Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   333 / 1160
(#) sucuka hozzászólása Júl 18, 2011 /
 
Sziasztok!

Az képen látható alkatrész beazonosításában kérnék segítséget.
Amit tudok róla: egy nagyfeszültségű áramkörben (vakuban) volt egy ugyanilyen társával párhuzamosan kapcsolva. A pozíciójelzése Q, tehát gyaníthatólag tranzisztor vagy valamilyen FET.
A két alkatrész közül az egyik "halt"csak meg, a másik még jó.

A rajta lévő felirat a következő:
felső sor: 063B
alsó sor: P4005

Köszönöm a segítséget!
(#) lokátoros válasza granpa hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Ez egy RTC lesz. A Philips gyártotta, de NXP már nem tud róla.
Szerintem itt találhatsz róla infót ha beregisztrálsz.
Bővebben: Link
Egyébként google 204 találat
(#) gammabuta hozzászólása Júl 19, 2011 /
 
Sziasztok!

A nagy melegben előkotortam egy. kb 30éves brutál fordulatszámú (igencsak cirilbetűs) ventillátort ami 260m3/óra léghozamú a kis mérete ellenére.

250volt 50Hz váltóátamú, de egy negyedóra működés után túlmelegedett és leállt, azaz nagyon lassan pörgött csak, nem állt le teljesen mert alapből hangosabb mint egy jumbo jet motorja.

Arra gondolok az indító kondenzátorok már legalább 20 évesek és azokat kellene kicserélnem első körben, de az ilyen régi alkatrészeket nem tudom felismerni.

Kicsit kezdő vagyok ezekhez az erősáramú dolgokhoz, ezért bocs, ha fölösleges dolgokat is részletezek, nem tudom mi lehet a fontos.

Van egy kis dobozka, TESLA gyármány Cseszlovákiából, bele megy a 220v és az egyik vezeték direktbe megy a motorra majd van 2db kondi kötve párhuzamosan (kapacitás növelés meg ellenállás csökkentés miatt van 2db gondolom...) és a kondi két pólusáról is megy vezeték a motorba azaz összesen 3db vezeték megy a motorba, a 2 a konnektorból és egy a kondin keresztül.


Nem tűnik elkónak, de mégis attól tartok lehet valami polaritás igénye, mert 400V felirat után van egy minusz jel...

A felirat rajta:
REMIX
C-313
150nF 10%
400V -
55/070/21
MSZ 1557
...

Tehát a kapacitás és a feszkó az megvan, de érdekelne:
Milyen típusú lehet ez?
Számít-e a polaritás?
Mivel helyettesíthető (lehetőleg olcsó kategóriában)?
Kell-e a 400Volt, (gondolom 250Voltnál úgyse kap többet) ?
Kell-e 2db kondi, vagy az újaknál már egydb 300nF is elég, ha létezik már ilyen?

Jelenleg a venti nem tud elindulni, ha belendítem nagyonlassan pörög csak ezért gondolok a kondi problémára.
Segítséget előre is köszönöm!
Az is lehet csak egyféle ilyen kondi van és a boltban egyből tudnák, csak nem akarok informálatlanul odamenni...
(#) pucuka válasza gammabuta hozzászólására (») Júl 19, 2011 / 1
 
Valószínűleg a kondenzátorok (egyike) zárlatosak lettek, így a segédfázis is a főfázist kapja, és ez lefogja a motort.
A kondenzátorok olajpapír kondenzátorok, nem polarizáltak. A 400 V - azt jelenti, hogy ez a max egyen feszültség amit ráadhatsz, ez a váltakozó feszültség max csúcsértékével egyezik meg. A 230 Veff csúcsértéke ~325 V, és ha ehhez hozzáadod a hálózati feszültség megengedett pozitív irányú max eltérését, szükséges az ekkora fesz érték.
A boltban kérhetsz 300 nF 250 V~ jelű olajpapír, vagy fólia kondit, de jobban jársz ha magasabb feszültség tűrésűt teszel bele.
(#) gammabuta válasza pucuka hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
köszönöm a részletes választ!

Sajnos 300nF-osat nemlátok, csak 150nF-eset,
most ezt néztem ki katalógusból:
150 nF 400 V 10 % MKT 1813 AXIÁLIS O8,5x19mm
remélem ez jó lesz!
(#) pucuka válasza gammabuta hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Igen, két darab párhuzamosan, de 330 nF -ot biztosan találtál volna.
(#) Action2K hozzászólása Júl 19, 2011 /
 
Sziasztok! Nekem is meggyűlt a bajom az SMD alkatrészekkel. Van egy öntözö automatikám amit most javítok, tuningolok. A kiszáradt tápkondikat kicseréltem, úgyhogy a 24V hibajelzés megszünt. Mostmár csak a zóna bővítésekhez bele kellene még ültetni néhány alkatrészt (képeken). Az ellenállások 180, illetve 2100 ohm-osak? A Q16-os tranyó rejtély marad? A 0103MN-t triaknak adta a gugli, de HE-Storeban nincs. Mi a helyettesítője, vagy honnan szerezhető be? Ez jöhet futatszerelten is, ennek van helye.
Köszi a segítségeket.
(#) zolee1209 válasza Action2K hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
Szia!
Szerintem inkább 2,7k az a 2100 ohm... A másik 180 ohm.
Triac: ha a HE-storeból kellene: Bővebben: Link Ez elvileg ugyanaz, csak más a tokozás. Szerintem az SMD verziót is be tudják szerezni, ha rákérdezel.

Q16 rejtély, amíg nem látszik felirat...
(#) Action2K válasza zolee1209 hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
A 2,1 - 2,7 ... hát, olvasható ennek is, meg annak is. A triak tökéletes lenne, de ennek a 0109-esnek 10mA a Gate érzékenysége, míg az eredetinek csak 3mA. De legalább tudom, hogy mere induljak el. Abból a mütyür tranyóból 7 darab is van a cuccban, de egyen sem véltem semmit felfedezni, talán mikrószkóppal lehetne. Köszi, majd kutakodok tovább, hátha még kapcsirajzot is találok.
(#) zolee1209 válasza Action2K hozzászólására (») Júl 19, 2011 /
 
A G érzékenysége valóban eltérő, de az adatlapban 'series" volt írva, így azonosnak tekintettem (helytelenül). Kérdés, mennyire érzékeny az áramkör erre a különbségre... A 2x00 ohm-os ellenállás olvasható mindkettőnek önmagában, de a 180 ohm mellett igencsak 7-es ábrázata van az "x"-nek, illetve nem is szabvány érték az 5%-os tűrésmezőben.
Ha nincs kapcsolási rajz, akkor ki kell mérni az alkatrészt, majd a környező áramköri értékek alapján választani egy oda illő alkatrészt. De gondolom ezt tudod...

Ha nagyon akarom, akkor a tkozásra oda tudok képzelni egy 30-ast, vagy 3O-t, ami egy 3 karakteres jel esetén az utolsó két karakter. De hogy ez valóban ott van, vagy csak a fotómasina képzaját látom annak... Más szögből lekapni, mint a triakot?
(#) Poostmaster hozzászólása Júl 21, 2011 /
 
Sürgős segítségre volna szükségem.
Az történt, hogy a magára hagyott varrógép gondolt egyet, és elkezdett varrni, mint a meszes. A pedálból pedig zép fekete füst szállt fel. Amikor szétszereltem a pedált, nem volt nehéz rátalálni a bűnösre. Csak Mörfi barátunk ismét közbeszólt, és pont ott olvadt meg, ahol a felirat volt. Így részben olvashatatlanná vált. Tudna nekem segíteni valaki, hogy mi kell az eredeti helyébe? Feltételezem, hogy egy kondi az illető. Itt egy kép is róla.

IMG_3012.jpg
    
(#) ujfalusi válasza Poostmaster hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Ez 100 nanónak tünk.
(#) geordie válasza ujfalusi hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
A varrógépekhez általában két típust használnak 0,1mikrófaradost vagy 0,05mikrofaradost.
(#) pucuka válasza geordie hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Szerintem 100 nF = 0,1 μF (mikrofarad) -al.
(#) geordie válasza pucuka hozzászólására (») Júl 21, 2011 /
 
Ezt nem vitatom. Én csak azt írtam le, ami az eredetire rá van írva. Az előbb kihagytam, hogy a bolti ára kb. 500Ft. :yes:
(#) pucuka válasza geordie hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
A helyzet az, hogy előtted két órával már leírták. Hogy nem vetted észre?
(#) semetka hozzászólása Júl 22, 2011 /
 
Sziasztok.
Érdeklődnék itt hátha ti tudjátok milyen alkatrészről van szó.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Erről az alkatrészről van szó. Egy egy Samsung 710N-es monitorban van a táp részben.
Inverternek valami alkatrésze.
Ami szám rajta van az:
Felső sor:SP8M
Alsó: 60
Segítsetek kérlek, semmi nem találok róla.
(#) BGyurci válasza semetka hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
(#) Ricsi89 válasza BGyurci hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
Elképzelhető, hogy ez lesz az. Kép alapján is komplementer fetnek tűnik, meg invertereknél általában ilyennel vezérelnek.
(#) semetka válasza BGyurci hozzászólására (») Júl 22, 2011 /
 
De ebből is van sok fajta. 2-es , 3-as 4-es végű. Ez meg 10-es. Most akkor melyik kell bele?
(#) guliver83 hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
Megtudná mondani valaki, hogy mire lehet használni ezt a kártyát vagy mi ez?
A két IC aminek nem látni az adatait:
74HC04, 74HC244

Köszönöm!

Fotó0846.jpg
    
(#) pucuka válasza guliver83 hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Szerintem nyomtató port kapcsoló
(#) Poostmaster hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
Köszi mindenkinek, sikerült megoldani.
(#) BGyurci válasza semetka hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Szerintem a legnagyobb feszültségűt tedd be, kis túlméretezés sosem árt. Esetleg megleshetnéd ezzel a bekötéssel mégis hogy működhet, mi a feladata. Ha eleve marhaságnak látszik, akkor egyáltalán nem biztos hogy ehhez hasonló eszköz kell. Vissza kéne rajzolni amit csak lehet a környékéről, és értelmezni mi a feladata. Lehet hogy 2-4 MOS-FET is elég lenne.
(#) bazs hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
Sziasztok!
Tudnátok segíteni, hogy ez mire is jó??:d

DSCF0002.JPG
    
(#) szac64 válasza bazs hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Szia,
VD 7002 NPN Duál szilícium tranzisztor, megfelel BC 107 típusnak, én is csak google-böl tudom.
(#) Péter75 hozzászólása Júl 23, 2011 /
 
Űdv mindenkinek!
Képen látható alkatrészt szeretném beazonositani......
Meg hogy hol kapok ilyet?
Köszi előre is.
(#) kadarist válasza Péter75 hozzászólására (») Júl 23, 2011 /
 
Vedd fel a kapcsolatot az Elmos-al.
(#) tib12 hozzászólása Júl 24, 2011 /
 
Üdv.
Az LP 2950 CZ-5.0 -t lehet helyettesíteni mondjuk 7805-el? Vagy zener-el? Válaszokat előre is köszi.
(#) kadarist válasza tib12 hozzászólására (») Júl 24, 2011 /
 
Szia!
Vedd meg az eredetit! Bővebben: Link
Következő: »»   333 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem