Fórum témák
» Több friss téma |
Akkor a porgyűjtő doboz telítettségét jelezné az elektronikának, lényegen nem változtat! Valószínűleg ez az alkatrész rakoncátlankodik! Valószínűleg azért nem változik semmi, mert jóval nagyobb szívó teljesítmény kell a ,,kapcsolásához" !
Sziasztok!
EZ mi lehet? Kérlek ne csak a nevét, hanem a funkcióit is írjátok le
A Schottky barrier diódákat gyors kapcsolóüzemű tápegységekben használják. Jellemzőjük a kis kapcsolási idő és a kis nyitófeszültség.
Itt mutatják a dióda konkrét hatását egy feszültségcsökkentő feszültségátalakító példáján keresztül.
Sziasztok!
Ez elvileg egy 128kB-os flash, ami BIOS-ként üzemelt egy alaplapban, de nem találok hozzá adatlapot. Tudna valaki segíteni hogy ez pontosan milyen típus lehet? Köszi!
Szia!
Ennyi az össz felirat rajta? Az "AMIBIOS" matrica alatt nincs semmi? Első blikkre ez egy HOLTEK gyártmányú eszköz, de azt kétlem, hogy flash, én inkább párhuzamos EEPROM-nak tippelem. Ha van valaki a közeledben, akinek komolyabb FLASH-programozója van, azzal könnyedén kideríthető a típusa az ID alapján (már ha van neki). Én meg tudnám csinálni, van profi programozóm, csak nem tudom bele akarnál-e méllyedni ennyire.
Sziasztok!
Egy laptop javítása során, ki kellene cserélnem az egyik USB aljzatot, viszont sehol sem találok olyat, amilyen kellene. Mellékelve láthatjátok a képen, hogy miről is beszélek. Az itthon kapható aljzatokban az a műanyag lap, a csatlakozó felső részen van, nekem viszont a képen látható változat kellene, olyat viszont nem találok sehol. Ha valakinek akadna otthon feleslegbe' 1-2 db belőle (vagy tud beszerzési forrást) legyen szíves dobjon rám egy PM-et! Köszönöm
Ennyi felirat van rajta összesen. Én meg csak örülnék neki ha sima EEPROM lenne, mert az könnyebb házilag programozni. Már összekötögettem egy 40 lábú AVR-rel, meglátjuk mire megyek vele. Köszi
Még annyit hozzátennék a tegnapihoz, hogy mégis elképzelhető, hogy FLASH, mert 32 lábú, persze ez nem racionális magyarázat, mert van EPROM-ban is (pl 27C1024) és mint tudjuk ez is 1 Mbit-es (128 kbájt).
Első körben meg kéne próbálni "megszólítani EPROMként. Ha feltétlenül használni akarod, és nem jutsz vele "dűlőre" akkor megnézem neked. Csak ehhez el kell küldened.
sziasztok! van egy ilyen alkatrészem, mi ez? és mivel lehet ezt helyettesíteni. 8 lábu ez van rá irva A6351 sk402 853C .
köszi a választ. Bakos
Szia!
Ez egy kapcsolóüzemű szabályzó: Bővebben: Link. Ez routerekben, switch-ekben szokott előfordulni, és sajnos nálunk nem kapható.
Egy az egyben nem tudod helyettesíteni. Csinálj külső tápot, adapterrel.
Van még egy ilyenem is GB15B60KD 506F ugy néz ki mint egy triak
sziasztok
van egy pár ícm amit nem tudom mire lehetne használni pl:. m80c85a pc74hct132p, pc74hct02p, ,cd74hct40105e, cd74hct08t gd74hct125, m82c55a-2 ötletek
Mi lenne, ha mindegyiknek lehúznád az adatlapját, és akkor el tudnád dönteni, hogy mire is tudnád használni.Bővebben: Link Mellesleg a google mit mondott?
Üdv!
Jobb helyet nem atláltam a kérdésnek Szóval van egy SONY GIGA PANEL autórádióm. Gyárilag az előlepban van egy giga memória integrálva. Ezt szeretném valahogy bővíteni, vagy cserélni, ha lehet. Szétszedtem, de sajna nem nagyon tudok használható képet csinálni róla. A nagyobb chippeknek leírtam a "nevét": samsung k9k8g08uom magnachip MC38c8001P 0618 KOREA LC75876 6FK1E PL 2518 LF06065A CL245A 64K g4 J6R9 igazából egyikről se találtam semmit, ami nekem mndana valamit. De biztos vannak itt okos-ügyes emberkék, akik értenek hozzá Közben nagyítóval úgy ahogy sikerült olvashatóan lefényképezni. A segítségeteket előre is köszönöm!
na nekifutok mégegyszer, mert ez a kép elég gyöngusz lett
Szóval ha valaki tudná, hogy nagyjából mit keressek, az nagy segítség lenne...
A Samsung esélyes, de szerintem hiába cserélnéd ki, a rádiód akkor sem látná nagyobbnak! Ez nem olyan, hogy raksz a PC-be egy Winyót vagy ramot és majd a Winfos elintézi.
Félek, hogy a rádió szoftverét is módosítanod kéne hozzá.
Én főleg nem ajánlom a cseréjét, ugyanis esélyes, hogy a rádiót működtető firmware is ezen a lapkán van tárolva. Ergo ha kicseréled egy (teszem azt tök üresre) lehet, hogy nem indul be.
A másik pedig, hogy ezeket a nagykapacitású FLASH-eket szerény EPROM-égetőkkel még csak felprogramozni sem lehet, a legolcsóbb programozó, ami képes lehet rá, az is negyedmillió forint körül mozog, tehát nem éri meg szórakozni vele...
Nyomj rá a kérdőjelre a hszedben, akkor látja egy modi és segít
Ha a hozzászólásodon lévő ? ikonra kattintasz, mindjárt a modik olvassák amit a felugró ablakba írsz. Hamarabb észlelik a dolgot, mintha hozzászólásként írod be.
Ha jól emlékszem EMP20-al írtuk az ilyeneket, csak egy kiegészítő-bővítő feltét kellett hozzá.
Nekem most ez van, sajnos még ez sem kezeli a NAND-okat, pedig a PIN-driverekkel mennie kéne, csak a szoftver nem tartalmazza. De nemsokára érkezik a nagy testvére. Hiába, ennek a cégnek kissé más az üzletpolitikája.
Hű hát ez akkor nem tűnik egyzserű beavatkozásnak...
Akkor marad ahogy van. így legalább működik Viszont még egy kérdésem volna... Ugye a memóriára mini usb-n keresztül lehet adatot menteni. Viszont az olyan helyen van, hogy csak lepattintott állapotában lehet rá másolni. érdemes megpróbálni szerintetek egy kivezetést belerakni plusszban? Vagy hiába dugok rá adathordozót, mert nincs ami kezelné?
Szervusztok!
Voltam lomizni, és ismert, hasznos alkatrészek mellett ilyeneket is találtam (monitorok, TV-kből):TCDT1221 (optocs., de több adatot nem adott a gugli, sem a datasheet archive); ugyanígy jártam a TDA 3586-tal! A többiről "0". H1229 és31, T544 és 535, 20105/MA/, EM5C39,(Tr.k). LSC500880B, HA11494, INR160751, A51DC,(IC,k). 100 3H dióda. És még valami: ZAG 2V, kocka szerű, L-N saru(bem.)+ két lyuk, bedugós érintkezőkkel(kim.), 3VA felirattal. Aki tud valamit ezekről, ossza meg velem, kérem. Köszönöm: Kálmán
Hello!
Ha tápfeszültség hidegítésére (szűrésére) használod, akkor nincs. A hőmérséklet változására mért kapacitás változás nagysága és iránya lehet más. De ebből a szempontból egyik sem bajnok. De nem is arra készültek. üdv! proli007 |
Bejelentkezés
Hirdetés |