Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   291 / 1162
(#) lukovicsek válasza kadarist hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Kösz szépen az infót. Üdv Laci!
(#) kadarist válasza lukovicsek hozzászólására (») Jan 16, 2011 /
 
Azért a lábkiosztását hasonlítsd össze az eredetivel, nehogy meglepetés érjen! Sikeres cserét!
(#) blackdog hozzászólása Jan 17, 2011 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy (na jó több) BSYP07 PNP tranzisztorom.
Amit erről tudok:
Nagyfrekis kacsoló tranzisztor
Ucb=60V, Ueb=5V, Ic=500mA, disp. 400 mW
Freq. min = 200 MHz, Hfe min 100.

Ezt kellene kiváltanom. 2N2907 hasonlít rá, de nem kapni.

Más BC PNP sorozatú tranzisztorok vannak hasonló paraméterrel, de azok meg TO92 tokozásúak (ez a kisebb gond) és csak 100 MHz.

Tudtok valamit ajánlani helyette?
(#) blackdog válasza blackdog hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Sikerül!
Egy ismerősnek még van itthon pár db.
De azért érdekelne továbbra is a kiváltás.
(#) proli007 válasza blackdog hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Hello!
Ha a "Cross References"-re kattintasz, megláthatod a kiváltó típusokat. 2N2907A, BSW24, KT340V
üdv! proli007
(#) blackdog válasza proli007 hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Mármint ezen az oldalon?

Az a baj, hogy gyakorlatilag a felsorolt tranyók egyike sem szerezhető be vagy csak nagy tételben. +100 db
(#) kadarist válasza blackdog hozzászólására (») Jan 17, 2011 /
 
Miért? Egyet is rendelhetsz.Bővebben: Link
(#) Ricsi89 hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
Helló!
Van egy NiMh akkutöltőm, ami 4 cellát tud tölteni cellánként. Ebben van 4db Soic8 tokos fet. A tokra csak ennyi van ráírva: GE992
Az lenne a kérdésem, hogy ez milyen fet? Úgy látom, hogy két fet van egy tokon belül.
(#) fakóló hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
Helló!
Tud valaki segíteni, hogy a tl 7705 beépíthető a 7705dc helyett? Vagy a kettő ugyan az.
(#) (Felhasználó 54221) hozzászólása Jan 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Ezekről szeretném megtudni, hogy mire jók, mit lehetne építeni belőlük?

TL709DCN . a másik: CD4017BE
(#) tszab hozzászólása Jan 19, 2011 /
 
Üdv! A 3E jelölésű alkatrész melletti SMD alkatrész érdekel. Olyan, mintha üvegből lenne. oldalról nézve szinte átlátszó, fentről nézve csak egy fém "lap" vezet át a két vége között. Jelölés nincs rajta. Előre is köszönök minden ötletet!
(#) Pulyka válasza tszab hozzászólására (») Jan 19, 2011 /
 
SMD LED ?

Mert nagyon úgy néz ki, de csak egy tipp.
vagy talán egy bizti..
(#) tszab válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Nemhiszem, hogy LED lenne, mivel nem világított.
E mellett az alkatrész mellet van, 2 lábát köti össze , egy ellenállás van sorba kötve vele. Ez egyébként egy távirányító és ha jól gondolom, az antenna részére van kötve az egyik lába az ismeretlen alkatrésznek.

DSC_7246.JPG
    
(#) Pulyka válasza tszab hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Akkor passz.

Ilyen kialakítású LED-re gondoltam, a képeden látható alkatrész nagyon hasonlít egy LEDre, ilyeneket látni a winchesterek alaplapjain, meg az újabb PC alaplapokon is már ilyen SMD led-ek vannak.(és még számos helyen megtalálhatóak)

A keresett alkatrész üvegtestjében nem látható egy nagyon vékony aranyszínű(vagy ha nem is aranyszínű, de aranyszínűek szoktak lenni) szál?
Ha igen, akkor még nagyobb esély van rá, hogy LED.

Legvégső esetben, ki kell majd forrasztani, és dig. multiméterrel megvizsgálni..

Antenna pedig énszerintem nem lehet, de nem 100%, csak egy kiindulási alap, mert az antennának a másik vége mindig szabad.
A képen látható rész szerintem egy sima vezetősáv.
Egyébként mi a probléma a távirányítóval?
(#) tszab válasza Pulyka hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Azért nem hiszem, h LED lenne, mert mikor működött sem világított és annak a vezetősávnak a másik végénél amit én antennának gondolok, van egy rendes LED. Ez villog is, ha nyomom a gombokat, de jelent nem ad ki. Egy "sima" fém színű lap van az alkatrész 2 vége között. Teljes szélességben. De nagyon érdekes, hogy áttetsző az alkatrész. Az a baj, hogy csak nagyító alatt tudtam fotózni, pedig igazán csak mikroszkóp alatt látszana, vagy szabad szemmel. Abban reménykedem, hogy valaki az áramkör fotója alapján ki tudja következtetni, hogy mi lehet ez.
(#) puporka.fulop válasza tszab hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Ha az a hosszú körben antenna, akkor lehet légmagos tekercs. Bővebben: Link JPG
(#) Baxi hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Hi Mesterek!
Lenne egy kérdésem.
Van nekem egy kitermelt "potméterem", ami nem poti csak hasonlít rá. Monitorból van, evvel kelet állítani az OSD menüt.
Szóval ugyanúgy 3 kivezetése mint egy normál potméternek, a pályája nem kötött az többször is/végtelenszer körbe lehetne tekerni/forgatni. Amikor elfordítod kattan egyet, és az összes lába átmegy rövid zárba . Szóval itt akadtam el, mert azt hittem hogy a két szélső lábad bekötöm tápra VCC, GND-re a középsőn meg attól függően melyik irányba tekerem azt fogja zárni, tehát a vagy a "+" vagy "-" lesz a kimeneten azaz középső lábon.
Valami ötlet, hogy hogyan szokták ezt bekötni vagy alkalmazni.
(#) _JANI_ válasza Baxi hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Szia! Az egy _enkoder_. Egy dekódoló _áramkört_ kell hozzá építeni, hogy használható legyen...
(#) rroberts74 hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Sziasztok!

-Óriási segítségre lenne szükségem. Van egy erősítőm. Onkyo tx-DS575 Van egy alkatrész amit ki kell cserélnem, de sajnos 2008-tól már nem gyártják.
A melékelt képeken láthato is ez, és az összes infó de itt a száma M 62447 SP
-Kérlek titeket segitsetek nekem.
Esetleg ha valakinek van alkatrészként ilyen erőlködöje vagy valami , az is megfelelne. Talán ha van valami helyetesítő alkatrész is.
-A HQ elektronikával is beszéltem telefonon, sajnos kifutott a termék

Előre is köszönök mindent. Sziasztok.
(#) tomat5 hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Sziasztok

Egy panelon elszállt egy smd dióda. 22-10L felirat van rajta alatta UD és egy bekarikázott kettes. Milyen dióda lehet ez?

Köszi a segítséget.
(#) nedudgi válasza tszab hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
Egy lengyel oldal szerint ez egy dióda.
Az oldal alján van egy kép
( img_150.jpg ), ahol a másik oldalon látszik az üvegtokos dióda.
Bővebben: Link img_150.jpg
(#) tszab válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 20, 2011 /
 
A képen a bal felső részen lévő piros hengerre gondolsz? Az neklem is megvolt, hogy dióda. A téglalap alakú áttetsző is dióda lenne (volt szebb korában)? Egyébként lehet, hogy rosszúl gondoltam és ez a 3E-vel jelölt alkatrész?
A Lomexben kondira tippelt az eladó.
(#) zsjkuki hozzászólása Jan 20, 2011 /
 
Tiszteletem mindenkinek.
Van e valakinek adatlapja a kovetkezo Motorola tranzisztorokrol :5022-1301,5022-1401.
Minden jot
(#) PH-User hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Két hangszóróról kérdeznék, az egyik: Bővebben: Link

A másik: 16cm-es mélysugárzónak nézem a mágnesére ez van írva: SONY 1-825-146-12 / 2404 257 48547 / 00 45/03

A kérdésem az lenne, hogy milyen hangszórók és hol találom meg hozzájuk specifikációt?

Köszi, Üdv!
(#) PH-User válasza PH-User hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Nos, az előző megvan, a másikat nem tudom, hogy milyen. Senkinek semmi infója róla?
(#) PH-User hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Bocsánat, dupla lett, törölhető.
(#) Moderátor hozzászólása PH-User hozzászólására (») Jan 21, 2011
 
Van ám egy "Moderációt kérek" link is! Azzal gyorsabban célt lehet ám érni...
(#) peti16biro hozzászólása Jan 21, 2011 /
 
Üdv mindenkinek!
Van egy pár alkatrészem amit most bontottam egy autós rádiómagnóból,csak éppen nem tudom hogy mik ezek.
Az első alany egy 28 lábú ic amin a 'sony 448-61 7C1' felirat található. Na ez vajon mire lehetne jó,esetleg valamire használhatnám majd ha kiderül hogy mi is ez.
Miest megtalálom a fényképezőmet egyből rakok fel róla képet.
Addig is köszi mindent és várom az ötleteket.
(#) kadarist válasza peti16biro hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
Szia!
A gugli szerint erről van szó.
(#) peti16biro válasza kadarist hozzászólására (») Jan 21, 2011 /
 
köszi!
Tehát valami erősítőt lehet belőle csinálni!
Ezt az erősítőt be fogom ütemezni és megcsinálom. Beírtam a gugliba amit rajta olvastam de nem adott ki semmit.
Az adatlapjában vannak részletes infók a lábkiosztásól.
Következő: »»   291 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem