Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   113 / 293
(#) Szipolyka hozzászólása Aug 10, 2013 /
 
Megpróbálok keresni valami műszaki rajzot róla, addig is.
(#) Szipolyka hozzászólása Aug 10, 2013 /
 
Nézd, mit találtam... Ez akár a keresett rajz is ehet?
http://www.data-chip.ru/download.php?id=472
(#) Szipolyka hozzászólása Aug 10, 2013 /
 
Van még anyag!
További rajzok:
http://www.data-chip.ru/download.php?id=476
http://www.data-chip.ru/download.php?id=477

Valamint a tetején az alábbi NYÁK-ot találtam:
(AZ a fehér kábel megy az ajtóba).

Ez pedig egy kép, amin látszik, hogy van egy LCD panel az ajtón:
http://www.pdf-user-manual.com/pictures/product_178126.jpg
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2013
(#) Szipolyka hozzászólása Aug 11, 2013 /
 
Kilomtalanítottuk.
(#) mihimarci hozzászólása Aug 12, 2013 /
 
Sziasztok!
Egy érdekes jelenség okára lennék kíváncsi. Lomtalanításkor 'felszínre került' egy kb. 25 éves jugoszláv Koncar típusú hűtő. (sima hűtő+ a belsejében pici fagyasztó) Az a problémája, hogy a sima hűtő része egyátalán nem hűt. A mélyhűtő tökéletes, ott van -15 fok.
Ezt mi okozhatja?

Előre is köszönöm.

(ui.: a készülék egymotoros)
(#) proli007 válasza mihimarci hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Hello! Oka, hogy türelmetlen vagy. Ha belül hűt és a fagyasztó a hűtőtérben van, akkor miért ne hűtene ott is? üdv!
(#) mihimarci válasza proli007 hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
2 napig ment egyfolytában. A minimum, amit produkálni tudott 14 fok volt. Vagy ennek nem elég ennyi idő?
(#) mihimarci válasza proli007 hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Köszönöm a gyors választ!
(#) proli007 válasza mihimarci hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
De hát jó ember! Ha 25 éves, miért vársz tőle többet? Amúgy vörösbornak, meg pont jó!
(#) mihimarci válasza proli007 hozzászólására (») Aug 12, 2013 /
 
Oké, akkor nem bazirgálom tovább, hagyom még pár napot menni. A vörösbor nem jutott eszembe, teljesen igazad van!
(#) Penge71 hozzászólása Aug 13, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy Zanussi kombi hűtőm tegnap egyszerűen magától leengedett, és azóta nem hűt vagyis el se indul a kompresszor (HTK 12AA) a kondit néztem az elméletileg működik. Gondolom ha gázhiány lenne attól működni kellene csak nem hűtene. Mi lehet a probléma?
Előre is köszönöm!
(#) proli007 válasza mihimarci hozzászólására (») Aug 13, 2013 /
 
Hello! Egyébként az ilyen régi hűtőnél, előfordul, hogy az ajtó zárása/szigetelése már nem a régi. Esetleg a burkolat alatti habosított "izé" már nem szigetelő, csak egy elporladt pillecukor és így a hőveszteség nagyobb mint kellene. A hűtőközeg is mennyisége is csökkenhet, átdiffundált a hűtőfelület pólusain.. Ez mind teljesítmény csökkenést okoz. De a -15fok nem oly túl rossz. Ha nem használod a mélyhűtő részét, az ajtaját levéve több hűtés kerül ki a normál hűtőtérbe. (De magától is leesik, ha erősen ránézel..)
De egy "mai modern" új hűtőnek 25 év múlva, már a kabátja sem lesz meg, nem hogy a hűtőképessége.. üdv!
(#) GZolee hozzászólása Aug 13, 2013 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Teljesen laikus vagyok a témában, így nagyon megörültem amikor megtaláltam ezt a topikot.
Néhány napja azt vettem észre, hogy a konyha egyik sarkában víztócsa gyülekezett.
Ez többször is előfordult s mint kiderült a hűtőből folyik ki időnként a víz.
Olyan, mintha a hűtő belső hátfalán keletkezett dér-jég leolvadna, majd kifolyna a földre.
A hűtő alján a lyukat leellenőriztem, átfolyik a víz. kifordítottam a hűtőt, de laikus szemmel nem látok semmit, a víz kifolyik oda ahová kell, de lehet hogy nem párolog el?
Vagy túl gyorsan olvad le és nincs ideje hogy elpárologjon?
Ez tipikus hiba, érdemes rögtön szerelőt hívni?
Előre is köszi a segítséget! Üdv

A hűtő egy Zanussi tipusú szekrény 300L+60l fagyasztó felül (típust nem tudok, kb. 2005-ös)
(#) mihimarci válasza proli007 hozzászólására (») Aug 14, 2013 /
 
Kösz, az ajtót levéve lett simán 3,5 fok a hűtőben, a mélyhűtőben meg maradt a legalább -10. Ugyan egy kicsit gyakrabban kapcsol be a kelleténél, de annyi baj legyen, csak 100W-ot fogyaszt. Köszönöm a segítséget!
(#) fikszes hozzászólása Aug 14, 2013 /
 
Sziasztok!Kaptam egy hűtőgépet aránylag jó állapotban van.Gorenje a tipusa:HSZ 2861.a probléma az hogy a fagyasztó rész egyáltalán nem hűt,de a hűtő része kábé 3óra elteltével úgy tűnik hűt.igy ebből a hibából eredően nem kapcsol ki.mert szerintem mnem tudja elérni a megfelelő hőfokot.mi lehet a baj???
(#) mrbecherovka hozzászólása Aug 14, 2013 1 /
 
Üdv Szakik!

Az lenne a kérdésem hogy Ariston mtb45d1nf típusú kombi hűtőhöz szerviz doksit hol lehet találni?Valamint a zsanérnál megszakadt az ajtókábel, ilyet hol lehet hozzá beszerezni?
Gyanúm az hogy ugy lett zárlatos hogy elküldte a front panelt kenyába....
és rokoné a gép...
(#) synex hozzászólása Aug 15, 2013 /
 
Sziasztok!

A profikhoz lenne kérdésem.

Kinéztem magamnak egy használt snaige márkájú külön fagyaszós hűtőt.
Hibája az eladó szerint "Kompresszor tökéletesen működik,de nem hűt rendesen."
Mi lehet a probléma, és mennyi lenne a javítása, hogy tudjam megéri e megvenni.

A választ előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2013
(#) zolika60 válasza synex hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Gázhiány például. Nem vennék ilyen gépet, nem tudhatod hol szivárog a rendszer egyáltalán javítható-e gazdaságosan. Nézz ki egy olyat ami legalább most tökéletes.
(#) kaqkk válasza synex hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Keress másikat , gázhiányos nem érdemes javítani ...
(#) synex válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 15, 2013 /
 
Köszönöm a segítségeteket!
Akkor hanyagolom ezt a hűtőt!
(#) Proci_85 hozzászólása Aug 16, 2013 /
 
Sziasztok

Adott egy régi cirill betűs (orosz?) álló hűtő, felül kis fagyasztó résszel.
Régen tönkre ment a hőkapcsolója, szerelő szerint 10.000 Ft a csere.
Pár éve direktbe kötöttem, működik, de a folyamatos üzemtől lefagyosodik a hűtő része is. - Rég nem használjuk.
Most néhány napra szükség lenne rá és arra gondoltunk, hogy időkapcsolóval ki-bekapcsolom.
Először 30 perc ON, 30 pec OFF felállásban gondolkoztunk, de látom írtátok, hogy ez jól működő hűtőknél is túl gyakori működésnek számít.
Mi lenne az optimális működési ciklus? Hűvös kazánházban van.

Köszönettel,
Proci
(#) zolika60 válasza Proci_85 hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Próbálgatással derítsd ki. Amikor elég hideg, de nem fagy le akkor jó. Nehéz lenne megtippelni mikor lesz optimális neked.
(#) Proci_85 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Tudom, relatív, de általában milyen tól-ig határok között szokott kapcsolni, ha a 30-30 perc már sűrűnek minősül. De oké, jobb híján megnézem 30 perc hűtés, 1 óra pihi kombinációval
(#) zolika60 válasza Proci_85 hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Meg lehet azt is próbálni és akkor lesz egy viszonyítási alapod. A benne lévő hűtendő tömeg és a külső hőmérséklet is nagyban befolyásolja.
(#) mrbecherovka válasza Proci_85 hozzászólására (») Aug 16, 2013 /
 
Orczy téren kapsz hozzá termosztátot kb 3000 ft-ért.
www.orczy.com
Hűtőkamra termosztát Prodigy A2000 -35C +35C utángyártott
HHS903 néven ha kóddal kérde azonnal adják
Én ezt használom kávéautomaták,szódagép és kannás illetve szendvicsautomatákban.
Olcsó és megbízható
(#) dejodio válasza Proci_85 hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Vegyél hozzá egy hőfokszabályzót az utángyártott Danfoss vagy Ranco szabályzó 1500 fT küról van. Ki kell cserélni és megoldva a probléma azt meg te is megcsinálod 1 óra alatt.
(#) dejodio válasza Proci_85 hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Ha írsz egy pontos típust vagy egy fénykéopet felteszel ide róla megmondom mi lkell hozzá pontosan.
(#) dejodio válasza synex hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
A snaige jellemzően egyadagolásos alu elpárologtatós hűtőkörű. Felül adagol a kapillátrcsőbe ott elárasztásos lapelpár van majd a hűtőközeg fázisváltással a 7-es alucsőben visszamegy a kompreszorig ez az 1, verzió és vlt fordított is ahol az alucsőb be adagolt és a lapelpárologtató volt a kompresszor előtti rész. Nagyon szeretett lyukadni az alucső porózus lesz.
(#) dejodio válasza Penge71 hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Szabályzó valószínűleg 1500-3000 FT közt ha mechanikus.
(#) Penge71 válasza dejodio hozzászólására (») Aug 18, 2013 /
 
Köszönöm szépen, utána is nézek.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2013
Következő: »»   113 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem