Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   785 / 2499
(#) matyusz válasza Gyozo92 hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
(#) Bassmester válasza matyusz hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Kapcsolási rajzod is van hozzá?
(#) matyusz válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Sajnos nincs mert ehhez nincs fent letölthető pdf fájl vagy akármi. De ha kell esetleg visszavezethetem a nyákot.
(#) Gyozo92 válasza matyusz hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Jól néz ki. Nekem kb 1 voltból kéne olyan 1,8
(#) matyusz válasza Gyozo92 hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Szerintem ez tud annyit de inkább meg kéne mérni az lenne a biztos. Meg lehet állítani a két trimmerrel a kimeneti erősítést.
(#) reloop válasza oibacsi hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Nyák lemezből oldottam meg, csepp alakú termisztorral.
(#) reloop válasza Gyozo92 hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Tegnap készült el, pontosan arra a feladatra amire te is használni szeretnéd. Az erősítése 6 dB. Az alkatrész értékek remélem leolvashatók a fotóról.
(#) Dayday válasza szamóca hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
mi NEM?
(#) Tomi20 válasza Dayday hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Szia

Ahhoz, hogy nagyobb kimenő teljesítményt kapj emelned kell az erősítő tápfeszültségén. Ezt a gyári erősítő nem valószínű, hogy bírja, tehát kell egy másik erősítő panel, ami nagyobb hűtést is igényel. Tehát most ott tartunk, hogy nagyobb trafó, nagyobb erősítő, nagyobb hűtés, így egyszerűbb egy új komplett erősítőt építeni, mert az eredeti dobozba biztos nem férsz el.
(#) skero válasza Bassmester hozzászólására (») Ápr 2, 2011 /
 
Tessék.
(#) gyenes-i- hozzászólása Ápr 3, 2011 /
 
Sziasztok!!! Lenne nekem egy saba mi 215 erősítőből kiszedet trafóm. Az lenne a kérdésem h ezt fel tudnám-e használni a quad 405-ös trafójának van két kimenete amin 55Volt feszültség jelenik meg egyenirányítás nélkül olvastam hogy 50 volt kellene a végfokhoz még nem volt alkalmam kipróbálni hogy ha egyenirányítom menyi feszültség esik le na szóval akkor beletehetem ezt a készülékbe elbírja majd? Ja és semmi dokumentáció nincs róla csak az amit itthon mértem nem tudom mennyire terhelhető.
(#) Tomi20 hozzászólása Ápr 3, 2011 /
 
Sziasztok

Építettem még régebben egy 200W-os Quad hidat, amit, az építés után kb fél évvel sikerült kinyírnom mérés közben terhelés nélkül kb 10-en pár Hz-el. Utána olvastam itt a fórumban, és írták, hogy a rövidzár védelme berezonál kis frekveniákon, ezért gondoltam, hogy ez lehetett nálam is a gond. A kérdésem az lenne, hogy a rajzon hol szüntessem meg a kapcsolatot, hogy a rövidzár védelem ne működjön, eddig 10-15 bulit kibírt már a végfok, de sosem hagy nyugodni az a gondolat, hogy kis frekvencián gond lehet (sose tudni milyen zene fog szólni), így szeretném kiiktani a rövidzár védelmet, ugyanis sosincs az erősítő bekapcsolva, míg nem kötöm be a hangdobozt is, így nálam semmi értelme nincs a védelemnek, meg szerintem így hidalva a két végfok biztos nem is bírná ki a rövidzárat.

quad.JPG
    
(#) lapose válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Szia!
A T5-T6 tranzisztor alkotja a védelmet, elég ezeket kiszedni.
(#) lapose válasza gyenes-i- hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Szia!
Nem nagyon értem mit írtál(most melyik trafóról van szó?).
Ha a trafód legalább 300W-os és a kimeneti feszültsége kb. 2*35-36V váltó, akkor jó a Quadhoz.
(#) Alkotó válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Idézet:
„a rövidzár védelme berezonál kis frekveniákon”

Hol olvastad ezt, csatolnál egy hivatkozást?
(#) matyusz válasza skero hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Köszönjük szépen
(#) hangszoros válasza Tomi20 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Lehet, hogy én írtam, de nem kisfrekvencián ! Frekit nem írtam. 10-13khz környékén egy szük terhelési intevalumban. Toló ellenálásos műterhelés, húzód lefelé 8Ohmról 5-6 Ohm környékén.
Quadról van szó. Miért nem oda írod ?
(#) J-O-E válasza gyenes-i- hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Több lehetőséged is van de ha nincs legalább a SABA erősítő hátoldalára ráírva az áramfelvétel "ebből következtethetsz a trafó teljesítményre" akkor találgathatsz csak! A másik ami érdekes a kérdésedben 55V váltóból egyenirányítás és pufferelés-szűrés után nem kevesebb hanem több lesz!
Kb. közel 77V egyenáram! De ha konkrétabban fogalmazol nem lesz félreérthető.
(#) emersys hozzászólása Ápr 3, 2011 /
 
Készülőben a 800as vég.(4 Ohm Continued)
2oldalas nyákon tudtam csak helyesen megállapodni vele., ami úgy érzem nem lett hátrány :yes:
Eddig +-27V ról indítva semmi baja, +-85V ig vannak a munkapontok méretezve.
Este remélem rátudom majd tenni azt is.
Eddig 1pár véggel próbáltam. Szép a jele a scopon nagyon hála ég
Pár kép a mostani állapotról már van.
(#) M.Béla válasza emersys hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Aztaleborultszivarvégit :eek2:

Ez nem semmi , nagyon igényes szép munka!

Gratula!
(#) lobbooo válasza emersys hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Gratula! Szép lesz és brutális is egyben!
(#) emersys hozzászólása Ápr 3, 2011 /
 
Örülök h tetszik nektek, Még sok dolgom van vele. egyenlőre csak 0.22 Ohm emmiter ellenálásom volt itthon.
0.47 Ohm-ra méreteztem az áramkorlátozót, ugyh ezt még nem tudtam kipróbálni ,hogy jó-e mivel a 0.22 majdnem csak fele akkora lesz a feszültség esésem, és ez nem nyitná ki az áramkorlátozó tranyókat.
Továbbá nem csak a fokozat része lett az emmiter ellenállás, de szimmetrizálni is fogja szépen majd a tranyók áramát.
Talán jöv hét közepe-vége fele elkészülök vele.
Van egy régi siva ppa 800as dobozom, azt hiszem szépen kipofozom majd (kromofág stb ) és ez fog majd belemenni. Pár kiegészítő panellel.
Elég "robosztusossan" felépített egy doboz. Méltó helye lesz majd benne remélem
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Tényleg jó lett,ügyes. Kapcsi rajz van hozzá?
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Ápr 3, 2011 / 1
 
Egyenlőre még nem végleges, Protelbe szimuláltam eddig mindent , meg ma már persze az asztalon is scopon, ugyh ha minden jól megy akkor elküldöm majd szívesen(talán már a hét közepe-vége fele). Az áramgenerátor és annak fázisfordítóját még átkel nézzem hogy a nyugalmi áramot állító tranyó helyessen fog -e majd bálni a hőkompenzáláskor.
Mje340-ből sikerült teljessen plasztik tokosat rendelnem , ami kicsit mégjobban nehezíti majd ennek a mérését.
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Akkor előre is köszönöm.Nekem meg egy hete 10 db hamisat sikerült rendelnem a MJE350-ből.
(#) M.Béla hozzászólása Ápr 3, 2011 / 1
 
Ma elkészültem egy erősítővel amit már régóta meg akartam építeni,az első próbánál tökéletesen üzemel bár még csak labortápról próbáltam ki.
Csináltam hozzá egy kombinált védelmet amiben van
-DC védelem
-Koppanásgátló
-Chlip és protect LED-es kijelzés
-Fokozatos ventilátor szabályozás (Hőre)
-Hővédelem (Attila86 féle)
(#) M.Béla hozzászólása Ápr 3, 2011 /
 
Itt a védelem is.
(#) lobbooo válasza M.Béla hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Jó lessz! Nekem is van ebből egy monoblokk,a saját DC védelmével, egy sub-ot hajt, maximálisan elégedett vagyok vele.
(#) pinyó39 válasza emersys hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
A tápfeszt milyen széles NYÁK fólián vitted?
(#) emersys válasza pinyó39 hozzászólására (») Ápr 3, 2011 /
 
Ezen majd látni fogod.
Lényegében kilesz majd cinnel a +- illetve a nagyáramú emmiter rész folyatva.
A lényeg hogy a nagyáramú föld fent van, és a kimenetem kerek 0V így, semmi gerjedés semmi..
Sőt mi több még a bemeneti rész is le van árnyékolva, mert közelinek találltam a kimenet és bemenet viszonyt.
De ahogy látom, így már nem sok vizet zavar
Következő: »»   785 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem