Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   303 / 1160
(#) rockersrac válasza Robi hozzászólására (») Márc 7, 2011 /
 
Akkor a porgyűjtő doboz telítettségét jelezné az elektronikának, lényegen nem változtat! Valószínűleg ez az alkatrész rakoncátlankodik! Valószínűleg azért nem változik semmi, mert jóval nagyobb szívó teljesítmény kell a ,,kapcsolásához" !
(#) tomi324 hozzászólása Márc 8, 2011 /
 
Sziasztok!
EZ mi lehet? Kérlek ne csak a nevét, hanem a funkcióit is írjátok le
(#) kadarist válasza tomi324 hozzászólására (») Márc 8, 2011 / 1
 
A Schottky barrier diódákat gyors kapcsolóüzemű tápegységekben használják. Jellemzőjük a kis kapcsolási idő és a kis nyitófeszültség.
(#) kadarist válasza tomi324 hozzászólására (») Márc 8, 2011 /
 
Itt mutatják a dióda konkrét hatását egy feszültségcsökkentő feszültségátalakító példáján keresztül.
(#) dawe hozzászólása Márc 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Ez elvileg egy 128kB-os flash, ami BIOS-ként üzemelt egy alaplapban, de nem találok hozzá adatlapot. Tudna valaki segíteni hogy ez pontosan milyen típus lehet? Köszi!

BIOS.JPG
    
(#) sucuka válasza dawe hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Szia!

Ennyi az össz felirat rajta? Az "AMIBIOS" matrica alatt nincs semmi?
Első blikkre ez egy HOLTEK gyártmányú eszköz, de azt kétlem, hogy flash, én inkább párhuzamos EEPROM-nak tippelem.
Ha van valaki a közeledben, akinek komolyabb FLASH-programozója van, azzal könnyedén kideríthető a típusa az ID alapján (már ha van neki).

Én meg tudnám csinálni, van profi programozóm, csak nem tudom bele akarnál-e méllyedni ennyire.
(#) Dave87 hozzászólása Márc 9, 2011 /
 
Sziasztok!

Egy laptop javítása során, ki kellene cserélnem az egyik USB aljzatot, viszont sehol sem találok olyat, amilyen kellene. Mellékelve láthatjátok a képen, hogy miről is beszélek. Az itthon kapható aljzatokban az a műanyag lap, a csatlakozó felső részen van, nekem viszont a képen látható változat kellene, olyat viszont nem találok sehol. Ha valakinek akadna otthon feleslegbe' 1-2 db belőle (vagy tud beszerzési forrást) legyen szíves dobjon rám egy PM-et! Köszönöm
(#) dawe válasza sucuka hozzászólására (») Márc 9, 2011 /
 
Ennyi felirat van rajta összesen. Én meg csak örülnék neki ha sima EEPROM lenne, mert az könnyebb házilag programozni. Már összekötögettem egy 40 lábú AVR-rel, meglátjuk mire megyek vele. Köszi
(#) sucuka válasza dawe hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Még annyit hozzátennék a tegnapihoz, hogy mégis elképzelhető, hogy FLASH, mert 32 lábú, persze ez nem racionális magyarázat, mert van EPROM-ban is (pl 27C1024) és mint tudjuk ez is 1 Mbit-es (128 kbájt).

Első körben meg kéne próbálni "megszólítani EPROMként.
Ha feltétlenül használni akarod, és nem jutsz vele "dűlőre" akkor megnézem neked. Csak ehhez el kell küldened.
(#) bakosbalu hozzászólása Márc 10, 2011 /
 
sziasztok! van egy ilyen alkatrészem, mi ez? és mivel lehet ezt helyettesíteni. 8 lábu ez van rá irva A6351 sk402 853C .
köszi a választ.
Bakos
(#) kadarist válasza bakosbalu hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Szia!
Ez egy kapcsolóüzemű szabályzó: Bővebben: Link. Ez routerekben, switch-ekben szokott előfordulni, és sajnos nálunk nem kapható.
(#) bakosbalu válasza kadarist hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
És nincs nálunk ami jó helyette??
(#) kadarist válasza bakosbalu hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Egy az egyben nem tudod helyettesíteni. Csinálj külső tápot, adapterrel.
(#) bakosbalu válasza kadarist hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Van még egy ilyenem is GB15B60KD 506F ugy néz ki mint egy triak
(#) kadarist válasza bakosbalu hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Próbáltad a google-t megkérdezni?
(#) A.PETER hozzászólása Márc 10, 2011 /
 
sziasztok

van egy pár ícm amit nem tudom mire lehetne használni

pl:.
m80c85a
pc74hct132p, pc74hct02p, ,cd74hct40105e, cd74hct08t
gd74hct125, m82c55a-2
ötletek
(#) Lacika válasza A.PETER hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Mi lenne, ha mindegyiknek lehúznád az adatlapját, és akkor el tudnád dönteni, hogy mire is tudnád használni.Bővebben: Link Mellesleg a google mit mondott?
(#) Spykee hozzászólása Márc 10, 2011 /
 
Üdv!

Jobb helyet nem atláltam a kérdésnek
Szóval van egy SONY GIGA PANEL autórádióm.
Gyárilag az előlepban van egy giga memória integrálva.
Ezt szeretném valahogy bővíteni, vagy cserélni, ha lehet.
Szétszedtem, de sajna nem nagyon tudok használható képet csinálni róla.
A nagyobb chippeknek leírtam a "nevét":
samsung k9k8g08uom

magnachip MC38c8001P 0618 KOREA

LC75876 6FK1E

PL 2518 LF06065A

CL245A 64K g4 J6R9

igazából egyikről se találtam semmit, ami nekem mndana valamit.
De biztos vannak itt okos-ügyes emberkék, akik értenek hozzá
Közben nagyítóval úgy ahogy sikerült olvashatóan lefényképezni.

A segítségeteket előre is köszönöm!

gigapanel.jpg
    
(#) Spykee hozzászólása Márc 10, 2011 /
 
na nekifutok mégegyszer, mert ez a kép elég gyöngusz lett
Szóval ha valaki tudná, hogy nagyjából mit keressek, az nagy segítség lenne...
(#) qvasz2 válasza Spykee hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
A Samsung esélyes, de szerintem hiába cserélnéd ki, a rádiód akkor sem látná nagyobbnak! Ez nem olyan, hogy raksz a PC-be egy Winyót vagy ramot és majd a Winfos elintézi.
Félek, hogy a rádió szoftverét is módosítanod kéne hozzá.
(#) sucuka válasza Spykee hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Én főleg nem ajánlom a cseréjét, ugyanis esélyes, hogy a rádiót működtető firmware is ezen a lapkán van tárolva. Ergo ha kicseréled egy (teszem azt tök üresre) lehet, hogy nem indul be.

A másik pedig, hogy ezeket a nagykapacitású FLASH-eket szerény EPROM-égetőkkel még csak felprogramozni sem lehet, a legolcsóbb programozó, ami képes lehet rá, az is negyedmillió forint körül mozog, tehát nem éri meg szórakozni vele...
(#) qvasz2 válasza sucuka hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Nyomj rá a kérdőjelre a hszedben, akkor látja egy modi és segít
(#) zolika60 válasza sucuka hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Ha a hozzászólásodon lévő ? ikonra kattintasz, mindjárt a modik olvassák amit a felugró ablakba írsz. Hamarabb észlelik a dolgot, mintha hozzászólásként írod be.
(#) qvasz2 válasza sucuka hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Ha jól emlékszem EMP20-al írtuk az ilyeneket, csak egy kiegészítő-bővítő feltét kellett hozzá.
(#) sucuka válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 10, 2011 /
 
Nekem most ez van, sajnos még ez sem kezeli a NAND-okat, pedig a PIN-driverekkel mennie kéne, csak a szoftver nem tartalmazza. De nemsokára érkezik a nagy testvére. Hiába, ennek a cégnek kissé más az üzletpolitikája.
(#) Spykee hozzászólása Márc 11, 2011 /
 
Hű hát ez akkor nem tűnik egyzserű beavatkozásnak...
Akkor marad ahogy van. így legalább működik

Viszont még egy kérdésem volna...
Ugye a memóriára mini usb-n keresztül lehet adatot menteni.
Viszont az olyan helyen van, hogy csak lepattintott állapotában lehet rá másolni.

érdemes megpróbálni szerintetek egy kivezetést belerakni plusszban?
Vagy hiába dugok rá adathordozót, mert nincs ami kezelné?
(#) granpa hozzászólása Márc 11, 2011 /
 
Szervusztok!
Voltam lomizni, és ismert, hasznos alkatrészek mellett ilyeneket is találtam (monitorok, TV-kből):TCDT1221 (optocs., de több adatot nem adott a gugli, sem a datasheet archive); ugyanígy jártam a TDA 3586-tal! A többiről "0". H1229 és31, T544 és 535, 20105/MA/, EM5C39,(Tr.k). LSC500880B, HA11494, INR160751, A51DC,(IC,k). 100 3H dióda. És még valami: ZAG 2V, kocka szerű, L-N saru(bem.)+ két lyuk, bedugós érintkezőkkel(kim.), 3VA felirattal. Aki tud valamit ezekről, ossza meg velem, kérem.
Köszönöm: Kálmán
(#) norby1 hozzászólása Márc 11, 2011 /
 
Sziasztok!

Működést tekintve van lényeges különbség a két alkatrész között?
Link1 Link2
(#) proli007 válasza norby1 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Hello!
Ha tápfeszültség hidegítésére (szűrésére) használod, akkor nincs. A hőmérséklet változására mért kapacitás változás nagysága és iránya lehet más. De ebből a szempontból egyik sem bajnok. De nem is arra készültek.
üdv! proli007
(#) norby1 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 11, 2011 /
 
Köszi
Következő: »»   303 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem