Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   956 / 2513
(#) Moderátor hozzászólása Pék Pál hozzászólására (») Dec 3, 2011
 
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Idézet:
„Na,ja,mint a nagy géped az se semmi...
Én most ezen ügyködöm jó kis téli projekt lesz.”

Szia.
Ha ezt megépíted, akkor biztos nem fogsz csalódni, ennél a földelt rácsú meghajtó fokozatnál jobbat el sem nagyon lehetne képzelni..
Sok sikert hozzá
Nekem is készülőben van a téli hibrid projektem, ami már 30% -an késznek mondható, de még csak most jön a java
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Szia.Igen tudom nyomon követem a munkásságodat a másik fórumon is..
Remélem jól szól majd ez is.Igazából nem is a hangjáért készítem hanem unaloműzésnek,én már rájöttem legjobb hangú erősítő úgy sincs .Nekem már van egy rahedlivel itthon a szobámban is és tele van a műhely is. Mindig van olyan ami ebbe, ami pedig abba, más pedig amabban tetszik..de,hát mit csináljak,próbálkozok mert imádok erősítőket építeni.
Remélem te sem fogsz csalódni a tiedben.
Gondolkodtam a Nishiki-n is de inkább ennél maradtam.
(#) emersys válasza saraha hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Valószínűleg kitörlik majd az offokat ,s előre is elnézést a moderátoroktól ha nem ide való, de feltétlen szeretnék reagálni arra amit mondtál:
Az erősítőkben úgy gondolom sosem fogunk kihirdetni egy olyan etalont amiben kompromisszumot köthet az összes ember, mert egyszerűen másak vagyunk emberileg, (tehát különbözőek) ,s másak az igényeink is ezáltal!
Ebből az elvből kiindulva, én csak annyit tennék hozzá, hogy elégedjünk meg azzal, ha nekünk tökéletesen tetszeni fog a hangja, s nem kell szerintem etalont keresni mindenki számára mert míg különbözőek vagyunk ilyen nem lehet..
Ami engem is vonz az a megszállottság, de az már más epizód
(#) saraha válasza emersys hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Egyetértek... és én is elnézést kérek az offért, részemről is törölhető a nem ide való rész.
(#) norb23 hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Üdv!
Olyan kérdésem lenne, van egy Kiso stereo erősítőm, és mind két oldalnál világit a protect-led.
Szólni szól nagyhangerőn is, de nem old le.Hangfalakkal és hangfalak nélkül is világít a led rajta.Mi lehet a hiba oka??
(#) deadlyroberta hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Sziasztok, zenembe most bd139 volt, megfutottak. Előtte bd249-ek voltak sajnos ki kellet venni, kellet a quad-omba, Most akarok venni normális tranzisztort, milyet vegyek?
(#) Flatlander hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Sziasztok!

Van egy régi videoton erősítőm raktam bele két rca csatlakozót din helyett,hátlapba fúrva(0V-on van a ház) és árnyékolt kábellal(sima rca kábel vezetéke) bekötöttem a din csatlakozóhoz,az egyik rca-nál csak a jelet a másiknál bekötöttem a testet is.Azlenne a bajom hogy ha az rca-ba kötöm a bemenetet akkor zúg..... kössem le a testet és csak a házat használjam annak vagy szigeteljem el a csatlakozót vagy a kábellal lehet a baj?Nemtudok rájönni miért zúghat ha a din csatlakozóba kötöm a jelet akkor jó minden.Előre is köszi.
(#) mindenes válasza Flatlander hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Heló! Az olcsó rca kábel tud olyat csinálni, annyira gyenge némelyik árnyékolása hogy szinte semmit se véd. Ha hosszan lett vezetve a kábel könnyen elképzelhető hogy összeszedi valahonnan a zajt.
(#) emersys válasza Flatlander hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Az rca-k hideg pontjai legyenek elszigetelve a háztól.
Majd úgy csatlakozz be vele.
Ha nem szigeteled el, értelmét veszti az erősítő földelés technikája.
Az eddigi hibáidra könnyen fény derülhet: ha nincs kapcsolatban a házzal az rca, s a becsatlakozása is helyes, akkor annak nem szabad gerjednie.
(#) tda7294 hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Hali. Ha előfoknak egy ne5534 helyett használnék pl: tda 2006-ot, akkor meg kell építenem a komplett kapcsolását az íc-nek?? vagy elég ha csak +/- táp és bemenőjel max még egy poti elé.

Ja és ezt most úgy értem hogy nem erősitőbe hejettesítésként hanem csak úgy szimplán külön építenék belőle egy meghajtó fokozatot, csak azért kérdezem hogy hogy lenne ezt érdemes kivitelezni, mert szerintem nemkötelező ennek leadni 10 wattokat.
(#) Ge Lee válasza Flatlander hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Ha rám hallgatsz nem volt jó ötlet. Nagyjából 22 éve mindenhova tuchel-t használok, százszor többet ér mint az RCA, arról nem is beszélve hogy melyik hogy bírja a strapát.
(#) Flatlander válasza emersys hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Csak az a furcsa ha kiszedem az rca-t a hátlapból és úgy próbálom tehát a jel és a test vezeték rajtavan a csatlakozón rendesen bekötve akkor meg valami kegyetlenül gerjed....a kábel sem hosszú jó ha van 10centi.
(#) emersys válasza Flatlander hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Nem tudom pontosan mit csinálsz, vagy hogy jól csatlakoztál-e be.
Ha maga az rca foglalat jó, akkor annak ugyanaz lenne a szerepe mint a Din-nek.
(#) Ge Lee válasza Flatlander hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Mivel az RCA esetén két árnyékolást viszel a tuchel-el ellentétben, nem nagy művészet földhurkot csinálni.
(#) emersys válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Én is arra gondolok, hogy nem jó helyről megy a jelföldje.
(#) reloop válasza tda7294 hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Szia! A TDA2006-ot alapvetően a magas zaja miatt értelmetlen előfokban alkalmazni.
(#) reloop válasza Flatlander hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Szia! Ha helyesen kötötted be az árnyékolást és a testet és mégis zúg, akkor a kábeled nem árnyékol. Sima összetekert érpár is jobb lenne nála.
(#) Flatlander válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Igen szerintem is földhurok van,hát a jelet a touchel két lábáról szedem a panelra forrasztva, a testet pedig ugyanúgy a csatlakozórol,lehet elkéne szigetelnem a hátlapról.
(#) Zsoltipapa hozzászólása Dec 4, 2011 /
 
Sziasztok! Ezt az erősitő kapcsolási rajzot nézvén,valami nem tetszik nekem benne.Mégpedig az hogy,hogy lehet az hogy,ellenkező polaritású tranzisztornál,a kimenet eggyiknél a kollektoron,a másiknál az emiteren van.Ahogy én tudom,ijen kialakitást csak egyforma polaritásu tranyóknál alkalmaznak,pl.2x2n3055.Na csak azért kérdem,hogy szerintetek kapcsolás technikailag megfelelő-e,mert szeretném meg épiteni.Észrevételeket,és ehez kapcsolódó tanácsokat, nagyon megköszönöm.Üdv:
(#) tda7294 válasza reloop hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
köszi értem. csak hirtelen ez van ithol. de ha nem hát nem :S
(#) deadlyroberta válasza saraha hozzászólására (») Dec 4, 2011 /
 
Építs quadot annak nincs hangja
(#) pjg válasza (») Dec 5, 2011 /
 
Most fedeztem fel, hogyan lehet ebben a témában keresni. Jól el van dugva.
(#) reloop válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Szia! A BD250 fordítva van berajzolva. A topológia jó. A jelzett tranzisztorok többsége +/-56V-on alul van méretezve. Másik rajzot keresnék.
(#) Zsoltipapa válasza reloop hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Köszönöm,a véleményt.Szerinted él ez a kapcsolás?+-40v-ról elmenne üzembiztosan?
(#) emersys válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Szia.
A 750 Ohm helyére tennék egy 1K trimert, hogy az offset beállítható legyen. és a nyugalmi áramot beállító kört is trimeresre egészíteném ki.
(#) Zsoltipapa hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Szia! Melyik ellenálás helyére gondoltad a trimmert?a nyugalmi áramnál?
(#) Robi85 hozzászólása Dec 5, 2011 /
 
Sziasztok.

Kaptam egy Mac Audio MX 1000 tipusu erősitőt javitásra. Az lenne vele a gond, hogy ball oldala szagatottan és recsegősen szól. Rémértem a meghajtó és végtranyókra és azt látom, hogy a végtranzisztorok bázisán 12volt van. A jó oldalon viszon 0.1v. Kicseréltem a meghajtókat, de ugyanugy 12volt van jelen a bázisokon. A meghajtó tranyók ezek voltak gyárilag: 2sa940-2sc2073. Ezeket kicseréltem BD239-240-re.

Előre is köszönöm a segitséget.
(#) Zsoltipapa válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Szia! Mérjél rá a hibás oldali végtranzisztor bázisára is,nem-e szakadt a bázis
(#) emersys válasza Zsoltipapa hozzászólására (») Dec 5, 2011 /
 
Szia.
Kicsit átrajzoltam., a végét így stabilabbnak érzem
Nézd meg a módisítást.
Kiemeltem külön , hogy hogy nézne ki a trimmer-es kalibrálás.
Ha esetleg valahol hibáztam, akkor szóljatok.!
Következő: »»   956 / 2513
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem