Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   304 / 1160
(#) Doncso válasza granpa hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Szia, a TDA3586 az egy szinkron processzor. A többiről így nem tudom mi lehet, talán jó minőségű kép segítene. Végre megvannak a csövek, köszönöm! Vagy már megköszöntem? )
(#) L_Maqvus hozzászólása Márc 12, 2011 /
 
Sziasztok!

Hestoren égre földre keresek egy csatlakozót aminek a szabályos nevét nemtudom! de:
http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/files/447/usbttl.jpg
ezen a képen rajta van (Tx-Rx) van ráirva, aki tudja mi ennek a csatlakozónak a neve és hol kaphato azt megköszönném!
(#) qvasz2 válasza L_Maqvus hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Válogass!!
Bővebben: Link
(#) L_Maqvus válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Ez a kategoria pont elkerülte a figyelmem! Köszi szépen!
(#) qvasz2 válasza L_Maqvus hozzászólására (») Márc 12, 2011 /
 
Igazából a tüskesor-csatik közt lenne a helye. Ha lapozol vannak előre szereltek is, némi vezetékkel és ellen darab tüskesorral. Mert amúgy krimpelő fogó kéne hozzá; bár én is forrasztom inkább.
(#) kowi hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Sziasztok!
van két tranzisztor a817 és a999 (gondolom 2sa) a google mindkettőre azt dobja hogy pnp...De ez lehetetlen! Tud valaki segíteni hogy mi az igazság?
(#) Doncso válasza kowi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Mérd meg multiméterrel, egyből kiderül, hogy NPN vagy PNP
(#) kowi válasza Doncso hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
ez jó ötlet csak halott...így nem tudok mérni máskülönben nem kérdezném
(#) Doncso válasza kowi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Ja, értem, ezt nem mondtad. Így más valóban.

Szerk, nekem is azt mondja gugli, hogy PNP Bővebben: Link és Bővebben: Link
(#) zsote78 hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Valaki tudna-e nekem segíteni?Van egy 823J1H:r. jelölésű kondenzátor egy Philips erősítőben.Helyettesíthetem-e egy 823J100NIS Y jelölésű kondival?Vagy van-e valamilyen ötlete valakinek mi kerülhet be a helyére?
(#) kadarist válasza zsote78 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Szia!
Milyen pozícióban (hol) helyezkedik el ez a kondi?
(#) djadji hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Hello!

Ez egy mágnes, de úgy gondolom, hogy valami hangszóróban, vagy mikrofonban lehetett. Azt szeretném tudni, hogy pontosan milyenben, mert szükségem lenne még 5-6 ilyen mágnesre.
Ráismer valaki?
http://kepfeltoltes.hu/110313/DSCF0401_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Lapos és elég erős mágnes
(#) qvasz2 válasza djadji hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Nem inkább Winyóból van?! -> Ha igen , irány a PC bontó !
(#) djadji válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Hoppá! Tényleg! Vinyó! Van is itthon vagy 3-4.
Hol lehet ez benne?
(#) qvasz2 válasza djadji hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Ez húzza vissza a fejet alaphelyzetbe.
(#) mrobi válasza qvasz2 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Hozzájuttattam egy ilyen szerkezethez. Gondolom valami elosztó lehet de nem értek hozzá. Ha valaki tudja hogy mi ez akkor megköszönnöm. Pontosan az érdekelne hogy mire jó.
(#) Ricsi89 válasza mrobi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Ez egy HUB. Hálózati kapcsolat elosztásra használatos.
(#) mrobi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Ezzel az internetet is el lehet osztani? Vagy ez arra nem alkalmas?
(#) Ricsi89 válasza mrobi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Nem hiszem, hogy elosztható lenne, mert ez szinte szó szerint csak szétoszt. Ez általában egy szervergépbe szokott menni, ahol történik a net tényleges osztása. Net osztáshoz venned kell egy egyszerű routert és azzal menni fog.
(#) mrobi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Értem. Köszönöm. Egy ilyen újonnan milyen árba van?
(#) L_Maqvus hozzászólása Márc 13, 2011 /
 
Sziasztok!

Ezeket a tüskéket keresem már rég óta a helyi elektronikai üzletbe vettem őket, sajnos már nem kapható náluk, pont bele tudom dugni a próbapanelbe őket. Ha valaki megtudná nekem mondnai hogy pontosan milyen tüskék ezek, illetve hol vásárolhatóak megköszönném.

SP_A0273.jpg
    
(#) Ricsi89 válasza mrobi hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Újonnan nem tudom, de ha vaterán megnézed, akkor fillérekért dobálják.
(#) qvasz2 válasza L_Maqvus hozzászólására (») Márc 13, 2011 /
 
Nem pont ilyen, de van egy pár hasonló a lomexban, az ipari csatlakozók címszó alatt:Bővebben: Link
A tiéd krimpelős, ezek meg forrasztósak, csak a méretét kéne tudni (átmérő)
(#) Doncso válasza mrobi hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Attól függ milyen a neted. Nálam motorola modemes net van, ezt egy ilyen HUB tökéletesen leossza, így van net a műhelybe is , és benn is.
(#) granpa válasza Doncso hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Szia Donát!
Tegnap írtam egy választ, de eltűnt az éterben!Örülök, hogy megkaptad a csöveket, használd egészséggel; remélem jók! Már akkor megköszönted, mikor még nem is láttad őket. Az optoról találtam adatot, de a TDA 3586 nagyon idegesítő módon "100" helyen szerepel, de adat, az nincs róla (biztos titkos!?). Ha tudsz róla valamit (mit szinkronizál, hol, miért?), oszd meg velem; nagyon kíváncsi lettem a "titok"-ra. A többiről semmi, de majd a fiam csinál képeket, és felteszem.
Üdv: Kálmán
(#) kadarist válasza granpa hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Azért tűnt el, mert a magán jellegű közléseket privátban lenne jó intézni.
(#) Doncso válasza granpa hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Túl sokat én se találtam róla, csak annyit, hogy TV-be használják, vízszintes / függőleges erősítő + szinkron. Bővebben: Link
(#) lukovicsek hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Sziasztok! Volna egy olyan kérdésem, hogy egy ULN2004-t cseréltem és szerintem valahogy nem passzol mert hüjeségeket csinál, nem tudom, hogy az alsó számsor fontos e vagy nem mert az ujjon nem az van mint a régin meg jelzést sem láttam rajta ezért úgy raktam be ahogyan a másikon ment az írás, vagyis ugyanabba az irányba, valahol lehet baj ? Kösz mindenkink.
Laci!!
(#) Lacika válasza lukovicsek hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
A tokozáson kellene lenni a jelölésnek, ez lehet gyártótól függően egy kicsi pötty vagy kocka, amely kiugrás vagy bemélyedés, lényegtelen, de mindig ugyanazon az oldalán. Hasonlítsd össze a másikkal. Soha ne a rányomtatott felirat alapján keresgéld, hogy hogyan kell berakni, mert a feliratot fordítva is rányomtathatják. A második számcsoportból lehetne elvileg megtudni, hogy mikor és hol gyártották, de a kínaiknál semmi sem biztos. Annak a jelölésnek ott kell lennie, a tetején, oldalt vagy az alján.
(#) lukovicsek válasza Lacika hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Szia. Én is ezeket a jelöléseket ismerem de ezen nincs,esetleg még a gyártó embléma, na de mindegy mert megnéztem nagyító alatt és bizony elcineztem egy lábat. Kösz a gyors választ.
Üdv, Laci!
Következő: »»   304 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem