Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Témaindító: Thom, idő: Márc 14, 2006
Témakörök:
Így is jó, csak kicsit kevésbé érzékeny. Van akit ez zavar, ezért rajzoltam bele a tranzisztorokat.
Építsd be nyugodtan a Quad elé. Ha a kimenet kifekszik a tápra tökéletesen le fog kapcsolni. Szerk.: Az említett 4 ellenállást azért piszkálni kell. A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2014
Köszönöm a jó tanácsokat!
A LEDEket szerintem be sem fogom építeni. A relével soros ellenállást már kiszámoltam, beépítettem. Az R7 maradt. Mennyi áram folyjon rajta? A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2014
R7 értéke egyrészt a bekapcsolási késleltetést befolyásolja, másrészt a T1-et telítésbe kell vezérelnie, hogy ne melegedjen miközben húzza a relét. Ha ezek jók, akkor nem kell hozzányúlni
Hi Mesterek.
Szeretném ezt az IC-t (HA12002) beépíteni, de a gyári pdf-en/nél a szkennelés nem igazán sikerült valami jól. Lenne valaki aki leírná nekem hogy melyik láb mire jó? Segítséget válaszokat előre is köszönöm.
Szia! A második lap (45. oldalszámú) ábrája elég jól eligazít. Nagyítsd bátran!
Hi
Igen a nagyja kivehető, de pl. a 6 láb az mi lenne?
Az erősítő emitter-ellenállásain, vagy egy kimeneti soros ellenálláson eső feszültséget figyelve ide lehet küldeni a túlvezérlésre tiltó jelet.
Sziasztok! Nekem lenne pár kérdésem a Proli007 által készített mindent tudó kis szerkezetről.
A p1 trimmerrel mit tudok állítani? Ahoz hogy 90V DC-ről tudjam üzemeltetni milyen alkatrészeket kell ki cserélnem? Az NTC tremisztort a hűtőbordára kell tennem vagy ő miként érzi hogy milyen meleg a borda? Az AC két kapcsára a trafó szekunder oldaláról mindkét ac szálat oda kell kötni? Azt hiszem ennyi válaszokat előre is köszönöm!
Igen. Az AC a trafóról jön. 24-42V lehet. Nyilván a középleágazást és az egyik szélső pontot kötném ide.
A Thermistort meleg ragasztóval ragaszd a bordára, vagy mechanikusan rögzítsd. Ne felejtsd el a hővezető pasztát. A P1 -gyel azt a hőmérsékletet állítod be amikor a ventillátornak be kell indulnia.
Ha nincs a trafón kisebb fesz. leágazás akkor a 90-ből egy kis tápegységgel csinálj 30-60V közti értéket.
Valami ötlet erre a tápegységre? Valamint hogy a tremisztort lehet párhuzamosítani azaz nekem a két panel külön bordán van és ilyenkor hogy lehet meg oldani hogy mind a 2 borda hőmérsékletét érzékelje?
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
Itt a fórumon keress rá. Nem kell sok A-es táp.
A mostani 10kOhm -os termisztor helyett két 5kOhm -ost sorba kötni. Egyik az egyik, másik a másik bordára szerelve. Jól szigetelni! A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
Üdv!
Van egy dualmono felépítésű erősítőm, amiben teljesen független a két csatorna egymástól. A jelföld persze közösítve van, mert az elötte lévő fokozatnak közös a két csatorna jelföldje. Ehhez az erősítőhöz van egy koppanásgátlóm, ami figyeli a kimeneti DC-t is. Az a gond, hogy ugye a DC méréshez kell egy testpont is, jobban mondva kettő, mert mintkét hangszórókimenet meleg és testpontját is be kell kötni, de magán a koppanásgátló panelon közös a két csatorna testje. Így viszont összeér a két csatorna testpontja újra (bemeneten is), és megjelenik a földhurok. Kössem be szerintetek csak az egyik csatornának a kimeneti földjét az áramkörbe?
Én oldalanként külön oldottam meg. Itt írtam róla.
Gyári az áramkör, nem szeretnék építeni másikat helyette ha már megvan ez.
Természetesen nem akarlak rábeszélni, csak bemutattam egy általam kivitelezett megoldást. Ötletadó lehet, esetleg.
Bár tapasztalatom a közelmúltból, hogy - utólag látva - célszerűbb lett volna lecserélni egy gyári koppanásgátlót, pedig neves holmiról van/volt szó: JBL Urei 6260. Ennél a konstrukció indokolta volna a cserét (ha már úgyis javítani kellett)
Szia! Elég az egyik csatorna testpontjához csatlakoztatni, a DC -t figyelő áram jelentéktelen feszültséget ejt a jelkábel árnyékolásán/testvezetőjén. Dual-mono kialakításhoz azért valahogy jobban illik az egyedi DC védelem.
Ha már szóba került az imént ez a kifejezetten dual-mono kivitelhez tervezett védelem.
Mikor közre adtam, nem beszéltem a Rel2 szerepéről, csak annyit írtam, hogy egy későbbi felhasználáshoz van tervezve. Igazából egy feleslegesnek is tekinthető funkciója van: a két oldal védelmét a Rel2 mellett található 1-4-ig számozott pontokon össze kötve (számra-számot) és persze a Rel2-t is beépítve minden esetben egyidőben fog kapcsolni mindkét oldal Rel1 reléje. Annyi eltérés lesz csak, amennyi a két Rel1 relé mechanikus felépítéséből adódik; egyforma típus esetén gyakorlatilag semmi (számomra evidens, hogy egyforma relék kerülnek beépítésre) Természetesen ez az összekötés nem érinti a csatornák elválasztását, csak vezérlés szinten történik. Ez egy szépészeti megoldás, jólesik a fülnek az egyidőben beinduló két oldal.
Nekem pedig ez van meg minden erősítőmben, még sose mondott csődöt 12 V-os RECO relé van benne , egyszerre figyeli mind a két oldali végfokot, hiszen van benne érintkező bőven, van mit ketté osztani.
Müködik, +-33 v, +- 37v, +-40 v. Mindössze két ellenállást kell benne változtatni.Ha elmegy bármelyik tápfesz, azonnal leold, áram hiány esetében azonnal leold, van benne dc figyelő áramkör, hangsugárzó be ill kikapcsolást késleltető áramkör, egy hiányzik belőle, hőmegfutás ellen nem véd.
Ime a rajz, és készen beépítve az orion se 260 hoz.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
Ez a példány kb 5 éve müködik, kifogástalanul. Van egy másik változat az st151-hez az LAY-os változat. Az is tökéletesen müködik egyenlőre a sub ládámban.
Igen, ez a jó! A BSS ami aggályt ébresztett bennem. A 1144-es képen nem tudom kisasolni hol rejtetted el a relé meghajtó tranzisztort
|
Bejelentkezés
Hirdetés |