Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   592 / 728
(#) Andralin válasza P_Laszlo hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Ezek szerint a akkor jó lesz a 1 mH a módosított hangszóróhoz is?

Fehérvári alatt a hangszoro.net webshopra gondoltál? Mert ott néztem, de nem találtam fent tekercseket egyáltalán.

Közben ezt néztem ki a tanácsod alapján, 1,12 mm-es ferrites, az ellenállása 0,14 ohm és 2500 Ft darabja: Bővebben: Link

Ez jó lehet nekem a módosított hangszóróhoz?
(#) Andralin válasza jocko hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Köszi a tippet, jól néz ki, de a 1 mH-s tekercs drágább egy ezressel + postaköltség. A holland oldalról úgyis rendelem hamarosan a magasakat is, külön postát nem kell fizetnem ha onnan jönnek a tekercsek is.
(#) ptesza válasza Andralin hozzászólására (») Okt 5, 2016 / 1
 
http://logotech.hu/

Erre gondolt ,csak a megújult weblapról nem érhető el. A két cég egy helyen van.
(#) P_Laszlo válasza Andralin hozzászólására (») Okt 6, 2016 / 1
 
Persze, jó az 1,0 pont azért mert magasabbak a jósági tényezők, nem kell más kompenzálás zárt dobozzal sem. A magasból kell vagy 1dB-vel többet elvenni. Sütöttem már új pilléket hozzá (17R634-hez), van benne végre egy kis fejlesztés is a régiekhez viszonyítva.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2016
(#) P_Laszlo válasza P_Laszlo hozzászólására (») Okt 6, 2016 / 1
 
Kb. ennyi a különbség a DX 25 és a BC 25 között:
Bővebben: Link
Felhasználási tartományban +2dB vel hangosabb a DX. De a mélyközép miatt csak +1dB kell a BC-hez, hogy nagyjából ugyanazt hozza.
(#) Andralin válasza ptesza hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Köszönöm a linket.
Majd átgondolom, honnan rendeljem meg, de a holland webshop szimpatikusabb, ott azért van bőven kínálat.
(#) Andralin válasza P_Laszlo hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Idézet:
„Sütöttem már új pilléket hozzá (17R634-hez), van benne végre egy kis fejlesztés is a régiekhez viszonyítva.”


Na, ez jól hangzik!

Idézet:
„Felhasználási tartományban +2dB vel hangosabb a DX. De a mélyközép miatt csak +1dB kell a BC-hez, hogy nagyjából ugyanazt hozza.”


És akkor mit változtassak és mennyivel a BC-hez? A kondenzátort vagy a feszültségoszót, vagy mindkettőt?
Ebben még tudnál nekem segíteni?
(#) P_Laszlo válasza Andralin hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Ha eleve rendelsz a loudspeakerfreakstől, és nem gond az a plusz ezres, akkor mehet a légmagos 1,4-es, árban az éri meg legjobban talán.

Az ellenállásokon elég lesz, l-paddal ki lehet hozni, összesen 1dB-ről van szó, még változtatás nélkül is elmenne. De megnézem majd merre alakitsd. Ahol eltérés van, 1kHz alatt, ott már nem használod számottevően a magashangszórót. Nem is lenne érdemes olyna alacsony frekvencián.
(#) Andralin válasza P_Laszlo hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Idézet:
„Ha eleve rendelsz a loudspeakerfreakstől, és nem gond az a plusz ezres, akkor mehet a légmagos 1,4-es, árban az éri meg legjobban talán.”


Még beleférne, de azzal az a gond, hogy nincs raktáron.
Ezért néztem ki ezt a tekercset, ez megfelel annak, amit fentebb írtál és raktáron is van nekik: Bővebben: Link

Idézet:
„Az ellenállásokon elég lesz”


Nagyszerű, akkor a kondit is kinéztem, ez a 400 V-os jó lesz szerinted? Bővebben: Link

Most már csak az ellenállások új értékeiben kérném a segítséged és mehet a megrendelés.

Ha meglesznek az értékek, akkor 10 W-os kerámia ellenállások megfelelnek majd? Pl. ez: Bővebben: Link Vagy inkább 20 W-osat ajánlánál?
(#) djseed1 hozzászólása Okt 9, 2016 /
 
Sziasztok!
A hangfalaimat szeretném átépíteni, mély és top ládát. Ami most van az kb nem megfelelő a hangszóróknak, tuti hogy csak úgy összedobták.
A top-okban a bánat SAL4050-es van, piezó magas tölcsérrel. Valami reflexszerűen akarták építeni, de elég nem kellemes a hangja. Méretei: 70cm magas, 43cm hosszú és 46cm széles, nyitott láda.
A 4050-esről olvastam hogy eredetileg zárt láda az ideális neki. Na most arra találtam gyári tervet, mellékeltem képen, nemtudom jó e az. De ha valaki tud jobbat megköszönném ha megosztaná velem.
Aztán a mélyek, tehát ebben nemtudom milyen hangszóró van egy betű nem sok annyi nincs rajta. (képen mellékeltem) Annyi adatom van, hogy 15" 8ohm. És a mágnesméret pedig, 16cm keresztmetszet, 4cm magas az átmérő pedig 50cm.
A láda itt is tákolt, nemhiszem hogy kiszámolt méret, Hossz 80cm, szélesség 50cm, magassága 69cm. A belseje képeken látszik és nagyjából lerajzoltam, hogy hogy is néz ki belülről.
Nos őket akarom átépíteni, a mély lenne a fontos, ahhoz kellene valami más hangfalterv, ötlet stb.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2016
(#) digitibi89 hozzászólása Okt 9, 2016 /
 
Sziasztok, lenne nekem egy pár SAL 2610F front "hangdobozom" (01-es kép)
Az lenne a gondom, hogy ennek a hátulján ugye rajta vannak a specifikációi (02-es kép)
DE! 2 pár csatlakozó van rajta, belülről a következőképp néz ki: (03-as kép)
Ami azt jelenti (a hátuljáról is kiderült) a mély és a közép/magas telesen külön álló egyént alkot.
A következő kérdés merült fel bennem: a specifikációk, melyek a hátulján fel vannak tüntetve, azok hogy értelmezendők? Mert szétszedtem hogy megnézzem melyik mekkora ellenállással és teljesítménnyel bír, de csak ennyi találtam benne: (04, 05, 06, 07-es képek)
írtam a Somogyinak korábban, ezzel kapcsolatban, de azt a választ kaptam, hogy nem tudják megmondani hány ohmos illetve hány wattosak benne rejlő kicsikék...

Csak azért érdekelne mert erősítőt szeretnék venni hozzá (5.1 vagy 5.2), és a két sub-ot a Front aljában külön szeretném már végre használni erősített Sub kimeneten az "új" házimozi erősítőmön.

Előre is köszönök szépen minden segítséget!!
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2016
(#) ptesza válasza djseed1 hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
A top láda hangváltóját meg tudod mutatni?
Mi a baj a mély-ládával? Nem megy elég mélyre, vagy nem elég hangos ?
(#) ptesza válasza digitibi89 hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
A hármas képen valami hangváltóról is említést tettél de azt nem láttuk.
Akkor szokták külön kivezetni a hangszórókat, ha külön szeretnék meghajtani. Azaz mindegyik hangszóró külön kap egy-egy végerősítőt, amik elött van egy aktív crossover.

http://sound.whsites.net/biamp-vs-passive.htm
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2016

bvp-f2-3.gif
    
(#) ticseboy válasza ptesza hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Elég kicsi az eséje, hogy egy sal-os "front"-nak aktiv crossower kellene, meghajtásnak.
Valószinű,hogy a mélyközepek, meg a magasnak van egy váltója, a mély meg megap mindent.
Vagy annak az háziozi erősitő subkimenetéről hajtott erősítő ad ki hangot. Ha igy világos
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2016
(#) horváth lajos hozzászólása Okt 9, 2016 /
 
Sziasztok szép estét van egy pár rft hangfalam és egyikbe kiment a mély hangszóró l2432 a típusa érdemest ezt meg javitani vagy inkább új hangszóró bele ? szól csak magasab hangerőn recseg űdv lali
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2016
(#) Action2K válasza horváth lajos hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Szia!
Érdemes.
(#) szamóca válasza horváth lajos hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Meg kell javíttatni.
(#) horváth lajos válasza szamóca hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
és hol érdemes meg javíttatni_, jó áron persze .
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2016
(#) djseed1 válasza ptesza hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Szia.

A top hangváltójáról készítek képet ahogy tudok és feltöltöm.
Közben kiderült milyen hangszóró van a mélyben:
Mélyhangszóró

Az vele a gondom, hogy olyan erőtlen vagy nem is tudom. Úgy tudom jellemezni hogy kb egy méterre állva tőle leveri a tüdőm, 2 méterről szinte nulla. Kicsit kopogós is a mélye.
(#) Action2K válasza horváth lajos hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Mi Neked a jó ár? Mert ha nincs a környékeden valaki, akihez akár bicóval elvidd, akkor már csak a postaköltség 2000 körüli oda-vissza.
(#) szamóca válasza horváth lajos hozzászólására (») Okt 9, 2016 /
 
Pesten a hangszóróboltban is megjavítják, de a google a barátod...
(#) ptesza válasza djseed1 hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Esetleg elsőre próbálj fázist fordítani a mélyen(felcseréled a két vezetéket). Ha mindenképp másik dobozt akarsz akkor nem kerülheted el a mérést. De az sem kizárt, hogy ennek a doboznak a túl alacsony a hangolási frekvenciája. Azt az elválasztót amit a képen pirossal jelöltem , kapásból kiveheted- Már ettől is jelentős változást kell tapasztalnod. Ami ezen a képen látszik az a top láda belseje ? Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2016

sub.PNG
    
(#) djseed1 válasza ptesza hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Fázis fordítás már megvolt. Ugyanaz.
A hétvégén lesznek szétszedve, kiszedem és megpróbálom úgy. De mindenféleképpen kisebb láda kell mert ezt már nem győzöm cipelni.
Az építéshez minden eszköz adott, úgyhogy az nem gond. Mit kell mérjek?
Ja és az a sub belseje, később lefényképezem a top hangváltót.
(#) ptesza válasza djseed1 hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Impedancia menetet és T/S paramétereket kell mérni. Kisebb dobozban viszont nem tud olyan mélyre menni. A sub előtt is is valami hangváltó féle , azt is meg kellene nézni. A belső csillapítás is felesleges ebben az esetben.
(#) djseed1 válasza ptesza hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Na ebben a mérésben amatőr vagyok. Hogy is van ennek a menete?
A méretre visszatérve, csak a láda hosszából szeretnék vágni lejjebb. 80cm helyett olyan 60cm barátságosabb.
A hangváltó egyszerű benne, egy légmagos tekercs és egy 20mf 400V orosz kondenzátor.
A belső csillapítást én varázsoltam bele, mert annyira dübögött a teteje, a topok lefelé estek róra.
(#) P_Laszlo válasza Andralin hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Az alkatrészek jók, ellenállásnak inkább fémoxidból lenne jó kirakni azt az értéket, ami kell, nincs szó akkora teljesitményről. 6W (3*2) bőven elég lesz.
(#) Andralin válasza P_Laszlo hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Jól értelek, hogy ellenállásból akkor sima mezei elektronikai szaküzletben kapható fémréteg ellenállást vegyek? Nem kell spéci, hangváltóba való ellenállás?
És két darab 3W-osat kapcsoljak párhuazmosan, hogy meglegyen a 6W, erre gondolsz?

A linkelt kondiról mi a véleményed?
(#) P_Laszlo válasza digitibi89 hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
Egy digit multiméterrel meg tudod mérni, de a mély is 8R meg a szélessávú rész is, párhuzamosan 4 ohmosak. ilyen 50W környéke lehet névlegesen.
(#) P_Laszlo válasza Andralin hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
A fémoxidréteg jobb, mint a huzal. 2*3 vagy 3*2 ahogy lehet kapni, nemtudom most mi a felhozatal.

Hát nem sok. Biztosan jó. Nem merem álltani, de valószinűleg egy olcsóbb kondenzátor van Jantzen felirattal ellátva. A tekercseket is lengyelek csinálják nekik, ha jól tudom.

Bővebben: Link ebből van készlet.
(#) Andralin válasza P_Laszlo hozzászólására (») Okt 10, 2016 /
 
OK, tekercsből akkor ezt rendelem!

Kondiból is tudnál esetleg másikat ajánlani, ami jobb lenne az általam kinézettnél?
Következő: »»   592 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem