
 
Vásároltam egy használt 10 sávos EQ-t. Az volna vele a gondolom, hogy néha az egyik csatorna mélyek helyett csak recsegéseket ad ki, de máskor meg tökéletes.
Potik jól vannak, érintkezések, kapcsolók relé, megtisztítva.
Mi lehet a gond?
(#) matyusz válasza kiszebra hozzászólására (») Dec 31, 2010 / 1
 
Üdv.
Nézz át minden forrasztást. Ja és nézd át az egész nyákot nincs a vezetősáv között semmi... Ja és mikor recseg meg kéne próbálni tekergetni az összes potit.
(#) doomkiller válasza kadarist hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Még annyi kérdésem lenne, hogy a T3 (BC548) ami a nyugalmi áramot állítja azt rá kell fogatni a hűtőbordára?
(#) kadarist válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Természetesen rá! Én Loctite pillanatragasztóval erősítettem fel a felületek zsírtalanítása után. Persze a felpántolás biztosan jobb lenne, de egyelőre így csináltam meg.
(#) doomkiller válasza kadarist hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Nem lehetne helyettesíteni valamelyik BD tranyóval amelyiknek "normális" tokja van, pl. bd135.
(#) kadarist válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Biztosan jó lenne egy kis BD is, de a béta is számít, ami a BD-nek nem igazán nagy.
(#) doomkiller válasza kadarist hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Értem. Ha kiveztékelem a BC -t az probléma?
(#) agressiv válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Én mindíg vezetékelem az ilyen tranzisztorokat és a végtranzisztorokat is és sosem volt még ebből probléma.
(#) doomkiller válasza agressiv hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Köszi! Akkor így könnyebb dolgom lesz a nyákkal.
(#) kiszebra válasza matyusz hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Szia!
A tolópotis, pont erre gyanakodva telenyomtam tegnap mindet WD40-nel, és jól megmozgattam, de nem javult. Amúgy is jól vannak védve nehezen kerülhetne beléjük por.
Átnézem a forrasztásokat, és a kábelezést, köszi a tippet, illetve most a benne lévő picike relére gyanakodom, majd áthidalom, hátha azzal érek valamit.
(#) kadarist válasza doomkiller hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Igen, nálam is egy 10 centis bekötés végén van a BC.
(#) agressiv válasza kiszebra hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
A régi potiknál nem csak a por, hanem a kopás is nagy probléma szokott lenni. Sok ilyet szedtem szét és egyszerűen valahol negyed oylan széles maradt a sáv mint eredetileg lenne, szóval elkopott.
(#) kiszebra válasza agressiv hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Ah, szerencsére a relét áthidalva megszűnt a probléma.

Köszi segítséget!
(#) matyusz válasza kiszebra hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Akkor pedig a relé kontaktos. Vagy nem jó a lehúzótekercs vagy ingadozik hozzá a fesz vagy elvan hajolva a relé lap.
(#) bereczk.jans válasza nikolatesla hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Szia!
2x200-300-400W-tal már egy falu lakóit őrületbe lehet kergetni ha a főtéren szól a zene. (Ha 100W-t már készítettél tranzisztorosban sikeresen, akkor csinálj 300-400W-t)

Szerkesztve .
(#) agressiv válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Régi 105dB-es solton hangszórókkal elég a 10 watt is
(#) nikolatesla válasza bereczk.jans hozzászólására (») Dec 31, 2010 /
 
Építettem már 2X100-as véget IRFP240/9240-el.
Én 4db 8ohm-os Orion szórót hajtottam róla és brutál volt!
nekem akkor bőven elég lesz 2X200W-is úgy nézem,hogy csinálok 2db 200W Qvad-ot elég lesz az.

Szerkesztve . ..
(#) pinyó39 válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
A 3kVA-es trafóból később egy megfelelően dimenzionált dobozban remek nagyteljesítményű erőművet állíthatsz össze. A mostani dobozba szerzel egy 0.8-1kVA-s trafót, és beleteszed a 350W-os "N" csatornás FET végfokot amit visszakeresel itt a topicon, rajz, nyák, építési leirás van hozzá.
(#) Doncso válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
QUAD he! Nem qvad még mindíg nem jó! Bővebben: Link
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Doncso lehet neki qvad lesz nem lehet tudni ?
Az RX problémáddal mi a helyzet .
(#) totya694 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Jó reggelt és BUÉK
Tegnap jutottam el addig,hogy a már majd 1 hónapja megvett Dynacord Eminent I erősítőmet beüzemeljem.Egy 32+32µF 450V-os kondi cseréje és egy nagyobbacska takarítás utánindítottam.Meg is lepődtem,hogy elsőre elindult de azért az a közel 50 éves potiknál már voltak apróbb kontakt hibák.
Mindent összegezve szép a hangja és órákig csak hallgattam mint ha megbabonázott volna(pedig nem is ez az első csöves erősítőm)
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Hát lehet Lacikám. Neked is és mindenkinek BUÉK.
Hát a Reflex, igen, ma lesz a napja, hogy újra erőt veszek magamon és nekiugrok, megvan a BD140-es, remélem csak ennyi lesz a baja tényleg, mondjuk a mérések erre utalnak, reménykedek. Apropó, a kapcsirajzon nincs is poti, ezen meg van, ez hogy lehet? Miféle rx500 ez? Az elején ott fityeg a Mos-Fet felirat, közbe sima KD503 végtranyós , érdekes. Na sebaj, ha okosabb leszek írok majd az rx topicba, a pogácsákat még nem néztem, első körbe fel kellene támasztani. Viszont a másik oldalát teszteltem , 8ohmos műteherrel, 1kHz-en megnéztem mit mond a szkóp, a clip led szépen működik, az említett "recsegés" nek eddig nyoma sincs, remélem a BD okozta a problémákat, és a cseréjével meg is fog szünni.
(#) Doncso válasza totya694 hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Úúú, sárgulva irígykedős szájli. Nagyon jó látni ilyen régi és ritka technikát, örülök hogy ez még működik, azért a csöves az csak csöves na. De ha jól látom ez gitár erősítő lenne nem? Vagy akkor miért mono? 100w-os lehet kb?
Üdv.
(#) totya694 válasza Doncso hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Nos a Dynacord az egy zenekari keverő erősítő de van egy kimondott gitár erősítő is (Suprem nevezetű)
A lakásban egy Braun-t hallgatok és a műhelyembe is van egy Telefunken.
http://www.radiomuseum.org/r/telefunken_steuergeraet_opus_2550_hi.html
(kölcsönzött kép lusta voltam fotózni)
(#) bereczk.jans válasza agressiv hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Ezért építkeztem - bütykölgetek - "csak" kb. 10-50W-ig.
(#) bereczk.jans válasza nikolatesla hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Egy sportcsarnokban többször hangosítottam 2 db 100W-s (PIVI -fonetikusan) erősítővel. 4 db tartozék hangsugárzójával a sportrendezvényt követő discon bőven elég lett a fél hangerő.
A moderátoroktól elnézést kérek a fonetikus márkamegnevezésért, de most valahogy a design-os betűket nem látom magam előtt! Reménykedem talán nem szerkesztitek át ezért is az üzenetemet!
(#) kadarist válasza bereczk.jans hozzászólására (») Jan 1, 2011 /
 
Ez volt az?Bővebben: Link Peavey
Következő: »»   683 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem