Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   955 / 2513
(#) bundibacsi válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Föld rendben,hangártya is,de megpróbálom azért dvd-vel meghajtani,meg talán fülessel is.
(#) Jackass válasza emersys hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Íme a nyák. Kipróbáltam TL071 el 5534 el is. Elég zajos továbbra is... Lehet hogy most már a 100Hz is megvan Az egyik oldal zajosabb. Hol rontottam el?:S
(#) deadlyroberta válasza Jackass hozzászólására (») Dec 2, 2011 /
 
Szerintem sehol bár annyira egyszerűnek tűnik hogy én egy ehhez hasonlót építettem meg hangfalhoz. Hibája az is hogy nincs benne "mély" és ez nem a táp hibája.Szkópal mérve 50 hz körül kezd eltűnni a jel... azért 74000 forintos a forgalmazói ára és még a quadnak van rossz hangja
(#) Jackass válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Valahol biztos van hiba. Nem tudom hol rontottam el. Probáltam ugy isvhhogy kivettem a trafot de nincs vátltozás. Ötletek?
(#) deadlyroberta hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
http://www.fostexinternational.com/docs/products/PM-2_MkII.shtml#3 http://www.presonus.com/products/detail.aspx?productid=1 http://www.net-audio.co.uk/quad405mk3.html melyiknek jobb a torzítása? Vicc hogy egy pro hangcuccot is beelőz a QUAD. Következő az lesz hogy u1-es rackbe építem meg, 25 cm mélységűbe.
(#) szamóca válasza deadlyroberta hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Ha tudnád, hogy a gyakorlatban mennyire nem számít hogy hány nullát teszel a tizedes után.....
(#) Letiodj hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Az Erositomben kiegett 2 tranzisztor az emmitter lab mindkettonel leolvadt ennek mi lehet az oka ?
Jaj es ugyanolyan kell?(azt irja rajtuk hogy BC 639 903,a masikon BC 640 a tobbit nem tudtam elolvasni mert elolvadt).
(#) reloop válasza Letiodj hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Szia! Ezek viszonylag kis teljesítményű tranzisztorok, feltehető - az általuk meghajtott zárlatos. Rajzod van hozzá?
(#) Letiodj válasza reloop hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Sanyo Ja 377-es de rajzom az nincs!
(#) reloop válasza Letiodj hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Sajnos csak fizetős rajzot találtam róla. Fotózd le, az alapján talán lehet segíteni.
(#) Haliapu hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Sziasztok, mennyi ideig szabad járatni egy erősítőt műterhelésen, teljes kivezérlésnél, úgy, hogy az még épp nem torzít?
(#) Bassmester válasza Haliapu hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Csak úgy szabad műterhelni, ha rajta vannak a műszerek, de legalább egy szkóppal figyeled a kimenő jelet. Ha nem produkál semmi rendkívüli dolgot, a hűtése is megfelelő és a tápegység sem melegszik túl, akkor tetszés szerinti ideig járatható.
(#) Haliapu válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Köszönöm.
(#) galzotya hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy az erősítőm nem tökéletes.
A gondja pontosan az hogy a bemenet a tape-a-ra van dugva, és ennek van egy kapcsolója (bemenetválasztója).
A kapcsolónak van egy kis baja mert ha megmozgatom (fel, le, jobbra, balra) a zene vagy torzít vagy bizonyos frekvenciák egyszerűen eltűnnek.
Más bemeneteknél ugyanez a helyzet csak még intenzívebb.
Szeretnék segítséget kérni hogy mit csináljak a kapcsolóval hogy megjavuljon?
Előre is köszönöm!
Galzotya
(#) szamóca válasza galzotya hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Kontakthiba. Egyszerűbb esetben kontaktspray, ha nem segít, akkor szétszedni a kapcsolót, és megtisztítani a kontaktusokat, már ha bontható a kapcsoló. Ha ez sem, akkor csere.
(#) Letiodj válasza reloop hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Itt egy par kep,bocs a rossz minosegert
(#) Letiodj hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Jaj es van egy Solid Audio autoba valo 500 w-os erositom azzal is gond van nem ad semmi hangot de aram az folyik bele mert a kondik toltodnek de utana nem lessz semmi hang.En ugy gondolom hogy a kondik utann nem folyik az aram mert nem jelzi a led!
(#) reloop válasza Letiodj hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Ezek a fotók nem sokat segítenek. Annyit tudtam kihámozni az egyik képből, hogy a hibás tranzisztor mellett van nagyobb, hűtőbordára szerelt is. Azt jó lenne ellenőrizni, bázis-emitter zárlatra gyanakszom.
(#) Letiodj válasza reloop hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Ezekre gondolsz?
(#) reloop válasza Letiodj hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Igen, azokra. Ekkora hibánál a környező valamennyi tranzisztort úgyis ellenőrizni kell. Első körben elég szakadás vizsgálóval zárlatot illetve szakadást keresni.
Van égett ellenállás is a panelen?
(#) Melphi hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Sziasztok szeretnék érdeklődni, hogy ezzel a kis aranyossal volt már valakinek dolga tud, valaki valamit erről a tranzisztoros erősítőről?
NJL3281D, NJL1302D-dolgoznak benne.
Köszönöm
(#) saraha válasza Melphi hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Szia.
Annak idején a haverommal két erősítő közül választottunk amit megépítünk.
Az egyik a Crescendo volt a másik meg ez a Leach amp.
Ő építette a Leach-et MJW21195/96-tal a végén.NJL-el nem próbáltuk...
A Cresimet lealázta rendesen mindenféle rendszerben,szerintem borzasztóan jó hangú erősítő de nem olcsó és nagy odafigyelést igényel a megépítése.
(#) Letiodj válasza reloop hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Nincs!
(#) emersys válasza Letiodj hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Szia valahogy ki kéne következtetni, hogy a bc639-640 az meghajtó üzemmódban, vagy esetleg áram/fesz generátor üzemmódban van ott.
A legelsőt egyszerű kikövetkeztetni, mert a végtranyák bázis lába (szemből nézve a bal első) szoros kapcsolatban kellene,hogy legyen a elégett bc collector vagy emitter lábával.
Ha nincs rajz akkor végigkel sajnos menni a fólia oldalon és nézni, hogy a bc tranya lábai hova csatlakoznak, ebből lehet csak kikövetkeztetni az állapotát.
Reloop kérdezte már, más tranzisztoron nem mérsz zárlatot az átmeneteit illetően?
(#) bodogb hozzászólása Dec 3, 2011 /
 
Sziasztok,

bocs de nincs időm/energiám 500 oldalt végignyálazni... (tudom utáljátok ha valaki így kezdi)

Melyik erősítő kapcsolást ajánlanátok egy házilag épített subwoofer meghajtásához? A lelke egy 30cm-es Pioneer TS-W308D4 (8ohm, 400W RMS), a felhasználás célja 90% házimozi. Meghajtása házimozi erősítő sub kimenetéről történne.

Néztem már x+1 kapcsolást de a legtöbb harmatosnak tűnt. Tudom hogy a nappaliban élvezhető házimozihoz nem kell 2-300W teljesítmény folyamatosan, de valami olyasmit keresek amiben van elég tartalék hogy dinamikusan, erőlködés nélkül megszólaltassa. Fontos lenne hogy az üresjárati teljesítményfelvétele alacsony legyen, gyakran előfordul hogy egy filmben fél-egy órán keresztül nincs dolga a subnak (gyengébben kevert filmekben néha egyáltalán nincs), addig ne fűtse a szobát.

Köszi a tippeket!
(#) emersys válasza bodogb hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Szia.
Ha költséghatékony szeretnél lenni, és nem kimondottan szeretnél mindenképp építeni, akkor ár érték arányban ezt a modult tudom neked javasolni, mert ennyiért nehéz egy ilyen jó végmodult kihozni: Gpa 300
Persze magad is megépítheted, ha úgy adódik.
Mivel subb hajtásról lenne szó, javasolnék fetes fégfokot, mert pl irfp 240/9240-es tarnyák nem túl drágák.
Vagy kvázikomplementer sem rossz választás.
(#) reloop válasza bodogb hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Szia! Házimozi szubnak TDA7294 hidat ajánlok. Bővebben: Link A két IC együtt +/-25V-on 3W-ot fogyaszt jel nélkül. A zaja kellemesen alacsony. A kézen forgó kapcsolások erősen vágják a mély hangokat, de van rá megoldás: Bővebben: Link
(#) szamóca válasza saraha hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Szép egy alkatrésztemető ez az áramkör is.
(#) saraha válasza szamóca hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Na,ja,mint a nagy géped az se semmi...
Én most ezen ügyködöm jó kis téli projekt lesz.
(#) szamóca válasza saraha hozzászólására (») Dec 3, 2011 /
 
Na Te sem adod lejjebb ahogy látom!
Trafótekercselők biztos örülnek a hibrideknek.
Következő: »»   955 / 2513
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem